poster

Touha, opatrnost

 • Tchaj-wan

  Se, jie

 • Tchaj-wan

  色,戒

 • anglický

  Lust, Caution

 • Slovensko

  Túžba, opatrnosť

Drama / Romantický / Válečný / Thriller

Tchaj-wan / USA / Čína / Hong Kong, 2007, 157 min

Režie:

Ang Lee

Střih:

Tim Squyres
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko

  BAFTA Awards - 2 nominacie: Cudzojazycny film / Kostymy(10.7.2011)

 • Fr
  ***

  Až budeš stát tváří v tvář člověku, který zrazuje vlastní lid, půjde ti zabíjení lehce..... ČÍNA NESMÍ PADNOUT! A tak je třeba v rámci odboje přinést oběti. Souhlas. Ale proč se musím obětovat i já? Proč se dívám na tak obrovsky ze široka vyprávěný příběh odbojové skupiny, která během několika let šla vstříc splnění JEDNOHO úkolu? Asi kvůli mladé Wang. Určitě ne kvůli oddanosti straně, vůdci a zemi. A zatímco Wang a Yee šukají jako veverky, mě začíná bejt jasný víc než ohroženýmu ministrovi, že tohle žádnej zázrak nebude. Těším se aspoň na dramatickej závěr a ejhle! Za 2 minuty hotovo! Tady pokřik HOLKA DĚKUJEM! asi nezazní…. Zlatej Protektor! Tady ve mě emoce budí jen ta strašná délka! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zjistím, proč mladá paní nemůže bejt panna. 2.) Rád sleduji ženy jak hrají Madžong. 3.) Chystám založit odbojovou skupinu a přemýšlím, jaký bude můj popis práce. 4.) Jsem milovník dlouhých filmů (je jedno co se tam děje, hlavní je délka!)(filmu!). 5.) Chci se přesvědčit, že padouchem nemůže bejt každej. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(6.8.2010)

 • Rudovous
  *****

  Za armadu nevidoucich, vrcholne hypokratickych ctitelu vychodoasijske kinematofrafie : ANO! Jsem nadsen, kdyz pro nic jineho tak pro uzasne herecke vykony Wei Tang a Tonyho Leunga. Zaver filmu jaky se jen tak nevidi. Takhle tezko mi v kine uz dlouho nebylo.(4.3.2008)

 • NinadeL
  **

  Silná směs mnoha prvků, národností i obyčejů. Máme tu jako základ Šanghaj v roce 1942, ale nechybí ani jiné lokace a časově to celé také není limitované jediným rokem, což je dobře. A vzhledem k tomu, že tento korpus koprodukují čtyři země a jako exotický bonus je tu navíc ve vedlejší roli oblíbený indický herec Anupam Kher, je skutečně co vstřebávat. Včetně soundtracku, který nešetřil dobovkou Marlene Dietrich. Výprava, kostýmy a samotné hraní mahjongu jsou určitě pastvou pro oči... S čím mám ale zásadní problém, je zobrazení sexuality a politické divadlo.(11.6.2011)

 • Malarkey
  **

  Během druhé světové války se pár bohatých čínských paniček sejde v Šanghaji, aby si zahrály Mahjong a do toho předpokládají, že u rýžového nehaj spokojeně tu válku prochlastaj a nic se jim v tom domě radosti a štěstí nestane. Jenže ejhle, sem tam je někdo zprzní, pak je někdo do něčeho namočí a hned je o problémy zaděláno. Ang Lee je super režisér. Taky to byl asi největší důvod, proč jsem se do tohoto filmu pustil. Nečekal jsem ale tak strašně nezajímavý příběh.(8.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace