poster

Ron Clark Story, The (TV film)

 • Slovensko

  Triumf: Príbeh Rona Clarka

Drama / Životopisný

USA / Kanada, 2006, 90 min

Režie:

Randa Haines

Hudba:

Mark Adler

Producenti:

Craig McNeil

Střih:

Heather Persons

Kostýmy:

Christine Thomson
(další profese)
 • freddy
  *****

  U nás nepříliš známý film natočený podle skutečné události z prostředí problematických studentů se opravdu povedl. Dá se říci, že skoro ani nemám slov a ještě teď se z tohoto příjemného filmového zážitku vzpamatovávám. Tenhle film je úžasně pohodový a lidský a dýchl na mne svou specifickou atmosférou úžasně pozitivní a optimistickou náladu. Matthew Perry zde naprosto exceluje a celou roli zvládá naprosto s přehledem a dokazuje, že není jen Chandler ze seriálu Přátelé, ale že je to i charizmatický herec, který dokáže zahrát hned několik různých póz své postavy, od nadšeného a optimistického učitele přes zlomeného zklamaného a frustrovaného pedagoga a dále přes dětinsky se chovajícího a přátelského učitele až po kantora hrdého na své žáky. Tohle všechno Perry zvládl naprosto s přehledem a své postavě dodal přesně to, co jí dodat měl. K tomu je zde ještě velmi zajímavý děj, který ani chvilku nenudí. Prostě tenhle film se povedl. A když navíc vím, že je to podle skutečné události, tak si toho filmu vážím ještě mnohem více. Jen je škoda, že u nás je tento film neznámý a když už se ho odhodlala odvysílat slovenská Markíza, tak to bylo ve všední den kolem jedenácté hodiny ráno. Tenhle film by si zasloužil místo v hlavním vysílacím čase, protože je to opravdu jeden z nejlepších učitelských filmů, ne-li nejlepší, které kdy byly natočeny. Takže je to za pět hvězdiček, protože nemám jedinou výtku a rád si tenhle film pustím kdykoliv znovu.(5.9.2008)

 • Elyssea
  ****

  Abych pravdu řekla, podobných příběhů jsem viděla spousty a vždy je to stejné. Učitel a žáci, z nichž je vždy nejdrzejší dívka a pak je tam onen záhadný chlapec v pozadí, který v sobě skrývá velkou bolest. Tak to opravdu většinou je. Díky bohu alespoň za to, že Matthew své žáky neokouzlil zpěvem ani tancem (jako Antonio v té nebetyčné konině na stejné téma), ale svým způsobem výuky. Mimochodem právě Matthew je osoba, na které příběh stojí a nutno uznat, že obstál se ctí.(12.3.2011)

 • Jino
  ****

  Velmi pěkně podaný příběh s výborným Matthewem Perrym. Myslím si, že Ron Clark Strory patří ve své kategorii televizních filmů z roku 2006 do toho nejlepšího co bylo natočeno. Je jasné, že tento příběh neměl na to být nějakým Hollywoodským trhákem a o scénáři ani nemluvím, ten by ostatně mezi tou vyšší sortou neobstál, a to taky protože celá stopáž 90. minut je na takový příběh a zmapování jednoho školní roku sakramentsky málo a to bych právě vytkl jako největší mínus. Stojím si za tím, že kdyby film trval o dvacet minut déle a víc se režisér zaměřil na přerod "grázlíků" ve "šprty", tak by se nikdo nezlobil a já bych mohl dát s čistým svědomím za 5*, ale musím to vzít trochu objektivněji, protože na tomto webu jsou fakt lepší filmy a hlavně jsou tu filmy s vyššími ambicemi. Kdyby toto byl web hodnotící televizní filmy dám těch 5*, ale není takže dávám 4*.(30.12.2007)

 • cheyene
  *****

  Podobně laděné snímky, ať jsou jakkoliv předvídatelné, mám v oblibě a tudíž mi bylo tak nějak od samého začátku jasné, že i tento počin si moji pozornost získá. K tomu všemu napomáhal též fakt, že hlavní roli ztvárnil Matthew Perry, kterého bylo příjemné vidět v seriózně laděné pozici, neboť podobnou postavu bych si dosud neuměl od Chandlera Binga představit. The Ron Clark Story obsahuje řadu úsměvných, ale i poměrně působivých scén a skutečnost, že je snímek natočen na základě pravdivého příběhu, utvrzuje plný počet hvězdiček.(15.1.2017)

 • Hellboy
  ***

  Propracovaný scénář, který se ale nevyhne hromadě klišé a jeho mladší verze z Francie, Entre les mures, je mnohem dramatičtější a tím i zajímavější.(26.4.2009)

 • - Existuje akademie Rona Clarka v Atlantě, kde se úspěšně vyučuje podle jeho unikátních osnov a pravidel. (bosan)

 • - Příběh Rona Clarka je natočen podle skutečné události, která se odehrála v roce 1998. (bosan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace