Vlastně to byla velmi příjemná podívaná s přirozenou rodinnou atmosférou. Lauren Graham pro mě zůstane navždy Lorelai, ale i tak je nepopsatelně přirozená... nemluvě o Mandy Moore, nebo Diane Keaton, které svou roli zvládli na jedničku... Myslim si, že lidi zbytečně odsuzujou filmy jako je tenhle... Je to spíš průměr, to je jasný, ale dyť kdyby všechny filmy byly tak dokonalé a člověk by se u toho nemohl uvolnit a vcítit se do děje, tak by mě to snad ani nebavilo, ne? Nemůže být každý film Forrest Gump... Není to žádné drama, ani perfektní herecké výkony tu asi nenajdete, ale je to jen odpočinková zábava o normálním životě a paradoxu, že dcera s matkou jsou vlastně úplně stejné, i když si nerozumí. Zároveň je tu ukázána rozpolcenost mezi dvěma partnery, které má hlavní hrdinka oba ráda, což je sice trošku přehnané, nebo alespoň diskutabilní... ale zároveň pochopitelné, protože se těší z jejího štěstí... Celé to bylo smělé, spontánní, bezprostřední - rozhodně to nebylo nudný, ani slaboduchý. Mě se to moc líbilo a myslim si, že je nedoceněná tahle normální romantická komedie :)(21.1.2009)

Dějově film není špatný, ale co se mě na filmu příčí, jsou ty herecké výkony! Tím jak moc tlačí na pilu, akorát snížili kvalitu- jako celek fiilmu.(21.1.2013)

• hippyman

pokud hledáte odpočinkovou romantickou komedii, u které vás něco překvapí či rozesměje... rozhodně si nepouštějte tuhle křečovitou trapárnu! naprostá dialogová a přehrávaná nuda, slovy jedna scéna, u které jsem se usmál, pytle a pytle klišé, místy se mi fakt až zvedal kýbl. tohle příjemný rozhodně nebylo a vlastně ani nevím, za co těch 30% dávám...(22.11.2009)

• sssssycak

Tak takováhle máti by lezla na nervy asi každýmu. 2* pro Milly, která to s ní dokázala tak dlouho vydržet... Jinak celkově ne moc podařená romantická komedie, bez jakéhokoliv nápadu či špetky vtipu. Bohužel.(21.8.2010)

• Chrustyn

Diane Keaton se pitvoří jako energická trubka ... pardon matka, která své dceři hledá toho pravého. Křečovité fórky a kýčovitá romance nezaručují, že se u tohoto filmu bude jen trochu inteligentní a řádně dospělí divák bavit.(8.8.2010)

• - Ve scéně na pohovce, kde se Daphne Wilder (Diane Keaton) a Joe (Stephen Collins) líbají, si Daphne rozváže suk na šále a políbí Joa. Když ale vstane z pohovky, suk na její šále je stále zavázaný. (Terkamer)

• - Jména dcer Maggie (Lauren Graham), Milly (Mandy Moore) a Mae (Piper Perabo) pochází z básně, která začíná rýmem: "Maggie and Milly and Molly and May went to the beach to play one day" (Maggie a Milly a Molly a May si jednoho dne šly hrát na pláž). (HappySmile)

• - Dorty, které ve filmu uvidíte, vytvořila společnost Cake Divas, která vyrábí dorty pro řadu filmů a seriálů - např. Buffy, přemožitelka upírů, Čarodějky, Arrested Development, Soudkyně Amy, Pohotovost a mnoho dalších. (HappySmile)