Málo informací na začátku a zbytečně moc dovysvětlovávání na konci. Zbytek by, možná až na stopáž, celkem ušel.(12.11.2007)

Tak týmto filmom sa Canet zablysol ako bleskom z jasného neba. Šialene zmätený scenár, inteligentná zápletka, vzrušujúci a napínavý príbeh, správna mysteriózna dávka, ktorá sa na konci rozumne vysvetlí. Čo chcieť od filmu viac? Azda len trošku chytľavejší rozjazd a pár menej patetických scén. Nemôžem sa však ubrániť spokojnosti. Kvalitný thriller plný záhad, nevyjasnených faktov a lží, nevyhnutných zvratov a hlavne tajomnej atmosféry, ktorá bola nosným pilierom celého filmu. Každú chvíľu som bol plný napätia, očakávaní, obáv a pochybností, čo sa udeje vo filme a či si film vôbec udrží nastolené tempo a kvalitu až do konca. Zvratmi sa to ku koncu filmu len tak hemží a so slabšou réžiou by ich film naozaj nemusel ustáť. Filmu prospel dokonca aj letmý náznak akcie, ale aj sním sa tvorcovia udržali pri zemi. Herci sú náramne presvedčiví, obzvlášť François Cluzet (nevídaná podoba s Dustinom Hoffmanom). Odporúčam. 85%.(20.5.2009)

V první třetině se ve velmi vlažném tempu představí jednotlivé postavy filmu, aniž by divák tušil, jak spolu souvisí. Ve druhé třetině se začne něco dít a divák může být chvílemi i mírně napnut. Jenže potom odhalí pointu a napětí je to tam. Všichni zde píší o překvapivém zvratu a kotrmelcích. Já jsem viděla lineární obnažování zločinu i důvodu jeho spáchání. Lze vyzdvihnout výkon Cluzeta, Dussollier mi nepřišel zdaleka tak přesvědčivým policistou jako v Posledním zločinu. O výkonu Rocheforta by mohli hovořit pouze ultimátní znalci herecké profese, neb se před kamerou objevuje pouze v nepatrných sentencích.(30.11.2013)

Proč musela zemřít doktorova žena? Je na pedofilii bohatého spratka něco špatného? Může mrtvola mailovat? Poměrně vychytrale nám tvůrci této povedené kriminálky rozdali karty, takže divák má pořád nad čím dumat, ale ten závěr se pak samovolně překombinoval tak, že si hodlám v paměti udržet jen to, co mu předcházelo.(16.7.2011)

• RHK

Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(23.9.2011)

• - Okrem metropoly Paríž prebiehalo filmovanie snímky aj v departemente Yvelines. (MikaelSVK)