poster

Ponyo z útesu nad mořem

 • Česko

  Ponjo z útesu nad mořem

  (festivalový název)
 • Japonsko

  Gake no ue no Ponyo

 • Japonsko

  崖の上のポニョ

 • anglický

  Ponyo

 • Slovensko

  Ponyo z útesu nad morom

  (festivalový název)

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Japonsko, 2008, 100 min

Režie:

Hajao Mijazaki

Scénář:

Hajao Mijazaki
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bouncer
  ****

  Další krásná pohádka od Miyazakiho, i když tentokrát trochu slabší než předchozí počiny a možná až moc dětská. Ale stále kvalitní podívaná. Miyazaki finds Nemo...ehm, Ponyo :-)(21.6.2009)

 • joehot
  ****

  Jediný vyloženě pozitivní Miyazaki co znám. 8/10(27.9.2011)

 • Botič
  ***

  The Life Aquatic with Hayao Miyazaki. Ponyo je po vizuální stránce dobře uleželým máslovým ležákem, kterému se daří zalepit divákovi při sledování zřítelnice a zatajit mu tak slabší děj. Jenže (ne)dlouho po skončení se onen pocit nejslabšího Miyazakiho kousku vyplaví na povrch jako plechovka znečišťující zátoku. O to víc si teď vážím Princezny Mononoke a Cesty do fantazie. Nicméně pořád se jedná o velmi solidní standard dokazující, že 2D animace není mrtvá, jen musí být pod dohledem hravé duše ukazující nemožné měnící se pod rukama ve skutečnost. S přesahem, kdy si v dnešní době zaručeně každá ryba přeje být člověkem, ale ten si v žádném případě nepřeje býti rybou.(3.5.2010)

 • Divočák
  ***

  Nejslabší Miyazakiho film. Hayao vyměnil svůj oblíbený vzdušný svět za svět podvodní, a i když i do něj dokázal vdechnout svou úžasnou fantazii, není jí tentokrát ani zdaleka tolik, jako jsme z jeho starších děl zvyklí. Děj nejenže je vlastně úplně o ničem, ale postrádá i vnitřní logiku. Hlubší pozadí nového světa vám navíc zůstane ukryto a i proto, že je spousta zásadních věcí pouze lehce naklepnuta, vám motivace jednotlivých postav přijde mnohdy naprosto nesmyslná či nepochopitelná. Jakoby celý film vznikl jen proto, aby mistr mohl ještě jednou na stará kolena nechat na plátně proletět pár kreslených ryb, kupodivu v daleko horší animaci, než u jeho i o celou dekádu starších filmů.(12.8.2009)

 • mm13
  ***

  Príbeh o rybke, ktorá chcela byť človekom. To je asi tak všetko, čo k tomu môžem povedať. Buď mi niečo podstatné uniká (nie, ekologický podtext to nebude, ale že by ma takto podaný dojal povedať nemôžem) alebo si dal Miyazaki totálny time-out. Alebo som sa v ňom mýlil a Mononoke je ojedinelý zázrak? Uvidíme, čo nám dá jeho prvotina Naušika...(27.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace