Okamžik zlomu

Fraktúra

Okamih zlomu

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Německo, 2007, 108 min

Celkom zaujimava zapletka, Hopkins klasicky ako vzdy vynikajuci, by som povedal zabavny, ale su aj lepsie krimi filmy so sudnych sieni, takze za 3 hviezdicky. Zial tento film mi v pamäti moc dlho nezostane.(4.7.2007)

Neskutečně vypočítavý Anthony Hopkins zvládnul tuto zápornou roli na jedničku, a z jeho zákeřnosti mi ještě teď pobíhá menší mráz po zádech. Ryana Goslinga se pak vyplatí sledovat, vzhledem k jeho nadcházející roli Jacka Ryana. Příjemný thriller se zajímavou pointou.(11.8.2008)

Až nestoudně průměrné.(18.10.2008)

No vida. Ani se mi na to nechtělo, ale přítelkyně chtěla mermomocí do kina. A nakonec můžu říct přišel, viděl, spokojen. tedy ne že bych neměl výhrady k oné údajně dokonalé vraždě, logických děr není právě pomálu, už jen jak mohl Crawford předpokládat, že k případu přijde právě Nunally. Potom taky se mi nezdá filmový výklad zásady ne bis in idem, ale nejsem znalec amerického trestního práva, tak budiž. Co se mi však velice líbilo, byly charaktery ve filmu. Ani ne tak Crawford jako především Beachum, krásný prototyp namachrovaného zmrda, který si myslí, že mu patří svět a potřebuje pořádně přes držku. I jeho přerod v člověka, který chce napravit svou chybu a dát průchod spravedlnosti, je dobrý. Taky mě potěšilo vyústění jeho románku s potenciální nadřízenou. Obával jsem se klasického sladkobolného zakončení ve stylu drahý, já ti vždycky věřila, ale sl. Gardnerová naštěstí zůstala svým (ne)charakterem v mezích, kam podle jeho průvodních projevů patřila. Takže děravá zápletka vs. dobře napsané postavy a skvělí herci, vyhrávají 4* nad 3* vysoko na body.(5.8.2007)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $90,934,736(9.8.2007)

• - Kinetické objekty se skleněnými kuličkami jsou návrhy nizozemského umělce Marka Bischofa. (MeanWhile)

• - Auto, které ve filmu řídí Ted Crawford (Anthony Hopkins), je Porsche Carrera GT. (MeanWhile)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském Encinu. (Terva)