poster

Stupeň 7: Konec světa (TV film)

 • USA

  Category 7: The End of the World

 • Německo

  Category 7 – Das Ende der Welt

 • Slovensko

  Dni skazy: Koniec sveta

Akční / Sci-Fi / Thriller / Katastrofický

USA / Německo / Kanada, 2005, 2x96 min

 • Noviik
  *

  Tragická a naprosto příšerná Shannen jako Konec světa? V tomto případě ano.(12.9.2008)

 • Gemini
  odpad!

  Je to neuvěřitelné, ale i na poli příšerných televizních velekatastrofických audiovizuálních děl (označení "film" je přece jen trochu příliš...) existuje konkurence mezi stanicemi. A tak, když NBC natočilo dvojitou dávku zemětřasného běsnění živlů (10,5 stupně a 10,5 stupně: Apokalypsa), v CBS si řekli, že na to přece mají taky, a vrhli se na supermegagigatotálbrutál bouření a tornádování a hurikánování a tak vůbec. A sehnali si k tomu taky zajímavou hereckou sestavu, a překvapivě nacpali dost peněz do vizuálních efektů, takže třeba likvidace karavanové osady tornádem vypadá opravdu působivě. V první polovině se dokonce dá mluvit o jakés takés filmové kvalitě a určitém podvratném záměru, protože se mimo jiné dočkáte nevybíravé kritiky protekčních hajzlíků vychovávaných programově pro vedoucí funkce, a taky pranýřování amerického fenoménu televizních kazatelů (výborní James Brolin a Swoosie Kurtzová) - musíte se sice povznést nad to, že tornádo zmastí Eiffelovku, a že Tom Skeritt bude nahánět megabouře v SR-71 Blackbirdu (v čem taky jiném, to je jako kdybyste chtěli točit western bez gatlingu:)), ale to jsou v tomhle žánru už takové samozřejmosti, že;) Zlom mezi prvním a druhým dílem téhle "minisérie" ale taky znamená návrat "k tomu nejlepšímu, co žánr nabízí" - je tu otřesně animovaná zkáza Sochy Svobody, naprostá zhovadilost pohodového popojíždění auty po městě zmítaném "kataklyzmatickou bouří", a pak taky akční scény při řešení dramatu unesených VIP ratolestí, průhledná antibushovská ekologická agitka, a spousta dalších věcí... Ten sešup je tak výrazný, že vzhledem k objektivně zajímavé (byť hodně svérázné) první polovici bych režiséra skoro podezíral, že šlo o záměr. Ani ten ale nevysvětluje to, že Stupeň 6 byl tak hrozná srágora, takže sázím spíš na "pomocného režiséra";) S čistým svědomím říkám, že ze všech televizních katastrofických ubohostí je tahle první, kterou bych mohl označit za zajímavou. A pro její opravdu velmi perverzní charakter dávám krásných nula bodov, protože to je tak blbé, že byste to měli vidět. A hraje v tom Gina Gerschon, takže kdyby vás to hodně iritovalo, můžete vypnout zvuk a chvíli se na ni jen dívat:) 0%(24.4.2013)

 • Master19
  *

  Každý máme něco, já jsem se díval víceméně kvůli Gině a v tomto směru jsem spokojený. Nicméně ten balast "kolem" byl do očí bijící...(25.6.2008)

 • Rodriguez
  **

  Hold někdo další se vždycky najde a jako bl*ec opakuje furt stejný děj dokola jako mlýnské kolo. Jenže ono se toho člověk nasytí a pak už mu to nechutná. Některé scény si tu tvůrci mohli odpustit, scénář mohl být daleko lepší, herecké výkony ucházející a efekty v průměru. Bohužel tohle k úspěchu filmu nestačí...(30.6.2008)

 • lennyd
  **

  Klimatické změny způsobují velké bouře po celém světě. Nejdříve to odnese Paříž (Eiffelovka se tváří jako by byla z gumy) a pak už šup do U.S.A. Judith Carr (Gina Gershon) byla zrovna zvolena šéfkou agentury FEMA (něco jako systém včasného varování před přírodními katastrofami), což ji zrovna v této době (kdy se blíží výše zmíněné bouře) dvakrát netěší. Bouře se "inteligentně" soustředí na velká města, a devastují jedno za druhým. A právě se blíží dvě velké bouře přímo na Washington, a pokud se tam spojí, Bílý dům bude zničen, což znamená ... Konec světa, ehm. ... A jelikož je pouhý konec světa jako zápletka docela málo, takže je potřeba ještě přihodit náboženského fanatika, který unese skupinu "privilegovaných" odvážených do evakuace, ministra přes průmysl (Keneth Welsh se v těchto rolích vyžívá, úplně stejnou měl i ve Dni poté), který radši zničí svět než by si nechal ujít nějaký ty dolary, šílenýho lovce tornád flirtujícího s Brendou Walshovou (Shannen Doherty), útok jedovatých žab, zničení egyptských pyramid, atd Jako ekologická agitka docela cool, jen bych to zkrátil na jeden díl, vystřílel nepodstatný části (náboženský fanatiky, únos děcek či milostnou zápletku mezi hlavní hrdinkou a jejím bejvalým) a mohl by to být docela trhák ...(27.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace