• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie / USA, 2007, 89 min (Director's cut: 90 min)

Nehrála jsem hru, takže nedokážu posoudit, jestli to bylo věrohodné, položené na těch samých základech... Ale mě se to vcelku líbilo. Na sobotní večer? Proč ne?!(19.4.2008)

Poslední dobou mám u mainstreamovyćh filmů pocit, jako kdyby stávka scénáristů neprobíhala právě teď, ale jako kdyby scénáristé záměrně stávkovali už při psaní těch největších a nejočekávanějšich pecek (Hitman, Vetřelec vs. Predátor 2...). hitman má tu výhodu, že se při jeho sledování člověk necítí, jako když vidí filmovou adaptaci hry, tj. že nemůže ovládat hlavní postavu, protože kouzlo herní série spočivalo v možnosti volby - buď být běsnící zabiják anebo chytrý taktik, ve filmu se vsadilo na to první a relativně to funguje._____ Xavier Gens umí myslet v kompozicích a inscenovat akční scénu, přestože střidání záběr-protizáběr je otravné a inspirace v akčních klasikách či kultech 80. let je nepřehlédnutelná a spíše směšná, jenže... Opětovně po ideologicky problematickém a formálně vychytralém Království se mi potvrzuje, že uživání stejných narativních (profesní fokalizace, princip seriality, dívka jako vykoupení, střidání scén mezi kočkou a myší) a stylistických figur (záběr v akční scéně netrvá déle než 2s, kamra je stoická, protože hlavní hrdina je chladný a bez emocí) je opodstatnitelné u filmařů myslících v obrazech a nad borazy (Greengrass), ne u Frantíka, jenž má kolem sebe neschopné scénáristy, skladatele ze hry, který nepokrytě vykrádá Powella a Rkovou přistupnost, aby nad filmem hýkali puberťáci, co ženě nesáhli ještě na prso a mrtvolu viděli tak max. v PC hrách._____ Za castingově chytře zvoleného, ale krutě necharismatického Timothyho Olyphanta, za spád (ten film nemá 100 minut, ale 85), několik intertextových vsuvek vůči hře (oblek, převleky, ukrývání mrtvol) a "omsdesátkovou" zábavnost (tak blbé, až je to vtipné) si ten film ty 3* zaslouží. Ale proč to nešlo rovnou na DVD?(17.1.2008)

• Gilmour93

Projel jsem si čtečkou Hitmanův týl a na displeji se mi ukázalo: „Zmetek. Made in Skip Woods“.. Snad za tím byl ten styl ala Bessonovy produkce, Robert Knepper, rusky mluvící šlápota či ústřední smirkový drsňák s Údolím smrti pro vši, ale hrozně mně to splývalo s trojkou Kurýrem. Vlastně tu jeden rozdíl byl. Statham neměl charisma pátého člena expedice Adam 84..(29.3.2016)

Timothy Olyphant mi v trailerech neskutecne vadil, vubec to nebyla ma predstava dokonaleho hitmana, mozna jen jeho chuze byla podobna. Akce a krve bylo docela dost, v kine sem se nenudil na dvd to uz asi takova slava nebude. Prumerna oddychovka, naprosto deravy scenar, ktery nemel hlavu ani patu, nejlepsi moment filmu je zpomalena karetni scena :-) kdo videl vi, kdo nevidel at se tesi...lepsich 6/10*(20.1.2008)

• gudaulin

Když už jsme v tom hodnocení, měl bych začít něčím pozitivním, a tak tedy potvrzuji, že Olze Kurylenko to opravdu sluší a v některých scénách je neodolatelně sexy tak, že vzdáleně připomíná moji manželku. Za druhé, akční scény jsou nasnímané řemeslně dobře, jenže to je v dnešní době už v rámci žánru prakticky povinnost, takže zbývá to ostatní. Scénář je tradičně blbý, jak už to v rámci téhle produkce většinou chodí, takže se nevyhne spoustě logických nesmyslů, místy nesnesitelnému pozérství - viz scéna likvidace překupníka zbraní alias bratra ruského prezidenta, pitomé přehnanosti nezranitelnosti hlavního hrdiny a jeho superschopností, ale to všechno by bylo tak nějak v rámci hry a žánru skousnutelné. Jenže tenhle typ snímků stojí a padá s obsazením hlavní postavy, no a tady je zkrátka a dobře náš hrdina necharismatický. Je navíc jako vykonavatel atentátů páchaných pokud možno nenápadně a s elegancí přehlédnutelný asi jako chlapeček, který by do třídy základní školy přišel s kalašnikovem v ruce. Vůbec celá ta tajemná Organizace v pozadí má směšné rituály a podivnou uniformitu, která ji činí snadno identifikovatelnou a pro filmového diváka směšnou. No a aby žánrový fanoušek bral svého akčního hrdinu vážně, měl by být mnohem tvrdší a charismatičtější. Celkový dojem: 20 %.(29.3.2011)

• - Prostitutka v úvodu filmu má tetování na obou tvářích. Později ji však z pravé tváře zmizí. (Pepy)

• - V úvodu snímku, kdy jde Hitman (Timothy Olyphant) do svého pokoje, nastražuje všechny pasti před dveřma 501, kukláči však vyrážejí dveře 515. (Pepy)

• - V jednej časti, keď Agent 47 prerazí okno do izby, kde deti hrajú konzolu playstation, si môžte všimnúť že hrajú hru Hitman. (smolicek04)