Don (festivalový název)

• Indie

Don

Akční

Indie, 2006, 176 min

Náhodu, SRK umí :) Sice jsem zpočátku také váhala, ale nakonec již vyhlížím dvoječku, která by mohla být příští rok. Vedle zdařilé hlavní dvojrole je tu akční Priyanka, jednorázová Kareena a vychytralý Boman. Přidalo-li se jedno klíčové děcko a mocné SRKovo kouzlo, které funguje nejvíc v momentě, kdy je nalitý, měl se nad čím celý sál spokojeně bavit po celou hutnou stopáž. Až jsem žasla, že na Shahrukha se jenom nekouká nebo se mu jenom nefandí, ale jemu se rovnou tleská :)) #festivalbollywoodskehofilmu(15.10.2010)

Jedna hvězda navíc za Shahrukha :o) Jinak je to slabší film z jeho produkce.(27.1.2009)

• Niktorius

Kamera a práce s mizanscénou, která Dona odlišuje od bollywoodského standartu, budiž pochváleny. Mít Farhan Akhtar ještě smysl pro gradaci a dávkování informací (přes množství zvratů není děj ani na chvíli zajímavý, natož napínavý), mohl z toho být kvalitní thriller - jak ostatně ukazuje o několik řádů lepší Vishnuvardhanův remake.(2.10.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,223,961Tržby Celosvetovo $19,640,129(6.11.2008)

• MartinezZ

Některé indické film jsou skutečně neuvěřitelné. 50 minut se nějak rozvíjí příběh a film (béčkově a nelogicky), aby se následně všechno škrtlo a... vznikla přeplácaná nelogická parodie na přeplácané nelogické americké akčňáky a thrillery a krimi a kdo ví co ještě. Navíc hrozně dlouhá, bez zajímavé hudby, krom pár hezkých tvářiček prostá úplně všeho. Překombinovaná konina.(31.3.2012)