Cirque du Soleil: Corteo (divadelní záznam)

• Kanada

Cirque du Soleil: Corteo

Dokumentární / Hudební / Rodinný

Kanada / USA, 2006, 101 min

Sylvain Lebel

Lepších 80%. Po tom, co jsem viděl Varekai jsem se trošku obával, ten se mi zatím líbil nejméně, ale i přesto dobrý. Tohle se mi ze začátku tedy nelíbil vůbec. Bylo tam strašně mnoho "omáčky", chápejme jako spíše divadla. A docela dlouho trvalo, než se objevilo nějaké první lepší cirkusové číslo. Jakmile se ovšem čísla rozjela, bylo to výborné. Oproti Varekai se mi čísla mnohem více líbila a bylo také víc "větších" čísel. Co se týká tohoto, tak na výbornou. Skvělá byla také hudba, která se mi snad líbila zatím ze všech nejvíce, nebo bylo v TOP 2. Výtečná! Co mi trošku vadilo byly dlouhé a celkem i nudné mezihry mezi jednotlivými čísly. To mě moc nebralo. Celkově tedy cirkusově na výbornou, stejně tak jako hudba, mezihry a divadlo bylo slabší. Howgh!(5.1.2014)

Hodně slabé oproti jiným Cirque, ale samozřejmě i tak plné skvělých představení. I když prvních 40 minut je to totální nuda a nic se tam neděje, respektive nic zajímavého. Celou dobu se to táhne v takové smutné melancholické melodii + se tam navíc šíleně moc mluví a zpívá místo aby se předvedla nějaká čísla, a to mi prostě do Cirkusu nesedí a kazilo mi to dojem.(25.4.2013)

Ve svém dalším představení vás pozve Cirque du Soleil do fantazie umírajícího klauna. Výborná čísla, která si někdy vystačí s nejjednoduššími pomůckami jako dřevěná houpačka či žebřík. Hudba je veselá, účinkující jakbysmet, ovšem celým představením se jakoby táhne smutná pochmurná atmosféra, vzhledem k tomu, že hlavní hrdina pomalu umírá a loučí se se vším kolem něj.(15.3.2008)

Divadelní záznam. Úžasná až k nepochopení velkolepá "cirkusová" podívaná. Líbí se mi, že o mnohem větší údiv se z "cirkusového" představení nemusejí postarat zvířata, která musejí dělat takového, které jsou snad i proti přírodě, viz. nervy drásající dokument Earthlings. Cirque du Soleil představuje představuje úžasné i vtipné akrobacie, ze kterých zůstává rozum stát.(9.1.2014)

Výborná artistická, občas slabší klaunská čísla, mimoevropská hudební inspirace. Průměrné hodnocení jen ve srovnání s jinými vystoupeními souboru.(4.1.2014)