Předtucha

Predtucha

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2007, 96 min

• claudel

Celý film jsem čekal na omračující pointu, která by můj názor na celý film značně ovlivnila a hodnocení zvýšila, avšak žádná pointa se nedostavila a já jsem se ptal, co to sakra mělo být za ubohý thriller?(20.9.2009)

Sandra sa nám zaplietla už po druhý krát do mysteriózneho príbehu a opäť je z toho ničím výnimočný ale ani ničím urážajúci počin pre nenáročného diváka. Ale ten debilne vysvetľujúci koniec si kľudne mohli odpustiť.(17.12.2007)

• tron

„Zdá sa mi to trocha zamotané.“ – „To mi hovorte.“ Pôvodne som myslel, že je to americký remake ázijského hororu PREDTUCHA (2004) o „novinách z budúcnosti“, nakoniec som sa dočkal podpriemerného polotovaru, ktorý si o sebe myslí, aký je šikovný, ale nespasí ho ani Sandra Bullocková, ktorá má čoraz menej dobrých projektov, ani hŕstka (ale naozaj iba hŕstka) scén, ktoré síce tiež nedávajú zmysel, ale aspoň nenudia (hlava, Peter Stormare). ZVIERACIA KAZAJKA verzus DOM PRI JAZERE, ale oveľa slabšie (a už spomenuté tituly neboli geniálne).(13.2.2009)

• viperblade

Dvě věci zde musím napsat, abych vysvětlil své hodnocení - za A) s tímto filmem je to jako na houpačce. Začínáme úplně dole, u hlubokého dna, kdy jsem chvíli přemýšlel i nad vypnutím. Pak, cca uprostřed filmu se věci začaly vyvíjet lépe a snímek mě opravdu bavil. Bohužel jen do chvíle, kdy se "vysvětlilo", proč má postava Sandry Bullock ty vize. Těchto pár vět bohužel posunulo film zase zpátky ke dnu. Nebudu tu spoilerovat, ale věřím (jak příhodné…) že každý rozumně uvažující člověk nad tím bude ještě půlhodiny kroutit hlavou. Za B) Tenhle film přišel strašně pozdě. Kdyby se natočil kolem roku 2000 a k režii by se dostal M. Night Shyamalan, který v té době uměl s podobnými náměty pracovat, a prakticky v té době ještě jeho filmy za něco stály, mohlo by jít o stejnou parádičku, jako např. (právě Nightův film) Vyvolený. Takhle se jedná o hodně podprůměrný film s místy solidně přehrávající Sandrou (sorry, Sandro, mám tě rád, ale na tohle se fakt občas nedalo ani dívat). Ale musím se k něčemu přiznat - na konci jsem málem brečel. Ne proto, že by konec byl nějak dojemný, ale proto, že se k takovému námětu, který by se dal zpracovat tolika jinými, lepšími cestami (od paranoidního dramatu po psycho-thriller) dostal někdo, kdo absolutně nerozumí… ničemu. Nejsem filmový teoretik, ale jako fanoušek opravdu živě vidím, co by s tímto provedli jiní, mnohem zručnější režiséři, ale to už jsem vlastně psal, tak už jen dodám - 40 %.(23.8.2011)

• -bad-mad-wolf-

Zdaleka nejlepší na téhle nijaké mysteriózní volovině je její plakát (myslím ten, kde je obličej titulní postavy spoluvytvářen větvemi stromů). Jinak je dosti otravné koukat na ženskou, které jaksi nedocházejí očividná fakta a souvislosti, ačkoliv se po nich pídí a závisí na nich osud její i jejího manžela. Asi jako kdybyste v dnešních novinách hledali, kam jste si založili dnešní noviny...(24.2.2011)

• - Julian McMahon hrál v seriálu Čarodějky, kde jeho postava chodila s čarodějkou, která měla předtuchy stejně tak, jako zde jeho manželka Sandra Bullock. (HappySmile)

• - Natočeno za 45 dní. (Chatterer)

• - Ve scéně, kdy je postava Sandry Bullock v nemocnici a brání se uklidňující injekci, nebyla použita dablérka, protože Sandra se předtím omylem pořezala a v této scéně doopravdy dostala injekci proti tetanu. (HappySmile)