Touha, opatrnost

Drama / Romantický / Válečný / Thriller

Tchaj-wan / USA / Čína / Hong Kong, 2007, 157 min

Ang Lee

Tim Squyres

Pro jednou přesně vystihující název. Čekal jsem více špionských intrik, ale film klade více důraz na vztah hlavní dvojice. Překvapila mě intenzivní erotika, takhle hodně se totiž nešukalo snad ani v Nymfomance. Nejvíc se mi ovšem líbila Wei Tang a skvěle udělané prostředí válečného Hongkongu a Šanghaje.(24.12.2014)

• Shadwell

A copak ti doma dělala maminka, když si nemohl usnout? Maminka mi pouštěla plyn a Touhu, opatrnost od Anga Leeho.(3.2.2008)

Po kontroverzní "Zkrocené hoře" se Ang Lee vydal do rodné Číny aby natočil milostný příběh v kulisách druhé sv. války. I tentokrát netočí klasickým způsobem a cenzory vyděsil nebývale otevřenými sexuálními scénami. Příběh jako takový není příliš objevný a nebýt výborných herců a již zmíněné erotiky neměl by film co nabídnout. Je až zbytečně dlouhý a prakticky nic zajímavého se zde neděje. Zajímavější pohled na válku a kolaboranty měl Paul Verhoven se svou "Černou knihou" na kterou jsem si při sledování tohoto filmu nejednou vzpoměl. Bohužel zde se jen mluví a jakákoliv akce či napětí je tabu.(1.8.2010)

Ať už se Ang Lee vrhne do jakéhokoli žánru, výsledek stojí za to. Tohle je sice občas až zbytečně rozvláčné, ale jinak po všech stránkách parádní zážitek. Tony Leung Chiu Wai je tradičně perfektní, debutantka Wei Tang v hlavní roli působí jako zjevení. Špionážní retro drama se slušnou porcí sexuální atletiky jednoznačně doporučuji (90%).(12.3.2008)

Nádherná záležitost. Jiskření mezi Tang Wei a Tonym Leungem je neuvěřitelné. Zážitek a za čas si to pustím potřetí.____Po třetím zhlédnutí není pochyb o tom, že Touha, opatrnost je nejlepším filmem Anga Leeho.(3.6.2012)