poster

Kasandřin sen

 • USA

  Cassandra's Dream

 • Slovensko

  Kasandrin sen

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • viperblade
  *****

  K obrazovce jsem usedal s tím, že zhlédnu film od Woodyho Allena, ale byl jsem připraven na Manhattan. A když najednou vidím nějaký Kasandřin sen, tak jsem měl chuť TV vypnout, JENŽE pak jsem zahlídl, kdo v tomto hraje a hned bylo vymalováno. McGregora mám v TOP 10 herců a Farrella jsem si dost oblíbil poté, co nějakou chvíli strávil v jedné Budce. Takže jsem film nevypnul a byl jsem připraven na vše. A musím říct, že nejsem zklamaný. Oba zmiňovaní hrají jako o život, takže jsem se nenudil. Navíc jsem ocenil i fakt, že Woody si pěkně pohrál s charaktery těchto postav (ze začátku je Farrell vykreslen jako ten riskující bez svědomí, aby se to pak obrátilo). Celou dobu jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdami a přitom jsem si říkal, že tím, jak Woody oddaluje to, co má přijít, dám čtyři. Jenže pak přišlo něco, co jsem nečekal a proto dávám pět hvězd.(17.9.2009)

 • 3DD!3
  *****

  Allenovy filmy vůbec neznám a bez mučení se přiznávám, že jsem se na KASANDŘIN SEN podíval jen díky lahůdkovému obsazení. Ewan McGregor i Colin Farrell jsou perfektní a bratrsskou dvojci jim člověk bez problémů věřil. Trochu mě překvapilo, že z téhle dvojce byl zrovna Farrell za toho většího srabáka. Příběh není nijak složitý nebo přehnaně psychologický, ale jde o příjemně plynoucí drama o problémech a jejich řešení. Možná to není na čístých 5, ale už kvůli hudbě Phillipa Glasse musím jít trošku výš.(18.4.2008)

 • Tosim
  ****

  Chůze by nám dejme tomu šla. Za každé překročení však zaplatíme něčím pro nás velmi cenným. JE TO AŽ SMĚŠNÉ, JAK SI S NÁMI ŽIVOT ZAHRÁVÁ. ŽIVOT NIC NEZNAMENÁ, POKUD NENÍ ABSOLUTNÍ IRONIÍ.(2.6.2008)

 • Aky
  *****

  Neexistuje žádný zločinecký gen. Zločincem se člověk stává. Toto je přesná psychologická studie jedné z cest k cíli. Výtečně napsané, skvěle zrežírované a dobře zahrané. Zcela věrohodný film, jeden by i uvěřil, že to Woody Allen má osobně nažité.(30.7.2011)

 • Tommy987
  *****

  Starý Woody opúšťajúci svoje tradičné témy, mesto a postavy mi je po chuti čím ďalej, tým viac. Cassandra's Dream je mrazivý thriller, ktorého príbeh je síce jednoduchý ako facka, no podmanivé výkony McGregora i Farrela, Allenova pevná režisérska ruka a v neposlednom rade Glassova tradične übergeniálna hudba držia divákovu pozornosť počas celej stopáže. Allen je naviac až prekvapivo temný a k svojim postavám veľmi nemilosrdný, ani sa nesnaží vyvolávať k nim nejaké divácke sympatie - Ian je cynický bastard, Angela rovnako cynická mrcha, Terry slabošský looser a Kate jednoduchá pipka. Neviem, čo tohto neurotického starčeka v posledných rokoch pochytilo, ale len tak ďalej... 9 / 10(14.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace