• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie / USA, 2007, 89 min (Director's cut: 90 min)

Timothy Olyphant hrál Hitmana rozhodně líp než já :)(25.7.2009)

Zamrzí fakt, že Gens tak úplně nepochopil hru, takže odkazů na slavnou silent akci je opravdu minimum (děti u PC, jeden převlek). Ocelové lanko nikde, Hitman jako tichý zabiják ani náhodou (akce v klubu ala Matrix mne nebrala). Sice si Olyphant nebere servítky ani omylem a většinou nelítostný opravdu je (výtah, záchody), ale celkově to kvůli zmiňovaným výtkám není úplně ono. Osobní souboje jsou sestříhané prapodivně rychle a nejsou nic moc. Zůstává nám tak jen surová, překvapivě krvavá akce (střelba), která stojí za podívání. Jinak je Hitman spíše jen čistokrevný akční film, než zdařilou adaptací hry.(26.7.2008)

Vzhledem ke kritice filmu jsem moc nečekal, ale byl jsem "relativně velmi mile" překvapen. Jako bych se procházel počítačovou hrou... atmosféra naprosto perfektní. Hráčům má díky mnoha odkazům na hru (vzhled interiérů) určitě víc co nabídnout, ale myslím, že i ti co hru nehráli, si film můžou užít. Nejvíc sem se bál toho, že se 47 změní z chladnokrevného vraha bez citu v zamilovanou napodobeninu. To se bohužel do jisté míry stalo, ale jen do jisté míry. ŽeOlyphant se pro roli nehodí je bohužel moc samozřejmé.(11.12.2009)

• Renton

Scénář: Skip Woods .. Dynamicky odvyprávěné NIC. Scenárista Woods sesmolil něco tak neskutečně plochého, něco tak nehodícího se pro tuto herní předlohu. Vzal celek za špatný konec a vlastně Hitmana narouboval na tuctovou mezivládní konspiraci tajných služeb s úplně zbytečnou ženskou postavou a směšnou porcí dialogů. Odkazů na hru samotnou je absolutní minimum, zajímavá akce také nehrozí, ale vyloženě jsem se nenudil - ne že by byl film dobrý. Je prostě "dobře" blbý!! Xavier Gens ani Timothy Olyphant nejsou zdaleka tím nejhorším, pouze se drží v průměru, kam se ovšem celek nevyškrábal. Poctivá zábava pouze pro děti, co se narodily po roce devadesát a budou tak žrát tyto povrchní adaptace.(27.1.2008)

Pro někoho, kdo Hitmana nikdy nehrál, je jeho filmový zpracování průměrným akčním filmem s jednoduchým příběhem, spoustou kravin (už vůbec to "odstřelení" prezidenta na tu dálku!) a jedním "strašlivým" zabijákem. Ti, co Hitmana hráli, mají holt smůlu, protože tohle je mohlo jen těžko uspokojit. Olyphant mi nevadil, ačkoliv chápu, že se mohl zdát jako špatná volba, postrádá Hitmanovskou strohost. Scénář mu ale taky moc nepomáhá. Ono nevyzní moc drsňácky, když se neustále špičkuje s Olgou nebo s ní chodí po nákupech, nosí jí tašky a povídá si o plyšovejch zvířátkách. Jejich sbližování je taky velká sranda, tolik dialogů k popukání! Vykradená hudba je dobrá, ale "credit goes to Bourne" Takže radím vypnout mozek a jen se bavit. Pořád mnohem lepší, než druhej Kurýr. Fandům hry radím jedině, ať se klidně bouří, mají na to právo.(13.2.2008)