poster

Králova přízeň

 • Velká Británie

  Other Boleyn Girl, The

 • Slovensko

  Kráľova priazeň

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie, 2008, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Viktooorka
  *****

  Opět se ukázalo, jak jsem neznalá historie a ano vím, měla bych se za to stydět. Stydím, ale zase mám obrovskou výhodu, protože mě v tomhle filmu neštvou nesrovnalosti, nechybí významné osobnosti a nějaké historické události, které vyvolaly právě tyto královy avantýry, mi požitek z filmu nijak nekazí. Proč?? Páč jsem o tom, do konce filmu a následnému přečtení na wikipedii, téměř nic nevěděla… Vidíš maminko, jak jsou filmy užitečné :o) Smekám před hereckým výkonem Natalie Portman, ač jsme ji díku její roli půlku filmu nepřála nic hezkého, závěrem mě úplně dostala. Opravdu mi nezbývá než děkovat Bohu a svým rodičům, že se rozhodli mě zplodit v době, kdy o své budoucnosti a svém partnerovi můžu rozhodovat sama a nemusím se bát, že by mě král nechtěl, když nebudu čistá. No holt všichni nemáme na drahý sprchový gel, jako lid od dvora! :o) Nejenže mi film opět malinko otevřel očka, opět mě lehce zavedl do historie, kde (ač chcete nebo ne) není tak důležité, zda se pevně drží historické linie, ale kde se snaží zaujmout, ukázat a připomenout dobu, která byla a která nikdy nebude zapomenuta. A detaily si přeci v dnešním 21. století můžeme přečíst na internetu? No nemám pravdu? Takže se prosím Vás, nechte unášet krásným hereckým obsazením, prvotřídními kostýmy a příběhem plný intrik, zrad, smrti, odpuštění a „lásky“ :o))(2.5.2010)

 • Aknah
  ****

  Ze začátku bylo všechno zajímavé a začalo se to hodně zamotávat. Krásne kostýmy, skvělí herci, dobrá zápletka, příjemná hudba, dobová atmosféra... to celé mi dávalo dohromady krásný historický film. Ale všechny ty intriky vedly jen k neuvěřitelnému trápení. Oddanost k rodině mě zaráží, všichni museli ustupovat a měli to za povinnost... Ženy neměly skoro žádná práva, královna rodila, dokud neměla syna... Že měl král dostatek milenek, to už nikoho nezajímalo, manželka tedy sloužila jen formálně. Přijde mi to neskutečné, i když o tom neslyšim poprvé. A tak když se mluví o téhle době, rozhodně si nepředstavim jen krásný šatičky... ale krutost, méněcennost, lhostejnost... prostě to na mě zapůsobilo natolik, že sem ráda, že žiju ve světě počítačů :) Jen chci dodat, že obě herečky to zahrály skvěle... Co se týče Natalie Portman, ona je dokonalost sama... a čím dál tím víc... herečka s velkým H !(31.10.2008)

 • AngelAngie
  ****

  Výborně natočené historické drama s romantickou zápletkou (no, snad by bylo na místě napsat - zápletkami), které bylo navíc absolutně bravurně zahráno snad všemi, kteří měli ať už menší nebo větší roli. Ericovi Banovi jako by role krále byla ušita na míru, Natalie hříšně svůdná a ze Scarlett každým krokem sršela božská nevinnost. Příběh opravdu napínavý, už dlouho mě takhle žádný historický film nepohltil.(23.7.2008)

 • Enšpígl
  ****

  Fascinovalo mě, jak i ty nejhezčí holky, byly ve stresu z toho, zda zaujmou Anglického krále a dostat se k němu do postele byla pro každou ženskou na planetě úplná pocta. V dnešní době je to vlastně stejný, ženský jsou zase ve stresu aby dokázaly zaujmout jednoho jedinýho muže a doslova se modlí k bohu, k aláhovi i dalším mě rovným, aby se dostali do postele jednoho jediného muže -- MĚ !! No, ono vlastně na tom filmu bylo fasinujících víc věcí, třeba to, jak si zdánlivě obyčejné drama dokázalo vyškrábnout moje emoce do posledního gramu nebo ženský herecký výkony ve vedlejších i hlavních rolích. Herecké výkony v tomto filmu jsou totiž kapitola sama pro sebe. Holky to tady pobraly fakt špičkově. Nerad to píši tak na tvrdo, protože je mě jasný, že Scarlett Johansson čte každý můj komentář na csfd.cz a hrozně jí zajímá, co já řeknu na její herecký výkon, ale tady musím prohlásit, že Natalie Portman byla přece jen o kousek výraznější a ....... ne, teď jsem chtěl napsat, že i hezčí, ale Scarlett Johansson by se ze žárlivosti s Natalií Portman kvůli mě pohádaly a to nemůžu dopustit, když jim to spolu v tom filmu tak klapalo a v těch kostýmech byly mimořádně okouzlující.(2.12.2008)

 • Faidra
  **

  Vycházet z počtu napsaných románů a natočených filmů, mohli bychom si myslet, že jedinými pomazanými hlavami vládnoucími Albionu v celých jeho dějinách byli Jindra a jeho nejmladší dcerka. Pominu teď fakt, že mi to přijde dost škoda a jak moc bych chtěla někdy vidět na velkém plátně boj Mathildy a Stephena o anglickou korunu a poznamenám jen tolik, že když už teda zvedám nohu na tisíckrát označkovaný plot, měla bych ve vlastním zájmu dbát na to, abych aspoň vykouzlila značku odlišných křivek a pachu. Kupříkladu potisící nezobrazovat Anne tisíce dnů jako vypočítavou prodejnou mrchu, ale jako někoho, kdo diváka aspoň minimálně zaujme a přiměje ho s ním sympatizovat, namísto aby dívající se pokrčil na konci rameny a pronesl: "You had it coming, (other Boleyn) girl." A v duchu politoval Henryho, protože za léta snášení té mrňavé svině by měl vyfasovat svatozář a ne pověst tyrana, protože přiznejme si, já bych jí tu hlavu usekla mnohem dřív a nezatěžovala bych se objednáváním zkušeného kata, od kterého to bude minimálně bolet... Zkrátka Anne je coura, Mary je svatá (z historického hlediska nesmysl, z filmového nuda), král je jakožto pouhý pěšák ve hře obou sester upozaděný, dialogy jsou přiměřeně pitomé, proslovy zapálené, brady odhodlaně vysunuté a celé to je nuda k posrání, pardon my French. Tohle dojení dávno postklimakterické krávy mě rozčiluje víc než vystřižení Cumberbatchových scén a to je co říct.(20.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace