poster

Agent 117

 • Francie

  OSS 117: Le Caire nid d'espions

Komedie

Francie, 2006, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Řidší děj a 100 minut, to je pořád dost nesourodá kombinace, nicméně oceňuji, že se tu za každou cenu netlačí na pilu. Vtipné momenty jsou a není jich málo, ale nemají takovou údernost a tah na branku, jak by si divák zřejmě přál. A samozřejmě je rozhodující, zda si k téhle parodii na 007 našel cestu před nebo po fenomenálním úspěchu The Artist. Ten byl jakousi komplexní poctou americkému filmu, Agent 117 je zparodování nejslavnějšího špióna, úžasně světáckého úsměvu, gentlemanství i tak trochu Francie. Nabízí nijak sofistikovaný kus, slabší komedii, cudně nevinnou romanci, povrchní akci, navíc nijak zvlášť nepracuje s konvencemi obsahu vyprávění i formy špionážních kousků. Režisér Michel Hazanavicius sice pár odkazů a pomrknutí nabídne, ale (stejně jako několik slušných nápadů) postrádají lehkost a hravost jako v případě jeho o pět let mladšího debutu na mezinárodní scéně. Ze šedi průměru mu pomáhají především stejní herci (jako v The Artist): natvrdlý narcis Jean Dujardin i režisérova manželka Bérénice Bejo, která kouzlí svým úsměvem i kukadly jak zrcadly. Možná bych je příště rád viděl spolu v nějaké dramatické roli.(19.10.2015)

 • MartinezZ
  **

  Jo, naprostá parodie nejen Bonda, ale snad všech tajných agentů. Problém je, že některé vtipy jsou poněkud trapné (myšleno ne nechutné, ale prostě jen trapné. Takové to trapné ticho, kdy se udělá vtip, nikdo se nesměje a aktér se snaží vtip stále více vypointovat a ticho je delší a delší...). Pár dobrých vtipů se najde, přesto toho trapného ticha je mnohem více. Mezi komedií a ztřeštěnou parodií je holt propastný rozdíl, jak dokazuje francouzský speciální nádiva. ~~~ "Už ho nesleduj." - "Právě vešel do pokoje." - "Říkal jsem, už ho nesleduj!" - "Právě vyšel z hotelu" - "NEOTRAVUJ!"(29.10.2011)

 • Malarkey
  ***

  Parodie na Jamese Bonda, o tom není v absolutně žádném případě sporu. Už samotná obálka nabízí k jistým myšlenkám, ale beztak to je jednoduše řečeno kravina, jenže dokáže v jistých chvílích příjemně pobavit díky hlavnímu hrdinovi. Ten totiž přesahuje všechnu mez kavalířství a gentlemanství. Tento Agent 117 dokazuje, že nejen Agent 007 má na to stát se oblíbeným a uznávaným v oku žen. Škoda toho, jak je příběh strašně přebíjen dopředu. Jako kdyby toho Agent 117 měl stihnout více, než si vůbec dokáže nabrat. I tak se na to ale pěkně kouká. Není to žádný zázrak. Ale pár hlášek na stranu nepřítel se tam určitě objeví a víceméně pobaví. --- Já myslel, že Vám dovolím, abyste se se mnou milovala. - S tebou? Chtěl si umlčet muezzina, protože tě budil? Radši bych šla s vepřem klidně o Ramadánu.(24.11.2007)

 • choze
  **

  Jsou komedie a pokusy o komedii. Tohle je pokus o komedii, respektive parodii na bondovky, což je prokletý subžánr. AGENT WC40, JOHNNY ENGLISH, AGENTI NULA NULA, to je jedna tragédie za druhou, se ctí z toho vyšel jen Myersův ŠPIONÁTOR. AGENT 117 je nenápadná, sympatická věcička s vytlemeným hlavním představitelem, která sice není nikdy vysloveně trapná, ale ani nikdy vysloveně vtipná, člověk se prostě tu a tam pousměje švihlým dialogům, u kterých mám vzhledem k mnoha hluchým místům podezření, že je překlad hodně pokazil.(18.3.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Agent 007 si svým počínáním přímo říká o zparodování a já mám radost vždy, když k tomu dojde. Zvlášť když Jean Dujardin dává své tupé jedna-jedna-sedmičce tak úžasně světácký úsměv, že před ním roztaje i nádherná Bérénice Bejo. Oba jsou zkrátka úžasní a já přesto smutně roním slzu, protože příběh nefunguje a občasný skvělý fórek vyskakuje z hromady nudy natolik nečekaně, že jsem si nejsem zcela jistý, zda je skutečně vtipný. Nicméně vypínání a zhasínání světla ve slepičárně považuji za velmi inspirativní metodu vyšetřování a pokud mne někdy bude nějaký muezzin otravovat svým nesmyslným halekáním, tak již vím, kterak mu to zatrhnout.(21.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace