poster

Hairspray

 • USA

  Hairspray

 • Slovensko

  Hairspray

Komedie / Muzikál / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ***

  Po prvých minútach som si myslel, že sa pri hodnotení prikloním k nižším, podpriemerným hviezdičkám a to najmä vďaka otravným, afektovaným výstupom začínajúcej herečky Nikki Blonsky, ktorá bola pre tvorcov určite riskantný ťah. Postupom času som si na ňu však začal zvykať, i keď aj možno vďaka tomu, že časom dostávali priestor častejšie aj iní herci so svojimi muzikálovými číslami. Tie boli spracované pomerne slušne, ale hlavne energicky, hravo, výbušne a občas poriadne šialene. Zaujímavejšie boli však tentokrát tanečné čísla, ktoré dokonca tromfli spevácke výkony hlavných predstaviteľov. Každý predviedol čo mohol, favoritom v kombinácii spev-tanec bol však vo filmu u mňa Elijah Kelley, ale aj Travolta si svoju moletnú mamu viditeľne užíval a jeho postava vo mne nevyvolala žiadne protichodné reakcie, ako sa to v podobných prípadoch (obliekania nadmerných kostýmov) neraz stalo. Dej sa popri originálnej myšlienke však na moje sklamanie niesol len v klasickom romantickom poňatí, občas potešia originálne nápady, ale celé to spadá len do slušného nadpriemeru, z ktorého by (avizované) pokračovanie vôbec nemuselo vzísť. 70%.(20.3.2009)

 • petaspur
  *****

  "Dostala jsem pozvání od barevnejch! - To je tak boží!" Obrovská vlna obézní pozitivity se rozlila po pokoji, optimismus se drze zavrtal do omítky a plovoucí podlaha se spontánně rozvibrovala do rytmu show Cornyho Collinse. Stačilo vypnout zbytečné funkce mozku, připravit si chipsy ke chroupání, nastartovat pravou nohu k podupávání a barevná jízda bez dramatických kudrlinek mi dokázala vykouzlit jiskřičky smíchu v jindy unavených kukadlech. A za to se platí, v tomto případě hvězdami.(6.12.2010)

 • Jamal
  ***

  Film mě zas tak moc nezasáhnul, možná jsem se na to díval ve špatné chvíli, každopádně Travolta příjemně překvapil, písničky byly dobré a hudba od Marca Shaimana, který má za sebou zatím 5 nominací na Oscara ( Americký prezident, Klub odložených žen, Doktor Flastr, Samotář v Seattlu....).(18.3.2008)

 • liborek_
  ***

  Politicky korektní muzikál o splněných snech a vítězství dobra (Tracy) nad zlem (producentka a její dcera). Jednoduchý a snadno předvídatelný příběh je zde oděn do velmi líbivého kabátku, který však neuráží, ale naopak pobaví. Nadhled a hravost je hlavní devízou tohoto snímečku, ktery evidentně nemá žádnou ambici - jedině snad střílet si z vlastních (rozuměj amerických) spoluobčanů... Reflexe někdejší segregace černých může snad trochu působit křečovitě, zato u reklamních sloganů a propagace laku na vlasy, kterými moderátoři tanečních pořadů nešetřili, jsem se vyloženě bavil. Hezky tím vyjádřili samu podstatu televize :-) Hudba a tanec... to šlo trochu mimo mě...(24.10.2009)

 • Rosomak
  ****

  Vlastně mě to ani tak nevzalo. Taneční scény mě začaly chytat až na konci filmu a hudba mi často přišla dost pomalá, takže o nějakém blaženém vrtění do rytmu v sedačce nemůže být řeč. Klady filmu bych ale viděl v jiné stránce. Pokud se dokážeme přenést přes přirozený divákův odstup od příliš barevných filmů, infantilní stylizace a naivních dialogů (což si myslím, že je používáno naprosto vědomě) můžeme vidět i mnoho inteligentních a originálních záměrů. To co bych chtěl především vyzdvihnout je to, jak se úspěšně film vyhýbá žánrovým schématům. Dát jako hlavní hrdinku mírně obézní děvče je výborný nápad. Není hezká, není hubená, přesný opak ideálu krásy. A aby mohla dojít ke svému cíli a šťastnému konci, NEMUSÍ se do tohoto ideálu předělat (zhubnout, nalíčit, natužit..) ba právě naopak. To je naprosto zásadní, protože většina muzikálů vychází právě ze schématu "jsem outsider a abych něčeho dosáhla, změním se na něco co se obecně pokládá jako ideál" (např. v Pomádě se hrdinka musí změnit na ideál tehdejší rebelující mládeže, oblíknout se do koženejch hadrů a zapálit si cigaretu..). Svět není jen seriál pěkných úsměvů, hubených holek a těl jak vystřižených z módních časopisů. A právě toto se mi na tom filmu tak líbí: na první pohled strašná umělost je vlastně pouhou slupkou, za kterou stojí příběh, který naopak proti umělosti bojuje...(15.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace