Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

Vesmírna pechota 3

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Jihoafrická republika / Německo, 2008, 105 min

• Zeck

Sledování Hvězdné pěchoty mi přerušil spánek, proto jsem viděl první polovinu v jeden večer a závěrečnou druhý den. Zatímco první půlka byla slibná, kvalitně zamaskovaná nízkorozpočtová "bomba" (nadsazené), druhá byla naprostá sračka. Jediné, co v druhé polovině drží tento film nad vodou, jsou opět velmi kvalitní reklamní masáže a propaganda. Van Dien si očividně užíval návrat ke své jediné pořádné roli v životě a trikař dělal v programu pro základní školy. Aby veškerá počítačová animace byla věrohodnější v roce 1997 než o 11 let později při současné technice mi nepříjde moc šťastné. Každopádně, scénář je správně ujetý a pokud by ho celý nepokazily megalomanské triky a příšerné herecké výkony v poslední dvacetiminutovce, tři hvězdy by si to zasloužilo. 44%(23.7.2011)

Casper Van Dien se vrací na místo činu, kde předvedl, že hrát umí a započal svou cestu, která přes Ospalou díru pokračovala do mělkých vod televizní produkce a strašně špatných filmů. Je to škoda, že takhle dopadl, ale dostal druhou možnost a fanoušci budou rádi. I když není před kamerou jako v prvním filmu, na který mimochodem trojka navazuje mnohem lépe (zbraně, trochu lodě, děj....) než tomu bylo u druhého dílu, stále je pro diváka tou známou tváří. Třetí díl opět předvádí snahu zkusit něco jiného než o čem byl první a druhý film a tentokrát se věnujeme záchraně cestě za jednotkou, která uvízla společně s jedním Sky Marshallem na jedné broučí planetě. Je překvapující, že béčkový mix náboženství, hvězdné pěchoty a malého rozpočtu dokázal vyplodit poměrně zajímavý film, který by při malém nadhledu neměl urazit. Není to áčková záležitost, není to úžasné ani skvělé, ale koukatelné a překvapivě snaživé. PS: drobnost na závěr, režisér tohoto filmu hrál v původní Hvězdné pěchotě jednoho obviněného (je uncredited) a napsal scénáře ke všem třem filmům, takže dokončil svou vlastní malou trilogii:))(24.7.2008)

John Rico a ostatní jeho 'kamarádi' se vrátili!! A vytáhli Starship troopers z bahnitých vod zpět do béčkového nebe. :D(28.7.2008)

Tak tohle jsem nečekal po naprosto zpackané 2. je tu další díl u kterého jsem si řekl, no jo další Hvězdná pěchota to bude srajda, ale ono ne. Ono je to celkem koukatelné a dokonce zábavné.(31.10.2009)

No jo, je to béčko, ale ke 4* mám dost důvodů: 1: První díl Pěchoty mám strašně rád a tohle je její téměř přímé pokračování (druhý díl beru jako špatný vtip). 2: Sarkasmus, nadhled a ironie se vrátily! Zpívající Sky maršál a jeho hitovka "Good day to Die", slogan "Chcete koupit víc" propagující kšiltovky a kapesní nožíky s maršálovou podobiznou, televizí přenášené popravy odpůrců režimu/federace... prostě lahoda. 3: I když se očividně jedná o produkt směřující rovnou na DVD, přeci jen vesmírné CGI efekty vypadají fantasticky a brouci až na pár vyjímek uvěřitelně. Jen blbec nad tím může ohrnovat nos, na efektech to nestojí a ani nepadá. A za 20 melounů to nemohlo být lepší. 4: Duch fantastické jedničky je přítomen a hlavně - vrátil se i Johnny Rico! Casper van Dien to už potřeboval. Příběh je pak jakousi parafrází na Černočernou tmu. Podobné filmy se nedají poměřovat se seriózními snímky, jen mezi sebou. A kolegou ST3: Marauder je například takový Resident Evil, který na tohle prostě nestačí. Proto 4*. Některé chvilky mi sice vytáhli obočí až někam ke stropu, ale krom přehnaných nábožensko/parodických momentů je všechno v mezích. Kdo nepochopil smysl jedničky, hodí tohle rovnou do odpadu, protože nadhled je tu tak vysoko, až ho někdo nemusí vidět, ale to jak režisér/scénárista-všech tří částí Neumeierer uvažoval jasně napovídá závěr s polibkem a v pozadí padající atomovou bombou...(10.8.2008)