Hedvábná cesta

• slovenský

Hodvábna cesta

Drama / Romantický

Kanada / Francie / Itálie / Velká Británie / Japonsko, 2007, 104 min

Nevím, na mě bylo tohle až moc pře ... jak je to slovo? Prostě moc přeumělkované, bez emocí, vlastně bez ničeho. Vysloveně silné momenty se tu dají zpočítat na rukouch ukrajinského dělníka .. a vůbec, ke konci docela nudné a určitě až si za pár měsíců budu chtít vzpomenout na tento film, tak ani nebudu vedět o čem byl. 2,5*(8.5.2008)

Ani 10 oscarových kamer se nevyrovná tomu, co tvoří režisér Girard s kameramanem Dostiem. Doslova každý záběr je výjimečný, vypiplaný do nejmenší detailu - nasvícení, hloubka ostrosti, barevnost, kompozice....až se divák tou krásou zalyká a nevěří, že něco takového mohl stvořit člověk. V jádru je příběh velmi křehký, mnoho slov nepadne, hudba tvoří emoce a každý, kdo se naladí na tuto meditativní vlnu, bude odměněn nevšedním zážitkem. (P.S. Jen se dojímejte nad Pokáním s umělými emocemi, kde se tlačí nadoraz. Tohle je pravdivé.)(3.2.2008)

• rikitiki

Je skoro kumšt natočit příběh o lásce ke dvěma ženám - každé v jiné půlce světa - , dobrodružném cestování do zakázané země, riskantním obchodu s hedvábím, střetem naprosto různých kultur a bojích v Japonsku tak zoufale nudným způsobem. Ale takové umění ať si režisér pouští pro sebe v zamčeném sklepě svého domu a nikam jinam s tím neleze. Naprostý souhlas s komentářem Cervenaka. /6. 3. 13./(6.3.2013)

Nádherná hudba, krásné přírodní scenérie, vizuálně úchvatné záběry, jen ten příběh mě nedokázal vzít za srdce. Ze začátku se člověk nechá unášet vizuální nádherou, ale posléze si uvědomuje, že děj je nezajímavý a že se začíná nudit. Rychlý spád, který film nasadil na začátku, najednou rapidně zvolní a na povrch začínají vyplouvat díry v příběhu. Nic proti pomalému tempu, melancholické lyrické snímky mám docela ráda, ovšem musí mít duši, což zde postrádám. Zápletka filmu je nejenom slabá (příběh se v podstatě nikam nepohne, sledování opakovaných cest do Japonska a platonické lásky k dívce z odlišného kulturního prostředí brzy omrzí), ale zároveň velmi prázdná a chladná. Máte pocit jako byste sledovali krásnou skořápku bez obsahu.(2.7.2008)

Působilo to na mě strašně chladně a odtažitě a to je na romantický a ještě ke všemu emotivní film těžkej průser. Možná to bylo tím, že ve filmu bylo zoufale málo dialogů, hodně času je to dělaný tak, že nám hlavní hrdina vypráví svůj příběh. Když už jsem u hlavního hrdiny, tak to byl taky slušnej klaun, on pendluje mezi Francii kde má Keiru a Japonskem kde se bouchnul do tamní šikmoočky. Už to samo o sobě je na psychiatra , přece je jasné, že když má chlap Keiru, tak se na celý Japonsko může vysrat. Ach bože -- stop blbým chlapům ve filmech !!! Navíc jsem tam některé zásadnější věci zcela nepochopil, ale abych jenom nekritizoval, hudební a obrazová složka je přímo úchvatná a právě kvůli tomu nakonec nelituji svého času, který jsem u Hedvábný cesty strávil.(12.7.2008)