Komedie / Muzikál / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 111 min

Hustota nejtěžšího kaibru. Hudebně nabušené, skvěle zahrané a brilantně zazpívané, sledovat Hairspray je radost. Čistá radost!(16.8.2007)

• Jossie

Písniček tam bylo na můj vkus moc, asi proto, že mě ani trochu nebavily a taneční čísla mi přišla k uzoufání nudná. Příběh je prostinká pohádka o tlusté holce, která přes tanec ke štěstí přišla. Proč hrál Travolta její ještě tlustší matku jsem taky nepochopila (pořád jsem čekala, že smysl bude v tom, že tam rozbalí nějaké úžasné taneční číslo, ale to se nestalo). A v samém závěru se nám tu objevil ještě rasový problém. No pro mě to tedy nebylo ani zábavné, ani chytlavé a už vůbec vtipné.(13.8.2008)

Film mě zas tak moc nezasáhnul, možná jsem se na to díval ve špatné chvíli, každopádně Travolta příjemně překvapil, písničky byly dobré a hudba od Marca Shaimana, který má za sebou zatím 5 nominací na Oscara ( Americký prezident, Klub odložených žen, Doktor Flastr, Samotář v Seattlu....).(18.3.2008)

Muzikály mám ráda, tenhle byl navíc i vtipný.Hlavní hrdinka žádná hollywoodská krasavice, ale obézní malé pivo, které se chce stát televizní hvězdou. Také nápad obsadit do role matky Johna Travoltu (!) považuji za vydařený, čili milý film jako stvořený pro nudné zimní odpoledne.(15.1.2011)

Soundtrack Marc Shaiman: 1. Good Morning Baltimore - Nikki Blonsky ,2. The Nicest Kids in Town - James Marsden ,3. It Takes Two - Zac Efron ,4. (The Legend of) Miss Baltimore Crabs - Michelle Pfeiffer ,5. I Can Hear the Bells - Nikki Blonsky ,6. Ladies' Choice - Zac Efron ,7. The New Girl in Town - Brittany Snow ,8. Welcome to the 60s - Nikki Blonsky/John Travolta ,9. Run and Tell That - Elijah Kelley ,10. Big, Blonde and Beautiful - Queen Latifah ,11. Big, Blonde and Beautiful - John Travolta/Michelle Pfeiffer ,12. You're Timeless to Me - John Travolta/Christopher Walken ,13. I Know Where I've Been - Queen Latifah ,14. Without Love - Zac Efron, Nikki Blonsky/Elijah Kelley/Amanda Bynes ,15. It's Hairspray - James Marsden ,16. You Can't Stop the Beat - Nikki Blonsky/Zac Efron/Amanda Bynes ,17. Come So Far (Got So Far to Go) - Queen Latifah/Nikki Blonsky/Zac Efron ,18. Cooties - Aimee Allen ,19. Mamm, I'm a Big Girl Now - Nikki Blonsky/Marissa Jaret Winokur/Rikki Lake ,(9.5.2011)

• - Většina herců přezdívala písni „You Can’t Stop the Beat“ „You can’t stop to breathe“ (nemůžeš přestat dýchat), kvůli rychlému textu. Jedinou výjimku tvořila Queen Latifah, které tento rychlý text nečinil sebemenší problémy díky jejím zkušenostem s rapem. (Galadriel)

• - V původním Brodwayském obsazení muzikálu figurovali Marissa Jaret Winokur (Tracy), Harvey Fierstein (Edna), Clarke Thorell (Corny Collins), Laura Bell Bundy (Amber), Matthew Morrison (Link), Kerry Butler (Penny), Linda Hart (Velma), Dick Latessa (Wilbur), Corey Reynolds (Seaweed) a Mary Bond Davis (Motormouth Maybelle). (Galadriel)

• - Kostymérka Rita Ryack použila pro některé scény natáčené ve škole originální oblečení z 50-tých let, které sehnala například ve vintage obchodech. (Galadriel)