Reportér v ringu

Reportér v ringu

Drama / Sportovní

USA, 2007, 111 min

• Radiq

Prochlastanej prokouřenej hlas Samuela L. Jacksona, to je tak jediný, co mi asi zůstane v paměti z tohohle filmu. Jinak je to průměr jak 15cm.(13.4.2009)

Po všech stránkách průměrné (občas podprůměrné) drama o sportovním novináři, který se snaží nakopnout svojí kariéru tím, že vyzpovídá bývalou boxerskou hvězdu. Díky obstojným hercům je to koukatelné (potěší obzvlášť Alan Alda a Terry Hatcher v menších rolích), ale S.L. Jackson vážně nemusel roli vylepšovat tím nesnesitelným pištivým hlasem, který ještě dlouho nevyženu z hlavy. Navíc tvůrci v druhé půlce filmu vybalí víc moralizování, než by bylo záhodno a zbytečně hrají na city s Hartnettovým synkem, takže ještě více pošramocují výsledný dojem. Za rok večer na Nově možná, do kina bych na to ale nikoho neposlal. 5/10(20.3.2008)

Další ze sportovních filmů, tentokrát po Americku. No, nebudu to protahovat, Japonci jsou v tomhle žánru mnohem jistější (skvělý Ping Pong a Waterboys). Možná je to tím, že Reportér se bere strašně vážně a je zase strašně podle skutečné události. To nic nemění na tom, že je to sterilně zrežírované bez špetky invence. Na druhou stranu je příběh poměrně zajímavě rozvíjen (až na to přeamerikanizované finále, ne - nebrečel jsem). Dalším plusem jsou určitě herci, Hartnett je vpoho, Teri Hatcher si svou mini roli pořádně vychutnala a Samuel byl skvělý, ale ten jeho přízvuk byl na vraždu už po deseti větách. Jacksonův Sattlefield to řekl na začátku a já souhasím - "I´m about 60 %."(13.3.2009)

Rozpočet $13miliónovTržby USA $3,172,573Tržby Celosvetovo $3,242,427Tržby za predaj DVD v USA $2,702,903 //počet predaných kusov 143,667(11.2.2010)

Zajímavý, ale hrozně naivní film. V podstatě všechno, co se před námi odehraje, má jediné poselství- "dělej všechno tak, aby tvůj syn mohl být na tebe pyšný". Josh Hartnett hraje dobře a asi jen těžko se dá shazovat výkon Samuela L. Jacksona, i když to jeho pískání ala slavík v krku si mohli tvůrci odpustit. Vadily mi ale věci, nad kterými zjevně nikdo nepřemýšlel- bezdomovci obvykle docela smrdí, netřeba popisovat proč tomu tak je. Nezdálo se ale, že by blízkost Champa (třeba v autě, u oběda, na boxu) nějak urážela Harnettův nos. A pak to šílené moralizování, které v podstatě vyplnilo druhou půlku filmu. Zkrátil bych to o dvacet minut a vystříhal všechny (rádoby) slzotvorné scény Erika se synem, hlavně tu ptákovinu ve škole. Po šedesáti minutách jsem si říkal, kam to sakra teď může pokračovat, čím ještě příběh může překvapit. A hle, opravdu to nabralo nečekaný směr, když Champ nebyl vlastně Champ. Z ženských postav bych vyzdvihl krásnou Rachel Nichols, která ale bohužel nedostala moc prostoru a ani zamýšlený románek s Erikem nakonec nevyšel.(20.5.2008)