poster

Předtucha

 • USA

  Premonition

 • SK název

  Predtucha

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2007, 96 min

Komentáře uživatelů k filmu (219)

 • Tom Hardy
  *

  Téměř si to říká o odpad, protože něco tak neskutečně mimo si do kin s áčkovými herci hodí málokdo. V podstatě je to něco jako Rituál odtučněný o zábavné momenty. Fakt, že úvodní titulky, společně s ústřední melodií a snaživým záběrem ze svatby vykrádají Šestý smysl, jsem ještě celkem ochotně přešel, ale proč proboha to naprosto nulové rozuzlení? Proč se postava Bullockové chová první hodinu jak nejtupější nána pod sluncem (než si ta holka dá dohromady dvě a dvě, uběhne víc jak hodina filmu). Takhle to dopadá, když se na režijní stoličce usadí člověk bez špetky talentu – nulové tempo, nulová gradace, jen mrtvolně se kupicí minuty. Sedět hodinu a půl v koutě a pozorovat pavouka je zcela vyvážená zábava. Odpad si to nezaslouží jen pro zapálení Bullockové, která se snaží, seč může – o to je bohužel nedostatek na ostatních frontách výraznější…(6.4.2007)

 • Malarkey
  *

  Nudný, děsně užvaněný film, kde se nic moc neděje a nejtěžší a nejvypjatější scéna je ta na konci, kvůli který vlastně celý film je. Sandra Bullock se tváří stejně celý film. Kamenný ksicht na celé plátno a doufá, že dokáže dojmout tím, co se jí děje ve tváři. Ne, tenhle film se mi vůbec nelíbil. Připomínalo mi to děsně Tajemný let s Jodie Foster a ten byl obdobně laděný a pro mě kvalitou na podobně fádní úrovni. Celou dobu se něco děje, přitom neděje a chvilku se řeší to co se dělo předtím než se to skutečně událo. Film plný nesmyslů a citových scén, které tam jsou jen aby dojali a ne aby obohatili skutečný příběh. --- To nebylo překvapení. Čekala jsem to. Mám geniálního muže. - A co moje geniální žena?(21.7.2007)

 • Enšpígl
  *

  Pro mimina: jděte si na panánka mateřského mléka. Pro puberťáky: jděte si vymačkávat beďary. Pro pracující dělnictvo: jděte na pivo. Pro podnikající podnikatelstvo: ještě jednou si přepočítejte své zisky a ztráty. Pro důchodce: zkontrolujte si, zda Vám nedochází nějaká krabička léků. Všechny tyhle činnosti a taky všechny další, jako třeba koukání do zdi jsou mnohem užitečnější než sledování tohoto filmu o ničem. Pro poslance: koukněte se na tenhle film bude to vaše jediná užitečná činnost během vašeho čtyřletého volebního období.(4.11.2007)

 • T2
  *

  Rozpočet $20miliónovTržby USA $47,852,604Tržby Celosvetovo $84,146,832Tržby za predaj DVD v USA $34,169,343 //počet predaných kusov 1,756,890║ Tak čo k tomuto zmetenému filmu z nehorázne predvídateľným(predtuchovým) príbehom povedať, asi len toľko že po prvej etape tápajúceho príbehu v deja vu momentkách, je každý ďalší deň trpiteľky v podobe Sandry Bullock čoraz viac neznesiteľný, až v konečnom výsledku tento film vyznie ako zlátanina tých najtuctovejších scén čo sa mohli do filmu napchať. /25%/(15.11.2008)

 • mandes
  **

  rozpočet : $20 million otvárací víkend : $17,558,689 tržby celosvetovo : $83,996,355(8.4.2007)

 • tron
  **

  „Zdá sa mi to trocha zamotané.“ – „To mi hovorte.“ Pôvodne som myslel, že je to americký remake ázijského hororu PREDTUCHA (2004) o „novinách z budúcnosti“, nakoniec som sa dočkal podpriemerného polotovaru, ktorý si o sebe myslí, aký je šikovný, ale nespasí ho ani Sandra Bullocková, ktorá má čoraz menej dobrých projektov, ani hŕstka (ale naozaj iba hŕstka) scén, ktoré síce tiež nedávajú zmysel, ale aspoň nenudia (hlava, Peter Stormare). ZVIERACIA KAZAJKA verzus DOM PRI JAZERE, ale oveľa slabšie (a už spomenuté tituly neboli geniálne).(13.2.2009)

 • novoten
  *

  Pointa křičela dopředu, rozuzlení se také dalo uhodnout snadno a Sandra Bullock si kariéru chtěla zničit jen chvíli předtím než přišel její vrchol. Předtucha se zkrátka potvrdila: Zápletka připomínala příběh jako vystřižený z Věřte nevěřte roztažený na několikanásobnou délku a kvalita tomu odpovídá. Pozitivní dojmy přináší jenom scenáristicky topený McMahon a dojemný soundtrack. To všechno je ale na směšném konci, který k předchozím dedukcím nesedí snad v ničem, tak trochu zbytečné.(20.9.2010)

 • obitus
  **

  Ptákovina pro nenáročné, ve které je tou nejzábavnější věcí zcela proti svému typu obsazený Peter Stormare. Jinak nezaujme vůbec nic, i když úplně původní nápad není z rodu nejblbějších. Bohužel režisér, Sandra i scénárista jsou.(22.11.2007)

 • igi B.
  ***

  Zápletkou docela zajímavě vystavěný, ke škodě celkového vyznění však až příliš rutinně a nezáživně vyrobený psychothriller s notnou dávkou mysteriózna... Ryzí hollywoodština o tom, že co se má stát stane se a snažte se jak chcete, stejně nejde odestát... A věřte, že víra s tím nesouvisí... . . . Pomalu stárnoucí S.B. role utrápené ženy s předtuchou sluší rozhodně víc, než šaškování coby drsňačka či akční pipka v jejích starších filmech a i ten lehce ošuntělý krásný dům z let dvacátých je šarmantnější, jak nějaké trendy hollywoodské atelierové interiéry a nakonec i nějakých přehnaných žánrových klišé zůstává divák naštěstí ušetřen... A tak tedy dvě a půl hvězdičky za film, po zralé úvaze i za čistě vizuální stránku a zvláštní atmosféru (a s předtuchou páně Y. filmů příštích... ;-) pak s velkou mírou tolerance z nutnosti zaokrouhleno nahoru... - - - - - (Poprvé viděno 16.11.2008 na dvd, komentář zde jako xtý - 16.11.2008)(16.11.2008)

 • choze
  odpad!

  Námět měl potenciál, ale zpracování je extrémně nudné a Sandra tomu nijak nepomáhá.(15.11.2009)

 • Psema
  **

  Důkaz toho, jak se může docela slibný, leč okoukaný nápad změnit na nudnou břečku bez gradace a výrazné pointy. Sandra se snaží, aby konečně natočila něco dobrýho, ale v rukou režiséra s podivným jménem, je nevýrazná jak ona, tak McMahon a dokonce i Peter Stormare!!! Neříkám, že to mohla být pecka, ale v rukou někoho zdatného (co třeba Gore Verbinski) to mohlo být velice příjemné osvěžení.(6.4.2007)

 • Le_Chuck
  ***

  Hlavny problém Premonition je ten, že ráta s divákom pomalším ako hl. hrdinka Linda. Na tom stavia čaro svojej inač celkom sympatickej a inteligentnej zápletky. Ako náhle sa tak nedeje, tak sa celý konštrukt bortí, film sa stáva sotva polovičatým a Sandra to sama neutiahne. Ukážkový, technicky bezchybný, hollywoodsky komerčný triller pre jednoduchšie masy. 55%(14.7.2007)

 • viperblade
  **

  Dvě věci zde musím napsat, abych vysvětlil své hodnocení - za A) s tímto filmem je to jako na houpačce. Začínáme úplně dole, u hlubokého dna, kdy jsem chvíli přemýšlel i nad vypnutím. Pak, cca uprostřed filmu se věci začaly vyvíjet lépe a snímek mě opravdu bavil. Bohužel jen do chvíle, kdy se "vysvětlilo", proč má postava Sandry Bullock ty vize. Těchto pár vět bohužel posunulo film zase zpátky ke dnu. Nebudu tu spoilerovat, ale věřím (jak příhodné…) že každý rozumně uvažující člověk nad tím bude ještě půlhodiny kroutit hlavou. Za B) Tenhle film přišel strašně pozdě. Kdyby se natočil kolem roku 2000 a k režii by se dostal M. Night Shyamalan, který v té době uměl s podobnými náměty pracovat, a prakticky v té době ještě jeho filmy za něco stály, mohlo by jít o stejnou parádičku, jako např. (právě Nightův film) Vyvolený. Takhle se jedná o hodně podprůměrný film s místy solidně přehrávající Sandrou (sorry, Sandro, mám tě rád, ale na tohle se fakt občas nedalo ani dívat). Ale musím se k něčemu přiznat - na konci jsem málem brečel. Ne proto, že by konec byl nějak dojemný, ale proto, že se k takovému námětu, který by se dal zpracovat tolika jinými, lepšími cestami (od paranoidního dramatu po psycho-thriller) dostal někdo, kdo absolutně nerozumí… ničemu. Nejsem filmový teoretik, ale jako fanoušek opravdu živě vidím, co by s tímto provedli jiní, mnohem zručnější režiséři, ale to už jsem vlastně psal, tak už jen dodám - 40 %.(23.8.2011)

 • Darren
  **

  Další z řady mysteriózních thrillerů, jakých se v poslední době točí víc než je zdrávo. Další z těch, jehož scénárista se snaží být lepší než ti před ním a plácá jedno přes druhé. Na papíře to nevypadá tak zle, zfilmovat to do koukatelného celku ale musí být peklo. Obvykle se ale k těmto látkám dostávají nováčci v oboru, jejichž jméno nikdo nezná a na výsledku se to prakticky vždy podepíše. Mennan Yapo se asi snažil, vlastně jsem si v průběhu říkal "vždyť to neni až tak zlý", nezvládnutým závěrem, kde se navíc ukázalo, že scénář psal opravdu nějaký debil (sorry jakýsi Bille), mě ale pořádně schladil.(24.5.2007)

 • Rogue
  *

  Námět není zas tak zlý, bohužel je to celé průhledné po třiceti minutách a Sandře to celé dojde o půlhodinu později, což je trochu blbé.(30.3.2008)

 • Falko
  ***

  Celkom dobra mysteriozna drama, ktora mi ale zial ako nejaky vynimocne dobry film dlho v pamäti nezostane. 01.12.2007(5.12.2007)

 • Rex Mundi
  ***

  Súhlasím s Le_Chuckom.(19.12.2010)

 • petero
  ***

  Sandra sa nám zaplietla už po druhý krát do mysteriózneho príbehu a opäť je z toho ničím výnimočný ale ani ničím urážajúci počin pre nenáročného diváka. Ale ten debilne vysvetľujúci koniec si kľudne mohli odpustiť.(17.12.2007)

 • castor
  **

  Je to smutné, ale Sandra Bullock snad po celou svoji filmovou dráhu nehrála postavu, která by mi byla nějak blízká, ba dokonce sympatická. Její filmy se brodí v nánosech průměrného filmového bláta, tu a tam ale naštěstí vystrčí růžky a natočí žánrově slušnou záležitost. Co se Premonition týče, něco obdobného se dá říct o její druhé polovině, kdy se z doposud nudného, nenápaditého příběhu o tragické nehodě a ztrátě rodinné stability, přesuneme do alespoň divácky vděčných končin (takové ty řeči o lásce a naději, znáte to:-), završených relativně slušným finále, kterému nelze jistou působivost upřít. Alespoň kameraman má očividně talent, což neplatí o scénáristovi (s „nápadem“ se dalo přece jen výživněji pracovat), který nás ujišťuje, jak moc si hlavní hrdinka může komplikovat už tak komplikovanou situaci!!(27.7.2007)

 • Jamal
  ***

  Nebolo až také hrozné. Jen nedokážu pochopit, jak nedokázala využít na 100% ty své předtuchy. Za celý den udělala věci jako normální člověk maximálně za čtvrtku dne. Do toho, vždy všechno řešila pozdě a na poslední možnou chvíli - to byla tak hloupá??? Asi její mozkové závity stačili pouze na starání o děti ( tím tuto práci nechci nějak podceňovat ) - ale proč ksakru na sklo, kterým proletěla její dcera zpětně nedala nálepku, nejlépe přes celé sklo, nebo tam nedala nějaké dřevo nebo kytku. A nakonec největší chyba - když věděla, že jí nezbudí, tak si měla dát budík, měla si zjistit jak přesně zemřel, neměla ho zastavovat na tom úseku, .... a nebo snad chtěla jen tu pojistku? Nevím podle mě ho mohla zachránit, ale bohužel byla tak hloupá a tím ho spíše zabila. Ale budiž, její volba. Abych jí ale zase tak trošku obhájil, pokud já vím, tak všude na západním světě po nějaké nehodě musíte jít identifikovat oběť, neměli by existovat žádné výjimky. V tomto případě měla jít Linda (Sandra), jako jeho manželka, jenže na to asi trošku zapoměli... a nebo by jim to narušilo scénář s tím, že by zjistila, co se vlastně nakonec i stalo.(29.10.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace