Ponyo z útesu nad mořem

Japonsko, 2008, 100 min

Hajao Mijazaki

Hajao Mijazaki

Acuši Okui

Jak již z mnoha koutů zaznělo - nejslabší Mijazaki, jakého jsem zatím viděla a to jsem ho viděla téměř celého. Skoro bych i řekla, že u tohoto filmu docházely síly, trošku se vykrádalo z vlastního díla a nebyla vůle dotáhnout film k něčemu napínavému. Ona v podstatě i Kiki je pohodový příběh, kde se moc neděje, ale vidíme u ní vývoj apod. To zde chybělo. Nic se vlastně nestalo, pokud nepočítáme drobnosti jako vstání babek z vozíků. Malá mořská víla bez zla, padouchů, ale zato s pětiletými. Barevný poklidný příběh, který je sice Mijazakovský, ale jakoby bez duše.(5.10.2016)

Těžké okomentovat. Po angažované Princezně Mononoke (a ostatních náročnějších filmech) je tu milý příběh...pro děti. A přes to jsem se nějak nedokázal přenést...(31.12.2008)

Zlatý Lev - výběr(27.8.2008)

I když to prakticky nemělo žádný děj jak píše sysel, tak jsem z toho byl stejně unešený. Viděno v NY v americkém dabingu.(19.9.2009)

Další krásná pohádka od Miyazakiho, i když tentokrát trochu slabší než předchozí počiny a možná až moc dětská. Ale stále kvalitní podívaná. Miyazaki finds Nemo...ehm, Ponyo :-)(21.6.2009)

• - Film se umístil na 2. místě seznamu Dentsu "2008 Hit Products in Japan". Na prvním místě byla herní konsole Wii. (Saku)

• - Miyazakiho inspirovala Malá mořská víla od H.Ch.Andersena. (Saku)

• - Postava Sōsukeho je vytvořena podle Miyazakiho syna, když mu bylo pět let. (Saku)