Cirque du Soleil: Corteo (divadelní záznam)

• Kanada

Cirque du Soleil: Corteo

Dokumentární / Hudební / Rodinný

Kanada / USA, 2006, 101 min

Sylvain Lebel

Jeden z nejslavnějších komerčních projektů "otevřených scén" na světě...(25.12.2011)

• Flipper

Prvý Cirque du soleil, ktorý sa mi vôbec nepáčil. Ok tvorci chceli urobiť akúsi pohrebnú atmosféru, ktorá si im podarila do takej miery, že som sa cítil smutne ako na pohrebe. Pritom obtiažnosť trikov a kúskov, nemá štandard Slnečného cirkusu. Prvých 20 minút sledujeme nezmyselný balast umierania klauna, kde sa pointa niekde stratila. Predstaveniu hlavne chýbajú klauniády, ktoré boli v iných vystúpeniach. Pár pokusov tu je (golfová loptička, liliputánka na balóne), no akosi vôbec nepobavili. Na ostatok vidíme nervózneho černocha, kričiaceho, že to má byť pohreb, tak čo sa zabávame. Ďalej trpaslíkov, pomaľovaných klaunov, hudobníkov, klišé anjelikov a hlavne čísla ktoré sú niekedy úplne zbytočné a akoby nahádzané jedno za druhým, bez zmyslu s primárnou snahou ukázať všetko. Ćísel čo by sa mi páčili bolo málo, nemali eleganciu Cirque du soleil La Nouba no jeho hlavné nedostatky sú inakšie. 1.) Snaha o taliančinu a angličtinu spôsobila, že klaun (z hrozným anglickým prízvukom), musel niekedy prekrikovať sám seba, vyzeralo to zmätene a liezlo na nervy 2.) Výber huby v niektorých pasážach je poriadne neadekvátny 3.) Strih kamery nám ukazuje viac diváckych reakcií, než je únosné a zdravé. Celkovo na najhoršie hodnotený diel Slnečného cirkusu boli niektorý príliš mierny, lebo značka je značka a menej než 3 hviezdy nedali. Ak je však fantázia klauna takáto zlá a chce ukázať všetko a dokopy neukáže nič, inak sa nedá.(24.12.2009)

Výborná artistická, občas slabší klaunská čísla, mimoevropská hudební inspirace. Průměrné hodnocení jen ve srovnání s jinými vystoupeními souboru.(4.1.2014)

Dokonalá harmonie cirkusových výkonů, hudby, nápadů, poetiky. Chce to mít na tento druh umění náladu, když to klapne, je to opravdu silný zážitek.(1.1.2012)

Divadelní záznam. Úžasná až k nepochopení velkolepá "cirkusová" podívaná. Líbí se mi, že o mnohem větší údiv se z "cirkusového" představení nemusejí postarat zvířata, která musejí dělat takového, které jsou snad i proti přírodě, viz. nervy drásající dokument Earthlings. Cirque du Soleil představuje představuje úžasné i vtipné akrobacie, ze kterých zůstává rozum stát.(9.1.2014)