Čch' pi

Historický / Akční / Dobrodružný / Válečný

Čína, 2008, 150 min

John Woo

Jingzhi Zou

John Woo je zpátky, ale úplně v jiným kabátě, tentokrát se pustil do historický řežby a udělal hodně dobře, sice prostřední část mi přišla mírně nudící, jelikož se toho moc neděje a je to dlouhý, ale to co tam John Woo předváděl v bitvách to byly prostě absolutní vizuální krvavý orgie a to zejména ta první bitva úplně na začátku, která mi fakt vyrazila dech počtem neskutečně působivých záběrů při boji. Škoda jen trošku moc velkýho počtu hlavních a vedlejších důležitých postav, ve kterých se dá celkem hravě ztratit, kór když jsou si občas až nechutně podobný a některý zajímavý charaktery dostávaj zbytečně málo prostoru, i když by si zasloužili daleko víc, ale přesto první část velice vydařená, sem zvědavej, co Woo přichystá v tý druhý(20.9.2008)

Ach bože ! Na něco takového jsem čekal neuvěřitelně dlouho. Je snad něco lepšího než dvě bojujicí strany, dva geniální strategové a obrovské bitvy plné trikových efektů ? Myslím, že ne ! Už aby byla druhá část. DLouho jsem se na nic tak netěšil. Pane Woo poklona.(23.12.2008)

• Tsuki

Že se jedná o další skvělý čínský megafilm? To jsem si také původně myslela. Film jsem měla dokonce možnost vidět přímo v Pekingu už v červenci 2008, ale ani tato „autentická“ atmosféra nepomohla vylepšit mé mínění. Naopak můj názor očividně kontrastoval s nadšením okolních Číňanů, hrdých na svůj národní film. „Krvavé pobřeží“ se zpočátku tvářilo jako historický film, ovšem postupně se do něj začaly vkrádat podivné trapné vtipy a nepřirozené křečovité dialogy. Že by se tvůrci snažili udělat film pro oživení trochu komediálním? Vážně nevím, co tím sledovali. V každém případě se dá pochválit jen efektivní znázornění bitev a bojových strategií, což ovšem samo o sobě nedělá film dobrým filmem. A na konci ještě „To be continued“? Díky, ale na druhou část bych už ani neměla chuť se podívat. „Krvavé pobřeží“ pro mě bylo velkým zklamáním. ~(1,8)~(10.2.2009)

Nemůžu si pomoct, ale musím dát 5*. Já takové filmy prostě žeru. John Woo je zpátky a válí jako za mlada. Rozjel to opravdu dobře, ale bohužel to čekání na druhý díl bude kruté, ale veřím, že to co předvedl tady je jenom pouhý začátek a to nejlepší teprve přijde.(28.11.2008)

Nebudu tu psát další dlouhý odstavec, kde bych jen zopakoval to, co už tu je všude řečeno minimálně 15x .... stačí, když napíšu "Dynasty Warrior: The Movie" a všichni už budou vědět, do čeho jdou !(8.2.2013)