Babylon 5: Hlasy v temnotě

Jill Scott

Kostýmy:

Beverley Wowchuk
  • Dan9K

První příběh je za 1*, druhý za 3 a půl. Ten první je plný keců, stejně jako ten druhý, jen ten první, jako by byl z jiného seriálu. Ta náboženská tématika mě nenadchla, podobných témat je už tolik, že nechápu, jaký význam to má v Babylonu 5. Statické postavy a nuda. Druhý příběh, otrocky naroubovaný na ten první, je stejně obšlehlý jako ten první, ale už se aspoň hodí do světa Babylonu 5. Ve scéně ve stíhačce to bylo opravdu napínavé. Hodně zajímavá byla zmínka o Stephenu Franklinovi a G'karovi, kteří oba spolu jeli "za okraj", což je vzhledem k úmrtí jejich herců příznačné. Tvůrci si nemohli dovolit říct, že Stephen zemřel, kvůli poslednímu dílu Babylonu 5, ve kterém žije a odehrává se později, než tento příběh, ale doufal jsem, že se dozvím, jak zemřel G'Kar. Jinak musím pochválit efekty, tady jsou nejlepší, jaké kdy Babylon 5 měl. Kdyby to bylo stejně špatné, jako v roce 1993, byla by to opravdu ostuda, ale nebyl bych vůbec překvapený. Celkově jde o solidní tečku (?) za seriálem, škoda, že se zde nevyskytují Londo, Delenn, Garibaldi a Ivanova (ta nestála ani za zmínku), dojem by byl rozhodně lepší.(26.8.2010)

Klasický Babylon 5 konečně s vizuálními efekty, které takovému mistrovskému dílu patří! Příběhově možná slabší (je to povídkový film), ale stále věrný. Srdce fanouška B5 musí zaplesat u starých známých postav i při zmínkách o těch, kteří se neukážou. A ten začátek musí vloudit malou slzičku do oka každého, kdo si zamiloval B5 a jeho konec.(22.4.2012)

Povinnosť pre všetkých fanúšikov kultového seriálu. Nie je to film, sú to dve kratšie epizódy (ktoré sa pri troche šťasia mohli prelínať ako v "skutočnom" filme, ale napokon ostali pri seriálovosti). Prvý príbeh je pomerne jednoduchý, ale pekne hororový a temný. Druhý je seriálová klasika, kde žiari Sheridanov humor a charizma. Garibaldi sa síce neobjavil, ale bol to skvelý návrat...(15.1.2008)

• ripo

Ako milovník sci-fi by som nikdy nebol predpokladal, že dám 1 hviezdičku Babylonu ... Kopec filozofujúcich drístov o nebi a pekle ... tak z toho by mohla byť akurát tak dobrá rozhlasová hra zo štúdia Banská Bystrica ... Obrovské sklamanie. A pritom mi bolo podozrivé, prečo dali film rovno na nosič, bez kinopremietania .... Teraz už chápem. V kinách by ľudia hromadne umierali v kreslách nudou.(19.3.2009)

Film z prostredi B5 ktery tvori dve dejove nesouvisejici epizody. Prvni je navratem k filosoficko-mystickym tematum ktera se obcas v B5 mihla (jako napr vyborna epizoda "Comes the Inquisitor"). Druhy pribeh je pak hodne povedene moralni dilema, ktere prezidentu Sheridanovi naserviruji nevyzpytatelni technomagove. Kupodivu tu potkame i cynicky humor. :) Prijemne prekvapeni a zatim asi nejlepsi film z prostredi B5.(29.10.2007)