Holka na hlídání

Denník pestúnky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 106 min

• klerik

Blbý krok. Scarlett má na viac ako na nudné klišé, ktoré chce mať ešte aj poolstvo...(18.12.2010)

Čekal jsem sice o něco vtipnější záležitost, ale i tak byla Holka na hlídání alespoň vcelku příjemným, odpočinkově rozptylujícím filmem. Scarlett Johansson (stejně jako v Iron Manovi 2) tmavé vlasy vážně seknou a snaží se hrát, co může, nicméně scénář jí příliš momentů, díky nimž by jakkoliv vynikla, nepřichystal. Její sžívání se s malým svěřencem je ale milé - narozdíl od odfláknuté romantické linie s Chrisem Evansem. Líbilo se mi, jak se svých rolí zhostili Laura Linney a Paul Giamatti - oba jsou takřka k nepoznání, a obzvlášť pan X je slizoun první extraligy. Pochvala patří také hravému soundtracku a nápaditému rozjezdu s výjevy z muzea. Tři hvězdy jsou pro Holku na hlídání akorát, míň ani více si nezasloužila.(5.12.2010)

Zase tak špatné to nebylo. Je pravda, že už když jsem to pouštěl, tak jsem věděl jak to skončí (akorát jsem nečekal, že Scarlett takhle natvrdo odejde). Také jsem tušil, že jí ten kluk chvíli pozlobí, ale pak zase budou kamarádi. Ale na druhou stranu jsem se nenudil a film mi uběhl celkem rychle. Byl to takový příjemný oddych od poněkud akčnějších snímků, které jsem poslední dobou viděl.(15.3.2008)

Annie Braddock je jednadvacetiletá absolventka antropologie a ekonomie, která po prvním pohovoru do velkého světa vlastní neví, kým je. Brzy to možná zjistí v luxusním bytě newyorských pracháčů, kam se úplně náhodou nastěhuje coby nová chůva. Sebestřednou a tyranskou paničkou, sobeckým workoholikem a pětiletým synáčkem obývané sídlo nebude žádnou procházkou růžovým sadem. A hlavně, jak Annie brzy dojede, malý spratek bude tím nejmenším problémem. Režijní i scenárističtí manželé jdou bohužel jen po povrchu nadhozených témat, přešlapují na místě a z řady možných cest si vlastně nevyberou žádnou. V jejich světě se hodně mluví, ale nic zásadního z něho nevypadne. V jejich světě je vývoj charakterů omezen na nutné minimum. V jejich stejném světě vyprávění tak trochu chybí příběh.. Což je velká škoda. Mají totiž slušnou základnu nadprůměrných herců. Čarokrásná Scarlett Johansson se pokouší uhrát, co se dá.. na plátně působí mile i zábavně. Vtipně jí doplňují přehrávající manželé (Laura Linney a Paul Giamatti), které by snad každý milerád přetáhnul deštníkem, odkazujícím k „pramáti“ všech chův Mary Poppins. Právě takovéhle osvěžující a originální vsuvky a jízlivé komentáře měli být tím hlavním, co se mělo dostat na plátno, protože nějaký ten zdvihnutý ukazováček nikdy nedosáhne výšin, které skrývá nádherně falešný úsměv. Bavil jsem se víc než u spřízněného snímku Ďábel nosí Pradu..(6.7.2010)

• MoiJe

Oh my. Nemala to byt (romanticka) komedia? Ziadny vtip, (ziadna romantika)... ziadne prakticky cokolvek. Este aj z hercov, jedine, co mi prislo zaujimave, bola Giamattiho farba na vlasy a mozno Alicia, i ked trochu podobnu rolu uz mala v Smoking Aces. Radobyatropologicke vsuvky skor trapne, ale zaver tromfol aj tie. Pointa? Nebrat!(9.12.2007)