Organizm (TV film)

Russell Denove

Kostýmy:

Barcie Waite
  • bestlama

A můžou být rádi za 2*. Místy jsem uvažoval nad odpadem. Ale za snahu a pěkné efekty :)(18.6.2010)

• J*A*S*M

Čekat od jakéhokoli filmu spadajícího pod Sci-Fi Channel kvalitativně alespoň průměrnou podívanou je bláhové. Living Hell (aka Organizm) je opravdu hodně špatným filmem, jehož jediným pozitivem je, že zas až tak moc nenudí. Televizní zpracování se znatelně podepsalo jak na hercích, tak hlavně na speciálních efektech, které působí spíš jak z nějaké starší počítačové hry, než z moderního filmu. Těžko můžu tenhle výtvor někomu doporučit, ale k sehnání jsou i větší zhůvěřilosti. 20%.(24.2.2008)

• Sysel_CZ

Že se samopaly nasazují proti květinám v počítačových hrách považuji vcelku za přirozené; že se proti nim nasazují ve filmu považuji za exemplární příklad tuposti filmařů.(18.11.2009)

Já nevím, mně se Organizm dost líbil. A rozhodně mi nepřišel tak špatný. Myslím, že alespoň nějakých 40% i více by si zasloužil. Od začátku to pro mě bylo napínavé a díky spádu, napětí a slušné atmosféře jsem udržela pozornost až do konce. Pravda, efekty onoho Organizmu nejsou zrovna omračující, ale celkový námět i zpracování se mi líbilo. Kdyby měl film větší rozpočet, nějaké to "hvězdné" obsazení a chopil se toho třeba Michael Bay, klidně by se mohlo jednat i o "hit roku.":) Ericu Leerhsen si pamatuju pouze z Texaského masakru, ale i zde obstála docela slušně. Dojde i na lehce erotickou scénu "rituálního" potírání krví, v níž jsem nabyla dojmu, že Erica vypadala přesně jako Carrie, kterak se vracela z "nevydařeného" maturitního večírku:) Způsob likvidace nezničitelného subjektu je dost možná pochybný a vypadá to, jako by tvůrci nevěděli, jak by se vlastně dal zničit, a proto přišli s nápadem genové odolnosti hlavního hrdiny, jejíž původ sahá až k vědci, který tento Organizmus vytvořil. Líbilo se mi to, a minimálně alespoň jako možnost biologické zbraně je to velmi efektivní.(21.6.2012)

Na béčkově-televizní pojatý horor velmi koukatelné zpracování, líbila se mi kamera a jak to bylo celé natočeno. některé scény byly docela hnus. V pozitivním duchu hodnocení. Herecky to není nijak světaborné, ale zapadá to, do celého schématu tohoto filmu. Přestože je to typicklý film, kdy je divák napřed o několik minut před odehrávajícím se dějem, nenudil jsem se a bavilo mě to, jen nemělo co překvapit. Atmosféra taky vcelku ušla, zápletka a příběh celkově už byl dost slabý i tak si to jako klasická žánrovka u mě vysloužilo pěkných 5/10(19.1.2012)