• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie / USA, 2007, 89 min (Director's cut: 90 min)

Hra patří, stejně tak jako Timothy, k mým nej .. nejde jinak ..(4.6.2008)

Nehrála jsem hru, takže nedokážu posoudit, jestli to bylo věrohodné, položené na těch samých základech... Ale mě se to vcelku líbilo. Na sobotní večer? Proč ne?!(19.4.2008)

Vzhledem ke kritice filmu jsem moc nečekal, ale byl jsem "relativně velmi mile" překvapen. Jako bych se procházel počítačovou hrou... atmosféra naprosto perfektní. Hráčům má díky mnoha odkazům na hru (vzhled interiérů) určitě víc co nabídnout, ale myslím, že i ti co hru nehráli, si film můžou užít. Nejvíc sem se bál toho, že se 47 změní z chladnokrevného vraha bez citu v zamilovanou napodobeninu. To se bohužel do jisté míry stalo, ale jen do jisté míry. ŽeOlyphant se pro roli nehodí je bohužel moc samozřejmé.(11.12.2009)

Říkejte si co chcete, ale Timothy JE Hitman. Umí střílet potichu i s pořádným bengálem, dokáže to, co má za úkol a když ho někdo podrazí, dokáže jít přes mrtvoly (tedy přes větší počet než jindy). Vezme dvojici přesných nejlepších přátel a dojde s nimi přesně tam, kam zamýšlí. Zároveň ale není bezcitný a okolnostmi vynucený vztah s Nikou je toho perfektním příkladem. Nenechám si namluvit, že je to jenom cesta, jak dostat do filmu sexy postavu Olgy Kurylenko, protože 47 je oproti předloze velmi vhodně polidštěn o přirozený původ a zmatek při kontaktu s někým jiným než nepřítelem je tak věrohodný a hlavně vhodný. Zrodil se jiný zabiják. Jiný než jaký byl stvořen a jiný než jaký se zrodil v herní předloze. Ale teď je tady a pokračování na něj hodně hlasitě volají. Může to být zápletka kteréhokoli herního dílu a nebudu mít strach.(21.12.2007)

Je to dosť dobrý akčný film na motívy slávnej počítačovej hry. Má vydarený príbeh o špičkovom zabijakovi pracujúcom pre tajnú organizáciu, ktorá ho vytrénovala už od detstva. Po splnení úlohy v Rusku je ale zradený a tak urobí všetko preto, aby zistil pravdu o pozadí akcie, lenže musí čeliť nielen zabijakom zo svojej organizácie a miestnym silovým zložkám, ale aj vytrvalému agentovi Interpolu. A medzitým sa zoznámi s týranou ženou, s ktorou má spoločných nepriateľov a tak sa jej rozhodne pomôcť. So spracovaním som nadmieru spokojný, je síce pravda, že je to celé podané tak naivne a navyše cítiť, že by to chcelo pôsobiť moderne, čo ale vôbec nefunguje, no aj toto prevedenie mi sadlo a nad tými nedostatkami sa dokážem ľahko povzniesť. Hlavne, že je tu perfektne podaný hlavný hrdina, páči sa mi tá jeho dokonalosť, nič nenechá na náhodu, všetko má výborne naplánované a počas práce sa nenechá rozptyľovať ženami, zaujal ma aj ten netradičný vzťah s týranou ženou a navyše celé je to mimoriadne dynamické, tu sa skutočne stále niečo deje a viacero scén mi príde nezabudnuteľných. Akcie je tu plno a páči sa mi. Síce pôsobí až príliš béčkovo, ale aspoň tým lepším spôsobom. Súboje majú horší strih a tie chvaty nepôsobia moc presvedčivo, ale inak je akcia výborne natočená, v skvelo zvolenom prostredí a oceňujem aj vysoký počet zabitých. Najviac sa mi páči akcia v hoteli alebo prestrelka pri obchodníkovi so zbraňami, no všetka akcia je dostatočne zábavná. Herecké obsadenie je výborné, Tymothy Olyphant mi tu skvelo sadol, charakterom postavy, hereckým prejavom a aj charizmou, k tomu príjemná Olga Kurylenko a rozmanitý výber záporákov, prípadne vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, páči sa mi vizuálna stránka, nájde sa tu pár okulahodiacich scén, celková dynamika a aj to béčkové prevedenie. A poteší aj hudba. Takže som skutočne spokojný, Hitman je dynamická akčná zábava so skvelou hlavnou postavou a dá sa pozerať aj opakovane. 79%(28.4.2008)

• - Ačkoli je Hitman adaptací veleúspěšné hry, producent filmu Luc Besson tvrdí, že nikdy žádnou hru nehrál. (Pumiiix)

• - Film bol dokončený len pár mesiacov pred uvedením, pretože tvorcovia museli niektoré scény dodatočne natočiť. Jednou z nich bola scéna, v ktorej bojuje Agent 47 (Timothy Olyphant) s ďalšími troma zabijakmi vo vlaku. (Greenpeacak)

• - Hitman Eidos a tvorcovia IO Interactive vstúpili do rokovania o natočení filmu už v roku 2003. Nakoniec však práva získalo štúdio 20th Century Fox. (Greenpeacak)