Cimrman v říši hudby (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2006, 92 min

Zdeněk Svěrák (divadelní hra), Ladislav Smoljak (divadelní hra)

Jan Klusák

Jak rafinovaně pranýřuje Cimrman ve své geniální opeře českou velkohubost! Inženýr Vaněk (můj nejmilejší Smoljak) je indickým plantážníkem i britským guvernérem oslavován, ačkoli se dosud nedostal dál než ke slibům budoucího úspěchu, podobně jako zatracovaný ing. Wagner. Zlaté české řečičky.(6.8.2011)

• Frenegonda

Naprosta prisernost! Zpivana cast byla tak priserna ze i kdyby vsechny vtipy byly 100% stejne bych je neslysel!!!(11.12.2012)

Vtipy zásadně nepovedenější, hudební čísla zdaleka ne tak vtipná, jak zřejmě měla být. O hodně, hodně slabší. 50%(10.2.2011)

Tahle Cimrmanovka je krapet odlisna a nepatrne horsi, ale opet sem se perfektne bavil. Prednaska je tentokrat natazena na celou hodinu a i kdyz je docela vtipna, musi si obcas vypomahat nejakym blbnutim okolo a je to krapet jednodussi humor. Nicmene senilni Vondruska je naprosto masakralni, budka taky a V chaloupky stinu az na par nerymujicich se slov taky. Samotna hra je tentokrat opereta, ze zacatku se sice nic moc nedeje, ale zachvily se to rozjede, Sverak se svym taneckem je perfektni, melodie chytlava a texty vtipny. Hodne vostrej je napriklad Petr Brukner, kterej celou dobu zpiva "nemecky". Sice slabsi, ale porad na 5*.(11.2.2008)

For ME 78%(4.8.2007)