Reportér v ringu

Resurrecting the Champ

Reportér v ringu

Drama / Sportovní

USA, 2007, 111 min

Další ze sportovních filmů, tentokrát po Americku. No, nebudu to protahovat, Japonci jsou v tomhle žánru mnohem jistější (skvělý Ping Pong a Waterboys). Možná je to tím, že Reportér se bere strašně vážně a je zase strašně podle skutečné události. To nic nemění na tom, že je to sterilně zrežírované bez špetky invence. Na druhou stranu je příběh poměrně zajímavě rozvíjen (až na to přeamerikanizované finále, ne - nebrečel jsem). Dalším plusem jsou určitě herci, Hartnett je vpoho, Teri Hatcher si svou mini roli pořádně vychutnala a Samuel byl skvělý, ale ten jeho přízvuk byl na vraždu už po deseti větách. Jacksonův Sattlefield to řekl na začátku a já souhasím - "I´m about 60 %."(13.3.2009)

Tak trochu nadprůměrné drama, které staví na dobrých hereckých výkonech. Ať už sou to hlavní dva představitelé, nebo herci známí spíše ze seriálů. První polovina filmu je oproti druhé znatelně slabší, ale na celkové vyznění filmu to vliv nemá. Takže výsledek : kdo chce vidět sportovní film, ruce pryč. Komu ale nevadí drama, mohu jen doporučit.(24.6.2008)

• WANDRWALL

Spíše mi to přišlo jako komediální film, neb mi to v hlavě nahazovalo spíše úsměvné glosy k dialogům mezi novinářem a bývalým boxerem. Psychologie postav rozhodně odpovídá romantickému filmu, než dramatickému. Jednou se na to kouknout dá, a po druhé, pokud si chce člověk své připomínky oživit....Novinář je rád, že potkal někoho, o kom by mohl napsat článek. Ten někdo je prý bývalý boxer, ze kterého se stal bezdomovec a je pro smích dětem a výrostkům. Takovýchto filmů je moc, ale pro usínání je to docela vhodný film. Ideální film je taky pro ty, co zatím vuiděli boxerský pytel jen na monitoru. Neškodí, aby si ho koupili, a mydli do něj. Jde jen o to, jak dlouho to vydrží, a pak se to projeví i prakticky... http://www.youtube.com/watch?v=1LKPiWJJJAM&feature=relmfu(22.11.2014)

Dobrý film o jednom falsu, které nadzvedlo ze židlí pořádnou část veřejnosti.. Moc se mi líbil lidský rozměr snímku, který zde rozhodně vyčnívá nad vším ostatním..(10.11.2011)

Po zklamání z 10000 B.C., milá oddychovka...(3.4.2008)