Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

Vesmírna pechota 3

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Jihoafrická republika / Německo, 2008, 105 min

• Lucasion

Tak tohle ne. Stíny, co zabijejí vojáky, aby se na scéně objevilo co nejméně brouků a dialogy, co napsal někdo během natáčení. Chápu, že rozpočet jistě nebyl velký, ale dávat tak okatě najevo, že prostě v téhle a tamté scéně nemohl být brouk, tak to raději uděláme, že stín ho schramstne a odletí jen ruka? Pardon lidi. Casper se vrací coby Rico z jedničky a invaze brouků do třetice začíná. Scénář je opravdu děravý jak ementál a nelogické chování postav je na každém kroku. Nemluvě o nudě, kterou jsem si užil sledováním tohoto filmu. Když srovnám vizuální zpracování s jedničkou, tak to je velký výsměch. Film z roku 1997 vypadá skvěle, ovšem 11 let a trojka je vizuálně opravdu špatná. Samotný závěr je neskutečný patos. Jediné co filmu dělá čest je "It's a good day to die" song, který je parádně chytlavý a je to vlastně jediné plus na tohle filmu. (19 procent)(27.8.2013)

Song "Dnes se bude dobře umírat" je povedený. Chcete vědět víc? Podívejte se, uvidíte Beheme coutala, jediného boha brouků. Ke konci už to bylo trochu trapné, ale povedenější než dvojka.(26.4.2009)

• Shit

No po dokonalý jedničce sem na skouknutí dvojky nikdy nesebral odvahu,ale trojka vypadala slušně akčně a ještě se vrátil Casper Van Dien jako John Rico, takže nebylo co řešit. Nicméně je to sračka, ze začátku to dokonce vypadá jako nějaká trapná komedie, to bylo fakt úděsný a Rico v ní bohužel hrál hlavní roli, následně se naštěstí film přesune na akčnější notu a už je to mnohem lepší, dokonce můžu říct, že ta akce je velice slušně udělaná na to co jinak tenhle film nabízí, jenže jí bohužel nehorázným způsobem sráží skoro až ubohý triky, ještě tak nějaký rozdrcený hlavy a usekaný končetiny nejsou tak špatný, ale to co se tam děje na poli animace brouků, to je na blití, na to se skoro ani nedá koukat a když se ještě naplno projeví otřesnej scénář s prvky náboženství, tak je celkem těžký to přetrpět. Naštěstí to ale v některých momentech silně zachraňuje velice dobrá hudba a jak už bylo zmíněno, až na triky, slušná akce.(18.7.2008)

Už né tak dokonalé jako první díl, ale pořád je to pěkné sci-fi béčko, na které se do budoucna možná ještě podívám. 65%(21.7.2011)

Když mi bylo sedm let tak jsem poprvé a naposled viděl první Hvězdnou pěchotu. Nevím jestli to ve mně něco nezanechalo, ale po odfláklé dvojce příchází HP, která obsahuje kvality prvně viděné. Řekl bych, že je dokonce možná lepší. Jediné mínus které snižuje hodnocení je animace brouků, použití atrap. Ty zřejmě byly zakoupeny v nedalekém slumu v Bahrajnu. Herci hráli docela skvěle, a satira byla taky v příznivém množství. Protože jde o direct-to-dvd bylo by vhodné ocenit uměleckost a to já dělám. ✔(14.9.2011)