poster

Tepuy - Cesta do hlbín Zeme

Dokumentární / Dobrodružný

Slovensko, 2006, 64 min

Režie:

Pavol Barabáš

Scénář:

Pavol Barabáš

Kamera:

Pavol Barabáš

Střih:

Matej Beneš
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ***

  Ako vždy barabášovsky zaujímavé a nabušené. Zaujímavá práca s technickou "postprodukčnou" stránkou, ale... V jaskyni sa da tažko dačo zázračné natočiť a potácanie sa v "zelenine" je postupom času únavné (zaujímavo však korešponduje s "únavou" účastníkov expedície). Zo začiatku energické, vyvolávajúce túžbu objavovať, nakoniec sa však prebúdza túžba vrátiť sa domov...(27.9.2007)

 • heyda
  ****

  Jeden z těch slabších Barabášových počinů, které se ale těsně drží v kategorii 4-hvězdičkových dokumentů. Nebyl jsem nadšený z kamerových záběrů. Nechápu ty zpomalené a rozmazané záběry. Chybí mi tam víc akce. Proč nám třeba nenatočil, jak vypadal ten speleolog, který byl otrávený ze sinic? Přesto ty prostory jeskyň jsou úchvatné samy o sobě včetně toho venezuelského reliéfu a přírody. 75%(14.3.2011)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $35,170/videl v kine: 65%/(2.10.2007)

 • kinej
  *****

  Další z řady úžasných Barabášových dokumentů. I zde vidíme plno autentických záběrů přetékajících adrenalinem. Lépe dokument o expedici snad ani natočit nelze. Krom přenádherných a unikátních záběrů z jeskyní a povrchu stolové hory musí každého, kdo vnitřně sní o skutečném dobrodružství, chytit za srdce i doprovodné vyprávění. Díky takovýmto filmům si může člověk přičichnout k adrenalinu i ve pohodlí obývacího pokoje. To sice asi není úplně ono, ale minimálně to vypovídá o síle Barabášových záběrů.(14.9.2009)

 • Tomco
  *****

  Zvykne sa hovoriť: Priestor kam noha človeka ešte nikdy nevstúpila. Nečudoval by som sa keby sa o dvadsať rokov tento výrok poopravil: Priestor kam okrem Barabáša žiadna ľudská noha nevstúpila. Palo nemá hranice a ja sa bojím, že sa vďaka tomu raz vráti domov len jeho kamera. Zatiaľ sa však skláňam nad jeho robotou. Keby sa nachádzam v tej jaskyni ja a začne sa valiť ten masív vody, pustím do gatí asi slušný kaviár. Palo naopak najprv nakrúca a až potom premýšľa nad záchranou. Alebo to aspoň dobre maskuje.(1.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace