Odpočívadlo

John Shiban

John Shiban

Mark Vargo

Bear McCreary

Pozerateľný torture porn, ktorý sa dva roky po svojom uvedení na DVD dočkal aj pokračovania. Ústredné postavy sú pomerne sympatické, záporáci patrične odpudzujúci, gore je na náležitej úrovni a nápad s mysterióznou líniou by mi v princípe tiež nevadil, divné mi však prišlo je prevedenie - duch, šeptajúci z kumbálu na metly nebol z môjho pohľadu to pravé orechové...(23.9.2011)

Docela v pohodě krváček, který i přes pár mizerných prvků vůbec nenudil, takže ve výsledku je tohle docela slušné překvapení vzhledem ke zdejšímu hodnocení. Jedná se o chaotické lítání celkem uvěřitelně uřvané Jaimie Alexander, kterou nahání sadistickej vidlák v pikapu kdesi po odpočívadle. Pro gore nenažrance je tohle pohodová volba. 65%(5.8.2013)

• Jino

Podprůměrný film. Opravdu musím souhlasit s komentářema přede mnou, že chování hlavní hrdinky bylo opravdu hloupé a být film o deset minut delší, tak by se třeba i celá svlékla. Je škoda že scénář nebyl víc propracovaný, protože tenhle film měl na víc, takhle je z toho jen stupidní thriller, ve kterém se těšíte až bude konec.(7.1.2007)

Na prvý pohľad obyčajný horor o mladej dvojici, ktorá sa počas výletu dostane na ceste do kolízie s podivným pick-upom. Neskôr zastavia na osamotenom odpočívadle, kde si dievča odskočí, po návrate však zisťuje, že auto spolu s jej fešákom záhadne zmizli a opäť sa objavuje aj pick-up, ktorého vodič dáva najavo, že o tom vie niečo viac. Dievča sa ukryje na odpočívadle a z nápisov po stenách pochopí, že ide o maniaka, ktorý v okolí vyčíňa už dlhé roky. Postupne sa však začnú diať čoraz čudnejšie veci a ju čaká nielen boj o život, ale aj o zdravý rozum. Ako som spomenul; na prvý pohľad je to obyčajný horor akých tu už bolo veľa a kto ho bude brať iba v tejto úrovni, ostane zrejme sklamaný. Filmom sa totiž prelína viacero hororových subžánrov; od road suspense k slasheru a exploitationu až k duchárčine, vďaka čomu je miestami značne neprehľadný a môže vyvolávať nezvládnutý dojem. Pre správne pochopenie však treba "ísť" s dejom, zapojiť trochu predstavivosti a uvedomiť si, že tu prakticky všetko má svoj zmysel, na čo poukazuje aj (po)záverečná scénka medzi titulkami a alternatívne konce. Film má totiž komplexný, i keď trochu prekomplikovaný príbeh, v ktorom sa tvorcovia zrejme občas nevedeli rozhodnúť akým smerom sa vydať a tak sú viaceré miesta čudnejšie než by bolo vhodné a kazia to aj niektoré nudné úseky. Každopádne však ide o slušný, strašidelný a občas drsný horor s podivným spracovaním.(26.4.2011)

• J*A*S*M

Nějaké náznaky dobrého filmu zde byly. Bylo zde ale také mnoho náznaků špatného filmu, a ty rozhodly. Scénáristi by udělali lépe, kdyby se víc opřeli o toho vidláckýho záporáka a ubrali na nadpřirozenu (ženská v přístěnku, šerif na podlaze a pistole v ústech, která minula :D). A hlavní hrdinka je tak neskonale blbá, že i Paris Hilton by vedle ní vypadala na členku menzy. První * za film, druhá * za jednu ušmiknutou část lidského těla.(16.11.2007)