Reportér v ringu

Reportér v ringu

Drama / Sportovní

USA, 2007, 111 min

• BoPo

Zoberte Samuel L . Jacksona, zakážte mu sa mesiac umývať, čistiť zuby a nech sa tvári ako majster sveta. Tak a máte základ tohto slabého filmu.(24.9.2009)

Tak trochu nadprůměrné drama, které staví na dobrých hereckých výkonech. Ať už sou to hlavní dva představitelé, nebo herci známí spíše ze seriálů. První polovina filmu je oproti druhé znatelně slabší, ale na celkové vyznění filmu to vliv nemá. Takže výsledek : kdo chce vidět sportovní film, ruce pryč. Komu ale nevadí drama, mohu jen doporučit.(24.6.2008)

• WANDRWALL

Spíše mi to přišlo jako komediální film, neb mi to v hlavě nahazovalo spíše úsměvné glosy k dialogům mezi novinářem a bývalým boxerem. Psychologie postav rozhodně odpovídá romantickému filmu, než dramatickému. Jednou se na to kouknout dá, a po druhé, pokud si chce člověk své připomínky oživit....Novinář je rád, že potkal někoho, o kom by mohl napsat článek. Ten někdo je prý bývalý boxer, ze kterého se stal bezdomovec a je pro smích dětem a výrostkům. Takovýchto filmů je moc, ale pro usínání je to docela vhodný film. Ideální film je taky pro ty, co zatím vuiděli boxerský pytel jen na monitoru. Neškodí, aby si ho koupili, a mydli do něj. Jde jen o to, jak dlouho to vydrží, a pak se to projeví i prakticky... http://www.youtube.com/watch?v=1LKPiWJJJAM&feature=relmfu(22.11.2014)

Achich ouvej, ten odporně americký konec mě tedy opravdu knockoutoval. Proč? Proč? Člověk si celou dobu užívá skřehotajícího Samuela L. Houmles Jacksona, těší se, jak si ten mladý a příliš ctižádostivý frajírek v perfektním podání Joshe Hartnetta nabije kokos, nemůže se dočkat další scény s Alanem Aldou, dívá se na velice pěkně zpracovné flashbacky, v jednu chvíli dokonce z telefonu slyší mluvit samotného Zuřícího býka… A pak přijde to, o čem píšu v první větě tohohle komentáře. Boba Satterfielda na vás!(11.6.2012)

Zajímavý, ale hrozně naivní film. V podstatě všechno, co se před námi odehraje, má jediné poselství- "dělej všechno tak, aby tvůj syn mohl být na tebe pyšný". Josh Hartnett hraje dobře a asi jen těžko se dá shazovat výkon Samuela L. Jacksona, i když to jeho pískání ala slavík v krku si mohli tvůrci odpustit. Vadily mi ale věci, nad kterými zjevně nikdo nepřemýšlel- bezdomovci obvykle docela smrdí, netřeba popisovat proč tomu tak je. Nezdálo se ale, že by blízkost Champa (třeba v autě, u oběda, na boxu) nějak urážela Harnettův nos. A pak to šílené moralizování, které v podstatě vyplnilo druhou půlku filmu. Zkrátil bych to o dvacet minut a vystříhal všechny (rádoby) slzotvorné scény Erika se synem, hlavně tu ptákovinu ve škole. Po šedesáti minutách jsem si říkal, kam to sakra teď může pokračovat, čím ještě příběh může překvapit. A hle, opravdu to nabralo nečekaný směr, když Champ nebyl vlastně Champ. Z ženských postav bych vyzdvihl krásnou Rachel Nichols, která ale bohužel nedostala moc prostoru a ani zamýšlený románek s Erikem nakonec nevyšel.(20.5.2008)