Už jsme doma?

Nina Ruscio

Kostýmy:

Jori Woodman
  • Stegr

Zlaté maliny 2007 - 1 Nominace - Nejhorší remake/vykrádačka...(12.2.2008)

• Bauer

Volné pokračování celkem zdařilé komedie Už jsme tam, je bohužel o něco horší. Určitě jde o odpočinkovou komedii, ale bohužel zde není až tak moc vtipných scén. Zatímco v jedničce milé a roztomilé (ironie) dětičky ničili luxuxní vůz Lincoln Navigator, tak ve druhém díle si dali pokoj a byli celkem hodný. Až tedy na tu holku Aleishu Allen, která mi neuvěřitelně lezla na nervy. Byla mi hrozně nesympatická. Ve dvojce se pro změnu ničí luxuxní dům, ale naštěstí se dá do pořádku. Herec Ice Cube mně vážně baví. Je na něm vidět, že je to pohodář a potvrzuje, že ne každý rapper musí být tvrdý gangster, ale že i rapper může hrát v rodinné komedii. Největší peckou byl ovšem borec a zároveň všeuměl John. C. McGinley. S ním mně dostávali snad všechny scény. Bohužel celkově jsou to 2*, ale kdyby vzniklo nějaké další pokračování, tak by mi to ani nevadilo, už jen kvůli sympaťákovi Icovi!!!(18.4.2008)

• freddy

Tak u tohoto filmu asi pan scénárista nevěděl, kde vzít inspiraci, tak si hlavní zápletku vypůjčil z o 20 let staršího filmu s Tomem Hanksem Dům za všechny peníze. Ale nutno dodat, že to tomu původnímu filmu nesahá ani po kotníky. Zatímco tam všechno fungovalo tak nějak přirozeně a byla to sranda, v tomto filmu to je jedna velká křeč a všechno tam vypadá velmi nuceně a až neuvěřitelně trapně. Prostě autor scénáře potřeboval něčím zaplácnout děj, tak zvolil rozpadající se dům, do kterého se nastěhovali noví nájemníci, aniž by tušili, v jakém je dům ve skutečnosti stavu. Ale jak už jsem naznačil, tohle vůbec nepůsobí přirozeně. Celý film je vůbec takový křečovitý, bez špetky inovace a nějakého dobrého nápadu. Ani žádné vtipné hlášky jsem tu neobjevil, a postava "všeumětela" Chucka mi už po několika minutách lezla na nervy. Zkrátka tohle je film, který ani já, kterému se téměř všechny komedie líbí a dokáže na nich najít nějaká pozitiva, nemohu označit za aspoň trochu povedený. Tohle je prostě z půlky vykrádačka a z půlky trapný film, který neumí být ani průměrný. Ale přece jen jsem to dokoukal do konce a ani jednou jsem neměl nutkání to přepnout nebo vypnout, takže to asi zase tak špatné nebylo. Proto nakonec dávám docela příznivé hodnocení v podobě dvou hvězdiček, ale bylo to velmi těsné a k jedné hvězdičce nebylo daleko.(26.11.2008)

A mě to takhle skoro po ránu docela sedlo. Ice Cube nějaký ten talent prodal a John C. McGilnley mě svýma, neustále se měnícíma, polohama docela bavil. Zejména proměna z nekompromisního úředníka v chápajícího dělníka mě rozesmála. No konec byl samozřejmě klasicky přeslazenej, ale s tím se dalo tak nějak počítat a mě to nijak netrápilo. Jindy by to možná bylo za míň, ale dneska za pěknejch 60%.(1.9.2013)

Řekl bych pokračování v podobném stylu jako první díl. Zase nic světoborného, ale pobavilo mě to. Mělo to i myšlenku ( sice americkou), ale nějaká tam byla.(13.6.2011)