Komedie / Muzikál / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 111 min

Už vám nezabírají antidepresiva z lékárny? Zkuste pro změnu zamířit do nejbližší videopůjčovny a zaostřit na DVD s filmem Hairspray. Obal vás vyděsí fotkou Johna Travolty v roli obézní maminy, při pohledu na herecké obsazení sebou trhnete u jména Zac Efron a definitivně vás znechutí informace, že v rukou držíte retro muzikál. Kdo ovšem DVD vrátí do regálu, připraví se o pozitivní písničkovou jízdu, ze které sálá vtip, hravost, energie i nadhled. Tančí se, zpívá se, bojuje se za práva černošské menšiny, přitom trapné, nudné nebo nucené není ani jedno. Hairspray triumfuje perfektní choreografií tanečních čísel a dokonale stylizovanými postavami, esem se však stává naprosto špičková a bezkonkurenční iluze 60. let v americkém Baltimore. Chytlavé songy jsou pak jen třešničkou na cukrkandlovém dortu. Stačí se jen oprostit od předsudků… 100%(27.8.2007)

Soundtrack Marc Shaiman: 1. Good Morning Baltimore - Nikki Blonsky ,2. The Nicest Kids in Town - James Marsden ,3. It Takes Two - Zac Efron ,4. (The Legend of) Miss Baltimore Crabs - Michelle Pfeiffer ,5. I Can Hear the Bells - Nikki Blonsky ,6. Ladies' Choice - Zac Efron ,7. The New Girl in Town - Brittany Snow ,8. Welcome to the 60s - Nikki Blonsky/John Travolta ,9. Run and Tell That - Elijah Kelley ,10. Big, Blonde and Beautiful - Queen Latifah ,11. Big, Blonde and Beautiful - John Travolta/Michelle Pfeiffer ,12. You're Timeless to Me - John Travolta/Christopher Walken ,13. I Know Where I've Been - Queen Latifah ,14. Without Love - Zac Efron, Nikki Blonsky/Elijah Kelley/Amanda Bynes ,15. It's Hairspray - James Marsden ,16. You Can't Stop the Beat - Nikki Blonsky/Zac Efron/Amanda Bynes ,17. Come So Far (Got So Far to Go) - Queen Latifah/Nikki Blonsky/Zac Efron ,18. Cooties - Aimee Allen ,19. Mamm, I'm a Big Girl Now - Nikki Blonsky/Marissa Jaret Winokur/Rikki Lake ,(9.5.2011)

Michelle Pfeiffer je i v devětačtyřiceti pořád žhavá jako polední slunce nad utažskou pouští. Wow...(13.1.2008)

Atmosfericko-"barevná"vyvraždovačka,ktorá je nabušená hudbou,tancom a dokonca myšlienkou..!Muzikáli nemusím,avšak Hairspray potešil moje oko:)Skvelé herecké obsadenie na čele so snaživou réžiou...proste tento snímok má štýl!(20.3.2008)

• Lateef

Muzikály příliš nemusím. Tady je to navíc umocněno o zatučnělou malou nadšenkyni. Chápu, že tvůrci chtěli vybrat někoho s antisportovní postavou, ale nechat obsadit do hlavní role tlusťoučkého nosorožce zvalchovaného kombajnem s vynuceným "jokerovským" úsměvem, to se mi prostě příčilo. Vypasenej Travolta ušel, tradičně dobří byli Pfeiffer a Walken. Jinak každá minuta se mi neskutečně vlekla, připadá mi, že jsem na to začal koukat před třemi týdny. Choreografie také nic moc, že by mi to nějak zvedlo náladu nebo že bych měl chuť začít kroutit boky, to tedy ani náhodou. Barevné to možná je, ale já tohle viděl jen černobíle. Spíš černě... 75 miliónů dolarů(rozpočet)/200 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(19.1.2008)

• - Předtím, než roli Wilbura Turnblada dostal Christopher Walken, se uvažovalo o Jimu Broadbentovi a Billym Crystalovi. (Siriuss)

• - Ve scéně s hodinou zeměpisu učitelka zmiňuje, že Everest není nejvyšší geografický bod na Zemi. Chce znát skutečné nejvyšší místo, jenže odpověď se nedozvíme, protože zazvoní zvonek. Odpověď je Mt. Chimborazo v Ekvádoru. Tato hora je nejvzdálenějším bodem od středu země, přestože její nadmořská výška je menší než u Everestu. (Galadriel)

• - Ve filmu se spolu objevuje Michelle Pfeiffer a Christopher Walken poprvé od filmu Batman se vrací (1992). (Galadriel)