poster

Hedvábná cesta

 • Kanada

  Silk

 • japonský

  シルク

 • Francie

  Soie

  (Francie)
 • Itálie

  Seta

  (Itálie)
 • slovenský

  Hodvábna cesta

Drama / Romantický

Kanada / Francie / Itálie / Velká Británie / Japonsko, 2007, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tommassi3
  **

  "Kdysi jsem znal muže, který postavil svoji vlastní železnici.. Trať byla naprosto rovná.. Ani jedna křivka.. Měl k tomu důvod, jen už si nevzpomínám jaký.."(24.12.2013)

 • Lamiczka
  ***

  Krásné tváře, krásné přírodní scény, ale tím vcelku rychle klady filmu končí. Příběh cestovatele po japonských končinách je nudný, chybí jakékoliv zvratové situace a i ty, které by si zasloužily víc pozornosti, jsou rychle nahrazeny další plochou scénkou. Ještě je tedy líbivá doprovodná hudba.(29.3.2012)

 • Hakha
  ***

  Film s mnoha krásnými herečkami, překrásnou krajinou a okouzlující hudbou, ale casting si u mě připsal velké mínus za výběr hlavního herce, jelikož Michael Pitt tento film pohřbil už z důvodu, že je absolutně nesympatický a do této role se vůbec nehodil, místo filmu plného emocí zůstala prázdnota. Bohužel, tak hodnotím 3 hvězdičky...(14.9.2008)

 • Parlay
  ****

  Dějovou rozvláčnost a nepřítomný výraz Michaela Pitta vynahrazuje okouzlující vizuální stránka filmu, tesklivě krásná hudba Ryuichiho Sakamuta a půvabná Keira, která prosvítí každý okamžik, kdy je na scéně. Tvůrcům se sice až tak úplně nepodařilo navodit "bílou" atmosféru knižní předlohy a z části se tak jedná o promarněnou příležitost, avšak i přesto snímek rozhodně stojí za vidění. P.S. Pokud vás filmové zpracování zaujalo, tak poté vřele doporučuji si přečíst i knižní předlohu pod názvem "Hedvábí" od Alessandra Baricca. Přál bych vám, aby vás okouzlila stejnou měrou, jako mě...(25.6.2008)

 • Enšpígl
  ***

  Působilo to na mě strašně chladně a odtažitě a to je na romantický a ještě ke všemu emotivní film těžkej průser. Možná to bylo tím, že ve filmu bylo zoufale málo dialogů, hodně času je to dělaný tak, že nám hlavní hrdina vypráví svůj příběh. Když už jsem u hlavního hrdiny, tak to byl taky slušnej klaun, on pendluje mezi Francii kde má Keiru a Japonskem kde se bouchnul do tamní šikmoočky. Už to samo o sobě je na psychiatra , přece je jasné, že když má chlap Keiru, tak se na celý Japonsko může vysrat. Ach bože -- stop blbým chlapům ve filmech !!! Navíc jsem tam některé zásadnější věci zcela nepochopil, ale abych jenom nekritizoval, hudební a obrazová složka je přímo úchvatná a právě kvůli tomu nakonec nelituji svého času, který jsem u Hedvábný cesty strávil.(12.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace