Zachraň mě (TV seriál)

Rescue Me

Zachráň ma

Drama / Komedie

USA, 2004, 93x45 min

Denis Leary, Daniel Sunjata, Michael Lombardi, Steven Pasquale, John Scurti, Andrea Roth, Callie Thorne, James McCaffrey, Jack McGee, Tatum O'Neal, Charles Durning, Jerry Adler, Diane Farr, Milena Govich, Rosemarie DeWitt, Chris Bowers, Susan Misner, Deanne Bray, Jennifer Ferrin, Olivia Crocicchia, Cam Neely, Phoebe Strole, Patricia Velasquez, Michael J. Fox, Josh Pais, Lee Tergesen, Alexie Gilmore, Bruce Altman, Robert Clohessy, Alexa Havins, Erik Jensen, Marjan Neshat, Becky O'Donohue, Jessie O´Donohue, Kristina Apgar, Bill Sorice, Maggie Siff, Richard Topol, Noelle Beck, Karina Lombard, Nicole Vicius, Tony Cox, M.D. Walton, Nitin Ganatra, Vincent Piazza, Al Brown, Ramon Rodriguez, Jill Latiano, James Badge Dale, Maura Tierney, Hassan Johnson, Kristina Klebe, David Call, Boris McGiver, Drew Beasley, Raymond Anthony Thomas, Curtiss Cook, Idina Menzel, James Schram, George Aloi, Mark Lotito, Daniel Stewart Sherman, Ty Jones, Elizabeth Mathis, Nicole LaLiberte, H. Jon Benjamin, Jon Prescott, Mireille Enos, Allison McAtee, Claire Byrne, Kinky Friedman, Arthur J. Nascarella, Kathleen Chalfant, Adam Ferrara, Cuyle Carvin, Amy Sedaris, Christina Jacquelyn Calph, Will Chase, Katie Lowes, Don McManus, Jamil Mena, Richard Bekins, John Cenatiempo, Robert John Burke, P.J. Morrison, Artie Lange, Patti D'Arbanville, Adam Trese, Jessica Blank, Julie White, Holter Graham, Ashlie Atkinson, Kate Burton, John Speredakos, Lisamarie Costabile, Bryan Batt, Jamie Lee Kirchner, Chris Chalk, Lisann Valentin, Baron Vaughn, Jenna Gavigan, Rosemary Howard, Caitlin Norton, Annika Boras, Blaze Kelly Coyle, Joseph Sirola, Kimberly Magness, Kate Simses, Jordan Gelber, Eric Zuckerman, Sherri Saum, Sharon Wilkins, Ed Moran, Nathalie Paulding, John Bianco, Alexander Flores, Madison McKinley, Larisa Polonsky, Joseph Murphy, Katie Maguire, Cody Horn, Jennifer Esposito, Geneva Carr, Kate Jennings Grant, Laine Rettmer, John Salley, Robert Funaro, Jessica Leccia, Marlyne Barrett, Robert C. Kirk, James Colby, Karl Kenzler, Jennifer Armour, Caitlin McHugh, Tarah DeSpain, Michael Zegen, Jay Klaitz, Tommy Nelson, Evan Reilly, Corey Sorenson, Rick Zahn, Brian D’Arcy James, Jennifer Kim, Donald Corren, David Alan Basche, Poorna Jagannathan, Rizwan Manji, Peter Maloney, Xosha Roquemore, Laith Nakli, Terry Serpico, André De Shields, Ilana Levine, D.K. Bowser, Samantha Bee, Mike Landry, Myk Watford, Abigail Kuklis, Chip Zien, Mark Mineart, Aria Ostrander, Gene Canfield, Cal Robertson, David Vadim, Chance Kelly, Joey Naber, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Keong Sim, Carmine Cangialosi, Angel Pai, Michelle Hurst, Kathryn Kates, Mike Houston, David Wenzel

Alyson Evans

Rescue Me byl zkraje super seriál o hasičích v akci a hlavně mimo ni a já jsem se dusila obdivem k Learymu, v titulcích snad ve všech funkcích, v jednu chvíli odhodlaná tam vlepit pět hvězd. Bylo to cca do 4.várky poutavý, velmi vtipný a současně opravdový. Pak jsem ale začala mít pocit, že koukám stále na totéž - sexuální polohy, hysterický amoky, abstinence, deliria, mravokární duchové nebožtíků a balast s vatou ruku v ruce na jedné zaseklé houpačce. Z pudu hvězdičekzáchovy končím.(20.6.2015)

Pokud znáte starší seriál The Job s Denisem Learym, tak Vás zřejmě nic nepřekvapí stejně jako mě. Ze začátku byl seriál vcelku slušnou zábavou a to jak po dramatické stránce tak i komediální. Learyho cynický až ironický humor mě v The Job dokázal rozesmát a na začátku tohoto seriálu obdobně. Postupem času, ale seriál spadá převážně do dramatické části a z komediálního seriálu se rázem stává výstřední příběh hasičů, kteří byli u pádu WTC 11. září. a fakt je, že následky si nesou až do dnes jak sám tento seriál zobrazuje. A ještě bych chtěl odpovědět na komentář Wormboye: hodnotil jsem po 8 shlédnutých dílech a svůj názor neměním. I když to není tak vtipné jak jsem ze začátku čekal a řada scén tam opravdu být nemusela a to převážně sexistická část, u které jsem zrovna dvakrát nadšený nebyl a do seriálu se to absolutně nehodilo. I přesto 4 * zaslouženě za ač je to zvláštní ostatní postavy hasičské jednotky (ne Learyho). Mimochodem titulní skladba je od anglické kapely Von Blondies - C´mon C´mon (7/10)(22.11.2006)

Sexistické, machistické, homofobní atd, atp? Ano! A konečně, proč ne? Přečtěte si Denise Learyho knihu No Cure for Cancer, podívejte se na předchozí sérii The Job, ale pořád budete tak na 40% tohoto seriálu. Všem začátečníkům ovšem doporučuji první dvě série - jó, mrkněte a uvidíte, na čem jste.(A potom se rozhodněte)(14.12.2006)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ=7.11.2008 (29.10.2008)(29.10.2008)

62. Zlatý Glóbus za rok 2004 - nominace (1) - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Denis Leary(12.3.2009)