• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie / USA, 2007, 89 min (Director's cut: 90 min)

• Lima

O dost krvavější „Jason Bourne“ po depilaci vlasů, natočený podle příručky „Jak vykrádat scenář a přitom se tvářit originálně.“ Od Bournea se tady krade nejenom hudba a tak trochu i koncept (zabití ruského politika, pronásledovaný hlavní hrdina vždy o krok napřed), ale i některé scény, z nichž asi nejvíc do očí bijící je Hitmanova analýza okolních hostů v restauraci a výčet všeho, co si při vchodu zapamatoval :o). Ono by to tak ani nevadilo, kdyby zde byla alespoň jediná scéna, kvůli které by stálo za to opakovaně zmáčknout tlačítko PLAY. Není to nuda, ale vyšumí z hlavy dříve, než řeknete ´Hitman´. A k hlavnímu hrdinovi, který bez skrupulí střelí člověka zezadu do hlavy, si horko těžko mohu vypěstovat nějaké sympatie. Hru jsem nehrál a ani po tom dvakrát netoužím.(15.4.2008)

• MrHlad

Scénář si bere to nejhorší z osmdesátých let, režisér nevystupuje z průměru a celé se to bere až příliš vážně na to, aby to mohlo být zábavné. Olyphant neuškodí, vedlejší postavy nezaujmou a z akce si člověk na zadek rozhodně nesedne. A pár pomrknutí na fanoušky hry nestačí k tomu, aby vznikl zábavný film.(9.12.2007)

Po důkladném hraní Hitman: Blood Money: Je to tak. Hitman je nejlepší herní adaptace všech dob, Mortal Combat se může jít bodnout. Pečlivé převedení herního stylu s přidání feme fatale Olgou Kurylenko se povedlo na jedničku. I ten Timothy Olyphant nyní působí jako Agent 47. Nechápu, že mi při prvním shlédnutí připadal jako podviživené štěně. On opravdu je Hitman! I přes to vše mi stále není po chuti místy až moc komplikovaná dějová linie, ale co se týče převedení atmosféry na plátno, tak to se vskutku povedlo. P.S. Hudební stránka je výnikající. Ave Maria zajisté potěší každého fanouška série.(16.2.2008)

Pro někoho, kdo Hitmana nikdy nehrál, je jeho filmový zpracování průměrným akčním filmem s jednoduchým příběhem, spoustou kravin (už vůbec to "odstřelení" prezidenta na tu dálku!) a jedním "strašlivým" zabijákem. Ti, co Hitmana hráli, mají holt smůlu, protože tohle je mohlo jen těžko uspokojit. Olyphant mi nevadil, ačkoliv chápu, že se mohl zdát jako špatná volba, postrádá Hitmanovskou strohost. Scénář mu ale taky moc nepomáhá. Ono nevyzní moc drsňácky, když se neustále špičkuje s Olgou nebo s ní chodí po nákupech, nosí jí tašky a povídá si o plyšovejch zvířátkách. Jejich sbližování je taky velká sranda, tolik dialogů k popukání! Vykradená hudba je dobrá, ale "credit goes to Bourne" Takže radím vypnout mozek a jen se bavit. Pořád mnohem lepší, než druhej Kurýr. Fandům hry radím jedině, ať se klidně bouří, mají na to právo.(13.2.2008)

Pokud mně zradíte, najdu Vás a zničím s celou budovou…. PŘÍBĚH:***sledujeme vraha, který nemá charisma a policistu, který po něm jde. JE TO PRÁCE ŠPINAVÁ A ON JE NEJLEPŠÍ. O tom se bude (budou) snažit nás přesvědčit oba. Vyložená oddechovka. A ne stupidita a tak se nemá cenu v tom víc pitvat./ HUMOR:jeden pokus o hlášku je zoufale málo./ AKCE: ***rychlý střih, exploze člověka. Efektní vraždy i přestřelky. I díky akci se T.Olyphant stává postupně ,,snesitelnějším./ NAPĚTÍ:není. Nemá to atmosféru./ Přesto těch 90 minut uteče celkem v pohodě.(30.5.2008)