poster

Babylon 5: Hlasy v temnotě

 • USA

  Babylon 5: The Lost Tales - Voices in the Dark

Sci-Fi / Drama

USA, 2007, 69 min

Střih:

Stein Myhrstad

Kostýmy:

Beverley Wowchuk
(další profese)
 • lennyd
  **

  I.Na stanici se začnou dít podivné věci - tajemný zápach a zima v jedné odlehlé části, a navíc jeden ze členů posádky vykazuje známky posednutí ďáblem. Na stanici přilétá na žádost Elizabeth Lochleyové kněz, který by mohl provést vymítání ďábla - ale nejdříve stojí před největším rozhodnutím svého života - má člena posádky zachránit, nebo jej nechat v náručí pekla, ale tím pozvednout váhu celé církve? II. John Sheridan se ve svých snech dozvídá zvláštní informace o korunním princi, kterého by měl převážet na své lodi. O mnoho let později, až bude princ vládnout, tak právě on bude tím, kdo zničí vše, co dělá lidi lidmi. John Sheridan má takto vynikající příležitost, jak prince zabít - a tím se zbavit budoucí hrozby. Ale neexistuje ještě jiné řešení? Resume: Dvě zcela nesouvisející epizodky kultovního seriálu splácnuté dohromady a šup s tím na video.Ani jedna z nich není nijak velkej odvaz, ale myšlenka obou je docela fajn a určitě si nezaslouží zatracení. Kvalita odpovídající seriálu ...(24.3.2009)

 • Lacike
  ***

  Uvodny prejav G'Kara mi urobil velku radost. Najprv technicka cast: Pocitacove triky su konecne perfektne. Problem bol s interierovymi scenami. Evidentne bolo vybudovanych velmi malo dekoracii a vacsina sa tocila pred modrym platnom. Je to skoda, lebo to miestami posobilo velmi rusivym dojmom. Skoda tiez, ze neukazali nejaku dekoraciu, ktora sa casto pouzivala v serialy (napriklad riadiace centrum) Z interierov som skoro ani nemal dojem, ze sa to odohrava na Babylone. K pribehu: Pri prvom pribehu ma velmi sklamalo spracovanie tejto temy. Problemom nebol fakt, ze ide o nabozensku temu. Vadila mi velmi mala angazovanost Babylon sveta do tejto temy. Po cely cas som skoro vobec nemal pocit, ze sledujem novu epizodu Babylonu. Keby sa v prestrihoch neobjavil zaber na Babylon, tak sa cela tato epizoda mohla odohravat v nejakom uplne inom serialy. Cely konflikt sa vlastne odohraval medzi dvoma postavami, ktore sme nikdy predtym nevideli, a takmer mi bolo jedno ako sa to skonci. Jedina zo znamych postav tam bola Lochleyova, a aj ona sa objavila len na minimum casu. Tato zapletka by bola skvela v prvej serii, kde by kazda z postav mala moznost vyjadrit svoj postoj k viere. 4/10. Druhy pribeh bol ovela lepsi a skvele sa vysporiadal s technickymi obmedzeniami tak s tym, ze mal k dispozicii len par povodnych postav. Interakcia medzi Galenom a Sheridanom bola skvela, ale este lepsie boli sceny medzi Sheridanom a Vintarim. Bolo fakt napinave sledovat ako sa Sheridan rozhodne. 7/10.(3.4.2011)

 • klerik
  ****

  Povinnosť pre všetkých fanúšikov kultového seriálu. Nie je to film, sú to dve kratšie epizódy (ktoré sa pri troche šťasia mohli prelínať ako v "skutočnom" filme, ale napokon ostali pri seriálovosti). Prvý príbeh je pomerne jednoduchý, ale pekne hororový a temný. Druhý je seriálová klasika, kde žiari Sheridanov humor a charizma. Garibaldi sa síce neobjavil, ale bol to skvelý návrat...(15.1.2008)

 • 3 AM Code
  ****

  Film z prostredi B5 ktery tvori dve dejove nesouvisejici epizody. Prvni je navratem k filosoficko-mystickym tematum ktera se obcas v B5 mihla (jako napr vyborna epizoda "Comes the Inquisitor"). Druhy pribeh je pak hodne povedene moralni dilema, ktere prezidentu Sheridanovi naserviruji nevyzpytatelni technomagove. Kupodivu tu potkame i cynicky humor. :) Prijemne prekvapeni a zatim asi nejlepsi film z prostredi B5.(29.10.2007)

 • maverick10
  **

  Neucesana sci-fi konverzacka. Nevadi mi absence akce, nybrz neucesanost jakeho si naznaku dejů, ktere byly nedotazene a zasluhovaly by dva samostatne dily o min. 90 minutove stopazi. Nacpat tohle do 70 minut je logicky prusvih.(25.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace