Yummmmyyyy.... So fancy with such a glance ... Po troch (vybornych az mnamoznych) reziserskych zarezoch je to jasne - Clooney je reinkarnaciou nielen glamour stars stareho dobreho Hollywoodu, ale cestou este stihol pochytit to tazko popsatelne kuzlo natocit film o nicom, sposobom, ktory kombinuje rozne prvky viacerych dekad min. storocia a stihne Vam usmev na tvari formovat takmer permanentne. Technicka stranka brilantna, ovsem najlakavejsie kuzlo tvori Clooneyho sarm a jeho interakcia s celym hereckym okolim. I ked pochopitelne, najvacsie dialogove perlicky prichadzaju s Renée...a navyse ta hudbicka a tanecek...a ta scena v kupe ako vystrihnuta zo Some Like It Hot...a tak...mnam. I like...I enjoy...vrrrrrn :)(19.7.2008)

Z malých příběhů se stávají velké, z pravdivých nepravdivé a leží-li někde šest stop pod zemí historka neobalená vrstvami fikce, zakopala ji tam média. George Clooney natočil další film o žurnalistice, chlapské tvrdohlavosti a obtížích souvisejících s hledáním a prosazováním pravdy. Výstižně přeložené Tvrdé palice jsou svým scénářem stejně svěží jako Milujte svého zabijáka a svou režii stejně soustředěné jako Dobrou noc a hodně štěstí. Zasazení do klidných meziválečných let před hospodářskou krizí svádí k lehkovážné taškařici, ale Clooney není z těch filmařů, kteří by byť sebevtipnější záležitosti brali na lehkou váhu. Hořká pachuť prostupuje nejvíce finální zápas, kdy je krom nastolení otázky, dobře známe třeba z Ohnivých vozů, „Zač sportujeme?“, poražen již jednou poražený a to „fíglem“, který sám použil. I kdyby platilo, že ve sportovním filmu musí vyhrát ten hodnější, u Tvrdých palic se těžko určuje, kdo to vlastně je. Lehko naopak poznat, že Zellwegerová i Clooney si své (dvoj)smyslné dialogy, naplňující neoficiální definici screwballových komedií „a sex comedy without the sex", náramně užívají (-Pro mě je to poprvé -To říkají všechny). Radost pohledět na tak chytrý snímek, jehož rytmus jakoby z nebe diktoval samotný Billy Wilder. George Clooney, zdá se, směřuje ke stejným metám. Apendix: Fotografie pod závěrečnými titulky vtipně zodpovídají některé „žánrové“ otázky. 85% Zajímavé komentáře: Adrian, Sobis87(10.8.2008)

• BoPo

Renée Zellweger nemám rád, po tom čo som videl tento film nemám rád ani Tvrdé palice.(15.9.2009)

Nie je drevo ako drevo, a tieto dve "tvrdé polienka" v podaní G.Clooneyho a R. Zellweger to pekne rozpálili. Okrem vzájomného zvádzania a hľadania si cesty k sebe, pripomínajúceho beh cez prekážky film ponúka aj príbeh talentovaného hráča amerického futbalu a veľa skutočností odohrávajúcich sa vo vnútri mužstva, takže si môžete vybrať čomu, alebo ku komu sa prikloníte. Ja som sa nebránil ničomu, pretože každý kúsok tejto šťavnatej romantickej komédie mi padol vhod. Všetko sa drží v primeranom období počnúc nenáročnými dresmi futbalistov až po kabaretnú hudbu, ktorá výborne doplnila humorné situácie, ktoré perlili od samého začiatku. Clooney to ozaj dokonale zrežíroval a nechal dosť priestoru aj rôznym zápletkám a postupnému zaujímavému odhaľovaniu. Z veľkého množstva ponúknutej zábavy ma najviac pobavil úvodný tréning Big Gusa a výkrik malého Pajdu "Bulldoci" v krčme plnej fanúšikov Chicaga. 80%(21.1.2013)

Ooo! Čekal jsem nějaký zábavný retro hulahop film a místo toho mi byla naservírovaná- byť v první polovině nevšedně svěží- komedie, které "vévodí" na facku hodný George Clooney. A právě ten zlom zhruba v polovině je pro mě záhadou, protože až doposavad si film u mě vedl dobře. Jenže pak přišla scéna SPOILER, v níž rádoby chytrým způsobem vyhraje Dodge "koženej" zápas a získá si srdce fanoušku, komentátorů a možná i samotného Boha a všechno šlo do Prčic.....Renée Zellweger naštěstí srší charismatem a z fleku překoná už několikrát zmiňovaného George, který se po Tvrdých palicích stavá sice dobrým režisérem, ale pro mě mizerným hercem. Já vím, na pranýř se mnou :D(14.8.2008)