Vikingové II

Howard McCain

Pierre Gill

Geoff Zanelli

Karen Loop

Solidní sci-fi béčko z dob mých milovaných vikingů. Výborný námět spojující legendy o drakovy a klasický případ havárie vesmírné lodi na modré planetě kazí jen místy naivní a předvídatelný děj. Caviezel i když se do role lovce hodí, na svých bedrech nedokáže unést celý film a nebýt pomoci Rona Perlmana a Johna Hurta nevím nevím. Pochválit však musím režiséra Howarda McCaina, který očividně točil svou osobní srdcovku a dával do ní všechno. Mezi áčkovou, konkurencí OUTLANDER sice neobstojí, ale ve své kategorii je jedním z těch lepších. P.S. Zdálo se mi to nebo měli Moorveni podobnou tlamičku jako Godzilla? :-)(1.2.2009)

• tron

„Ja by som ho zabil.“ – „To by urobil tvoj otec.“ – „A urobil by dobre.“ Bože daj, ak raz sfilmujú „Thorgala“, aby nevyzeral takto. V podstate až trápna záležitosť, ktorá je pseudo historická, pseudo sci-fi (mimozemšťania vyzerajú ako ľudia, len majú nakrátko ostrihané vlasy), pseudo akčná, proste je to mizerné, mizerne to vyzerá, je to mizerne zahrané (na Hurtovi s Perlmanom je najlepší snáď len ten kamarátsky pocit, že sa stretli v HELLBOYOVI ako „nepripravený otec neželaného syna“), triky stoja za prd, vlastne nič nestojí za niečo, všetko je o ničom, logika žiadna, dej zlý, vzťahy zlé, postavy o ničom. Zázrak som určite nečakal, ale keď je niečo EŠTE HORŠIE, ako „prví“ VIKINGOVIA s Banderasom, je to už na zamyslenie. Inak, VIKINGOVIA II s nimi nemajú nič spoločné, jedná sa o podraz distribútora. P.S. O rok staršia „podobná“ CESTA BOJOVNÍKA s Karlom Urbanom je aspoň o 20% lepšia.(27.12.2010)

• Smok

Mixovať Vikingov so slaboduchým sci-fi bez akéhokoľvek nápadu a drakmi dohromady si zaslúži obojsečnú sekeru do chrbta. Lepšie rozprávky mi zvykla vymýšľať mamička na dobrú noc.(30.10.2009)

Sympatické "epické béčko", ktorému nemám problém odpustiť lacné digitálne efekty či klišé a patos, pretože z neho cítiť nadšenectvo a lásku ku všetkým tým "pokleslým" žánrom, ktoré vedia tak dobre pobaviť, a tiež schopnosť s nimi šikovne žonglovať. A Caviezelovi sadol superhero z vesmíru parádne.(15.5.2010)

• Cappuccino

Moorveni mali vyzabíjať celu ľudskú rasu, ktorá je tak hlúpa (ako hlavný hrdina), útočiaca bez príčiny. Samozrejme, potrebujeme pomstu, pretože "oni" sú tí zlí a zase zrovna my najväčší dobráci. __ Očakával som 3* s tým, že to skrátka bolo nízkorozpočtové B-čko, s ktorým ani kvalitná réžia nič nezmôže. Ale rozpočet 50 miliónov?! To snáď nie! P.S. skúste porovnať vizuálnu stránku, keď hlavný hrdina rozpráva o svojom živote (na inej planéte) a grafické zobrazenie Moorvenov. Na smiech!(19.12.2009)