Past na žraloka

• USA Shark Bait (více)

Malý bezstarostný rybí kluk se s rodiči přestěhuje na nový korálový útes. Jeho život se změní v okamžiku, kdy mu tátu a mámu chytí do rybářské sítě. Od této chvíle se o sebe musí postarat úplně sám. Naštěstí si na novém místě najde rychle spoustu kamarádů, se kterými vymýšlejí jednu lumpárnu za druhou. Jednoho dne ale spatří Cordelii – tu nejkrásnější rybí slečnu, jakou kdy potkal. Zamiluje se. Ale zdaleka není jediný, komu se Cordelie líbí. Útesu vládne nebezpečný žralok Troy se svou partou stejně zubatých kamarádů. Ten slíbil, že neublíží žádné rybce, když si ho Cordelie vezme. S tím se ale statečný hrdina nehodlá smířit a rozhodne se s Troyem bojovat. Dokáže tak malá rybka získat lásku své vyvolené a zároveň ji i útes ochránit před divokým žralokem? (oficiální text distributora)

genetique

Ani neviem akým omylom sa u mňa doma ocitol tento filmík a tak som si ho hneď pustil (aby som mal túto pôvodne predpokladanú somarinu čím skôr za sebou). Tvorcovia zhutnili a poskracovali na minimálny čas, čo sa dalo a spravili to perfektne, lebo na viac, než 70minút čistého času tento banálny príbeh ani nemá. Preto stačí pobaviť aby som sa poriadny chytil do pasce, no po pár minútach z nej aj vyplával. Taká slušná jednohubka. A grafika bola to posledné, čo by mi malo vadiť. 60%. ()

vrch07256732

Nevadila by mi ani tak animácia - skôr film má problém po Nemovi a Príbehu žraloka (nezabudnime ani na Malú morskú vílu) v oblasti morských rybacích animákov nejako ohúriť, resp. vôbec nejak zaujať. Pre decká to bude na krátky čas ok, tie moje to videli a nejako nepýtajú repete (ako normálne býva zvykom). Na škodu je hneď na začiatku tragická scénka - malému onému ulovia rodičov - čo je výsadou aj mainstreamových animákov (Nemo, Leví kráľ, Dobrý Dinosaurus), neviem prečo majú scenaristi v tomto záľubu - ide predsa o film pre deti, nie o drámu - tej si decká v dospelosti užijú aj bez kina ()

finy_cz

Hledal jsem jedinou věc, kterou bych na tom filmu ocenil. Našel jsem: titulky byly čitelné i z 10ti metrů na 15" monitoru. Ale k čemu jsou velký titulky, když mě po téhle katastrofě zajímá jen to, čím si teď spravím chuť? Strašná animace, příšerné „trapné“ vtipy, hrozné dialogy a k tomu všemu mě ani děj neupoutal. Nelíbilo se mi to, takže dávám 1/5 (10%) za snahu. PS: divím se, že se s tímhle dílem tvůrci dostali do plusu (rozpočet/ tržby). a PPS: ani distributor se na to nemohl dívat, jinak by napsal jiný obsah než to, co tu čtu :-D. ()

Jillen odpad!

Natočit tohle můj kamarád, sklidí za to odemě poklonu, ale že se někdo opováží do toho vrazit 10 millionů a vypustit to pod záštitou Warnerů do širého světa, to je troufalost nadevše. Člověk nemusí být pc grafik, ale to co je předvedeno zde je na úrovni dvacetiletého studenta, který se po večerech nudí a tak si pro sebe a své přátele dělá animák. Eště, že existuje ten Torrent, těch 99,- za studentský lístek bych si vyčítal...Dávám 0% ()

Fiftis

Shark Bait je neuveriteľne slabý film, ktorý vykradol Nema i Príbeh žraloka. A zároveň je opticky dlhý, nudný, nič sa v ňom nedeje a vôbec, s výnimkou prvého ročníka základnej školy nemá divácku klientelu. Dokonca aj tá sa otočí na päte, vzhľadom na neznámosť, slabé vtipy i dej, oveľa rýchlejšie, ako si distribútor mohol myslieť. Čo je však najhoršie, film nefunguje ani po formálnej stránke. Animácia je strašne slabá. Je to mizéria, a mieri na neuveriteľne nízke pozície. Kedy ste naposledy videli nedostatočnú paletu farieb, prázdne textúry a miestami dokonca sekanú animáciu? Holt je to film z roku 2006, takže to vieme pochopiť. ()