Hedvábná cesta

Hodvábna cesta

Drama / Romantický

Kanada / Francie / Itálie / Velká Británie / Japonsko, 2007, 104 min

• nigga

Už dlouho se mi nestalo, aby mi byl osud postav tak neuvěřitelně lhostejný. Aby byl romantický film bez emocí, chce pořádnou dávku odvahy, to by ale musel nabídnout ještě něco víc než jen pár pěkných záběrů… bohužel nenabídne, film je o ničem, vleče se nejen díky nevýrazným hercům a ani závěrečná pointa ho u mě nevytáhne z vod podprůměru a filmů, které už v životě nechci vidět. Promarněná šance a absolutně zbytečný film, na který si v budoucnu už asi nevzpomenu. 40%(14.9.2008)

Krásné tváře, krásné přírodní scény, ale tím vcelku rychle klady filmu končí. Příběh cestovatele po japonských končinách je nudný, chybí jakékoliv zvratové situace a i ty, které by si zasloužily víc pozornosti, jsou rychle nahrazeny další plochou scénkou. Ještě je tedy líbivá doprovodná hudba.(29.3.2012)

• Tommassi3

"Kdysi jsem znal muže, který postavil svoji vlastní železnici.. Trať byla naprosto rovná.. Ani jedna křivka.. Měl k tomu důvod, jen už si nevzpomínám jaký.."(24.12.2013)

• hellstruck

"Proč bych vám o tom měl vyprávět?" Tak to tedy opravdu nevím. Unylý, vleklý a nezajímavý příběh v čele s nesympatickým hrdinou, který neměl dostatečné charisma na to, aby utáhl celý film. Jako hodně lidí zde, jsem vyhledala Silk jen kvůli Keiře a jaké bylo zklamání, když jsem zjistila, že se její jméno jen pěkně vyjímalo na plakátě a ve filmu nedostala moc prostoru. Když už byla na scéně, tak to byly jediné okamžiky, které mě bavily. Film jsem většinou posouvala dál, abych v následujícím momentě zjistila, že jsem o nic nepřišla. A tak to šlo víceméně celou dobu. Už chápu, proč jsem tenhle film v Keiřině filmografii dosud opomíjela..(31.7.2012)

• nirvanafan

Keira teda v roce 2007 moc štastnou ruku při volbě rolí neměla. Tenhle film je jasnej už od začátku, takže od něj člověk nemůže čekat nic moc víc než poetickou podívanou s pěknejma japonskejma krajinkama. Bohužel Michael Pitt je hnusnej, slizkej a odpudivej a jeho hypersmutnej pohled by se nejlépe hodil pro prokletého básníka než pro zlomeného chlapíka, jehož ženuška natáhla brka. A je fakt těžko uvěřitelný, že zrovna tenhle "sekáč" napřed zbouchne Keiru a pak nějakou sexy japonku. Nicméně po tý, co jsem už téměř usínala, se ve filmu objevila alespon jedna super hláška, kdy japonec sledující ptáky se následně oblíkne před Pittem a prohlásí "tak už jste je viděl taky". Ale to se musí vidět. No holt podobná slátanina jako Pokání.(2.11.2008)

• - První zmínky o chovu bource morušového spadají už do 3. tisíciletí př. n. l. Výrobní monopol na hedvábí držela Čína až do 6. století (n. l.), pokus o vývoz technologie se trestal smrtí. (formelin)

• - Film je natočen podle románu Alessandra Baricca, který v ČR vyšel pod názvem Hedvábí. (Yardak)