Okamžik zlomu

Fraktúra

Okamih zlomu

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Německo, 2007, 108 min

Byť premisa zní hodně zajímavě a rozvinutí plánu našeho záporáka je takřka geniální, ukáže se později, že scénář je nejslabší stránkou snímku. Zatímco Prvotní strach metodicky předkládá důkazy, přičemž na konci čeká diváka velký zvrat, tak Okamžik zlomu, podobně jako mladý právnik zpodobněný Goslingem, mnoho důkazů nemá. Film však své mírné informační vakuum zdařile maskuje atmosférou. Režie je opravdu prvotřídní, vhodná hudba podkresluje snad všechny dramaticky laděné scény, celkové vyznění je temné... Není pochyb o tom, že z konceptu a evidentně schopných tvůrců (zmíněná režie, hudba, herci) šlo vymáčknout víc, ale i tak si troufám říci, že pokud máte rádi soudní krimi, jako já, film si velmi dobře užijete. 8/10(18.10.2013)

Úžasný thriller ze soudního líčení. Ústřední dvojice Hopkins vs Gosling je absolutně velkolepá a každé jejich střetnutí, má temný a znepokojivý nádech doplněné inteligentními dialogy. Plánování a vypočítavost Hopkinse Vám bude vyrážet dech. Za mě velká spokojenost, tyhle filmy můžu. 80%(21.12.2014)

Hodne dobryi thriller pri nemz se da napeti krajet, hlavne pri rozhovorech mezi Crawfordem a Beachumem. V jednoduchosti je krasa a v Hopkinsovi sila, tyhle role mu proste sedi nejlepe! Sice hodne vychvaluji, ale ma to i sve stinne stranky, casem kouzlo filmu opada a vraci se az k predvidatelnemu konci, ale to nestaci. Tady hodne vaham mezi tri az ctyri, ale necham to tak... 6,5/10(9.3.2008)

Atmosféra je vynikající, Hopkins jako suverénní bohatýr přímo excelentní a Gosling velmi uvěřitelný. Vrcholem filmu jsou bezesporu dialogové scény mezi dvěma zmiňovanými hereckými esy, které disponují velmi návykovým nábojem a skvěle říznými větami. Bohužel je základní stavba příběhu už trochu okoukaná a i když se z toho režisér po celou dobu snažil vybruslit přidáním nějakého nepředvídatelného a neobvyklého elementu, nepovedlo se mu to. Za ty náznaky nevšednosti které tu jsou si dovolím označit tento film za příjemně koukatelný. Nic nového však nečekejte.(24.12.2008)

Okamžik zlomu patří do mého oblíbeného žánru mrazivých thrillerů, které se inspirují v temné noir atmosféře. Sice nedosahuje kvalit legendárních klasik žánru, přesto patří k slušnému nadprůměru. Atmosféra je budována hudebním podbarvením, skvělou vizuální stránkou (jen pár scén se odehrává za normálního denního světla - většina však ve tmě, šeru, narušovaném jen světlem lamp či světlem pronikajícím skrze žaluzie nebo v kanceláři přesvícené zářivkami) a pomalým tempem vyprávění. Anthony Hopkinsovi mimochodem už asi hannibalskou nálepku nikdo neodpáře - natolik je opět ďábelský. Ryan Gosling mu pak zdatně sekunduje v postavě mladého arogantního právnického žraloka, kterého nový případ nakonec natolik pohltí, že se stane oním okamžikem zlomu v jeho dosavadním životě. Divácky atraktivní a inteligentní film, který nelze než vřele doporučit.(12.1.2008)