Don (festivalový název)

Don

Akční

Indie, 2006, 176 min

• Niktorius

Kamera a práce s mizanscénou, která Dona odlišuje od bollywoodského standartu, budiž pochváleny. Mít Farhan Akhtar ještě smysl pro gradaci a dávkování informací (přes množství zvratů není děj ani na chvíli zajímavý, natož napínavý), mohl z toho být kvalitní thriller - jak ostatně ukazuje o několik řádů lepší Vishnuvardhanův remake.(2.10.2010)

Jedna hvězda navíc za Shahrukha :o) Jinak je to slabší film z jeho produkce.(27.1.2009)

Hm, je to slabé. Což o to ten příběh, ačkoliv je svým způsobem tuctový, tak mohl být zpracovaný fornou chytlavou a hlavně s nějakým spádem a tajemnem s postupným rozkrýváním. Jenže tohle je dlouhé, poměrně nezáživné vlečení diváka skrz příběh, který je podán velmi nezábavně. Nakonec mě nejvíce potěšil Boman Irani, svému záporákovi dal styl a pak Arjun Rampal ve své otcovské roli byl taky fajn. Zbytek buď průměr a nebo vyloženě špatné. Akční scény vypadaly i zajímavě, jenže chyběl jim náboj. Nepřenášelo to žádné emoce, energii. Celkově v tom nebyla gradace, věci se zkrátka děly a spoustu z nich člověk vyloženě předvídá. Chyběla jakákoliv atmosféra. Rolička a tanec Kareeny byl taky ještě fajn, ale jinak ty taneční scény, taky jim něco chybělo. Nebyly zapamatovatelné a chorea vyloženě nezaujala. Tak jako tak, stejně mi to vychází na průměr a potěší aspoň finální odhalení asi s účelem šokovat, ale pro mě to bylo spíše tak, že to dodalo smysl tomu všemu, kde se nýmand Vijay najednou naučil tak bojovat, střílet, jezdit atd.(6.9.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,223,961Tržby Celosvetovo $19,640,129(6.11.2008)

skvělá hudba, akce a sahrukh khan(15.10.2010)