Už jsme doma?

Nina Ruscio

Kostýmy:

Jori Woodman
  • freddy

Tak u tohoto filmu asi pan scénárista nevěděl, kde vzít inspiraci, tak si hlavní zápletku vypůjčil z o 20 let staršího filmu s Tomem Hanksem Dům za všechny peníze. Ale nutno dodat, že to tomu původnímu filmu nesahá ani po kotníky. Zatímco tam všechno fungovalo tak nějak přirozeně a byla to sranda, v tomto filmu to je jedna velká křeč a všechno tam vypadá velmi nuceně a až neuvěřitelně trapně. Prostě autor scénáře potřeboval něčím zaplácnout děj, tak zvolil rozpadající se dům, do kterého se nastěhovali noví nájemníci, aniž by tušili, v jakém je dům ve skutečnosti stavu. Ale jak už jsem naznačil, tohle vůbec nepůsobí přirozeně. Celý film je vůbec takový křečovitý, bez špetky inovace a nějakého dobrého nápadu. Ani žádné vtipné hlášky jsem tu neobjevil, a postava "všeumětela" Chucka mi už po několika minutách lezla na nervy. Zkrátka tohle je film, který ani já, kterému se téměř všechny komedie líbí a dokáže na nich najít nějaká pozitiva, nemohu označit za aspoň trochu povedený. Tohle je prostě z půlky vykrádačka a z půlky trapný film, který neumí být ani průměrný. Ale přece jen jsem to dokoukal do konce a ani jednou jsem neměl nutkání to přepnout nebo vypnout, takže to asi zase tak špatné nebylo. Proto nakonec dávám docela příznivé hodnocení v podobě dvou hvězdiček, ale bylo to velmi těsné a k jedné hvězdičce nebylo daleko.(26.11.2008)

• Dubro

Každý občan, ktorý zvládol dopozerať toto dielko až do úplného konca, musí byť obdarený nadpozemskou dávkou trpezlivosti.(7.7.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $49,662,533Tržby Celosvetovo $58,388,068Tržby za predaj DVD v USA $23,132,814 //počet predaných kusov 1,330,412(25.11.2008)

• Vojťas

Mno tak nejen že Ice Cube šel do rodinné komedie stejně jako Arnold (Policajt ze školky) nebo Vin (Ochránce) - on dokonce hraje v pokračování! ... Ale jelikož už první pokus podle mě nebyl moc přeslavný (asi měl film velkou návštěvnost, tak proč nevytřískat ještě víc - jinak fakt nechápu), tak nevím, proč se do toho vrhnul! ... :o/// ... Sice jsem se u filmu nenudil (už za to většinou dávám 3*), ale jelikož jsem se při žádných scénách ani neusmál, tak musím dát 2* .... i když je to tedy hooodně podobné jako předchozí film (UŽ JSME TAM?)! ..... P.S.: Teď jsem koukal na to, co chystá další borec THE ROCK a film THE GAME PLAN s označením rodinná komedie mě akorát dopředu naštval!(23.9.2007)

Celkem pohodová komedie, která nespadla pod průměr díky zábavnému Chuckovi a dabérovi Jaroslavu Kaňkovském, jehož hlas a smích skvěle zapadl k této postavě a mě bavil. Jediná věc, která mě přišla trapná byl ten souboj s netopýry, jinak si nestěžuju. :-)(9.6.2012)

• - Film byl poslán do kin pod názvem „Needs Work“. (Pumiiix)

• - Nickova hláška: "Neumím karate, ale ovládám ka-razay!" (I don't know karate, but I know ka-razay!) je ve skutečnosti část textu Jamese Browna z písničky "The Payback", která vyšla v roce 1974 na stejnojmenném albu. (HappySmile)