Don (festivalový název)

Don

Akční

Indie, 2006, 176 min

• rikitiki

Don je takový bratr Ram Jaaneho, ale bez jeho občasné dojemnosti, vysvětlení pohnutek, proč se stal zločincem a hlavně bez absolutního náznaku nějakých morálních, třeba vlastních a hodně specifických, zásad. Don je krutý zabiják, jemuž jde jen o to vyhrát, porazit soupeře a zabít každého, kdo mu jen sebeméně přijde nevhod do cesty. ____ Film je áčkový rozpočtem, ale ve všech ostatních ohledech těžké béčko. Rutinní SRK hrající neprůstřelného šéfa podsvětí, co má vždy záložní plán a kroky svých protivníků předvídá snad na několik roků dopředu. Děj zmatečný a nepřehledný s několikanásobnou zradou a porušováním fyzikálních pravidel. ____ Ve střední části v některých scénách probleskl i humor a SRK se tam slušně opíjí (jednou snad zkvašeným jogurtem, nebo čím). ____ Mám s tímhle typem filmů problém. Glorifikují vrahy, dělají z nich cool postavy, přestože při jejich řádění umírají i nevinní.(14.9.2016)

• lenuse

Možná si tím Shahrukh Khan řešil nějaký komplex z Amitabha Bachchana. :-) A tak v remaku slavného Amitabhova filmu ze sedmdesátých let přibylo trochu krve, trochu víc proměn jednotlivých postav ze zloduchů v dobráky a naopak, červený zápisník byl nahrazen dvd a vše bylo korunováno pokusem o rozporuplný konec ve stylu Obvyklých podezřelých.....(31.12.2006)

Hm, je to slabé. Což o to ten příběh, ačkoliv je svým způsobem tuctový, tak mohl být zpracovaný fornou chytlavou a hlavně s nějakým spádem a tajemnem s postupným rozkrýváním. Jenže tohle je dlouhé, poměrně nezáživné vlečení diváka skrz příběh, který je podán velmi nezábavně. Nakonec mě nejvíce potěšil Boman Irani, svému záporákovi dal styl a pak Arjun Rampal ve své otcovské roli byl taky fajn. Zbytek buď průměr a nebo vyloženě špatné. Akční scény vypadaly i zajímavě, jenže chyběl jim náboj. Nepřenášelo to žádné emoce, energii. Celkově v tom nebyla gradace, věci se zkrátka děly a spoustu z nich člověk vyloženě předvídá. Chyběla jakákoliv atmosféra. Rolička a tanec Kareeny byl taky ještě fajn, ale jinak ty taneční scény, taky jim něco chybělo. Nebyly zapamatovatelné a chorea vyloženě nezaujala. Tak jako tak, stejně mi to vychází na průměr a potěší aspoň finální odhalení asi s účelem šokovat, ale pro mě to bylo spíše tak, že to dodalo smysl tomu všemu, kde se nýmand Vijay najednou naučil tak bojovat, střílet, jezdit atd.(6.9.2015)

Jedna hvězda navíc za Shahrukha :o) Jinak je to slabší film z jeho produkce.(27.1.2009)

Náhodu, SRK umí :) Sice jsem zpočátku také váhala, ale nakonec již vyhlížím dvoječku, která by mohla být příští rok. Vedle zdařilé hlavní dvojrole je tu akční Priyanka, jednorázová Kareena a vychytralý Boman. Přidalo-li se jedno klíčové děcko a mocné SRKovo kouzlo, které funguje nejvíc v momentě, kdy je nalitý, měl se nad čím celý sál spokojeně bavit po celou hutnou stopáž. Až jsem žasla, že na Shahrukha se jenom nekouká nebo se mu jenom nefandí, ale jemu se rovnou tleská :)) #festivalbollywoodskehofilmu(15.10.2010)