Hedvábná cesta

• slovenský

Hodvábna cesta

Drama / Romantický

Kanada / Francie / Itálie / Velká Británie / Japonsko, 2007, 104 min

Krásné drama se špetkou romantiky a nevěry. Podívaná je ohromně příjemná a uklidňující, i když to není zrovna procházka růžovým sadem. Keira Knightley předvedla vynikající výkon jako vždy, což se dalo očekávat. Musím uznat, že také Michael Pitt se do role vžil takový způsobem, který bych nečekala. Výborná podívaná.(30.4.2013)

• Chrustyn

Nudná, nezajímavá, zdlouhavá a ukecaná romantika. Víceméně jsem se na film dival jen kvůli Keiře Knightley a o to víc jsem byl naštvaný když jsem zjsitil, že zde byla odsunuta na vedlejší kolej. Pokud chcete pořádný film s Keirou tak se raději podívejte na "Pokaní", kterému tahle nuda nesahá ani po kotníky.(10.8.2008)

Slabší než jsem čekal a to jsem nečekal zase tak moc. Ono i přes zdánlivou vážnost emocí uvnitř hlavní postavy to působí příliš odtažitě a celé je to složeno z epizod, které jako celek moc nespolupracují a je to takové rozhárané, neladící. Odhalení jednoho z tajemství má sice větší náboj, jenže k němu chybí spojitostia ucelený příběh. Herecky mě to taky moc neuchvátilo, ale líbila se mi hudba a pár scén na pohled. jako sonda do nitra rozpolceného člověka to moc nevyšlo i protože jeho představitel nic moc nepředvedl a scénář byl v tomto směru přece jen dost povrchní. A na to, že se snestihlo pořádně nic odehrát to bylo hodně dlouhé... 5/10(29.10.2011)

Křehký příběh, který sice má poněkud podivný začátek, jelikož během několika málo minut strčí diváka až příliš rychle přímo do víru dění, pak ale výrazně zvolní tempo a dá člověku možnost vychutnat si téměř neuvěřitelně nádhernou vizuální stránku snímku při které se mi málem podlamovala kolena, navíc Keira Knightley je zde krásnější než v jakémkoli jiném filmu, rozhodně to stojí za shlédnutí.(16.3.2008)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $1,103,075Tržby Celosvetovo $7,965,682(10.3.2010)

• - První zmínky o chovu bource morušového spadají už do 3. tisíciletí př. n. l. Výrobní monopol na hedvábí držela Čína až do 6. století (n. l.), pokus o vývoz technologie se trestal smrtí. (formelin)

• - Film je natočen podle románu Alessandra Baricca, který v ČR vyšel pod názvem Hedvábí. (Yardak)