• Francie

Akční / Krimi / Drama / Thriller

Francie / USA, 2007, 89 min (Director's cut: 90 min)

Zamrzí fakt, že Gens tak úplně nepochopil hru, takže odkazů na slavnou silent akci je opravdu minimum (děti u PC, jeden převlek). Ocelové lanko nikde, Hitman jako tichý zabiják ani náhodou (akce v klubu ala Matrix mne nebrala). Sice si Olyphant nebere servítky ani omylem a většinou nelítostný opravdu je (výtah, záchody), ale celkově to kvůli zmiňovaným výtkám není úplně ono. Osobní souboje jsou sestříhané prapodivně rychle a nejsou nic moc. Zůstává nám tak jen surová, překvapivě krvavá akce (střelba), která stojí za podívání. Jinak je Hitman spíše jen čistokrevný akční film, než zdařilou adaptací hry.(26.7.2008)

• Segrestor

A kdy bude konečně ta adaptace piškvorků od Baye? Tam by to nemusel být takový průser, ne? nebyl by problém s obsazením a děj je taky jasnej, tam by měl pohov i scenárista. Celkově by to mohlo dopadnout v nejhorším případě stejně jako tohle béčko, uznej.(29.5.2013)

Nehrála jsem hru, takže nedokážu posoudit, jestli to bylo věrohodné, položené na těch samých základech... Ale mě se to vcelku líbilo. Na sobotní večer? Proč ne?!(19.4.2008)

Slušná akcia, Olyphant je skutočný bad-ass, príbeh slabučký, ale nakoniec, čo iné čakať od hernej adaptácie. Ako celok ma to celkom bavilo. Nekompromisná akcia, rýchle tempo a dobrá hudba. To mi stačí. 70%.(20.12.2009)

Sice s překopanou mytologií (Hitman opravdu není sirotek, ale klon...navíc nebyl vychován v kostele, ale pod blázincem), ale i tak se jedná o příjemnou oddechovku s nějakýma těma hláškama s krvavou polevou a navrch přidejme ještě mnoho odkazů na hru samotnou. Lidi, kteří od Hitmana čekali dalšího Bourna klidně osobně oddělám, bo to jsou pyče a tupé hovada. Fanoušci myslím dostali to, co od filmu čekali...Olyphant je celkem fajn (sice ne perfektní, ale fajn) a jeho držka přehrává snad jen 2x za film (pozoroval jsem). Tenhle film určitě žádnou díru do světa videoherních adaptací neudělá, ale o to se snad ani nikdo nesnažil. Silent Hill holt pořád zůstává na vrcholu :)(16.12.2007)

• - Agenta 47 měl původně hrát Vin Diesel. Z jeho akvizice však nakonec sešlo, a tak měl roli ztvárnit Jason Staham. Ten však odmítl, díky čemuž role připadla Timothymu. (KucC)

• - Agent 47 řídí Audi S5 a také Audi A4 cabriolet. (Satan)

• - Největší změnu oproti hře představuje to, že ve filmu najdeme ženu (ruská modelka Olga Kurylenko), která v ledově chladném agentovi vůbec poprvé probudí nějaké city. (Pumiiix)