O nosaté čarodějnici (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 53 min

V dětství byla tahle pohádka mezi mými nejoblíbenějšími. Nyní jsem ji po strašně dlouhé době zase viděl a neztratila pro mě kouzlo a zachovala si i ten punc nostalgie, takže pro mě jasných pět hvězd. Má v sobě poučení, rozvernost, jednoduchý fungující příběh, fajn postavičky a moc pěkné písničky. Ty strašidýlka a ukecané dračí hlavy když jsem znovu uviděl, tak jsem byl zpátky v osmdesátkách. Těch divadelních pohádek máme opravdu hodně, ale tahle je ve mně hluboce zapsaná z dob, kdy jsem ji sledoval očima dítěte. Pak to, že si člověk bere zvířecí husu, to je taky hodně neobvyklý motiv a silně pohádkový.(26.11.2016)

Hauffova pohádka O trpaslíku Nosovi tu dostává těžce na p... nebo po nose. S motivy trochu ponuré německé klasiky si tvůrci téhle kulisové hodinovky pohráli přímo pohádkově a kromě líbezné pětihlavé Emilky a nešikovných šotků se seznámíme s nejpříšernějším receptem na znojemskou omáčku české umělecké tvorby.(31.1.2011)

• Tommassi3

"Když se z pěkné holky vyklube pěkná husa, to je docela normální, tak co se tak divíte, když se z husy vyklube holka jako lusk ??" ;)(14.11.2015)

Vynikající Havelka!(24.9.2008)

Pohodová pohádka, kterou překvapivě táhne Ondřej Havelka. Škoda, že si více nezazpívala Laďka Kozderková.(1.2.2015)