Komedie / Muzikál / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 111 min

Optimistická roztančená pohoda, šedesátá léta mají zkrátka své neopakovatelné kouzlo. Písně tu jsou povětšinou patřičně chytlavé, vše je dobře zazpíváno a zatančeno a ani ten Travolta není nakonec tak hrozný, ale vzhledem k námětu mohl být film o něco kratší a jaksi úspornější, v druhé polovině už toho všeho bylo tak nějak přespříliš.(24.8.2007)

Atmosfericko-"barevná"vyvraždovačka,ktorá je nabušená hudbou,tancom a dokonca myšlienkou..!Muzikáli nemusím,avšak Hairspray potešil moje oko:)Skvelé herecké obsadenie na čele so snaživou réžiou...proste tento snímok má štýl!(20.3.2008)

• Rob Roy

Snažil jsem se, fakt... a to jsem tomu věřil. Přidávám se tedy k padlému andělovi Damielovi. Na tomhle muzikálu opravdu nemůžu nic pochválit, od nevýrazné hudby a textů, přes choreografii, nechytlo mě nic, natož abych si podupával...Jeden z filmů, kde koukám jak vejr na hodnocení ostatních. Proboha kdyby to aspoň nemělo dvě hodiny!(28.8.2007)

Značná dávka nadsázky dělá z tohoto hudebně i tanečně povedeného muzikálu opravdu vtipný zážitek. A že to má trošku šroubovaně naroubovanou zápletku s rasovou segregací ... inu, proč ne. 60%.(17.11.2008)

Od prvni do posledni minuty energii nasaklej muzikal, kterej je v prvni pulce rozjuchana vesela jizda, ale v druhy to bohuzel trosku spadne do reseni prav cernochu a obcas to tak ztraci na zabavnosti, cemuz ani nepomaha delka skoro dvou hodin. Ale jinak choreografie je fajnova, pisnicky skvele chytlavy a herecka sestava prakticky elitni, skvele natvrdlej Walken, tlustej (tlusta) Travolta, kterej sice nez oskliva tlusta zenska furt vypada jak Travolta v tlustym oblecku, ale budiz. Pak je tu prekvapive docela fajn Efron, perfektni Marsden a dobra zaporacka Pfeiffer. Proste jednoduchej, ale chytlavej a povedenej muzikal.(20.4.2010)

• - O roli Penny Pingleton se ucházela účastnice třetí řady soutěže American Idol (2002) Diana DeGarmo, která ale neuspěla, protože prý je moc malá. Nicméně v současné době hraje tuto roli v Brodwayské verzi muzikálu. (Galadriel)

• - Šaty Penny Pingleton v písničce „You Can’t Stop the Beat“ byly ušité ze závěsů v jejím pokoji. (Galadriel)

• - Do role Velmy Von Tussleové se uvažovalo o Madonně a Meryl Streep. (Siriuss)