poster

Ron Clark Story, The (TV film)

 • Slovensko

  Triumf: Príbeh Rona Clarka

Drama / Životopisný

USA / Kanada, 2006, 90 min

Režie:

Randa Haines

Hudba:

Mark Adler

Producenti:

Craig McNeil

Střih:

Heather Persons

Kostýmy:

Christine Thomson
(další profese)
 • Jino
  ****

  Velmi pěkně podaný příběh s výborným Matthewem Perrym. Myslím si, že Ron Clark Strory patří ve své kategorii televizních filmů z roku 2006 do toho nejlepšího co bylo natočeno. Je jasné, že tento příběh neměl na to být nějakým Hollywoodským trhákem a o scénáři ani nemluvím, ten by ostatně mezi tou vyšší sortou neobstál, a to taky protože celá stopáž 90. minut je na takový příběh a zmapování jednoho školní roku sakramentsky málo a to bych právě vytkl jako největší mínus. Stojím si za tím, že kdyby film trval o dvacet minut déle a víc se režisér zaměřil na přerod "grázlíků" ve "šprty", tak by se nikdo nezlobil a já bych mohl dát s čistým svědomím za 5*, ale musím to vzít trochu objektivněji, protože na tomto webu jsou fakt lepší filmy a hlavně jsou tu filmy s vyššími ambicemi. Kdyby toto byl web hodnotící televizní filmy dám těch 5*, ale není takže dávám 4*.(30.12.2007)

 • KarelR
  ****

  Učitelů idealistů, kteří se museli porvat s bandou zprvu nepoddajných studentů, tu už bylo nesčetně (z těch méně známých filmů doporučuji třeba Džungli před tabulí nebo Panu učiteli s láskou), a zatím posledním do party je Ron Clark. Na tohohle sympaťáka sice nikdo netahá nože, protože vyučuje jen v televizním filmu, stejně jako ostatní ale musí důrazně stát za svým přesvědčením, že si každé dítě zaslouží pozornost a vzdělání. A přestože se scénář drží přesně v těch mantinelech, které od filmu čekáte, sympatický kukuč Matthewa Perryho a dobře obsazená děcka z toho dělají moc příjemnou záležitost, která vás pobaví i dojme. Ohrané? Možná. Stojí to za podívání? Určitě.(14.7.2009)

 • eLeR
  ****

  Ako povedal riaditeľ školy pred koncom filmu: Veľmi pôsobivé! .. :-) Videné v rámci Season Challenge Tour (11.12.2015)

 • danecek24

  64. Zlatý Glóbus za rok 2006 - nominace (1) - Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Matthew Perry(18.3.2009)

 • Hellboy
  ***

  Propracovaný scénář, který se ale nevyhne hromadě klišé a jeho mladší verze z Francie, Entre les mures, je mnohem dramatičtější a tím i zajímavější.(26.4.2009)

 • - Příběh Rona Clarka je natočen podle skutečné události, která se odehrála v roce 1998. (bosan)

 • - Existuje akademie Rona Clarka v Atlantě, kde se úspěšně vyučuje podle jeho unikátních osnov a pravidel. (bosan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace