Veselé Velikonoce

Veselá Veľká noc

Happy Easter

Komedie

Francie, 1984, 98 min

Zběsilá konverzačka, která Belmondovi příliš nesedí (on je expert na situační komiku), takže stále splašeně pobíhá a gestikuluje, ale i tak je to celkem slušná zábava.(20.2.2003)

Komedie mého dětství, kdy jsem se u ní bavil o to lépe, o méně jsem většinu vtípků chápal. :-)) Každopádně Belmondovy hlášky v kombinaci s překrásnou Sophií Marceau jsou legen - wait for it - dary.(19.3.2008)

Ano závěr je zbytečný. Ale hlavně první polovina je mistrovská - hlavně herecké výkony (i dabing) a především DIALOGY. To by se dalo tesat. Vedle Posledního skauta největší zdroj filmových hlášek.(7.6.2003)

Povedená taškařice a nemilé faux pas. Posadíte manželku do letadla, v prázdném bytě se těšíte na sechsuální radovánky s mladou, šikovnou Francouzkou a ona se vám nečekaně vrátí ženuška zpět. TRAPAS, řeknete si: do prd..e - rychle - co teď?! Odmyslím si, že na obrazovce vidím velkou ikonu francouzského filmu a pomyslím si jak je ten chlápek, jako načapaný nevěrník, pohotový. Vymyšlené výmluvy sype z rukávu jako barový kouzelník na poslední štaci svého turné, jen aby si zachránil záletnou kůži před přirozeně zvídavýma otázkama své ženy Sofie. Nepřestanu se mnohdy obdivovat, že možná i v reálu existují ženy, které dokáží být ženiálně rafinované, velice chytré, a veliké ve svém charakteru, aby nakonec byly ony těmi vítězi.(20.4.2014)

Veselé Velikonoce byly původně divadelni hrou, což je dobře znát - konverzačka s poměrně skromnou výpravou. Samozřejmě že v divadelní hře nemá co dělat automobilová honička, ovšem i tady ve filmu působí svou samoúčelností jako pěst na oko. Jenom jakože Belmondo na to ještě má. Opravdu krásná Sophie Marceau, příjemně sarkastická Marie Laforêt a kouzelná Rosy Varte s otřesným mejkapem.(8.7.2012)