Agent 117

• Francie

OSS 117: Le Caire nid d'espions

Komedie

Francie, 2006, 99 min

Francouzská odpověď na Jamese Bondy se nese v parodickém duchu. Francouzský agent, možná trochu přihřátý, ale jinak i na holky, se umí dobře prát, má neustále thymolínový úsměv, a v 50. letech letí řešit záhadu slepičárny do Egypta. I ladění obrazu je do 50. let, a přestože tempo filmu je pomalejší, přesto tento příjemně pobaví.(16.3.2012)

Agent 007 si svým počínáním přímo říká o zparodování a já mám radost vždy, když k tomu dojde. Zvlášť když Jean Dujardin dává své tupé jedna-jedna-sedmičce tak úžasně světácký úsměv, že před ním roztaje i nádherná Bérénice Bejo. Oba jsou zkrátka úžasní a já přesto smutně roním slzu, protože příběh nefunguje a občasný skvělý fórek vyskakuje z hromady nudy natolik nečekaně, že jsem si nejsem zcela jistý, zda je skutečně vtipný. Nicméně vypínání a zhasínání světla ve slepičárně považuji za velmi inspirativní metodu vyšetřování a pokud mne někdy bude nějaký muezzin otravovat svým nesmyslným halekáním, tak již vím, kterak mu to zatrhnout.(21.8.2014)

Potom co jsem tento film během dvou jízd se Student Agency na monitoru viděl musel si to hodit. Ne provaz, ale mincí. Protože jsem byl na vážkách. Tato frankovka ( parodie kombinace bondovky a Francie) je velmi zdařilé retrostylem natočená, jako by vypadla z nějaké filmového trezoru. 117girls neboli dámy od Huberta Bonisseura de La Bath měly temperament a půvab. I některým scénám nechyběl humor a některým naopak ano. Úplatek ve formě fotografie prezidenta Cotyho zábavný. Agent 117 je někdy tak hloupý až je geniální a naopak, ale na čtyři hvězdy to není(mince rozhodla). Dobře jsem se u něj bavil.(3.1.2015)

• choze

Jsou komedie a pokusy o komedii. Tohle je pokus o komedii, respektive parodii na bondovky, což je prokletý subžánr. AGENT WC40, JOHNNY ENGLISH, AGENTI NULA NULA, to je jedna tragédie za druhou, se ctí z toho vyšel jen Myersův ŠPIONÁTOR. AGENT 117 je nenápadná, sympatická věcička s vytlemeným hlavním představitelem, která sice není nikdy vysloveně trapná, ale ani nikdy vysloveně vtipná, člověk se prostě tu a tam pousměje švihlým dialogům, u kterých mám vzhledem k mnoha hluchým místům podezření, že je překlad hodně pokazil.(18.3.2007)

Cekal jsem traparnu nejtezsiho kalibru, ale nakonec jsem se celkem slusne bavil. Film jako parodie na bondovky funguje skvele, ale zase to neni takova uchylarna jako Austin Powers, ale precejen to tocili francouzi, takze to taky tak uplne normalni neni. Agent 117 vypada v ramci moznosti slusne, nehraje uplne nejhur a co je nejdulezitejsi, jeho postava neni zadnej dement. Sice sem tam neco nevi, neustale se posmiva arabakum a ma neskutecne priteplaly vzpominky na kamarada (jedny z nej scen filmu), ale na druhou stranu se dokaze chovat charismaticky, vysetrovat a balit zensky. No a dve "bondgirl" co dostal jsou solidni. Jinak zapletka je v pohode a sem tam se tu objevi nakej hodne dobrej vtip. Jinak film prijemne ubiha a nenudi, takze nevidim duvod, proc dat nizsi hodnoceni.(22.12.2007)