Cirque du Soleil: Corteo (divadelní záznam)

• Kanada

Cirque du Soleil: Corteo

Dokumentární / Hudební / Rodinný

Kanada / USA, 2006, 101 min

Sylvain Lebel

Hodně slabé oproti jiným Cirque, ale samozřejmě i tak plné skvělých představení. I když prvních 40 minut je to totální nuda a nic se tam neděje, respektive nic zajímavého. Celou dobu se to táhne v takové smutné melancholické melodii + se tam navíc šíleně moc mluví a zpívá místo aby se předvedla nějaká čísla, a to mi prostě do Cirkusu nesedí a kazilo mi to dojem.(25.4.2013)

• Flipper

Prvý Cirque du soleil, ktorý sa mi vôbec nepáčil. Ok tvorci chceli urobiť akúsi pohrebnú atmosféru, ktorá si im podarila do takej miery, že som sa cítil smutne ako na pohrebe. Pritom obtiažnosť trikov a kúskov, nemá štandard Slnečného cirkusu. Prvých 20 minút sledujeme nezmyselný balast umierania klauna, kde sa pointa niekde stratila. Predstaveniu hlavne chýbajú klauniády, ktoré boli v iných vystúpeniach. Pár pokusov tu je (golfová loptička, liliputánka na balóne), no akosi vôbec nepobavili. Na ostatok vidíme nervózneho černocha, kričiaceho, že to má byť pohreb, tak čo sa zabávame. Ďalej trpaslíkov, pomaľovaných klaunov, hudobníkov, klišé anjelikov a hlavne čísla ktoré sú niekedy úplne zbytočné a akoby nahádzané jedno za druhým, bez zmyslu s primárnou snahou ukázať všetko. Ćísel čo by sa mi páčili bolo málo, nemali eleganciu Cirque du soleil La Nouba no jeho hlavné nedostatky sú inakšie. 1.) Snaha o taliančinu a angličtinu spôsobila, že klaun (z hrozným anglickým prízvukom), musel niekedy prekrikovať sám seba, vyzeralo to zmätene a liezlo na nervy 2.) Výber huby v niektorých pasážach je poriadne neadekvátny 3.) Strih kamery nám ukazuje viac diváckych reakcií, než je únosné a zdravé. Celkovo na najhoršie hodnotený diel Slnečného cirkusu boli niektorý príliš mierny, lebo značka je značka a menej než 3 hviezdy nedali. Ak je však fantázia klauna takáto zlá a chce ukázať všetko a dokopy neukáže nič, inak sa nedá.(24.12.2009)

Lepších 80%. Po tom, co jsem viděl Varekai jsem se trošku obával, ten se mi zatím líbil nejméně, ale i přesto dobrý. Tohle se mi ze začátku tedy nelíbil vůbec. Bylo tam strašně mnoho "omáčky", chápejme jako spíše divadla. A docela dlouho trvalo, než se objevilo nějaké první lepší cirkusové číslo. Jakmile se ovšem čísla rozjela, bylo to výborné. Oproti Varekai se mi čísla mnohem více líbila a bylo také víc "větších" čísel. Co se týká tohoto, tak na výbornou. Skvělá byla také hudba, která se mi snad líbila zatím ze všech nejvíce, nebo bylo v TOP 2. Výtečná! Co mi trošku vadilo byly dlouhé a celkem i nudné mezihry mezi jednotlivými čísly. To mě moc nebralo. Celkově tedy cirkusově na výbornou, stejně tak jako hudba, mezihry a divadlo bylo slabší. Howgh!(5.1.2014)

Dokonalá harmonie cirkusových výkonů, hudby, nápadů, poetiky. Chce to mít na tento druh umění náladu, když to klapne, je to opravdu silný zážitek.(1.1.2012)

Dokonalé sladění hudby s lidskými extrémními výkony, které jsou prováděny jakoby nic. S absolutní jistotou, ladností a přesností. Obyčejné cirkusy se mohou jít zahrabat.(25.12.2011)