Vikingové II

Geoff Zanelli

Karen Loop

Kostýmy:

Debra Hanson

Výborné dobrodružné sci-fi, které od diváka nevyžaduje moc přemýšlení, a zároveň jej nazahlucuje zbytečnou béčkovostí či bezduchými scénami. Rozhodně nadprůměrná podívaná, McCain mile překvapil.(10.8.2011)

Neuvěřitelný kločkopes. Vetřelec říznutý Gwoemulem, zasazený do špinavehé a krvavého světa severských legend, beroucích si to nejlepší z Bewoulfa a Pána prstenů (podobné obličeje, jména)a okořeněných videoherní poetikou, atmosférou a vizuálem. A víte co je nejlepší? Že kombinace akčního braku a áčkového rozmáchlého scifi (která se tak vyplatila z v Černočené tmě a tak selhala v Kronice temna) funguje. Film se vyhýbá těm nejprovařenějším klišé a napětí dávkuje mistrovsky. Herci hrají velmi dobře, až se to nesluší a především analogie z Beowulfem (král Hrotghar má svoje prokleté monstrum, Kainan je vlastně Beowulfem) pro mě osobně zvedá hodnocení na naprosto poctivé 4 hvězdy. Nečekal jsem nic a dostal jsem velice dobrou, na nic si nehrající zábavu. I když začátek byl opravdu hodně brakovej... A škoda, že potenciál konfliktu staré civilizace s moderními technologiemi zůstal dokonale nevyužit.(29.1.2009)

Je to dosť dobrý sci-fi ladený dobrodružný historický film. Má vydarený príbeh o mužovi z inej planéty, ktorého vesmírna loď tu počas doby Vikingov havaruje, pričom z posádky prežije len sám, ale podarí sa uniknúť aj mimoriadne nebezpečnému tvorovi, ktorý začne ohrozovať miestne obyvateľstvo. A tak sa po počiatočných problémoch a nedôvere s Vikingami spriateľuje a spájajú svoje sily, aby nebezpečného tvora zastavili. So spracovaním som nadmieru spokojný, toto spojenie dvoch úplne odlišných žánrov, sci-fi a historického pôsobí už na prvý pohľad veľmi atraktívne a našťastie to vyšlo snáď najlepšie, ako vôbec mohlo. Očakávane tu nič výraznejšie neprekvapí a neustále to ide v očakávanom smere, ale to v tomto prípade ani trochu neprekáža. Dej je aj tak po celý čas výborne zvládnutý, má skvelé tempo a ani jediné slabé miesto, skvelo sa pozerá na to spriateľovanie cudzinca s vikingami, spoluprácu dvoch vikingskách skupín a samozrejme aj celý lov, potenciál sa využil naplno a ani ma nenapadá, čo by som tu v rámci žánru mohol vytknúť. A zaujal ma aj ten menší zvrat, ktorý trochu ovplyvní celkový pohľad na rozdelenie kladnej a zápornej strany. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Síce nie je až tak napínavá, ako by mohla byť, ale toto len predsa nie je horor a preto mi to vôbec neprekáža. Hlavne, že všetky akčné sekvencie sú veľmi dobre natočené, obsahovo zaujímavé, pričom pár momentov sa mi veľmi páčilo, hlavne nočné osvietenie netvora, okrem samotného lovu potešia aj nejaké tie strety medzi vikingami a poteší, že je to aj pomerne drsné. Tu sa aj ťažko vyberá to najlepšie, bavila ma všetka akcia, ale najviac asi tá, ktorá sa odohráva v tábore vikingov. Herecké obsadenie je veľmi dobré, James Caviezel mi tu sadol výborne, ale bavili ma aj všetky výrazné postavy vikingov, ktoré mi prišli až prekvapivo sympatické, ako princezná, najlepší bojovník, ale aj Ron Perlman a John Hurt. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, výborný vizuál a skvelé tempo, tu sa nedá nič vytknúť. Na plné hodnotenie to síce nie je, ale práve takto má vyzerať pravé béčko, príbeh, postavy, vizuál a aj akcia sa mi páčili a aj po niekoľkých pozretiach ma to baví stále rovnako. 78%(29.6.2014)

Beowulf strihnutý so scifáčom. Krásne béčko, ktoré sa na nič nehrá a preto je zaslúžená pochvala na mieste a výsledok lepší ako u mnohých blockbusterov, ktoré sa utopia to vlastnom pátose. Celkom fajn pozeranie, mrazivá atmosféra, slušní herci, napätie, horor, romantika... 3,5*(8.2.2009)

Vesmírná loď ztroskotá na Zemi v době Vikingů, na ní je jeden muž a taky menší godzilla, která uteče, a onen muž ji pak místním pomáhá zlikvidovat. # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 5 | napětí 4 | pustil bych si znovu 5(20.8.2011)

• - Zatímco na území Norska nebyla ve skutečnosti za posledních tisíc let zaznamenaná žádná vulkanická činnost, ve filmu jsou jeskyně zalévány žhavým magmatem. (Conspi)

• - Původní plán byl natočit film s větším rozpočtem v lokacích na Novém Zélandu, kde se započalo s výběrem lokací. (Conspi)

• - Během jeskynního souboje má rozběsněná kreautura obličej plný zpěněných slin, které v následujícím záběru díky použitým efektům zmizí, aby se krátce na to opět v dalším záběru kamery objevily. (Conspi)