poster

Touha, opatrnost

 • Tchaj-wan

  Se, jie

 • Tchaj-wan

  色,戒

 • anglický

  Lust, Caution

 • Slovensko

  Túžba, opatrnosť

Drama / Romantický / Válečný / Thriller

Tchaj-wan / USA / Čína / Hong Kong, 2007, 157 min

Režie:

Ang Lee

Střih:

Tim Squyres
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  ***

  Po kontroverzní "Zkrocené hoře" se Ang Lee vydal do rodné Číny aby natočil milostný příběh v kulisách druhé sv. války. I tentokrát netočí klasickým způsobem a cenzory vyděsil nebývale otevřenými sexuálními scénami. Příběh jako takový není příliš objevný a nebýt výborných herců a již zmíněné erotiky neměl by film co nabídnout. Je až zbytečně dlouhý a prakticky nic zajímavého se zde neděje. Zajímavější pohled na válku a kolaboranty měl Paul Verhoven se svou "Černou knihou" na kterou jsem si při sledování tohoto filmu nejednou vzpoměl. Bohužel zde se jen mluví a jakákoliv akce či napětí je tabu.(1.8.2010)

 • AngelAngie
  ***

  Asijské filmy pro mě vždycky měly zvláštní kouzlo .. hlavně dramata. Jsou propracovaná do nejmenšího detailu, výprava i zpracování je úchvatné. Herecké výkony jsou bezchybné. Při shlédnutí filmu jako je tenhle si vždycky říkám - buď je to pro někoho hrozná, opravdu hrozná nuda a blbost a nebo je to pro někoho opravdové umění, u mě je to ten druhý případ. Krásný film, který je plný citu, ale je to tak inteligentní film, že jej neukazuje - takhle nějak napsal reakci i nějaký člověk zde a já souhlasím. Bohužel ač nerada, tak poprvé samovolně přiznám, že tohle umění není pro mě. I když jsem se nenudila a není to blbost...(29.5.2008)

 • EdaS
  ****

  Dějové zvraty z celého Touha, opatrnost Verhoevenovi v Černé knize vystačily stěží na dvacet minut, ale místo Paulova relativizování si tady člověk užije Angovy vášnivé drobnokresby a poctivé klasické filmařiny. Nadšený nejsem, spokojený rozhodně ano. FILMASIA 2007(2.12.2007)

 • Tsuki
  *****

  Film, který nepostrádá reálné zobrazení citů, čemuž přikládám zásadní důležitost. Pochvalu však ode mě získává i vynikající režie a herecké výkony - ať už herecký výkon veterána Tonyho Leunga nebo mladé vycházející hvězdy Wei Tang. Navíc filmu na kouzlu přidává i Desplatova hudba v čele s ústředním tématem Wong Chia Chi’s Theme. Abych to shrnula, bez dalších pochyb bych film „Touha, opatrnost“ označila za nejlepší film, jaký jsem měla možnost v roce 2008 vidět. ~(5,0)~(13.1.2009)

 • 5150
  **

  Jen na Filmasii 2007 bylo x lepších filmů, filmů ze kterých nebyl cítit pouze umělecký kalkul.(3.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace