Komedie / Muzikál / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 111 min

Už vám nezabírají antidepresiva z lékárny? Zkuste pro změnu zamířit do nejbližší videopůjčovny a zaostřit na DVD s filmem Hairspray. Obal vás vyděsí fotkou Johna Travolty v roli obézní maminy, při pohledu na herecké obsazení sebou trhnete u jména Zac Efron a definitivně vás znechutí informace, že v rukou držíte retro muzikál. Kdo ovšem DVD vrátí do regálu, připraví se o pozitivní písničkovou jízdu, ze které sálá vtip, hravost, energie i nadhled. Tančí se, zpívá se, bojuje se za práva černošské menšiny, přitom trapné, nudné nebo nucené není ani jedno. Hairspray triumfuje perfektní choreografií tanečních čísel a dokonale stylizovanými postavami, esem se však stává naprosto špičková a bezkonkurenční iluze 60. let v americkém Baltimore. Chytlavé songy jsou pak jen třešničkou na cukrkandlovém dortu. Stačí se jen oprostit od předsudků… 100%(27.8.2007)

• xxmartinxx

Čekal jsem něco jako Rocky Horror Picture Show, ale místo toho je Hairspray nesmyslná agitka s postavami tak nesympatickými, že bych je do jedné umlátil kladivem. Naprosto zrůdné, hloupé a velmi neoriginální a upachtěné.(22.9.2012)

Shankman valí na diváka spoustu barviček, fajn hudby a stylizovaných postav. Hezky se na to dívá, hezky se to poslouchá, hezky to utíká. Nejlepší muzikál za dlouhou dobu.(24.11.2007)

Muzikál, ktorý vám zaručene dokáže vylúdiť úsmev na tvári. Minimálne v mojom prípade to platilo stopercentne. Takmer maximálne hodnotenie, pretože bezpochyby ide o najlepší film daného žánru za poslednú dobu.(12.11.2007)

Některé písničky se mi zdály trochu nevýrazné (což dost možná opakované zhlédnutí napraví), ale skvělé obsazení, svěže působící choreografie a odvázané finále mi nedovolí jít pod čtyři hvězdičky. Vidět Travoltu s Walkenem tančit a umřít!(8.11.2007)