poster

10 položek a méně

 • USA

  10 Items or Less

 • USA

  10 Artículos o Menos

 • Slovensko

  10 položiek a menej

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2006, 82 min

Režie:

Brad Silberling

Hudba:

Antonio Pinto

Producenti:

Julie Lynn

Střih:

Michael Kahn

Scénografie:

Denise Pizzini

Kostýmy:

Isis Mussenden
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boogeyman
  **

  Hloupý a rádoby přesahující film o náhodném osudovém setkání, ztraceném a nalezeném životním směru, odhodlání a hlavně o tom, že kdo něco chce, musí za tím jít a mít dobré srdce. On ten námět je sice klišovitý, ale to neznamená, že by podle něj nešel natočit nádherný film (V zajetí rychlosti), ale ačkoliv mě Silberling mile překvapil Řadou nešťastných příhod, zde selhává ne celé čáře. Plkání o osudu, vůli, duši a sebedůvěře začne velmi brzy lézt na nervy a být hlavní hrdinkou, už bych toho vlezlého neodbytného černocha poslal(a) do prdele. A to je asi nejhorší stránka celého filmu – Morgan Freeman a jeho „herec“. Tento můj oblíbenec zde předvádí svůj jednoznačně nejprůměrnější výkon a ztvárňuje svou nejhorší postavu, extrémně vtíravého, přehnaně miloučkého, klukovsky machovského, nesnesitelně dobrosrdečného, trapně zábavného, rádoby vtipného a nezištně obětavého a „příjemně“ naivního béčkového herce, který se vydal zmapovat terén pro následující roli do supermarketu, kde se ale místo „studia“ zakouká do pohledné a pracovité pokladní a s pomocí patetických filozofických canců se jí zcela nepochopitelně vetře do přízně a ona si dobrovolně od toho naivního blbečka nechá neustále kecat do života. Freeman působí neskutečně trapně v roli tohoto „ježíše“ s propíchanýma ušima, v upnutých džínách a kožené bundě, který si frajírkovsky utahuje z hluchého „manažera“ samoobsluhy, aby všem kolem sebe rozdával radost a porozumnění. Až mě vyloženě štval a zároveň mi ho bylo líto. Ale celý tento charakter je tak hloupě napsán, že by zde narazil každý herec. Na Paz Vegu se alespoň příjemně kouká.(27.11.2008)

 • predators
  ***

  Trochu jednodušší kratší film. Nic nenásilného na diváka, malinko nutí zapřemýšlet, proč to všechno Morgan dělal a jaký měl vlastně zámysl. Nic velkolepého, ale neurazí i díky jeho délce nebo krátkosti, chcete-li:-) Tak dobrou...55%(6.9.2008)

 • Flakotaso
  ****

  Pět hvězd se možná někomu může zdát přestřelených, ale tohle je tak příjemný a pozitivní film, že jsem nemohl jinak. Dobrá hudba, skvělé duo Freeman a Paz :)(29.6.2009)

 • MrHlad
  ****

  Komornější a nezávislejší verze Ztraceno v překladu. Ale o nic horší. Freeman si svou roli očividně strašně užívá, Paz Vega je stejně talentovaná, jako krásná a díky krátké stopáži to celé příjemně odsýpá. Pro někoho ale té pozitivní nálady může být přeci jenom moc.(14.6.2007)

 • freddy
  ****

  Pozitivní optimistický pohodový nezávislý snímek, který nabízí divákovi obyčejnou radost ze života a připomíná, jak ten život umí být krásný. Říkejte si, co chcete, mně se to líbilo. Nádherné prostředí v podobě nepříliš zalidněného supermarketu, potom se pro porovnání film přesouvá do velkého hypermarketu, a filmy, které se odehrávají v těchto prostředích já umím ocenit. Osobně bych si sám sebe uměl představit jako pokladního v takovémhle malém milém supermarketu. Ale není to jen prostředí, kvůli kterému hodnotím tak vysoko tento film. Je to i pohodový a optimistický děj a především herecké výkony Morgana Freemana, který zde působí úžasně lidsky a neuvěřitelně pohodově, a potom výkon Paz Vegy, která se zde také ukazuje ve velice dobrém světle. A co si budeme povídat, malé cameo Dannyho DeVita mě dokázalo velmi rozesmát, bylo správně načasované a velice vtipné. Je jasné, že v reálném světě by se tenhle příběh asi nikdy neodehrál (i když je pravda, že možné je všechno). Ale i přesto film zůstává velmi příjemným civilním snímkem, který do mého života přinesl trochu té pozitivní energie a rozzářil můj obývák. Jediné trochu slabší místo je dialog dvou hlavních aktérů při pojídání hamburgeru, který mě trochu nudil, a to je důvod, proč nedávám maximální hodnocení. Ale i čtyři hvězdičky jsou příjemné hodnocení a já je tomuto filmu milerád uděluji.(2.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace