Vikingové II

Geoff Zanelli

Karen Loop

Kostýmy:

Debra Hanson

Sakra jak já tomu strašně chtěl dát za 5*, tak strašně moc, neustále sem přehlížel klišovitý scény, trošku naivně poskládaný dialogy, protože mě to prostě děsně bavilo, i když sem na tom viděl spoustu chyb, ať už se jednalo o dost průměrný efekty, který jsou ale umě maskovaný temnou nocí a nebo takovej béčkojidní děj, ale mě to prostě nevadilo a celej film mě neskutečně natěšil na závěrečnou akci, kterou jsem si představoval jako něco tak mezigalakticky dokonalýho, že bych byl schopnej vnímat až tak po tejdnu, co bych to skouknul, jenže hovno, nakonec se ukázalo, že závěrečných 20 minut je tam spíš navíc a radši to mělo skončit daleko dřív, což mě teda hodně zklamalo a druhá věc, která mě zrovna nepotěšila byl fakt, že se tady prakticky vůbec nekoná střet těch vikingských lidí s ultra moderní technikou a zbraněma outlandera Caviezela. Nicméně i tak jsem se výborně bavil, ale holt to neni až zas tak skvělý, jak sem si myslel.(28.1.2009)

Outlander není nepovedený film. Na béčkové poměry rozhodně ne. Nejhorší na něm vlastně je jeho český název, a za to tvůrci pochopitelně nemohou. Takže co tu máme? Sice klišé-variaci na 13th Warrior (ano, na Vikingy, další takový svérázný CZ distributorský počin), ale zato velice příjemně obohacenou o sci-fi prvky. Triky nejsou (stále se pohybujeme v béčkových vodách) až na jeden „protažení chlapa zdí“ moment vůbec špatné, hudba je dokonce velmi dobrá, herci také (to proto, že ti jsou áčkoví), postavy jsou vesměs sympatické (ale jedna z nich se Boromir vážně jmenovat nemusela), mimozemské světélkující bestie se vydařily, dobře se na to kouká, stopáž nevadí, protože kdykoliv by se zdálo, že filmu dochází dech, přijde parádní scéna jako běh po štítech nebo flashback z vesmíru… Kvůli sci-fi zápletce bych film spíše než s původními „Vikingy“ srovnával raději s Predátory roku 2010. A ti, ačkoliv zdánlivě vypadají lépe, jsou o dost nudnější, nezáživnější a hloupější. Největší minus: Trestuhodně nevyužitý Ron Perlman.(18.1.2012)

Oproti předchozímu dílu "slabší" ... ale zajímavě pojatý příběh o zabijáku NE ze země, ale z dalekých hlubin vesmíru.(13.2.2010)

• Ruut

1, Zavádějící název. 2, idiotský děj. 3, nechutné trikové orgie. 4, co scéna to klišé. 5, umělé kulisy a namydlenost všech postav. 5, nulové napětí .... prostě levnější Král Artuš(13.2.2010)

• arachneuss

Jednorázová záležitost, jejíž originální námět se ztratil ve víru stereotypního příběhu a laciných triků. Rkový rating potěší, hlavní hrdina neurazí. Ironií je, že mi na celém filmu nejvíce vadil vzhled Moorwena, jehož celková vizáž a chování až moc připomíná Vetřelce. Vypadat jako skutečný drak, určitě budu v hodnocení schovívavější. I přesto bych se nebál Outlander doporučit. Jako nenáročný zabiják času funguje bezchybně.(13.9.2009)

• - Nejdříve bylo zvažováno mezi Thomasem Janem a Seanem Beanem na roli Kainana než James Caviezel souhlasil, že tuto roli vezme. (c.tucker)

• - Se jménem Boromir se diváci mohli setkat ve filmu Pán prstenů: Společenstvo prstenu (2001), kde roli Boromira, staršího ze synů Denethora II., majordoma Gondoru, ztvárnil Sean Bean, jemuž byla před natáčením filmu přisuzována role Kainana. (Conspi)

• - Freya, kterou ztvárnila Sophia Myles, je v nordické mytologii jméno pro ženu nesmírné krásy, ochranitelky těhotných žen a matek a ženu Odina, otce všech nordických bohů. (Conspi)