Vikingové II

Pierre Gill

Geoff Zanelli

Karen Loop
  • tron

„Ja by som ho zabil.“ – „To by urobil tvoj otec.“ – „A urobil by dobre.“ Bože daj, ak raz sfilmujú „Thorgala“, aby nevyzeral takto. V podstate až trápna záležitosť, ktorá je pseudo historická, pseudo sci-fi (mimozemšťania vyzerajú ako ľudia, len majú nakrátko ostrihané vlasy), pseudo akčná, proste je to mizerné, mizerne to vyzerá, je to mizerne zahrané (na Hurtovi s Perlmanom je najlepší snáď len ten kamarátsky pocit, že sa stretli v HELLBOYOVI ako „nepripravený otec neželaného syna“), triky stoja za prd, vlastne nič nestojí za niečo, všetko je o ničom, logika žiadna, dej zlý, vzťahy zlé, postavy o ničom. Zázrak som určite nečakal, ale keď je niečo EŠTE HORŠIE, ako „prví“ VIKINGOVIA s Banderasom, je to už na zamyslenie. Inak, VIKINGOVIA II s nimi nemajú nič spoločné, jedná sa o podraz distribútora. P.S. O rok staršia „podobná“ CESTA BOJOVNÍKA s Karlom Urbanom je aspoň o 20% lepšia.(27.12.2010)

• Gilmour93

Nazgúlovo zubaté rogalo z Pána prstenů ověšené světýlkama z vánočního stromečku a proti němu vesmířan tupého výrazu, ke kterému mám jen jediné: „Ježiši Kriste, Caviezele, hrej..!“ Pokud by film takového slibného námětu chtěl u mě zabodovat, musel by nabídnout mnohem temnější atmosféru, inteligentněji natočené flashbacky, jinou hudbu než jak z rakouského seriálu o pážatech na dvoře Habsburků a hlavně by si musel střihač za pomoci normanské sečné zbraně více pohrát s natočeným materiálem. Vrcholem zhovadilosti je ovšem český distribuční název, z něhož lze v nadsázce odvodit, že třeba takový skinheadský Romper Stomper s R.Crowem by mohl být uveden do našich DVD půjčoven jako Kojak II..(11.2.2010)

• arachneuss

Jednorázová záležitost, jejíž originální námět se ztratil ve víru stereotypního příběhu a laciných triků. Rkový rating potěší, hlavní hrdina neurazí. Ironií je, že mi na celém filmu nejvíce vadil vzhled Moorwena, jehož celková vizáž a chování až moc připomíná Vetřelce. Vypadat jako skutečný drak, určitě budu v hodnocení schovívavější. I přesto bych se nebál Outlander doporučit. Jako nenáročný zabiják času funguje bezchybně.(13.9.2009)

• Rogue

Nedostatek peněz a nápadů vynahrazený béčkovitou vtipností a stopovým množstvím guilty pleasure zábavy. Má to všechno, co mají lidi rádi - kroužení kamery kolem vikingské vesnice, podzemní jeskyně, vrak pod vodou, světélkující příšery a jejich doupě, zelený sliz, hrdinovu smutnou minulost, lovestory, výbuchy, šablonovité žvásty, Boromira, strom v domě, finálový souboj na útesu u vodopádu, vesmírnou loď, dvoumetrové fantasy meče a zrzku. Akorát je to zcela nefunkční.(14.2.2009)

Ou yeah to byla jizda. Kdyz se sice zapomene na ten sci-fi puvod pana outlandera, tak je to jen variace na Vikingy, ale srat na to, kdyz je to takova zabava. Pribeh je presne tak akorat slozitej-jednoduchej, aby se neztracel cas zbytecnym vysvetlovanim a dal se prostor pro bitvy. Tech sice v prvni polovine moc neni, ale druha to bohate vynahradi. Co se tyce triku, je jasny, ze nebudou nejak dokonaly, jedna se o becko, ale jelikoz se drak vetsinou neukazuje moc detailne, tak je to v pohode. No a herecka sestava se povedla, Caviezel sice charisma dvakrat nepobral a Conan to taky neni, ale film utahne. Ale me nejvic potesil Ron Perlman, kterej si to tam daval s kladivem. Pokud nebudete cekat nic moc slozityho, pouze historku o parte vikingu, kery bojujou proti drakovi a spousta jich pri tom chcipne, obcas pekne krvave, to cely lehce okoreneny trochou romantiky, tak si film uzijete jako ja. Ale na 5* to hlavne kuli trosku vlaznejsi prvni polovine neni.(16.2.2009)