Vikingové II

Geoff Zanelli

Karen Loop

Kostýmy:

Debra Hanson

..zabíjí lidi, zvěř, světlem přitahuje oběť. A páchne. Jako smrt. ,,Nic takového tu není!“ ,,JE, PROTOŽE JSEM TO PŘIVEDL!“….“ Na úvod takový ty sci-fi serepetičky, cesta časem do středověku – to můžu. Pravda, neočekával jsem velké představení. Ono také (asi z úsporných důvodů) toho kolikrát není moc vidět. A příběh na základě dětských povídaček – to zase není tak důležitý. Zato mi chybělo větší charisma u herců, protože není důvod je milovat či nenávidět, hltat jejich slova a oslavovat jejich činy. Což je asi největší problém. Myslím, že takovej R.Emmerich by to možná líp nenatočil, ale reklamou by nás totálně zblbnul! PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? Vikingové táhnou! Proto všichni budeme sledovat hokejové mistrovství světa! Tam si ty emoce vynahradíme!(13.4.2009)

• Isherwood

Fakt, že je to o něco málo lepší než Pathfinder sice není zase až takové terno, každopádně Outlander mohl být větší výhra, kdyby si ujasnil, čím že to vlastně chce být. Zavání to echt béčkem (první slovo v rychle naučené staré norštině je ‚fuck‘), ale té smrtelné vážnosti je tam až příliš. Není to ‚guilty pleasure‘, není to ani shit hodný žumpy. Je to dokonalá ukázka, jak může Hollywood promrdat padesát mega (výdělek cca 6 mil. :)).(5.10.2009)

Blbé jak troky, ale přesto vcelku zábavné. Ze všech těch klišé a občas až příšerně přepíčené slzupudnosti by šla hlava kolem i tříletému dítěti, ale to dítě by naopk nejspíš při pohledu na ty hromady mrtvol stejně chcíplo hrůzou, takže proč ne. Jen mi to zpočátku mírně evokovalo Černočernou Tmu, ale té tohle béčko nesahá ani po kotníky... nehledě na to že tohle nemá se žánrem sci-fi společného prakticky nic. 6/10(23.4.2009)

Outlander je příjemné sci-fi. Filmík s podobným námětem tady přece jen už zase nějakou dobu chyběl a tak jen dobře, že můj zrak opět mohl spatřit nějakou tu vesmírnou potvůrku. Možná je trošičku škoda zbytečně doslovného konce. PS: Nevěřil jsem vlastním uším když Ježíš Kristus James Caviezel na začátku filmu utrousil slůvko "FUCK". Tohle bylo opravdu nečekané:) 50%(9.2.2009)

Vesmírná loď ztroskotá na Zemi v době Vikingů, na ní je jeden muž a taky menší godzilla, která uteče, a onen muž ji pak místním pomáhá zlikvidovat. # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 5 | napětí 4 | pustil bych si znovu 5(20.8.2011)

• - Všimněte si kbelíku s vodou, který při odchytu kreatury Kainan (Jim Caviezel) naplňuje vodou ze studny. Kbelík je plný krvavé vody, ačkoliv kamerový záběr na studnu žádné rudé zbarvení neprokazuje. (Conspi)

• - Nejdříve bylo zvažováno mezi Thomasem Janem a Seanem Beanem na roli Kainana než James Caviezel souhlasil, že tuto roli vezme. (c.tucker)

• - Původní plán byl natočit film s větším rozpočtem v lokacích na Novém Zélandu, kde se započalo s výběrem lokací. (Conspi)