Ponyo z útesu nad mořem

Japonsko, 2008, 100 min

Hajao Mijazaki

Hajao Mijazaki

Acuši Okui

Hajao Mijazaki naštěstí není jedním z těch, kdo považují pojmy dětský a dětinský za synonyma. Díky tomu tato animovaná dobrodružná pohádka není o nic menším filmovým zážitkem než ostatní mistrova díla. Navíc tu asi vážně funguje nějaká magie, protože jsem doslova cítil příliv pozitivní energie. A něco takového jsem právě potřeboval. Takže tisíceré díky!(9.1.2014)

Těžké okomentovat. Po angažované Princezně Mononoke (a ostatních náročnějších filmech) je tu milý příběh...pro děti. A přes to jsem se nějak nedokázal přenést...(31.12.2008)

Miyazakiho variace na Malou mořskou vílu je sice zaměřena více na děti, nicméně pořád se jedná o dobrou záležitost, která mě nakonec smetla. Velkou měrou se na tom podílel - kdo jiný? - Joe Hisaishi.(15.8.2010)

Není to Miyazaki jako dřív ale pořád se na to dobře kouká, příběh to má jednoduchý a asi je to tentokrát více pro děti než pro dospělé ale i tak se mi to moc líbilo :)(4.8.2011)

Bez přetvářky, s hrdostí a otevřeným srdcem přijímám pro tento okamžik pozici mrněte. Kouzelný strýček Miyazaki mě opět dostal.(9.7.2012)