Ron Clark Story, The (TV film)

Triumf: Príbeh Rona Clarka

Drama / Životopisný

USA / Kanada, 2006, 90 min

Randa Haines

Mark Adler

Heather Persons

Dangerous Minds Junior...Má to TV charakteristické črty (tz. žiadna ambície o kamerové kompozície a obrazové vychytávky) ale príbeh a jeho prevedenie bolo vcelku príjemné...(11.9.2007)

Ako povedal riaditeľ školy pred koncom filmu: Veľmi pôsobivé! .. :-) Videné v rámci Season Challenge Tour (11.12.2015)

Maximálně chytlavě zpracovaný životpisný film o učiteli, který dal nejen celé svoje srdce jedné třídě s problematickými dětmi. Matthew Perry jako Ron Clark mě moc mile překvapil a já jsem film zhltla jak malinu. Díky HollyW za tip na tento poměrně neznámý snímek. Málokdo, asi kromě učitelů samotných si dovede představit, jak náročné je být Ronem Clarkem v dnešní době a já si takových lidí nesmírně vážím.(3.12.2012)

Učitelů idealistů, kteří se museli porvat s bandou zprvu nepoddajných studentů, tu už bylo nesčetně (z těch méně známých filmů doporučuji třeba Džungli před tabulí nebo Panu učiteli s láskou), a zatím posledním do party je Ron Clark. Na tohohle sympaťáka sice nikdo netahá nože, protože vyučuje jen v televizním filmu, stejně jako ostatní ale musí důrazně stát za svým přesvědčením, že si každé dítě zaslouží pozornost a vzdělání. A přestože se scénář drží přesně v těch mantinelech, které od filmu čekáte, sympatický kukuč Matthewa Perryho a dobře obsazená děcka z toho dělají moc příjemnou záležitost, která vás pobaví i dojme. Ohrané? Možná. Stojí to za podívání? Určitě.(14.7.2009)

Nejsem si jistý, jestli bych se na tento snímek vůbec díval, kdyby zde nehrál Matthew Perry. Ale nejspíše ne. Naneštěstí je Matt můj oblíbený herec, takže jsem příběh Rona Clarka zhédl. Postava Rona Clarka je inspirována skutečnými událostmi, o to těžší bylo jistě její ztvárnění. Ale Matt s tímto nelehkým úkolem poradil velmi dobře. Hodnotím 3,5*(4.1.2009)