Kasandřin sen

Cassandra's Dream

Kasandrin sen

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 108 min

K obrazovce jsem usedal s tím, že zhlédnu film od Woodyho Allena, ale byl jsem připraven na Manhattan. A když najednou vidím nějaký Kasandřin sen, tak jsem měl chuť TV vypnout, JENŽE pak jsem zahlídl, kdo v tomto hraje a hned bylo vymalováno. McGregora mám v TOP 10 herců a Farrella jsem si dost oblíbil poté, co nějakou chvíli strávil v jedné Budce. Takže jsem film nevypnul a byl jsem připraven na vše. A musím říct, že nejsem zklamaný. Oba zmiňovaní hrají jako o život, takže jsem se nenudil. Navíc jsem ocenil i fakt, že Woody si pěkně pohrál s charaktery těchto postav (ze začátku je Farrell vykreslen jako ten riskující bez svědomí, aby se to pak obrátilo). Celou dobu jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdami a přitom jsem si říkal, že tím, jak Woody oddaluje to, co má přijít, dám čtyři. Jenže pak přišlo něco, co jsem nečekal a proto dávám pět hvězd.(17.9.2009)

Allenovy filmy vůbec neznám a bez mučení se přiznávám, že jsem se na KASANDŘIN SEN podíval jen díky lahůdkovému obsazení. Ewan McGregor i Colin Farrell jsou perfektní a bratrsskou dvojci jim člověk bez problémů věřil. Trochu mě překvapilo, že z téhle dvojce byl zrovna Farrell za toho většího srabáka. Příběh není nijak složitý nebo přehnaně psychologický, ale jde o příjemně plynoucí drama o problémech a jejich řešení. Možná to není na čístých 5, ale už kvůli hudbě Phillipa Glasse musím jít trošku výš.(18.4.2008)

Chůze by nám dejme tomu šla. Za každé překročení však zaplatíme něčím pro nás velmi cenným. JE TO AŽ SMĚŠNÉ, JAK SI S NÁMI ŽIVOT ZAHRÁVÁ. ŽIVOT NIC NEZNAMENÁ, POKUD NENÍ ABSOLUTNÍ IRONIÍ.(2.6.2008)

Neexistuje žádný zločinecký gen. Zločincem se člověk stává. Toto je přesná psychologická studie jedné z cest k cíli. Výtečně napsané, skvěle zrežírované a dobře zahrané. Zcela věrohodný film, jeden by i uvěřil, že to Woody Allen má osobně nažité.(30.7.2011)

Starý Woody opúšťajúci svoje tradičné témy, mesto a postavy mi je po chuti čím ďalej, tým viac. Cassandra's Dream je mrazivý thriller, ktorého príbeh je síce jednoduchý ako facka, no podmanivé výkony McGregora i Farrela, Allenova pevná režisérska ruka a v neposlednom rade Glassova tradične übergeniálna hudba držia divákovu pozornosť počas celej stopáže. Allen je naviac až prekvapivo temný a k svojim postavám veľmi nemilosrdný, ani sa nesnaží vyvolávať k nim nejaké divácke sympatie - Ian je cynický bastard, Angela rovnako cynická mrcha, Terry slabošský looser a Kate jednoduchá pipka. Neviem, čo tohto neurotického starčeka v posledných rokoch pochytilo, ale len tak ďalej... 9 / 10(14.3.2008)