Hedvábná cesta

Hodvábna cesta

Drama / Romantický

Kanada / Francie / Itálie / Velká Británie / Japonsko, 2007, 104 min

• Chrustyn

Nudná, nezajímavá, zdlouhavá a ukecaná romantika. Víceméně jsem se na film dival jen kvůli Keiře Knightley a o to víc jsem byl naštvaný když jsem zjsitil, že zde byla odsunuta na vedlejší kolej. Pokud chcete pořádný film s Keirou tak se raději podívejte na "Pokaní", kterému tahle nuda nesahá ani po kotníky.(10.8.2008)

• Mia...

Nudné. Nudný příběh, nudná atmosféra, nudná pointa (pokud tam vůbec nějaká byla). Celé je to studené a o ničem. Nijak mi nevadí chladná melancholická atmosféra u filmu, ale toto bylo celé jen o ní. Ale pěkné záběry a prostředí.(12.9.2014)

Hodně velké zklamání. Girard s Dostiem sice možná vizuálně čarují a Sakamotovu hudbu z hlavy asi dostanu jenom vrtačkou, ale to je tak nějak všechno. Emoce žádné, cituprázdno absolutní a příběh mě vlastně vůbec nebral. Pokání mě několikrát rozklepalo, Silk naopak dokonale uspal. Jestli tohle nakonec u nás do kin nepůjde, pak to vlastně ani zas až taková škoda nebude.(13.3.2008)

Křehký příběh, který sice má poněkud podivný začátek, jelikož během několika málo minut strčí diváka až příliš rychle přímo do víru dění, pak ale výrazně zvolní tempo a dá člověku možnost vychutnat si téměř neuvěřitelně nádhernou vizuální stránku snímku při které se mi málem podlamovala kolena, navíc Keira Knightley je zde krásnější než v jakémkoli jiném filmu, rozhodně to stojí za shlédnutí.(16.3.2008)

Moc jsem se těšil, ale.. Minimalistický klavír a až hypnoticky malebné záběry na krajinu půlky světa, kterou hlavní hrdina (jinak obchodník s hedvábím) procestoval, jsou tahouny snímku, jehož dějová struktura je prázdná jako vědro beze dna. Odpustil bych mu sice onu dějovou jednoduchost, ale od příběhu lásky bych přece jenom čekal víc. Tvůrce Krvavých houslí nabízí spíše milé okamžiky, než nějaké zásadní pasáže!! Emocionální váha samotných vztahů (mezi Hervém a Hélène a Hervém a čínskou dívkou) je rozpačitá a nedokáže diváka dostatečně vtáhnout. Keira Knightley má skutečně charisma velkých hvězd zlatého věku, i na malém prostoru si náležitě poradila, ale stejně jako neokoukaný Michael Pitt jakoby hrála bez jakéhokoli režijního vedení. Celé to kolem vás projde jakoby bez povšimnutí, jen jeden zajímavý zvrat, ale žádné vlhké oči. Silk si bude svého diváka hledat překvapivě složitě.. 65%.(23.5.2008)