poster

Kasandřin sen

 • USA

  Cassandra's Dream

 • Slovensko

  Kasandrin sen

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Eddard
  ***

  Woody na staré kolena chrlí filmy, jako by každou chvíli čekal zubatou návštěvu. A to přitom tvrdí, že ho nezajímá nesmrtelnost dosažená životním dílem :) No, k filmu. Nejsem moc nadšený, ale v zásadě povedý film. Farell s McGregorem mi přišli jako moc velké hvězdy na film takhle komorního rozsahu - měl jsem co dělat, abych jim jejich postavy uvěřil. Příběh samotný potom v mnohém připomíná Match Point, přišel mi ale méně elegantní a kompaktní. Allen je schopný režisér ať už vezme do pacu jakýkoli žánr - a má po těch letech komediální živnosti samozřejmě plné právo, natočit pár tragédií. Vtip je v tom, že třebaže jeho komedie můžou být výjimečné, tragédie (zatím to tak aspoň vypadá) pouze kvalitní. Uvidíme, co předvede v Madridu. 60%(31.5.2008)

 • xxmartinxx
  **

  Kdyby to jen neopakovalo Vraždy a poklesky, klidně bych dal 3. Přestože jsem se na ten film nedokázal pořádně zaměřit, byl bych tak hodný. Takhle jde ale o snad nejslabší dosavadní allenovku, a to přestože skotský přízvuk je cool.(23.7.2012)

 • formelin
  ****

  Scénář Woody Allen ..Hudba Philip Glass (parádička).. Kamera Vilmos Zsigmond .."Jak daleko jste ochotni zajít pro uskutečnění vašeho snu?.." Mno jsem tak trochu na rozpacích.. celkem mrazivý triller jako z Hitchcockovy dílny a úžasná Glassova hudba tomu dodává ještě větší šmrnc.. mno, ale budu se na to muset ještě jednou juknout a zřejmně i přehodnotit..(8.4.2008)

 • Legas

  Woody Allen by měl buď zůstat u svých umluvených satir, v klidu se dál opakovat, já bych mohl v klidu nadávat, že už se tvůrce sám vyčerpal a že neustále nabízí to samé - spoustu textu, často vtipného, kterému by možná slušel více i papír (nač jsou mu obrázky), a byl bych spokojenější. Jeho pokus natočit film o tom, jak někdo chce (nebo je donucen okolnostmi, to je jedno) vraždou přijít k penězům, který se jmenoval Match Point, jsem mu ještě sežral, respektive jsem si ho poctivě celý odnudil, ale dvakrát do téže řeky nevstoupíš!! Oba bratři se chovají jako idioti, respektive jsem od obou herců každou chvíli čekal, kdy si začnou cucat palec a maminka je bude muset pochovat na svých ňadrech. Tak pitomoučký dějový rozjezd, kdy není absolutně komu fandit, natož někoho chápat, jsem dlouho neviděl. 37 minut - déle to nešlo.(2.10.2008)

 • Renton
  ****

  Scénář: Woody Allen .. Další hutná Allenovka, na hony vzdálená jeho slavným komediím, která je sice provařenou moralitou v rovině přímočarého děje, ale ani tak neztrácí osobitým podáním pana režiséra na své působivosti. Ewan McGregor i Colin Farrell jsou herecky excelentní, jako bratrská dvojice funkční a skvěle k sobě pasují. Lepší než Match point.(5.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace