poster

Veselé Velikonoce

 • Francie

  Joyeuses Pâques

 • slovenský

  Veselá Veľká noc

 • anglický

  Happy Easter

Komedie

Francie, 1984, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kulyk
  *****

  V očekávání kvalitní křesťanské zábavy jsem na zelený čtvrtek spustil tento film. Jaké bylo mé zděšení, když místo Ježury a jeho třinácti kámošů (z nichž jeden byl trošku bonzáček holt) na mě vybafl jakýsi francouzský kašpárek, který místo askeze a exhibice v leprosáriích hodlá prznit mladé, nevinné děvčátko. A to je ženat! Před bohem! No co už můžeme očekávat od země kardinála Richelieua....... Jeden z nejlepších Belmondových bijáčků. V tomto filmu dotáhl svůj komický talent na sám vrchol. No a byť mé preference většinou směřují k děvčatům širších ramen i boků, zkrátka dobrým k loži i k pluhu, Sofijka má fakt něco do sebe. Bohužel ne mne...(17.4.2012)

 • LiVentura
  *****

  Velice krásná komika.. jedna z nej komedií Francie minulých let...(19.7.2007)

 • Faidra
  ***

  Komu není shůry dáno, z velikonoční koledy nic nevypráská, ani kdyby se v ní vyskytovaly tak vybrané kraslice jako tradičně neodolatelný Jean-Paul a tradičně krásná Sophie. Protože to, co těm dvěma provádí scénář, není nadílka v podobě nezapomenutelného filmu, ale výprask maskovaný coby zběsilá a chvílemi dost hloupá taškařice, kde nikdo neví, čí je. No nic, třeba se do příštích Velikonoc stane zázrak a ze mě chlap, aby mi nahá Sophie Marceau stačila ke štěstí.(2.4.2010)

 • D.Moore
  ****

  Povedená komedie. Ne Belmondova nejlepší (Zvíře a Muže z Acapulca nepřekonala, následující rok ji navíc trumfla Bezva finta), ale přesto velmi, velmi dobrá. A i když se humor spoléhá hlavně na konverzační přestřelky (už v dabingu jsou vtipné, leč v originále a s titulky jsou mnohdy úplně jiné a ještě vtipnější), já jsem se nejvíce smál od nárazu do (plexi)skla až do společné večeře. Závěrečná úlitba fanouškům akčního kaskadéra Belmonda mi vůbec nevadila.(17.11.2014)

 • Big Bear
  ***

  Jedna z mých oblíbených francouzských komedií s Jean - Paulem a překrásnou Sophie (která je krásná dodnes). První část je konverzační a velmi dobrá a vtipná, v druhé půlce si Belmondo trochu zablbne a řekl bych, že je to filmu na škodu. V celku je to ale jedna z těch dnes už klasických francouzských komedií. * * *(13.1.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace