poster

Hedvábná cesta

 • Kanada

  Silk

 • japonský

  シルク

 • Francie

  Soie

  (Francie)
 • Itálie

  Seta

  (Itálie)
 • slovenský

  Hodvábna cesta

Drama / Romantický

Kanada / Francie / Itálie / Velká Británie / Japonsko, 2007, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nirvanafan
  *

  Keira teda v roce 2007 moc štastnou ruku při volbě rolí neměla. Tenhle film je jasnej už od začátku, takže od něj člověk nemůže čekat nic moc víc než poetickou podívanou s pěknejma japonskejma krajinkama. Bohužel Michael Pitt je hnusnej, slizkej a odpudivej a jeho hypersmutnej pohled by se nejlépe hodil pro prokletého básníka než pro zlomeného chlapíka, jehož ženuška natáhla brka. A je fakt těžko uvěřitelný, že zrovna tenhle "sekáč" napřed zbouchne Keiru a pak nějakou sexy japonku. Nicméně po tý, co jsem už téměř usínala, se ve filmu objevila alespon jedna super hláška, kdy japonec sledující ptáky se následně oblíkne před Pittem a prohlásí "tak už jste je viděl taky". Ale to se musí vidět. No holt podobná slátanina jako Pokání.(2.11.2008)

 • katasta
  *

  Naprosto nevyužitý potenciál příběhu. Byla to nuda, nuda a ještě jednou nuda. A co bylo opravdu žalostné, byl herecký výkon Michaela Pitta!(21.11.2008)

 • Silas
  *****

  Ani 10 oscarových kamer se nevyrovná tomu, co tvoří režisér Girard s kameramanem Dostiem. Doslova každý záběr je výjimečný, vypiplaný do nejmenší detailu - nasvícení, hloubka ostrosti, barevnost, kompozice....až se divák tou krásou zalyká a nevěří, že něco takového mohl stvořit člověk. V jádru je příběh velmi křehký, mnoho slov nepadne, hudba tvoří emoce a každý, kdo se naladí na tuto meditativní vlnu, bude odměněn nevšedním zážitkem. (P.S. Jen se dojímejte nad Pokáním s umělými emocemi, kde se tlačí nadoraz. Tohle je pravdivé.)(3.2.2008)

 • Trellíno
  ***

  Hodně velké zklamání. Girard s Dostiem sice možná vizuálně čarují a Sakamotovu hudbu z hlavy asi dostanu jenom vrtačkou, ale to je tak nějak všechno. Emoce žádné, cituprázdno absolutní a příběh mě vlastně vůbec nebral. Pokání mě několikrát rozklepalo, Silk naopak dokonale uspal. Jestli tohle nakonec u nás do kin nepůjde, pak to vlastně ani zas až taková škoda nebude.(13.3.2008)

 • Yardak
  ****

  Hedvábná cesta je lehce cestovatelsko-romantické drama o muži, který nakupuje v Japonsku vajíčka bource morušového a přitom poznává tamní kulturu a i jednu ženu, a to ve Francii na něho čeká jeho krásná manželka:). Keira Knightley a Sei Ashina jsou krásné ženy a je těžké si mezi nimi vybrat pro hlavní postavu. Pokud máte rádi pomalé záběry krajiny a zasněžené Japonsko, tak doporučuji. Příběh mě docela zaujal, že si asi přečtu i knihu od Alessandra Baricca: Hedvábí. 80 %.(23.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace