Hrdina a jeho situace, kvalitní herci a režisérova vize dělají z filmu velmi příjemně realistickou podívanou s jednou moc fajn honičkou.(1.9.2007)

Tak jsem se na tenhle thriller podívala ještě jednou po delší době, abych mu náhodou v hodnocení nekřivdila, ale žel na mém mínění se nic nezměnilo. Mohl by to být skvělý thriller se, kde tomu všechny atributy až do poloviny filmu nasvědčovaly, ale pak Canetovi snad ujela ruka, když psal scénář, protože tu zápletku naprosto zbytečně zkomplikoval a závěr to už úplně zazdil. Je to strašná škoda, protože Francois Cluzet byl v roli Alexe vynikající, ale tohle si opravdu nezasloužil. A to tam bylo i spoustu hezký muziky.(8.7.2013)

Tak týmto filmom sa Canet zablysol ako bleskom z jasného neba. Šialene zmätený scenár, inteligentná zápletka, vzrušujúci a napínavý príbeh, správna mysteriózna dávka, ktorá sa na konci rozumne vysvetlí. Čo chcieť od filmu viac? Azda len trošku chytľavejší rozjazd a pár menej patetických scén. Nemôžem sa však ubrániť spokojnosti. Kvalitný thriller plný záhad, nevyjasnených faktov a lží, nevyhnutných zvratov a hlavne tajomnej atmosféry, ktorá bola nosným pilierom celého filmu. Každú chvíľu som bol plný napätia, očakávaní, obáv a pochybností, čo sa udeje vo filme a či si film vôbec udrží nastolené tempo a kvalitu až do konca. Zvratmi sa to ku koncu filmu len tak hemží a so slabšou réžiou by ich film naozaj nemusel ustáť. Filmu prospel dokonca aj letmý náznak akcie, ale aj sním sa tvorcovia udržali pri zemi. Herci sú náramne presvedčiví, obzvlášť François Cluzet (nevídaná podoba s Dustinom Hoffmanom). Odporúčam. 85%.(20.5.2009)

Slušné drama s pomalým rozjezdem, ale velmi zajímavým spletitým dějem, který se pomalu rozmotává, až se začnou všechny ty podivnosti vyjasňovat. Alexe mi bylo neskutečně líto, nejen, že přišel o milovanou ženu, ještě ho obvinili, že jí sám zabil a nakonec zjišťuje, že kolem něj všichni jen lžou. Nevím, jak bych se já s něčím takovým vyrovnala.(27.8.2007)

Typická ukázka toho jak Francouzi dokážou slibně rozjetý film totálně zpackat až absurdním překombinováním a několikanásobným závěrem, který vyklouzlí leda úsměšek na tváři a ťukání na čelo.(28.11.2006)