Touha, opatrnost

Tchaj-wan / USA / Čína / Hong Kong, 2007, 157 min

Ang Lee

Tim Squyres
  • NinadeL

Silná směs mnoha prvků, národností i obyčejů. Máme tu jako základ Šanghaj v roce 1942, ale nechybí ani jiné lokace a časově to celé také není limitované jediným rokem, což je dobře. A vzhledem k tomu, že tento korpus koprodukují čtyři země a jako exotický bonus je tu navíc ve vedlejší roli oblíbený indický herec Anupam Kher, je skutečně co vstřebávat. Včetně soundtracku, který nešetřil dobovkou Marlene Dietrich. Výprava, kostýmy a samotné hraní mahjongu jsou určitě pastvou pro oči... S čím mám ale zásadní problém, je zobrazení sexuality a politické divadlo.(11.6.2011)

Pri odchode z kina som mal nutkanie ohodnotiť túto novinku Anga Leeho slovami „s citom natočený film bez citu“. LUST, CAUTION ale nie je film bez citu. Je naopak citovo príliš vyspelý na to, aby dával city najavo. Nevzbudí vo vás štipku dojatia alebo súcitu, neprejaví sympatie k svojim postavám, a ich príbeh vyrozpráva úmyselne odosobnene. Odosobnene, ale s filmárskou gráciou možno najperfekcionistickejšieho režiséra súčasnosti. Si krutý génius, Ang Lee!(22.1.2008)

Dějové zvraty z celého Touha, opatrnost Verhoevenovi v Černé knize vystačily stěží na dvacet minut, ale místo Paulova relativizování si tady člověk užije Angovy vášnivé drobnokresby a poctivé klasické filmařiny. Nadšený nejsem, spokojený rozhodně ano. FILMASIA 2007(2.12.2007)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $4,604,982Tržby Celosvetovo $67,091,915(9.11.2009)

• Shadwell

A copak ti doma dělala maminka, když si nemohl usnout? Maminka mi pouštěla plyn a Touhu, opatrnost od Anga Leeho.(3.2.2008)

• - Debutujúcu herečku Tang Wei, rodáčku z Pekingu, vybrali pre rolu do tohto eroticky ladeného špionážneho thrilleru z vyše 10 000 kandidátok. Vyštudovala divadelnú réžiu a je bývalou finalistkou Miss Universe. (PeterJon)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsala Eileen Chang. (Terva)

• - Snímek získal na 27. filmovém festivalu v Hong Kongu cenu pro nejlepší asijský film. (Terva)