poster

O nosaté čarodějnici (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 53 min

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Hauffova pohádka O trpaslíku Nosovi tu dostává těžce na p... nebo po nose. S motivy trochu ponuré německé klasiky si tvůrci téhle kulisové hodinovky pohráli přímo pohádkově a kromě líbezné pětihlavé Emilky a nešikovných šotků se seznámíme s nejpříšernějším receptem na znojemskou omáčku české umělecké tvorby.(31.1.2011)

 • blackrain
  *****

  Luxusní herecké obsazení v čele s mojí oblíbenou herečkou Laďkou Kozderkovou. Ta měla skutečně perfektní frňák. S takovým nosem by se ani nemohla naklonit nad talířem polívky.(30.1.2011)

 • AngelAngie
  ***

  Vynikající Havelka!(24.9.2008)

 • nash.
  ***

  Klasická papundeklová studiovka s typickou levnou výpravou, nervními loutkami a rutinním řemeslným zpracováním. Ovšem také zábavně ujetá, vtipná, přitom s jasným poselstvím o pýše, laskavosti a pracovitosti, s výrazným osobitým kouzlem a výtečnými hereckými party. Ondřej Havelka i Laďka Kozderková to totiž rozjíždí nezapomenutelným způsobem. Jedna z těch studiovek, pro kterou u mé generace platí, že tehdy v dětské paměti uvízly hluboko a dodnes se nehodlají pustit.(2.3.2016)

 • triatlet
  ***

  Jednoduchá pohádka s jasným výchovným poselstvím. Slabší jsou křepčící figurky strašidel nebo draka, ale Ondřej Havelka a hudba Ladislava Štaidla udržují koukatelnost.(1.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace