poster

Zápisník smrti

 • japonský

  Desu nōto

 • japonský

  DEATH NOTE ~デスノート~

 • anglický

  Death Note

Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

Japonsko, 2006, 126 min

 • ainny
  ****

  Schválně jsem nepátrala po manze a nepouštěla si anime, protože jsem chtěla nejdřív vidět film. A asi jsem udělala dobře, protože se mi líbil a neměla jsem pocit, že by tam to nebo ono chybělo. Souboj dvou geniálních mozků bývá většinou podívaná, která stojí za to a já jsem už teď zvědavá jak se jejich "bitva" bude vyvíjet dát.(17.3.2012)

 • T2
  ****

  Rozpočet $20miliónovTržby Celosvetovo $29,630,359║ Veľmi zdarilá kópia animovaného seriálu, kde je všetko podstatné zachytené, príbeh je vo svojej podstate krásne hravo prešpikovaný do detailu a ani samotná dĺžka filmu nepríde nejak rozvláčna, lebo pre hútnosť deja má stále čo ponúknuť. Jediná škoda je že kvalitatívnou úrovňou spracovanie je to bližšie skôr k televíznej produkcii, než celovečerného filmu z nejakými vyššími ambíciami. U tohto filmu je neskutočná výhoda príbeh, ináč by som dal o niečo slabšie hodnotenie, taktiež počítačová animácia je len taká jednoduchšia čo sa týka temných anjelov ale časom sa dá na toto spracovanie zvyknúť bez toho aby to nejak kazilo zážitok s filmu. /75%/ (videl na festivale Comics Salon 2009)(2.11.2008)

 • ledzepfan
  ****

  slabší čtyři=Je to hodně povedené a kdybych neznal pologeniální anime verzi byl bych skoro až nadšen....Faktem ale je, že za krásným prokreslením charakterů,motivacema a zábavností psychologických her z anime-tahle hraná verze dost pokulhává...........70%(15.6.2011)

 • UncleG
  **

  No kýho výra! Co to jako mělo bejt? Většinou nesleduju seriály na pokračování. Ani ty legendární nebo profláklé. Průserem nekonečných sérií bývá skutečnost, že se ani v miliontém třetím dílu vlastně nic nestalo. Dobří honí zlé, zlí intrikují proti dobrým. A tak furt dokola, dokud máme sledovanost. Proto jsem ignoroval i Death Note series. Když potom přijde film, který by snad mohl ve dvou hodinách shrnout a rekapitulovat vše podstatné z oné animované rozvláčnosti a přinést nějaké rozumné zakončení, ... vyklube se z něj ... další seriál. A člověku nezbývá než mlátit hlavou do stolu a brečet nad zbytečnou ztrátou času. Ano, je to nehorázné, ale eskapády padoucha Kiry a jeho pronásledovatele "L" nadále neberou konce. A to je podvod! To je ničemnost! Hanebnost! Zvrácenost. Nuda...(7.4.2011)

 • Fr
  ***

  Všude dochází k záhadným událostem. Bez vysvětlení umírají lidé. Zástava srdce. Počet mrtvých stoupá…. Co stojí takový Zápisník smrti? Jaká je cena za to, mít budoucnost ve svých rukou? Jak by to fungovalo ve světě, kde se KAŽDÝ může stát obětí? Vcelku funguje psychologie ,,přeměny na OPRAVDOVÉHO dábla“. Musím uznat, že zde dochází k mnoha překvapivým zvratům, ale to bylo jediné, co mne udržovalo ve střehu. Jistě, ani hercům nemám co vytknout, ale přesto mám smíšené pocity. Možná jsem nečekal, že rozuzlení bude tak prostě lidské. Sobecké…. Pokračování ZDE….(5.8.2008)

 • - Zápisník smrti byl prvním filmem v japonské filmové historii, ve kterém bylo k natočení scény použito metro. (Shley)

 • - Jak je uvedeno v seriálu, pravý důvod, proč se chtěl Ryuk dostat do lidského světa, je ten, že se chtěl pobavit. (Shley)

 • - Mezi filmovým zpracováním a původním anime seriálem lze najít několik rozdílů. V seriálu se například Light (Tatsuya Fujiwara) zbaví Naomi Misory (Asaka Seto) tím, že z ní vyláká řidičský průkaz, a to ve chvíli, kdy jí řekne, že je z vyšetřovacího týmu zabývající se Kirovým případem a že by s ním rád spolupracoval, ale že potřebuje průkaz totožnosti. Ve filmu se dále agent, který pronásleduje Lighta (Tatsuya Fujiwara), jmenuje Raye Iwamatsu, ale v anime je o Raye Penber. Ryuk současně v seriálu nezapíral, co se stane s člověkem, který zápisník využil. (Shley)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace