Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

Vesmírna pechota 3

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Jihoafrická republika / Německo, 2008, 105 min

• Malarkey

No dobře, pustil se do toho scénárista všech tří dílů a hraje v tom zase Casper van Dien. Fakt je, že hlášek je tady docela dost, a několikrát jsem se taky docela zasmál, ale akce je příšerná, a když řeknu příšerná, tak je to slabý slovo. Jediný co tento film drží nad vodou je právě ta nadsázka, jak se k tomu všemu tvůrci opřeli. Řek bych, že určitě dobře, ale efekty jsou příšerný, akce je příšerná a to filmu hrozně ubližuje. je to Hvězdná pěchota, a ta má akční být v každém případě. Jednička taková byla. Měla akci, měla humor a všecko dokázala snést vždy s nadsázkou. Tohle, kdyby to nebylo tak levné, možná by to bylo i lepší. Rozhodně je to teda lepší jak dvojka, určitě je to lepší jak dvojka, ale jednička je prostě jednička a když na tohle budu koukat, tak jenom kvůli pár scén, o životě vojáků, o reklamách jak správně rekrutovat další vojáky, o tom jak je to všecko absurdní, ale zábavné, ale kvůli akci? To určitě ne.(9.8.2008)

Song "Dnes se bude dobře umírat" je povedený. Chcete vědět víc? Podívejte se, uvidíte Beheme coutala, jediného boha brouků. Ke konci už to bylo trochu trapné, ale povedenější než dvojka.(26.4.2009)

Ten závěrečnej song je úžasný :-)(17.7.2011)

Marauder se vrací tam, kde skončil první film - totiž k ironii a parodii na totalitní systémy, navíc jde ještě dál v tvrzení, že pro propagandistické účely se dá použít naprosto vše včetně náboženství. Je tu znát vyšší rozpočet než u Hero of the federation, přesto se mi druhý díl líbil o něco více. Zajímavostí je i odcitování několika hlášek z původní Heinleinovy knihy ("Do toho, vy vopičáci, to chcete žit věčně?") atd.(24.6.2011)

• bestlama

U tohodle se nechci zastavovat. Casper se upsal a udělal ze sebe většího vola než mohl. Sice video film, ale fakt jsem se nudil, triky šly udělat za málo peněz lépe. A to cpaní náboženství mě opravdu iritovalo. Never more.(15.9.2008)

• - Edward Neumeier, který tímto filmem debutoval jako režisér, je zároveň scenáristou všech tří pokračování filmové série. (korbitch22)

• - Původně měla roli Admirála Enolo Phid hrát Sarah Douglas, nakonec ji však dostala Amanda Donohoe. (Musak)

• - V cca 83 minutě, když Lola praští Nebezkého Maršála, je vidět, že se její pěst vůbec nedotknula jeho tváře. (Musak)