poster

Králova přízeň

 • Velká Británie

  The Other Boleyn Girl

 • Slovensko

  Kráľova priazeň

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie, 2008, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lesumir
  ***

  Film, který má na půl televizní režii, ale kvězdné obsazení. Co hvězdné, rovnou superhvězdné. Dvě nejžádanější herečky součastnosti, obě dvě jsou sice krásné, ale tady jsem ani pro jednu slabost nenašel a Eric Bana, který je dobrým hercem, ale pro takovou roli mu chybí prostě šarm, kouzlu a charisma. Takže o nějakém výpravném velkofilmů nemůže být ani řeč. Vlastně Chadwick je další "zabiják" projektů a herců, protože tohle si určitě za rámeček nikdo z hlavní trojice nedá. Ze začátku mi to přišlo jako sladká limonáda, ale změnilo se to v ostrou pálenku, která občas fakt kopala. Emoce jsou cítit i v tom největším zákoutí a Natalie i Scarletta intrikují co to dá, ale když má přijít něco velkýho, prostá režie to shodí dolů mezi ostatní harampádí. __ Na dopoledne slušný, ale jako historický velkofilm? Ani za tisíc let! Tři s odřenýma ušima.(11.12.2008)

 • Lynn
  ****

  Trošku se divím, že má tento vpodstatě velmi dobrý film na CSFD takto nízké hodnocení. Sice předkládá již několikrát zfilmovanou látku, aniž by se pokoušel o nové, originální, pojetí, ale jinak v ničem neselhává. Hned s prvními titulky je znát, že na kostýmech a výpravě se nijak nešetřilo; obě hlavní protagonistky jsou skvělé (a byť mám jinak raději Scarlett Johansson, musím podotknout, že největší pozornost poutá vynikající Natalie Portman - ovšem je to dáno i její lehce zápornější rolí), hudba v hlavních scénách také funguje. Film nabízí přesně to, co od klasického historického filmu divák očekává a to je dobře - novátorské přístupy neznamenají automaticky tu správnou volbu. Problém nastává asi opravdu jen v cílovém publiku, které bude "Králova přízeň" těžce hledat - pro jedny příliš "mainstreamové", pro druhé zase příliš "art". Já osciluji někde uprostřed...a proto plně spokojené 4*(5.7.2008)

 • novoten
  ****

  Žádná naivní zamilovanost v boji proti nepříznivé době, žádné osudové vyslovené vyznání, které ve vás navždy zůstane. Králova přízeň se vydává cestou nekompromisnosti, kde jsou romantické ideály udušeny v zárodku, sliby lásky končí jediným rezolutním rozkazem a dítě není vždy jen naplněním vztahu. Beznadějní romantici si proto na projekci musí sehnat lupu, aby si našli to svoje a mohli tak odcházet spokojeni, ale ti, kteří se naladí na vlnu intrik a zoufalé snahy, si tuhle královskou podívanou bezpochyby užijí.(9.11.2008)

 • T2
  ****

  Rozpočet $35miliónovTržby USA $26,814,957Tržby Celosvetovo $77,713,866Tržby za predaj DVD v USA $8,218,921 //počet predaných kusov 498,171║ Malá komorná dráma, ktorá po pomalšom rozbehu, kde sa príbeh len z ľahka hrá sa divákom a necháva ho v kľude prežívať rozmary Boleynových dievčat na kráľovskom dvore, postupne vybaľuje z ponúknutého príbehu o prehnanej láske ku kráľovi Henrymu silné tromfy, ktoré postupne vo svojej sile vyznejú samým záverom filmu, kde príde na skutočné sekanie hláv za oddanú lásku ku kráľovi. /videl v kine: 80%/(2.1.2009)

 • teutates
  ***

  Svedomie mi nedovolí neporovnávať to so serialovým kolegom "The Tudors"... no a ak to v tomto prípade porovnám "Tudors" vedie minimálne o triedu. Kráľová priazeň nie je zlým snímkom ale nefunguje ako ma... intrigy, zlosť, slasť, podlosť, klamstvo tuna necitím v takom množstve ako som mal možnosť vidieť tam... 6/10(4.7.2009)

 • - Také věk Jindřichovy dcery Alžběty ve filmu příliš nesedí. O Vánocích měly být Alžbětě tři roky, na které rozhodně nevypadala, a když si Jindřich bral Kateřinu Parrovou, mělo být Alžbětě kolem deseti let. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Spoiler: Věk malé Alžběty je oproti skutečnosti lehce pozměněn. V době, kdy byla její matka popravena, jí byly 3 roky. (novoten)

 • - Charlesově manželce Kateřině nebylo v době svatby sedmnáct, ale třináct let a byla nejprve zasnoubená s Charlesovým synem, ale když mu zemřela manželka, zasnoubení zrušil a sám se s Kateřinou oženil, vzal si ji v den, kdy Anna Boleynová rodila Alžbětu. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace