[imdb: 7.4/10] | me: Nebolo to úplne ono... Očakával som trochu zaujímavejší koncept. People are afraid of what they don't understand. (16.2.2014)

Nová generace má právo na nový začátek, a tak polobožský sirotek znovu poprvé sestupuje k nám pozemšťanům. Jsem sice rád, že se mu to povedlo způsobem, který Kal-Elovi dělá jen a pouze čest, ale jako příznivec naivnějších a lidštějších dobrodružství ocelového pláštěnkáře jsem doufal v něco ještě trochu odlišnějšího. Obdivuji sice Snydera za to, že si troufnul zpřeházet chronologii svatého originu, ale technických hrátek nebo zničených bloků na mě bylo zkrátka moc. Superman pro mě byl vždy jiný právě tím, že si svoji až bolestivou nadřazenost moc dobře uvědomuje a nebojuje destruktivním způsobem, který superhrdinské filmy nabízí. Jejich způsoby můžu sledovat od rána do večera, ale spasitel s eskem na hrudi přece ze zásady létá o třídu výš. Na podobné výtky nechává částečně zapomenout dokonalé herecké obsazení v čele s fascinujícím Russelem Crowem, který z Jor-Ela dělá div ne hlavní postavu, a také ony cituplné vsuvky, které ostatním divákům mohly přivodit menší či větší kopřivku. Jenže když scénář brnká na lidskost ústředního hrdiny, jsem právě já téměř okamžitě naměkko. Onen odchod z kina byl tak nakonec rozporuplně spokojený. Vzhledem k ďábelskému tempu druhé poloviny se nemůžu zbavit pocitu, že jsem se svezl spíše v rychlíku než v plnohodnotném restartu, ovšem těch atrakcí, které v něm na mě čekaly, bylo překvapivě dost. Tak leť klidně dál, Clarku. Snad doletíš dostatečně daleko, aby vzpomínky nezačaly hořknout.(1.2.2014)

Mn(NO3)2 + KIO4 + 3 H2O --> HMnO4 + KIO3 + 2 HNO3 + Kryptonit = Man of Steel. Vizuální a efektovou orgií nabitý Man of Steel, který ve své první polovině přináší pohled na Kal-Elovu minulost, minulost jeho rasy i hledání sebe sama v zdánlivě cizím světě, přeroste v mega bitvu plnou akčních efektů s notnu dávkou padajících budov, proti vojenskému generálovi Zodovi ze Supermanovy rodné planety Kryptonit. 75 %(27.10.2013)

Dvě věci se novému Muži z oceli upřít nedají. Že tempo vyprávění šlape a že se, tedy v rámci možností, snaží k téhle komiksové legendě přistupovat trošku jinak. Jenže v obou tech kladech jsou největší slabiny filmu. Skrze rychlý spád se člověk do téměř žádné z postav nevcítí (čestnou výjímkou je přirozeně Superman a pak jeho pozemští rodiče) a když má divák sledovat jakýsi prapodivný mix Star Treku a Wars, řekne si, logicky, jako já, že to není ten hrdina, kterého zná (ano, zřejmě jsem velice zatížen na ten zlidčující humor). Zastal bych se jen závěrečné bitky na všechny způsoby - tohle se vyskytovalo už dříve, tady je to jen zpracováno stylem počátku jednadvacátého století. A mesiášský motiv byl už v prvním filmu. A bez výhrad doporučit můžu jen epickou hudební složku. A vůbec - zklamání roku. Ať žije Bryan Singer!(11.7.2013)

Parádní, skvělý, perfektní, excelentní - prostě boží!(19.10.2013)

• - Šéfredaktor novin Daily Planet Perry White (Laurence Fishburne) byl v komiksu i původním seriálu Superman (od r. 1993) běloch. V tomto filmu byl poprvé ztvárněn Afroameričanem. (freestork)

• - Cinema City uvedlo film ve svém novém 4DX kině, ve kterém jsou kromě 3D ještě další efekty jako vítr, pach, kapající voda nebo pohyb sedaček. (PotterMan999)

• - Henry Cavill, představitel Supermana, o sobě prohlásil, že byl od narození pro tuto roli "vyvolen". Po kamerových zkouškách Zack Snyder prohlásil: "Ano, měl pravdu. Je to Superman." (Lucasion)