Holka na hlídání

Dievča na stráženie

Denník pestúnky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 106 min

Scarlett svůj sex-appeal poslední dobou nechává doma a začíná brát jednu nezajímavější roli za druhou. Co naplat, že hlídané dítě ke docela fajn a knižní předloha drží příběh nad vodou, když se nás každý deset minut snaží režisér zabít srazem příšerně vypadajících newyorských matek nebo nějakým ultratrapným fórkem. Ani Giamattiho snaha o taťku za všechny prachy nic nezachrání a musí to s Evansem (který stihne hrdinku sbalit během pár minutových setkání a na konci vyfasuje odporně růžovou košili) přetrpět až do sladkobolného konce. Nejedná se až o takové zlo, protože to příběhově celkem drží pohromadě, ale krom svátečních divaček nad tím zřejmě nikdo jásat nebude. 50% Dodatek: Alicia Keys je tu mnohem víc sexy než Scarlett, což by se rozhodně stávat nemělo. We want blond back!(24.11.2007)

• Lateef

Ještěže tu Nanny Annie hraje Scarlett, kterou šéfík ze shora obdařil hezkým obličejem a příjemným hlasem. I když mi připadá, že její herectví začíná zavánět monotónním odérem. Její ustrašená a nerozhodná postava místo toho, aby se po škole rozlétla do světa, obsadí pokoj o rozloze pěti metrů čtverečních s jedním oknem, které vede do zdi. A dělat chůvu v rodině, jež čítá ostrou a úsečnou matku s tváří Laury Linney, pracovně vytíženého otce, kterého i na ploše snad tří minut "osliznatil" skvělý Paul Giamatti, a malého nevychovaného frocka, to není žádný medík. Naštěstí potká usměvavého boyfrienda od vedle, jehož zahrál charizmatický bodybuilder Chris Evans. A je po starostech. Vlastně ne, je tu jedna epizodka s matkou Annie, táhnoucí se celým filmem jako roztroušená skleróza a mající pouze klišovitou hodnotu. Stejně tak závěrečné moralizování působí už nudně a stereotypně. Takže jako start do Štědrovečerního dne neuspokojivé, chtělo by to něčím napravit. Co takhle Sejmi je všechny?? 50% 40 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(24.12.2007)

Čekal jsem sice o něco vtipnější záležitost, ale i tak byla Holka na hlídání alespoň vcelku příjemným, odpočinkově rozptylujícím filmem. Scarlett Johansson (stejně jako v Iron Manovi 2) tmavé vlasy vážně seknou a snaží se hrát, co může, nicméně scénář jí příliš momentů, díky nimž by jakkoliv vynikla, nepřichystal. Její sžívání se s malým svěřencem je ale milé - narozdíl od odfláknuté romantické linie s Chrisem Evansem. Líbilo se mi, jak se svých rolí zhostili Laura Linney a Paul Giamatti - oba jsou takřka k nepoznání, a obzvlášť pan X je slizoun první extraligy. Pochvala patří také hravému soundtracku a nápaditému rozjezdu s výjevy z muzea. Tři hvězdy jsou pro Holku na hlídání akorát, míň ani více si nezasloužila.(5.12.2010)

• Arx

Trochu mě mrzí, že právě taková filmová hvězda jakou je Scarlett Johansson hraje v takovémto filmu. Ohraný příběh o chůvě, která začne pracovat v rodině, kde znají jen peníze. I přesto, že je Scarlett opravdu kost a jsem její velký fanoušek tak ani ona nedokáže tenhle film zachránit od totální nudy a propadáku. Film jsem sice nakonec dokoukal ale s opravdu velkým přemáháním. Pokud jste věrný fanoušek Scarlett a máte skoro dvě hodiny času, tak na to do kina jděte. V opačném případě se filmu obloukem vyhněte.(16.12.2007)

• IQ Tiqe

50%(5.12.2007)