Zachraň mě (TV seriál)

Rescue Me

Zachráň ma

Drama / Komedie

USA, 2004, 93x45 min

Denis Leary, Daniel Sunjata, Michael Lombardi, Steven Pasquale, John Scurti, Andrea Roth, Callie Thorne, James McCaffrey, Jack McGee, Tatum O'Neal, Charles Durning, Jerry Adler, Diane Farr, Milena Govich, Rosemarie DeWitt, Chris Bowers, Susan Misner, Deanne Bray, Jennifer Ferrin, Olivia Crocicchia, Cam Neely, Phoebe Strole, Patricia Velasquez, Michael J. Fox, Josh Pais, Lee Tergesen, Alexie Gilmore, Bruce Altman, Robert Clohessy, Alexa Havins, Erik Jensen, Marjan Neshat, Becky O'Donohue, Jessie O´Donohue, Kristina Apgar, Bill Sorice, Maggie Siff, Richard Topol, Noelle Beck, Karina Lombard, Nicole Vicius, Tony Cox, M.D. Walton, Nitin Ganatra, Vincent Piazza, Al Brown, Ramon Rodriguez, Jill Latiano, James Badge Dale, Maura Tierney, Hassan Johnson, Kristina Klebe, David Call, Boris McGiver, Drew Beasley, Raymond Anthony Thomas, Curtiss Cook, Idina Menzel, James Schram, George Aloi, Mark Lotito, Daniel Stewart Sherman, Ty Jones, Elizabeth Mathis, Nicole LaLiberte, H. Jon Benjamin, Jon Prescott, Mireille Enos, Allison McAtee, Claire Byrne, Kinky Friedman, Arthur J. Nascarella, Kathleen Chalfant, Adam Ferrara, Cuyle Carvin, Amy Sedaris, Christina Jacquelyn Calph, Will Chase, Katie Lowes, Don McManus, Jamil Mena, Richard Bekins, John Cenatiempo, Robert John Burke, P.J. Morrison, Artie Lange, Patti D'Arbanville, Adam Trese, Jessica Blank, Julie White, Holter Graham, Ashlie Atkinson, Kate Burton, John Speredakos, Lisamarie Costabile, Bryan Batt, Jamie Lee Kirchner, Chris Chalk, Lisann Valentin, Baron Vaughn, Jenna Gavigan, Rosemary Howard, Caitlin Norton, Annika Boras, Blaze Kelly Coyle, Joseph Sirola, Kimberly Magness, Kate Simses, Jordan Gelber, Eric Zuckerman, Sherri Saum, Sharon Wilkins, Ed Moran, Nathalie Paulding, John Bianco, Alexander Flores, Madison McKinley, Larisa Polonsky, Joseph Murphy, Katie Maguire, Cody Horn, Jennifer Esposito, Geneva Carr, Kate Jennings Grant, Laine Rettmer, John Salley, Robert Funaro, Jessica Leccia, Marlyne Barrett, Robert C. Kirk, James Colby, Karl Kenzler, Jennifer Armour, Caitlin McHugh, Tarah DeSpain, Michael Zegen, Jay Klaitz, Tommy Nelson, Evan Reilly, Corey Sorenson, Rick Zahn, Brian D’Arcy James, Jennifer Kim, Donald Corren, David Alan Basche, Poorna Jagannathan, Rizwan Manji, Peter Maloney, Xosha Roquemore, Laith Nakli, Terry Serpico, André De Shields, Ilana Levine, D.K. Bowser, Samantha Bee, Mike Landry, Myk Watford, Abigail Kuklis, Chip Zien, Mark Mineart, Aria Ostrander, Gene Canfield, Cal Robertson, David Vadim, Chance Kelly, Joey Naber, Ned Eisenberg, Peggy J. Scott, Keong Sim, Carmine Cangialosi, Angel Pai, Michelle Hurst, Kathryn Kates, Mike Houston, David Wenzel, Ramon Fernandez

Alyson Evans

Rescue Me byl zkraje super seriál o hasičích v akci a hlavně mimo ni a já jsem se dusila obdivem k Learymu, v titulcích snad ve všech funkcích, v jednu chvíli odhodlaná tam vlepit pět hvězd. Bylo to cca do 4.várky poutavý, velmi vtipný a současně opravdový. Pak jsem ale začala mít pocit, že koukám stále na totéž - sexuální polohy, hysterický amoky, abstinence, deliria, mravokární duchové nebožtíků a balast s vatou ruku v ruce na jedné zaseklé houpačce. Z pudu hvězdičekzáchovy končím.(20.6.2015)

Není to tak vtipné jako The Job, ale zase to přidalo na vážnosti. Ve výsledku je to výborný počin, u kterého si po dojetí jednoho dílu musim okamžitě pustit další. Opět skvělé dialogy (obzvlášt o klácení bab), kdy máte pocit, jako byste sledovali reálný rozhovor. A skuteční herci v čele s geniálním Denisem Learym jako prvotřídním zevlem. Postupem času je to vážnější a vážnější, ale pořád často vyprsknu smíchy. Obzvlášt duo přihlouplých hasičů nemá chybu. Už dlouho mě takhle něco televizního nechytlo. Ani po třech sériích nenudí. -"He's retarded." -"Like Rainman retarded or Paris Hilton retarded?"(9.8.2009)

Tihle chlápci spí s vdovami svých mrtvých kamarádů, berou zákon do vlastních rukou a mají předsudky snad úplně ke všemu od žen vykonávající "chlapskou" práci, až po homosexuály. Ale kdo by jim to měl za zlé? Jsou to přece požárníci!(10.11.2006)

Pokud patříte stejně jako já mezi fans Denise Learyho, jen těžko si můžete nechat seriál Zachraň mě ujít, navíc by to byla opravdu velká škoda, protože právě tento projekt výborně dokazuje, že Leary neplatí jen za velmi dobrého komika a herce, ale rozhodně i neméně kvalitního autora, když vlastně s Peterem Tolanem k psaní scénáře ani nikoho dalšího nepustil.. Největší potíž jeho seriálového děcka tkví paradoxně právě v jeho poměrně zásadním kladu, totiž značně riskantním mixu seriózního dramatu s existencionalním podtextem a silně absurdní komedie s alfasameckým humorem, který se neštítí skutečně vůbec ničeho, což jednak spousta diváků bude jen těžko překousávat, navíc se zdá téměř jisté, že v tomto duchu prakticky seriál ani nelze z dlouhodobého hlediska udržet v tom správném poměru, když už se vlastně během čtvrté série oba tvůrci začínají jen topit v moři nesmírného absurdna..(30.10.2015)

__Rescue Me: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,535,774 //počet predaných kusov 79,194║ __Rescue Me: 4.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $3,790,462 //počet predaných kusov 107,242(18.1.2011)