Veselé Velikonoce

Veselá Veľká noc

Happy Easter

Komedie

Francie, 1984, 98 min

Ano závěr je zbytečný. Ale hlavně první polovina je mistrovská - hlavně herecké výkony (i dabing) a především DIALOGY. To by se dalo tesat. Vedle Posledního skauta největší zdroj filmových hlášek.(7.6.2003)

Babel na začátku v autě k S. Marceau pronáší: „tichá noc, hvězdy, v dálce Šakal".... Což o to, já bych (kdyby bylo po mém) přišel klidně i blíž. Proč pozorovat Sophii zdálky, to je ostatně proti přírodě. Tak takhle to dopadá, když pořád někdo stávkuje. Doktoři, učitelé, zemědělci, (zde) letecký personál. Jeden už si ani nemůže vklidu domů přivést milenku, aby si užil trochu toho zdraví prospěšnému tělocviku. Na druhou stranu nebýt toho, přišli by jsme o tuhle povedenou hříčku: otec-milenka(dcera)-manželka. Miluju ten okamžik, když Babel stojí před svlíkající se svou „dcerou“ S. Marceau, ten pohled! To bude dlouhá bezesná noc, že Babele. Zcela s tebou soucítím :-) Veselé Velikonoce, to je Belmondova one man show, navíc s bonusem v podobě pálivého koření či sladkého dezertu (jak je komu libo) mladičké S. Marceau. Žádné velké umění (zejména scénarista si dal dovolenou), nicméně v těchto případech to zase až tak nevadí. Člověk by snad i Babelovi věřil, když zaníceně vypráví, jak v dětství svou dceru „rozmazloval“ roztátou zmzlinou :-) Jak říkám, žádné velké umění, ale jako relax a oddechovka, která (mě) vždy zaručeně pobaví, je to ideální! Btw, je to pech. Barák plný ženských a nikdo (žádná) nemá čas (chuť). Jj, jsou takové večery v životě nás chlapů.... p.s. to uživ. Faidra: proč to hned lámat přes koleno a měnit pohlaví. Nahý Babel by nestačil? P.p.s. to uživ. Jeanne: bajku o štírovi a žábě znám. Tu o vlkovi a psovi, popř. vlkovi a beranovi taky, ale bajku o ústřici a melounu (navíc v neodolatelném podání S. Marceau) jsem (zde) slyšel poprvé. Tady už snad pouze scházelo, aby byla dotyčná nahá :-)(5.1.2012)

Pro mě jedna z nejlepších Belmondových komedií s překrásnou Sophie Marceau.(7.11.2006)

V dnešní době již klasická situační komedie s Jeanem Paulem Belmondem a půvabnou Sophie Marceau., pojednávající o tom, kterak povedený záletník díky svým neutuchajícím choutkám ke svádění, nechtěně a neočekávané jednoho večera k falešné dceři přišel. To spustí eskapádu veselých zvratů, ve kterých hlavní hrdina zrovna moc neumí bruslit. Ale divákovi to samozřejmě přinese velice slušnou (a jak vidno nestárnoucí) zábavu.(16.3.2012)

• kingik

Belmondo zase svádí ženy a troufá si dokonce na tehdy mladičkou, a jeho milenku hrající Sophie Marceau, vydávat za svoji dceru. Chyběl lepší děj, lepší gagy a s typickým francouzským humorem už delší dobu nekamarádím. Belmondo na sebe strhával veškerou pozornost, i když kecal bych, že jsem nepokukoval po Marceau, která asi před ním trpěla ostychem, není se co divit, když hrála s takovým matadorem. Dlouhé dialogy pořád o tom samém, občasné sklony ke crazy komedii a špetka erotiky. Poměr toho rozhodně nebyl ideální. A vyhledávat tuhle komedii, pro mě nemá význam. Velikonoce ve slabém francouzském odvaru ze žabích stehýnek. 40%(26.4.2012)

• - Margellova vila je skutečně v St. Paul du Vence, GPS - 43°42'24.134"N 7°6'9.705"E. Margellův byt je na pláži v Nice - GPS - 43°41'37.328"N 7°15'15.770"E. (Haniczka)

• - Kritici často Jean-Paulu Belmondovi (Stephane Margelle) vyčítali, že ve snímku strhává všechnu pozornost na sebe. (Olík)