Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

Starship Troopers 3: Marauder

Vesmírna pechota 3

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Jihoafrická republika / Německo, 2008, 105 min

Druhý diel Hviezdnej pechoty si každý predstavoval úplne inak a trojka preto sľubovala návrat k prvému dielu vrátane hlavného hrdinu. Jednička patrí medzi legendy dvojka bola katastrofa a tretí diel je niekde medzi nimi. Poteší návrat známych z prvého dielu aj spôsobu akým je film podávaný. Nepotešia nedotiahnuté triky, ak teda nejaké vôbec boli a celkovo dosť chudobná výprava filmu, od ktorého sa čaká pravý opak. Inak najslabšia na filme je asi dejová línia, potešil ale návrat k starému dobrému "Chcete vedieť viac?". Mňa film celkovo potešil, pretože pripomínal jednotku, ale väčšie hodnotenie tomu dať nemôžem.(3.1.2015)

No jo, je to béčko, ale ke 4* mám dost důvodů: 1: První díl Pěchoty mám strašně rád a tohle je její téměř přímé pokračování (druhý díl beru jako špatný vtip). 2: Sarkasmus, nadhled a ironie se vrátily! Zpívající Sky maršál a jeho hitovka "Good day to Die", slogan "Chcete koupit víc" propagující kšiltovky a kapesní nožíky s maršálovou podobiznou, televizí přenášené popravy odpůrců režimu/federace... prostě lahoda. 3: I když se očividně jedná o produkt směřující rovnou na DVD, přeci jen vesmírné CGI efekty vypadají fantasticky a brouci až na pár vyjímek uvěřitelně. Jen blbec nad tím může ohrnovat nos, na efektech to nestojí a ani nepadá. A za 20 melounů to nemohlo být lepší. 4: Duch fantastické jedničky je přítomen a hlavně - vrátil se i Johnny Rico! Casper van Dien to už potřeboval. Příběh je pak jakousi parafrází na Černočernou tmu. Podobné filmy se nedají poměřovat se seriózními snímky, jen mezi sebou. A kolegou ST3: Marauder je například takový Resident Evil, který na tohle prostě nestačí. Proto 4*. Některé chvilky mi sice vytáhli obočí až někam ke stropu, ale krom přehnaných nábožensko/parodických momentů je všechno v mezích. Kdo nepochopil smysl jedničky, hodí tohle rovnou do odpadu, protože nadhled je tu tak vysoko, až ho někdo nemusí vidět, ale to jak režisér/scénárista-všech tří částí Neumeierer uvažoval jasně napovídá závěr s polibkem a v pozadí padající atomovou bombou...(10.8.2008)

• Sofia

Jedna hvězdička jen za Caspera. Jinak je to nehorázně amatérská vykrádačka prvního dílu.(20.9.2009)

Z touhy vidět další film o broucích z vesmíru jsem přetrpěl i toto videjko. Z touhy vidět další film o broucích z vesmíru jsem spoustu nešvarů tvůrcům odpustil. Z touhy vidět další film o broucích z vesmíru jsem i přesto nebyl úplně spokojený a zůstal s hodnocením viset někde na půl cesty.(22.7.2011)

• korbitch22

Nejzvrhlejší,nejodpornější,nejprimitivnější a nejzfanatizovanější film všech dob! Casper Van Dien se sice vrátil do role Johnyho Rica,to je ale úplně jediné malinké plus,v téhle náboženské sračce,ano slyšíte správně...náááboženské!!!! Dien hraje ve filmu všeho všudy 20 minut,jinak ve filmu chodí po planetě plné brouků partička ochotníků,ve které vévodí uječená slepice,která pořád mele o spáse,bohu,hříchu,smilstvu a všemu vévodí vrchní církevní farař federace,jen totiž víra,víra,víra nás může spasit.Snad nikdy se mi nechtělo tak strašně u filmu zvracet.Náboženská propaganda,která nemá s Hvězdnou Pěchtou nic společného,za celý film se na začátku 2 minuty střílí a pak asi ještě jednou nebo dvakrát během celé stopáže. Dien na konci vleze s partičkou stejně dobrých herců do robotů vytvořených v adobe after efect 0001 a valí zachránit zbytky tý náboženský skupiny.Povede se mu zachránit jednu dívku,jedním výstřelem a to je konec kolem akce,konec filmu,konec mých nadějí že Dien má mozek a že Neumeier je člověk,není. 0%.(31.8.2012)

• - Edward Neumeier, který tímto filmem debutoval jako režisér, je zároveň scenáristou všech tří pokračování filmové série. (korbitch22)

• - Původně měla roli Admirála Enolo Phid hrát Sarah Douglas, nakonec ji však dostala Amanda Donohoe. (Musak)

• - V čase cca 62:30 je vidět 6 přeživších, kteří jdou po hřebenu duny. Doktor je stále v záběru, přestože zemřel o několik minut předtím. Při prolínání s další scénou je v jeden okamžik vidět 6 lidí v jedné scéně a 5 v druhé. (Musak)