poster

Králova přízeň

 • Velká Británie

  Other Boleyn Girl, The

 • Slovensko

  Kráľova priazeň

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie, 2008, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ****

  Rozpočet $35miliónovTržby USA $26,814,957Tržby Celosvetovo $77,713,866Tržby za predaj DVD v USA $8,218,921 //počet predaných kusov 498,171║ Malá komorná dráma, ktorá po pomalšom rozbehu, kde sa príbeh len z ľahka hrá sa divákom a necháva ho v kľude prežívať rozmary Boleynových dievčat na kráľovskom dvore, postupne vybaľuje z ponúknutého príbehu o prehnanej láske ku kráľovi Henrymu silné tromfy, ktoré postupne vo svojej sile vyznejú samým záverom filmu, kde príde na skutočné sekanie hláv za oddanú lásku ku kráľovi. /videl v kine: 80%/(2.1.2009)

 • arachneuss
  **

  Blbina nejhrubšího zrna, jenž z historie udělala (ne)romantickou slátaninu kardinálních rozměrů plnou šedi a nudy. Vecpat téměř 16 let do pouhých 115 minut a myslet si, že to bude fungovat, je opravdu HODNĚ naivní.(19.11.2008)

 • Viktooorka
  *****

  Opět se ukázalo, jak jsem neznalá historie a ano vím, měla bych se za to stydět. Stydím, ale zase mám obrovskou výhodu, protože mě v tomhle filmu neštvou nesrovnalosti, nechybí významné osobnosti a nějaké historické události, které vyvolaly právě tyto královy avantýry, mi požitek z filmu nijak nekazí. Proč?? Páč jsem o tom, do konce filmu a následnému přečtení na wikipedii, téměř nic nevěděla… Vidíš maminko, jak jsou filmy užitečné :o) Smekám před hereckým výkonem Natalie Portman, ač jsme ji díku její roli půlku filmu nepřála nic hezkého, závěrem mě úplně dostala. Opravdu mi nezbývá než děkovat Bohu a svým rodičům, že se rozhodli mě zplodit v době, kdy o své budoucnosti a svém partnerovi můžu rozhodovat sama a nemusím se bát, že by mě král nechtěl, když nebudu čistá. No holt všichni nemáme na drahý sprchový gel, jako lid od dvora! :o) Nejenže mi film opět malinko otevřel očka, opět mě lehce zavedl do historie, kde (ač chcete nebo ne) není tak důležité, zda se pevně drží historické linie, ale kde se snaží zaujmout, ukázat a připomenout dobu, která byla a která nikdy nebude zapomenuta. A detaily si přeci v dnešním 21. století můžeme přečíst na internetu? No nemám pravdu? Takže se prosím Vás, nechte unášet krásným hereckým obsazením, prvotřídními kostýmy a příběhem plný intrik, zrad, smrti, odpuštění a „lásky“ :o))(2.5.2010)

 • Rex Mundi
  ****

  Mala som náladu presne na takúto hviezdne obsadenú výpravnú kostýmovku plnú intríg a k plnej spokojnosti a poteche oka i srdca som ju dostala. A na rozdiel od recenzentov časopisu Premiere si nemyslím, že Natalie Portman ukradla pre seba celý film. Je výborná, to je nepopierateľné, ale svoj kúsok kvalitných hereckých výkonov predviedli aj ostatní účastníci. Možno dostali trošku menej priestoru, ale aj oni zapôsobili - úprimná a čistá Scarlett Johansson, nádherne panovnícky Eric Bana, trpiaca i tvrdá Kristin Scott Thomas a diabolsky ambiciózny David Morrissey (ktorého si naposledy pamätám z Hilary a Jackie). Je škoda, ak sa film prezentuje len prostredníctvom jednej peknej tváričky a na ostatných sa zabúda.(20.10.2008)

 • Sarkastic
  ****

  Trochu jsem měl strach, že půjde jen o nudné kostýmní drama, ale stejně jako třeba The Duchess mě Králova přízeň velmi mile překvapila. Herecké výkony byly sázkou na jistotu (navíc moje oblíbenkyně Natalie s Scarlett v jednom filmu), a to i ve vedlejších rolích. Dalším kladným bodem byla jistá zábavnost, jak se pomocí nejrůznějších intrik předháněly potencionální milenky krále. A ke konci to už bylo docela nesmlouvavé drama, i když ne všichni dopadli špatně. Pěkné 4*, spokojenost.(28.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace