Past na žraloka

Reef, The

Animovaný / Rodinný

USA / Jižní Korea, 2006, 77 min

• kOCOUR

Žalostný pokus o konkurenci současným špičkám, který selhává už ve svém základu. Animace je rozmazaná, vybledlá a seká se (!). Příběh ze statického neživotného světa v takovém balení není najednou proč sledovat - a i když chcete, dostanete jen pouhou vykrádačku Nema a Příběhu žraloka. Fuj!(23.2.2007)

Myslím, že každého při koukání čeká chtě nechtě porovnávání se zápletkově takřka totožným Shark Tale. Zápletka podobná a je to taky o rybách, ale tím podobnost končí. Shark Bait je podle mě ještě daleko prímovější kousek než jeho kolega, animace si mě získala... no, nebylo to hned, až za chvilku. Ale pak už nepustila. Vtípky jsou vtipné, napínavé scény napínavé a celé je to tak strašně roztomilé a zábavné, že pět málem nestačí.(10.2.2008)

• MoiJe

Hrozna animacia. Ten kazdu chvilu ukazovany utes ma bude este nejaku dobu strasit, brrr (sialene farebny, rozmazany a vyzerajuci ako narychlo namalovane pozadie podobne tomu co maju ocove rybky v akvarku). A hrozne songy na tema Troy. Inak klasika, pohodka, par vtipkov, par pouceni atd...(6.3.2007)

• Slarque

Je to barevné a hýbe se to. Má mi to stačit? Viděno s českým dabingem, takže nemohu vyloučit, že v originále mohl být třeba i nějaký humor. Česky to byl spíš úmor (30%).(23.12.2015)

• Big Bear

Po úspěchu Nema asi někoho napadlo svézt se na vlně popularity podobným animákem ale s jinou rybou. Nepovedlo se. Nejde jen o to zpracování. Zatímco Nemo se pohybuje v prostředí, které lze vidět při potápění u pobřeží Egypta, hrdina tohoto filmu plave v prakticky mrtvém moři. Jen semtam nějaká chaluha a když už jsou u dna sasanky, tak jen proto aby jimi mohl prohnat proradného zabijáka. Ale nejde jen o archaické animace. Děti mají rádi hezký příběh a vtipy (včetně dospělých) a zde jich je jako šafránu. Takhle prostě ne a doufám, že po tomhle rybím salátu se začnou dělat animáky zase na souši. Dvě perly. * *(24.11.2013)