Králova přízeň

Other Boleyn Girl, The

Kráľova priazeň

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie, 2008, 111 min

Svedomie mi nedovolí neporovnávať to so serialovým kolegom "The Tudors"... no a ak to v tomto prípade porovnám "Tudors" vedie minimálne o triedu. Kráľová priazeň nie je zlým snímkom ale nefunguje ako ma... intrigy, zlosť, slasť, podlosť, klamstvo tuna necitím v takom množstve ako som mal možnosť vidieť tam... 6/10(4.7.2009)

• arachneuss

Blbina nejhrubšího zrna, jenž z historie udělala (ne)romantickou slátaninu kardinálních rozměrů plnou šedi a nudy. Vecpat téměř 16 let do pouhých 115 minut a myslet si, že to bude fungovat, je opravdu HODNĚ naivní.(19.11.2008)

Opět se ukázalo, jak jsem neznalá historie a ano vím, měla bych se za to stydět. Stydím, ale zase mám obrovskou výhodu, protože mě v tomhle filmu neštvou nesrovnalosti, nechybí významné osobnosti a nějaké historické události, které vyvolaly právě tyto královy avantýry, mi požitek z filmu nijak nekazí. Proč?? Páč jsem o tom, do konce filmu a následnému přečtení na wikipedii, téměř nic nevěděla… Vidíš maminko, jak jsou filmy užitečné :o) Smekám před hereckým výkonem Natalie Portman, ač jsme ji díku její roli půlku filmu nepřála nic hezkého, závěrem mě úplně dostala. Opravdu mi nezbývá než děkovat Bohu a svým rodičům, že se rozhodli mě zplodit v době, kdy o své budoucnosti a svém partnerovi můžu rozhodovat sama a nemusím se bát, že by mě král nechtěl, když nebudu čistá. No holt všichni nemáme na drahý sprchový gel, jako lid od dvora! :o) Nejenže mi film opět malinko otevřel očka, opět mě lehce zavedl do historie, kde (ač chcete nebo ne) není tak důležité, zda se pevně drží historické linie, ale kde se snaží zaujmout, ukázat a připomenout dobu, která byla a která nikdy nebude zapomenuta. A detaily si přeci v dnešním 21. století můžeme přečíst na internetu? No nemám pravdu? Takže se prosím Vás, nechte unášet krásným hereckým obsazením, prvotřídními kostýmy a příběhem plný intrik, zrad, smrti, odpuštění a „lásky“ :o))(2.5.2010)

Film, který má na půl televizní režii, ale kvězdné obsazení. Co hvězdné, rovnou superhvězdné. Dvě nejžádanější herečky součastnosti, obě dvě jsou sice krásné, ale tady jsem ani pro jednu slabost nenašel a Eric Bana, který je dobrým hercem, ale pro takovou roli mu chybí prostě šarm, kouzlu a charisma. Takže o nějakém výpravném velkofilmů nemůže být ani řeč. Vlastně Chadwick je další "zabiják" projektů a herců, protože tohle si určitě za rámeček nikdo z hlavní trojice nedá. Ze začátku mi to přišlo jako sladká limonáda, ale změnilo se to v ostrou pálenku, která občas fakt kopala. Emoce jsou cítit i v tom největším zákoutí a Natalie i Scarletta intrikují co to dá, ale když má přijít něco velkýho, prostá režie to shodí dolů mezi ostatní harampádí. __ Na dopoledne slušný, ale jako historický velkofilm? Ani za tisíc let! Tři s odřenýma ušima.(11.12.2008)

Pěkně natočený historický film, který přibližuje osud sourozenců Boleynových na královském dvoře Jindřicha VIII. Chválím herecké výkony ústředního tria (Portman, Johansson, Bana) a Kristin Scott Thomas. Hudba je tu příjemná, scény poprav dobře zpracované a celkově tak jde o dobrou, čtyřhvězdičkovou podívanou, která historie neznalým poodhalí něco z její romantičnosti, jež se často snoubí s krutostí.(22.10.2014)