Vikingové II

Howard McCain

Pierre Gill

Geoff Zanelli

Karen Loop

Jaj aké krásne dobrodružné béčko. Keď film a príbeh (nech je akokoľvek okukaný) poriadne odsýpa, divák je ochotný odpustit logické zádrhľe. Vigingovia vikingujú, monštrá monštrujú, slušný herci vytvárajú sympatické postavy, film sa nevyhýba krvavým scénam a vobec, má to celé takú správnu atmosféru. Komické, ako český distribučný názov filmu skutočne pristane. (7/10)(30.3.2010)

Blbé jak troky, ale přesto vcelku zábavné. Ze všech těch klišé a občas až příšerně přepíčené slzupudnosti by šla hlava kolem i tříletému dítěti, ale to dítě by naopk nejspíš při pohledu na ty hromady mrtvol stejně chcíplo hrůzou, takže proč ne. Jen mi to zpočátku mírně evokovalo Černočernou Tmu, ale té tohle béčko nesahá ani po kotníky... nehledě na to že tohle nemá se žánrem sci-fi společného prakticky nic. 6/10(23.4.2009)

Drsný mimozemský vyhladzovač loví prerasteného votrelca vo vikingských lesoch, pričom v jednej ruke zviera frajerský meč ukovaný zo zvyškov havarovanej kozmickej lode a druhou objíma bojovnú divožienku z Tristana a Izoldy. No nemilujte to. ;-) Beowulf meets Predátor meets Votrelec meets Ježiš Caviezel. Jasné, Outlander je béčko. So všetkým dobrým aj zlým, čo k tomu patrí. Má "nie úplne blbý scenár", ale nevýrazné postavy (za nevyužitosť Rona Perlmana by mali niekoho zbičovať). Je nabitý akciou a veľmi šťavnatou brutalitou, no bitky sú neprehľadne zostrihané a prehnaná minutáž spôsobí, že v druhej polovici tempo poľavuje a záverečná bitka v jaskyni je už trochu únavná. Vidieť, že je lacný (celkom vážne si myslím, že producent Barrie Osborne ukradol kostýmy vo WETA Workshope v sklade s ceduľou "Rohanská jazda"), ale triky sú obstojné a tvorcovia rozhodne vedia podať malebný sci-fi alebo fantasy obrázok. Je to tak 5/10, ale s prívlastkom guilty a 3* dám už len preto, že Outlander je o triedu zábavnejší film ako Pathfinder, tretí Underworld alebo ktorýkoľvek Votrelec vs. Predátor.(1.2.2009)

Oproti předchozímu dílu "slabší" ... ale zajímavě pojatý příběh o zabijáku NE ze země, ale z dalekých hlubin vesmíru.(13.2.2010)

• Djkoma

Zase po hodně dlouhé době sci-fi, které se nebojí riskovat. Jsem smutný, že se podobných filmů netočí více. Sci-fi je skvělý žánr, u kterého se dá překousnout ledacos, včetně nižších nákladů, ale Outlander nestál zase tak málo (50 milionů dollarů podle BO MOJO), ale byl předem odsouzen k nezaplacení. Proč? Sci-fi, které prakticky ani nešlo pořádně do kin (v USA 81 kin na otevírací víkend), marketing nulový a eRková přístupnost. Nemusím být matematik ani nepotřebuji vidět budoucnost. Tohle byla prohraná hra, ještě než začala. Na druhou stranu se objevila možnost, potěšit hrstku milovníků sci-fi, s pokusem propojit Vikingy a "muže, z jiné planety, který sebou přinesl vražednou bestii". James Caviezel nebyl špatná volba, stejně jako krásná Sophia Myles. Bohužel na casting si stěžovat nelze, ale co příběh a triky. S 50 miliony šlo udělat více, než pár digitálních monster pochybné kvality a primitivní příběh. Je to velká škoda, protože okamžiky, kdy hlavní postava vypráví "své zážitky" působí dobře, stejně jako občasný důraz na detail (cizí jazyk, změna na angličtinu, která je přesto směšná, když vikingové byli Skandinávci...) nejsou vůbec špatné. Outlanderovi však chybí více, než se zdá, ale přesto je chvílemi dost zábavný a aspoň někdo po delší době opět zkusil jiné sci-fi, ale opět narazil...(5.3.2009)