Okamžik zlomu

Fraktúra

Okamih zlomu

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Německo, 2007, 108 min

Příjemně hravá krimi s upřímně se přiznávajícím vrahem a zprvu nepozorným zástupcem státu. Ač mi provokativní panáčkování vinných milionářů před muškou slepé spravedlnosti obvykle leze krkem, tak v tomto případě mi to nevadí, neboť pan Crawford využívá výhradně svůj mozek a nečerpá výhodu ze svých bezedných kont. Jako fanda právních kliček jsem velmi spokojen a drobné trhlinky v příběhu velkoryse přehlédnu.(14.7.2011)

Celkom zaujimava zapletka, Hopkins klasicky ako vzdy vynikajuci, by som povedal zabavny, ale su aj lepsie krimi filmy so sudnych sieni, takze za 3 hviezdicky. Zial tento film mi v pamäti moc dlho nezostane.(4.7.2007)

Atmosféra je vynikající, Hopkins jako suverénní bohatýr přímo excelentní a Gosling velmi uvěřitelný. Vrcholem filmu jsou bezesporu dialogové scény mezi dvěma zmiňovanými hereckými esy, které disponují velmi návykovým nábojem a skvěle říznými větami. Bohužel je základní stavba příběhu už trochu okoukaná a i když se z toho režisér po celou dobu snažil vybruslit přidáním nějakého nepředvídatelného a neobvyklého elementu, nepovedlo se mu to. Za ty náznaky nevšednosti které tu jsou si dovolím označit tento film za příjemně koukatelný. Nic nového však nečekejte.(24.12.2008)

• Morien

Není divu, že to ten hajzlík skoro nevyřešil, když po celou dlouhou dobu filmu nic nedělá.(2.7.2008)

No vida. Ani se mi na to nechtělo, ale přítelkyně chtěla mermomocí do kina. A nakonec můžu říct přišel, viděl, spokojen. tedy ne že bych neměl výhrady k oné údajně dokonalé vraždě, logických děr není právě pomálu, už jen jak mohl Crawford předpokládat, že k případu přijde právě Nunally. Potom taky se mi nezdá filmový výklad zásady ne bis in idem, ale nejsem znalec amerického trestního práva, tak budiž. Co se mi však velice líbilo, byly charaktery ve filmu. Ani ne tak Crawford jako především Beachum, krásný prototyp namachrovaného zmrda, který si myslí, že mu patří svět a potřebuje pořádně přes držku. I jeho přerod v člověka, který chce napravit svou chybu a dát průchod spravedlnosti, je dobrý. Taky mě potěšilo vyústění jeho románku s potenciální nadřízenou. Obával jsem se klasického sladkobolného zakončení ve stylu drahý, já ti vždycky věřila, ale sl. Gardnerová naštěstí zůstala svým (ne)charakterem v mezích, kam podle jeho průvodních projevů patřila. Takže děravá zápletka vs. dobře napsané postavy a skvělí herci, vyhrávají 4* nad 3* vysoko na body.(5.8.2007)

• - Na post režiséra byl v jednu chvíli zvažován George Clooney. (MeanWhile)

• - Kinetické objekty se skleněnými kuličkami jsou návrhy nizozemského umělce Marka Bischofa. (MeanWhile)

• - Michael Danna byl nominován na World Soundtrack 2007 v kategorii filmový skladatel roku. (Terva)