Touha, opatrnost

Drama / Romantický / Válečný / Thriller

Tchaj-wan / USA / Čína / Hong Kong, 2007, 157 min

Ang Lee

Tim Squyres

Režisér Ang Lee získal na Filmovém festivalu v Benátkách 2007 Zlatého lva v kategorii nejlepší režie. V katergorii nejlepší kameraman zvítězil kameraman snímku Rodrigo Prieto, který získal Zlatou Osellu. Hudba : Alexandre Desplat - Dirigent: Alexandre Desplat. Datum vydání: 25.9.2007. Vydavatel: Decca Records. .......Hudební ocenění : 2008 - Asian Film Awards - nominace (nejlepší skladatel). .....2008 - Broadcast Film Critics Association Awards - nominace (nejlepší skladatel). ......2007 - Chicago Film Critics Association Awards - nominace (nejlepší původní score). .....2007 - Golden Horse Film Festival - vítěz (nejlepší filmové score).(25.4.2011)

A. Lee sa pokúsil natočiť niečo podobné ako P. Verhoeven s jeho výborným filmom Čierna kniha. Lee to skúsil , ale Čiernej knihe sa navyrovnal ani náhodou, ale možno to tak vnímam iba ja , pretože Verhoevenov film považujem za dokonalé dielo. Film má dobrú atmosféru, dobrých hercov a na filme je vidieť , že k dispozícii bol aj slušný rozpočet. Jedným z hlavných problémov je rozvláčnosť, zbytočne naťahované posteľné scény a najviac mi chýbalo to, čo má Čierna kniha na rozdávanie, čiže napätie a akcia. Tým nechcem povedať, že film nie je napínavý, ale vzhľadom na to v akej pozícii sa hlavná hrdinka nachádza , tak A. Lee mohol v tomto smer pritlačiť viac. 80%.(12.9.2010)

pěkný, pěkný, ale dlouhý jako čínská zeď... o pár mahjongů míň a bylo by to super! :-) 70%(14.4.2008)

Až budeš stát tváří v tvář člověku, který zrazuje vlastní lid, půjde ti zabíjení lehce..... ČÍNA NESMÍ PADNOUT! A tak je třeba v rámci odboje přinést oběti. Souhlas. Ale proč se musím obětovat i já? Proč se dívám na tak obrovsky ze široka vyprávěný příběh odbojové skupiny, která během několika let šla vstříc splnění JEDNOHO úkolu? Asi kvůli mladé Wang. Určitě ne kvůli oddanosti straně, vůdci a zemi. A zatímco Wang a Yee šukají jako veverky, mě začíná bejt jasný víc než ohroženýmu ministrovi, že tohle žádnej zázrak nebude. Těším se aspoň na dramatickej závěr a ejhle! Za 2 minuty hotovo! Tady pokřik HOLKA DĚKUJEM! asi nezazní…. Zlatej Protektor! Tady ve mě emoce budí jen ta strašná délka! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zjistím, proč mladá paní nemůže bejt panna. 2.) Rád sleduji ženy jak hrají Madžong. 3.) Chystám založit odbojovou skupinu a přemýšlím, jaký bude můj popis práce. 4.) Jsem milovník dlouhých filmů (je jedno co se tam děje, hlavní je délka!)(filmu!). 5.) Chci se přesvědčit, že padouchem nemůže bejt každej. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(6.8.2010)

Bylo opravdu potřeba pro tak jednoduchý a citový příběh té monumentální výpravy a obrovské stopáže? Hodně podivný film.(16.12.2010)