Komedie / Muzikál / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 111 min

• Lateef

Muzikály příliš nemusím. Tady je to navíc umocněno o zatučnělou malou nadšenkyni. Chápu, že tvůrci chtěli vybrat někoho s antisportovní postavou, ale nechat obsadit do hlavní role tlusťoučkého nosorožce zvalchovaného kombajnem s vynuceným "jokerovským" úsměvem, to se mi prostě příčilo. Vypasenej Travolta ušel, tradičně dobří byli Pfeiffer a Walken. Jinak každá minuta se mi neskutečně vlekla, připadá mi, že jsem na to začal koukat před třemi týdny. Choreografie také nic moc, že by mi to nějak zvedlo náladu nebo že bych měl chuť začít kroutit boky, to tedy ani náhodou. Barevné to možná je, ale já tohle viděl jen černobíle. Spíš černě... 75 miliónů dolarů(rozpočet)/200 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(19.1.2008)

Chtela sem se na to podivat kvuli zvracene vyjimecnosti tohoto filmu - Travolta, jo TEN krasnej Travolta z Pomady, tu nosi pet pneumatik, podprsenku o velikosti 150Z a natuzenej dvoumetrovej uces. A podpatky. Silena kombinace. Jenze ono to vazne neni az tak hrozny, ono to je dokonce perfektni! Po dlouhe dobe mi zase nejaky snimecek pripomnel, ze bych dala nevim co, abych se mohla kouknout do 50.-60. let. Sice to stale nema na prvni Navrat do budoucnosti nebo Peggy Sue se vdava, ale melodie vsech pisnicek vas donuti si podupavat a me uz asi nic nezastavi od shaneni soundtracku. Vyber hercu perfektni - Travolta uchazejici, Marsden k sezrani, Pfeiffer spravne zla a Walken nenapodobitelny. Jen me trochu zarazi hlavni postava Tracy - sice se na roli asi skvele hodila, ale nejak mi nesedela. Mozna uz sem zhollywoodovana, rada se koukam na "hezke" lidi. Jenomze porad jsem tak nejak neverila, ze by tahle outsiderka mohla sbalit nej frajera na skole, mohla se stat favoritkou souteze v popularite a hlavne... Neprijde mi, ze by az tak dobre tancovala, jak to cely film opakujou.(21.12.2007)

• Bebacek

Stupidní (ne)děj, nechutně se třepetající sádlo a rozpláclý nos hlavní hrdinky, která je stejně tak blbá a umělá jako její odbarvená konkurentka, ale na druhé straně Travoltovo celkem vtipné kroutění zadkem a taky James Marsden, na kterého se dívám fakt ráda. Muzikál, po jehož shlédnutí si nebudu pobrukovat žádnou melodii, neboť všechny písničky byly fádní a nudné, ale rozhodně si nebudu připadat tlustá.(7.3.2008)

• Rob Roy

Snažil jsem se, fakt... a to jsem tomu věřil. Přidávám se tedy k padlému andělovi Damielovi. Na tomhle muzikálu opravdu nemůžu nic pochválit, od nevýrazné hudby a textů, přes choreografii, nechytlo mě nic, natož abych si podupával...Jeden z filmů, kde koukám jak vejr na hodnocení ostatních. Proboha kdyby to aspoň nemělo dvě hodiny!(28.8.2007)

"Dostala jsem pozvání od barevnejch! - To je tak boží!" Obrovská vlna obézní pozitivity se rozlila po pokoji, optimismus se drze zavrtal do omítky a plovoucí podlaha se spontánně rozvibrovala do rytmu show Cornyho Collinse. Stačilo vypnout zbytečné funkce mozku, připravit si chipsy ke chroupání, nastartovat pravou nohu k podupávání a barevná jízda bez dramatických kudrlinek mi dokázala vykouzlit jiskřičky smíchu v jindy unavených kukadlech. A za to se platí, v tomto případě hvězdami.(6.12.2010)