Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

Starship Troopers 3: Marauder

Vesmírna pechota 3

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Jihoafrická republika / Německo, 2008, 105 min

Tak to bylo milé překvapení vzhledem k řadě negativních hodnocení a komentářů. Jak vidno, mnozí nepochopili, že se jedná o satiru a parodii, tedy kritiku společnosti (nu, kolik takových různých vypatlanců a kariéristů o nás rozhoduje, že?) a zesměšnění žánru. Chápu, že pokud někdo vzal film vážně, pak byl brzy v koncích. Zpočátku mi vadily ty kydy o náboženství, než jsem pochopil, že i z něho si tvůrci střílí. Rozkošné! Hvězdu ubírám za průměrné triky, které byly místy velmi mizerné, místy podařenější, a za to, že jsem si nemohl vychutnat megavýbuch, když mi ti dva stínili. Znám tolik odpadových sci-fi, že tohle je vedle nich hotový skvost!(14.10.2013)

A: Boh predsa len existuje, B: Je na našej strane, C: Chce, aby sme vyhrali.... Áno, musí existovať, pretože toto je skvelá ukážka military sci-fi. Film bravúrne skrýva slabší rozpočet (likvidovanie chrobákov je skôr na úrovní "jednoduchej" dvojky), ale scenár je nečakane skvelý. Okrem toho pribudli vysielania Federal network a sú rovnako sarkastické ako vo Verhoevenovej klasike. Fanúšikom SF svitá na lepšie zajtrajšky, kedže dnes už na poriadnu výpravnu pecku netreba toľké milióny dolárov... Chceš vedieť viac???(21.4.2009)

Po dechberoucí, skvělé jedničce, přišla taktéž dechberoucí příšerná dvojka. Takže následný třetí díl se nemusel bát, že by dopadl hůře než druhý díl, pač to zkrátka nejde! Což je poměrně velmi kladná výchozí pozice :) Trojka hlásí návrat k jedničce, sice není tak dobrá, ale rozhoně neurazí. Je to sice béčko jako vyšité a efekty by mohli být o chlup lepší i příběh. Nicméně je to poměrně zkousnutelné zakončení trilogie...(30.7.2008)

Ed Neumeier má svoje brouky rád. Na straight-to-video filmy se nedívám, ale režijní debut scénáristy originální Hvězdné pěchoty mě nalákal. A nelitoval jsem. Za dvacet melounů velkolepé sci-fi neuděláte, ale Ed se snažil. Smysl pro úchylný humor (jestli to je humor) mu naštěstí zůstal, což dokazuje skutečnost, že celá trojka je vlastně hlavně o hledání Boha. A hádejte, na čí straně stojí? 70% P.S. Starship Troopers 3: Marauder ze všeho nejvíc vypadá jako povedený pilot seriálu. Budou chtít diváci vidět víc?(15.7.2008)

John Rico a ostatní jeho 'kamarádi' se vrátili!! A vytáhli Starship troopers z bahnitých vod zpět do béčkového nebe. :D(28.7.2008)