Předtucha

Premonition

Predtucha

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2007, 96 min

Škoda, že scenárista nepoužíval trochu viac mozog. S pribúdajúcimi minútami ubúda hlavnej postave súdnosť a divákovi trpezlivosť. Odporúčam hlavne zarytým fanúšikom (polo)presvedčivej Sandry Bullock. Film ešte našťastie ako tak zachraňuje zaujímavá atmosferická hudba Klausa Badelta. 50%.(21.10.2007)

Sandra sa nám zaplietla už po druhý krát do mysteriózneho príbehu a opäť je z toho ničím výnimočný ale ani ničím urážajúci počin pre nenáročného diváka. Ale ten debilne vysvetľujúci koniec si kľudne mohli odpustiť.(17.12.2007)

• castor

Je to smutné, ale Sandra Bullock snad po celou svoji filmovou dráhu nehrála postavu, která by mi byla nějak blízká, ba dokonce sympatická. Její filmy se brodí v nánosech průměrného filmového bláta, tu a tam ale naštěstí vystrčí růžky a natočí žánrově slušnou záležitost. Co se Premonition týče, něco obdobného se dá říct o její druhé polovině, kdy se z doposud nudného, nenápaditého příběhu o tragické nehodě a ztrátě rodinné stability, přesuneme do alespoň divácky vděčných končin (takové ty řeči o lásce a naději, znáte to:-), završených relativně slušným finále, kterému nelze jistou působivost upřít. Alespoň kameraman má očividně talent, což neplatí o scénáristovi (s „nápadem“ se dalo přece jen výživněji pracovat), který nás ujišťuje, jak moc si hlavní hrdinka může komplikovat už tak komplikovanou situaci!!(27.7.2007)

• honajz

Totálně zabitý film, nudné tempo (kdyby aspoň nějak vtahovalo nebo působilo nějakou atmosféru, ale je to celé totálně chladné a bez emocí), řada nelogičností (jestli si holčička pořezala obličej v úterý a film začíná čtvrtkem, jak to, že měla obličej bez šrámů?) a přesně - žádná pointa. Něco jako že by druou neděli sešla ze schodů a manža tam byl živ a zdráv, neb už minulou neděli mu došlo, jak má všechny rád. Těžké zklamání.(2.5.2007)

Příjemné je, že Předtucha odolala veškerým ruchům, které jí byly postaveny do cesty. Dabing, jetá kopie, projekce v SA. Neudělala jsem dobře, že jsem odolala projekci v Otavě. Ale tak co už, příbal je a Julian se naprosto překonal... Sandra televizním lidem bývá přínosná, za to jí dík.(26.9.2010)