Předtucha

Premonition

Predtucha

Thriller / Drama / Mysteriózní

USA, 2007, 96 min

Čekal jsem, že to bude horší. Ale pak jsem to sledoval až do samého konce. http://www.filmyx.cz/predtucha.php(6.2.2009)

• claudel

Celý film jsem čekal na omračující pointu, která by můj názor na celý film značně ovlivnila a hodnocení zvýšila, avšak žádná pointa se nedostavila a já jsem se ptal, co to sakra mělo být za ubohý thriller?(20.9.2009)

Celkom dobra mysteriozna drama, ktora mi ale zial ako nejaky vynimocne dobry film dlho v pamäti nezostane. 01.12.2007(5.12.2007)

Nebolo to tak zlé, ako by sa na základe hodnotenia mohlo zdať. Snímok má síce chybičky, ako napr. sterilné natočenie, slabučká atmosféra, ale všetko aspoň z časti vyvažuje Sandra, ktorá hrala jednoducho vynikajúco. Škoda, že réžia nebola bohviečo, atmosféra a neurčité tajomno v príbehu je to naj čo od mysterióznej drámy čakám. Niečo by sa tu síce našlo, ale bolo toho málo, aj keď dejová linka nenudila a celkové rozpletanie záhady nebolo najhoršie. Bez Sandry by podľa mňa film dopadol horšie, má charizmu, ktorú vie použiť a aj horší film vylepšiť. Preto za pozretie tento snímok stojí. 65/100(19.7.2014)

Zápletkou docela zajímavě vystavěný, ke škodě celkového vyznění však až příliš rutinně a nezáživně vyrobený psychothriller s notnou dávkou mysteriózna... Ryzí hollywoodština o tom, že co se má stát stane se a snažte se jak chcete, stejně nejde odestát... A věřte, že víra s tím nesouvisí... . . . Pomalu stárnoucí S.B. role utrápené ženy s předtuchou sluší rozhodně víc, než šaškování coby drsňačka či akční pipka v jejích starších filmech a i ten lehce ošuntělý krásný dům z let dvacátých je šarmantnější, jak nějaké trendy hollywoodské atelierové interiéry a nakonec i nějakých přehnaných žánrových klišé zůstává divák naštěstí ušetřen... A tak tedy dvě a půl hvězdičky za film, po zralé úvaze i za čistě vizuální stránku a zvláštní atmosféru (a s předtuchou páně Y. filmů příštích... ;-) pak s velkou mírou tolerance z nutnosti zaokrouhleno nahoru... - - - - - (Poprvé viděno 16.11.2008 na dvd, komentář zde jako xtý - 16.11.2008)(16.11.2008)

• - Spoiler: Podle původního scénáře měla Linda zachránit Jima, ovšem bylo to moc "hollywoodské", takže se rozhodlo pro temnější konec, aby překvapili publikum. (HappySmile)

• - Natočeno za 45 dní. (Chatterer)

• - Film není remakem stejnojmenného japonského filmu, jak se mnozí domnívají. (HappySmile)