Touha, opatrnost

Drama / Romantický / Válečný / Thriller

Tchaj-wan / USA / Čína / Hong Kong, 2007, 157 min

Ang Lee

Tim Squyres

pěkný, pěkný, ale dlouhý jako čínská zeď... o pár mahjongů míň a bylo by to super! :-) 70%(14.4.2008)

„Zabil mi ženu a obe deti, ale stále som s ním schopný jesť pri jednom stole. Špión sa musí vedieť ovládať.“ Aj keď rozumiem filmovej reči Anga Lee a mám ju celkom rád, tohto filmu som sa pre jeho politický podtext dosť bál a nakoniec som si ho pozrel predovšetkým kvôli údajne kontroverzným sexuálnym scénam. Plus preto, že mám rád MILENCA s Jane Marchovou (oba filmy líčia vzťah skúseného váženého podnikateľa s mladučkou dievčinou v úchvatnom, no politicky nepokojnom, ázijskom prostredí). Je pravda, že po prvej hodine a pol (film má dve a pol hodiny) sa odohrajú dve silné erotické pasáže, ktoré hraničia s regulárnym pornom. To bolo ale pravdupovediac jediné, čo ma „naozaj“ zaujalo – inak „len“ perfektná atmosféra, pôsobivá výprava, silné herecké výkony... všetko ale len tak akosi čudne šumelo vedľa mňa. Možno ak by to bolo kratšie...(27.5.2011)

Mistrovsky natočená retro (ne)romance, které by neškodilo trochu prostříhat, ale přesto mi nepřišlo nic zbytečné a nelituju ani jedné minuty strávané s tímto filmem.(27.1.2008)

• Shadwell

A copak ti doma dělala maminka, když si nemohl usnout? Maminka mi pouštěla plyn a Touhu, opatrnost od Anga Leeho.(3.2.2008)

Môj obľúbený filmový mesačník označil Lust, Caution za rozťahanú červenú knižnicu (Premiere). Vôbec nejde o to, že nesúhlasím... Je to ponižujúca nálepka kvalitného diela a mylný mostík k jeho porozumeniu. JA ho vidím ako zaujímavú, absolútne neúnavnú špionážnu drámu, čo síce točí okolo klasického trojuholníčka LÁSKA- ZRADA- TREST, no napĺňať nudou vás v žiadnom momente nebude, pretože Lee ju natočil zručne. K erotickým scénam dvoma vetami: Nie sú samoúčelné. Kým spočiatku Lee nijak neosloví, na konci ostanete bezmocne podmanení a vo velepružnej choreografii vyčítate ozajstné umelecké dielo nemlčiacich tiel. Snímka viacerých pekelne sugestívnych scén. A tak ako je VÝNIMOČNÉ pôsobenie Lust, Caution, také výnimočné budú aj moje ****. Zaujímavé komentáre: POMO, Adrian, Bluntman, Tommy987(21.7.2008)