poster

Čch' pi

 • anglický

  Red Cliff Part 1

Historický / Akční / Dobrodružný / Válečný

Čína, 2008, 150 min

Režie:

John Woo

Scénář:

Jingzhi Zou
(další profese)
 • teutates
  *****

  Veľkolepé dielo s monumentálnou výpravou, krásnym prostredím, pútavým príbehom a nevšedným prevedením... Rukopis pána Woo je tuna cítiť od prvých minút tohto diela. Zasadenie do deja je priam vzrušujúce, avšak chýbalo tám pár nadväzností... Teší má dané historické zobrazenie, vykreslenie hrdinov, stratégia boja (najlepšia ukážka stratégie v boji aku som kedy na filmovom plátne videl...), herecké obsadenie a nakoniec zaujímavý a v celku pútavý príbeh, ktorý ma ani na minútu nenudil... Nekompromisné technické a celkové prevedenie speje k nekompromisnému hodnoteniu 9/10(31.10.2008)

 • Rudovous
  *****

  Postavy slavneho cinskeho eposu "Roman o trech kralovstvich" ozivaji na platne ve filmovem zpracovani velkeho Johna Woo! Ano vykricnik. Mame tu velkofilm co sve hvezdne herce hycka obsazenim ktere pandne, vsak vy vite jak. Bojove sceny jsou stylizovane tak jak se na Johna Woo slusi ... John se nikdy nebal to fakt rozject ... mirne receno. Snad bych uvital vetsi profilaci postav v tabore nepratelskeho Cao Caa. Jinak efektni, akcni drama na motivy sedmset let stareho romanu - parada.(3.8.2008)

 • Shit
  ****

  John Woo je zpátky, ale úplně v jiným kabátě, tentokrát se pustil do historický řežby a udělal hodně dobře, sice prostřední část mi přišla mírně nudící, jelikož se toho moc neděje a je to dlouhý, ale to co tam John Woo předváděl v bitvách to byly prostě absolutní vizuální krvavý orgie a to zejména ta první bitva úplně na začátku, která mi fakt vyrazila dech počtem neskutečně působivých záběrů při boji. Škoda jen trošku moc velkýho počtu hlavních a vedlejších důležitých postav, ve kterých se dá celkem hravě ztratit, kór když jsou si občas až nechutně podobný a některý zajímavý charaktery dostávaj zbytečně málo prostoru, i když by si zasloužili daleko víc, ale přesto první část velice vydařená, sem zvědavej, co Woo přichystá v tý druhý(20.9.2008)

 • eraserhead666
  ****

  Monumentální opus s výtečnou choreografií, kamerou a obsazením. Co se týče té monumentálnosti a masovosti, takový Pán prstenů bez čehokoliv fantastického. Několik dechberoucích sekvencí, od hudebního vystoupení, přes taktiku želvího krunýře až po píseň u závěrečných titulků.(10.8.2015)

 • moviesfan
  *****

  K tomuto filmu bych snad jen řekl, že nemá slabšího místa. Možná jedno. Na můj vkus se zde moc nedělo, ale na druhou stranu vše vykompenzoval příběh. Určitě zde mohlo být víc bitev, když tato část má bezmála dvě a půl hodiny. Přesto bych toto nepovažoval za negativum. Bitva, která se odehrála ke konci, byla na rozdíl od jiných, chytrá a promyšlená.(3.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace