O nosaté čarodějnici (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 53 min

Klasická papundeklová studiovka s typickou levnou výpravou, nervními loutkami a rutinním řemeslným zpracováním. Ovšem také zábavně ujetá, vtipná, přitom s jasným poselstvím o pýše, laskavosti a pracovitosti, s výrazným osobitým kouzlem a výtečnými hereckými party. Ondřej Havelka i Laďka Kozderková to totiž rozjíždí nezapomenutelným způsobem. Jedna z těch studiovek, pro kterou u mé generace platí, že tehdy v dětské paměti uvízly hluboko a dodnes se nehodlají pustit.(2.3.2016)

Tyhle ateliérové pohádky vysílané v nědělu odpoledne jsou dosti šílené a velmi laciné, ale beru v potaz, že jsou za tím účelem natočeny a tahle naštěstí patří k těm starým a celkem koukatelným. I když dnes jsem na to narazil na ČT1 a musím říct, že je to dosti blbučké :)(30.1.2011)

Vynikající Havelka!(24.9.2008)

Pohodová pohádka, kterou překvapivě táhne Ondřej Havelka. Škoda, že si více nezazpívala Laďka Kozderková.(1.2.2015)

Z mého pohledu tato pohádka patří mezi spoustu průměrných, jelikož "nad vodou" ji drží pouze herecký výkon pana Havelky. Ostatní představitelé ničím nenadchnou a to ani paní Kazderková. A o tom, že je tato pohádka "zapomenutá" svědčí i to, že ač jsem na CSFD už skoro tři roky, tak ji hodnotím až dnes a to jen díky tomu, že běží právě v televizi a to jsem jim viděl před mnoha lety. Nesdílím s Vámi Vaše nadšení a hodnotím slabými třemi hvězdami.(30.1.2011)