Režisérská dvojice J. Michael Straczynski a Sara Barnesová se ujala sci-fi dramatu, které navazuje po několika letech na oblíbený televizní seriál. Ocitáme se ve 23. století, deset let poté, co se John Sheridan (Bruce Boxleitner) stal prezidentem Mezihvězdné aliance a připravuje osudové sjednocení Babylonu 5, které by mohlo zachránit Zemi před blížící se zkázou. Katastrofě však může zabránit jen tím, že sleví ze svých zásad. Plukovnice Elizabeth Lochleyová (Tracy Scogginsová) se zase musí postavit nečekanému vetřelci, díky jehož přítomnosti se Babylon 5 stává volným přístavem na křižovatce mezi nebem a peklem. (oficiální text distributora)

Helo

Klasický Babylon 5 konečně s vizuálními efekty, které takovému mistrovskému dílu patří! Příběhově možná slabší (je to povídkový film), ale stále věrný. Srdce fanouška B5 musí zaplesat u starých známých postav i při zmínkách o těch, kteří se neukážou. A ten začátek musí vloudit malou slzičku do oka každého, kdo si zamiloval B5 a jeho konec. ()

Dan9K

První příběh je za 1*, druhý za 3 a půl. Ten první je plný keců, stejně jako ten druhý, jen ten první, jako by byl z jiného seriálu. Ta náboženská tématika mě nenadchla, podobných témat je už tolik, že nechápu, jaký význam to má v Babylonu 5. Statické postavy a nuda. Druhý příběh, otrocky naroubovaný na ten první, je stejně obšlehlý jako ten první, ale už se aspoň hodí do světa Babylonu 5. Ve scéně ve stíhačce to bylo opravdu napínavé. Hodně zajímavá byla zmínka o Stephenu Franklinovi a G'karovi, kteří oba spolu jeli "za okraj", což je vzhledem k úmrtí jejich herců příznačné. Tvůrci si nemohli dovolit říct, že Stephen zemřel, kvůli poslednímu dílu Babylonu 5, ve kterém žije a odehrává se později, než tento příběh, ale doufal jsem, že se dozvím, jak zemřel G'Kar. Jinak musím pochválit efekty, tady jsou nejlepší, jaké kdy Babylon 5 měl. Kdyby to bylo stejně špatné, jako v roce 1993, byla by to opravdu ostuda, ale nebyl bych vůbec překvapený. Celkově jde o solidní tečku (?) za seriálem, škoda, že se zde nevyskytují Londo, Delenn, Garibaldi a Ivanova (ta nestála ani za zmínku), dojem by byl rozhodně lepší. ()

Lacike

Uvodny prejav G'Kara mi urobil velku radost. Najprv technicka cast: Pocitacove triky su konecne perfektne. Problem bol s interierovymi scenami. Evidentne bolo vybudovanych velmi malo dekoracii a vacsina sa tocila pred modrym platnom. Je to skoda, lebo to miestami posobilo velmi rusivym dojmom. Skoda tiez, ze neukazali nejaku dekoraciu, ktora sa casto pouzivala v serialy (napriklad riadiace centrum) Z interierov som skoro ani nemal dojem, ze sa to odohrava na Babylone. K pribehu: Pri prvom pribehu ma velmi sklamalo spracovanie tejto temy. Problemom nebol fakt, ze ide o nabozensku temu. Vadila mi velmi mala angazovanost Babylon sveta do tejto temy. Po cely cas som skoro vobec nemal pocit, ze sledujem novu epizodu Babylonu. Keby sa v prestrihoch neobjavil zaber na Babylon, tak sa cela tato epizoda mohla odohravat v nejakom uplne inom serialy. Cely konflikt sa vlastne odohraval medzi dvoma postavami, ktore sme nikdy predtym nevideli, a takmer mi bolo jedno ako sa to skonci. Jedina zo znamych postav tam bola Lochleyova, a aj ona sa objavila len na minimum casu. Tato zapletka by bola skvela v prvej serii, kde by kazda z postav mala moznost vyjadrit svoj postoj k viere. 4/10. Druhy pribeh bol ovela lepsi a skvele sa vysporiadal s technickymi obmedzeniami tak s tym, ze mal k dispozicii len par povodnych postav. Interakcia medzi Galenom a Sheridanom bola skvela, ale este lepsie boli sceny medzi Sheridanom a Vintarim. Bolo fakt napinave sledovat ako sa Sheridan rozhodne. 7/10. ()

PKD

1.story...The Exorcist (neRkový;) ve vesmíru, není pro mě osobně, špatný či nezajímavý (navíc, hraje v něm Bruce Ramsay z toho nešťastného Hellraisera IV), ale ten druhý mu s přehledem nakopává zadnici. A suprově vylepšené CGI, je fakt žraso. Poté mě vždy napadne, jaké by to bylo maso, udělati s B5 to, co se Star Trek TOS či TNG. Byť ten 2.ST s., to dle mého zase tak nutně, nepotřeboval a pokud by to nedělali kvůli Blurej discům, tak by k tomu asi nedošlo.;-) Bod navíc, za Galena.:) a pokud máte bonusy, tak si pusťte krátkou taškařici, s názvem...Sock Puppets Issue. Já se vždy u toho řežu smíchy! Tady to je...https://www.youtube.com/watch?v=pYQ5A50lj8I od času 2:24 ;-) Enjoy! Ponožky válí!:) P.s. a všimněte si, totální pokrové tváře samotného tvůrce po celou dobu.;-) ()

Karamanlis

Prvý príbeh o zamestnancovi Babylonu 5, do ktorého vstúpil diabol jakž-tak ujde. Prenesenie tematiky posadnutosti pekelnými silami a exorcizmu do medzihviezdneho priestoru sa spočiatku javí ako zaujímavá myšlienka, no po čase to celé akosi stratí šťavu a ani záverečné rozuzlenie nefunguje tak prekvapujúco, ako si tvorcovia filmu zrejme želali. Druhý príbeh v ktorom prezident Medzihviezdnej aliancie Sheridan trávi čas s mladým centaurským princom regentom, pričom bojuje s rôznymi temnými vnútornými pohnútkami zrejme uspokojí iba zarytých fanúšikov seriálu, lebo mňa príliš neoslovil. ()