Odvlečen

Rendition

Unesený

Thriller / Drama / Válečný

USA / Jihoafrická republika, 2007, 117 min

Hvězdnými jmény prostoupený snímek, který si zaslouží hvězdičku navíc za výborný konec.(27.9.2009)

Rozpočet $27,5miliónaTržby USA $9,736,045Tržby Celosvetovo $27,038,732Tržby za predaj DVD v USA $5,996,342 //počet predaných kusov 309,880║ nie úplne príbehovo dozreté /45%/(10.2.2010)

• novoten

Tenhle příběh jako bych už někde viděl. Každý kus scénáře vypadl z jiného filmu, kde byl navíc i lépe zpracován. A proto se na jednom místě slévá Nepohodlný, Úhel pohledu nebo Babel, do toho se obrátí dokonce i ne úplně srozumitelné časové uspořádání a já jenom marně hledám něco, co se mi doopravdy líbilo, ne jenom něco, co nebylo tak úplně nudné. Tím něčím jsou podle očekávání Reese, které její postavu do posledního puntíku věřím, a Jake Gyllenhaal, který s přehledem dokazuje, že je pravý herecký chameleon. Smutně jasné dvě hvězdy pro sterilní prohrábnutí vztahů s muslimy, které stejně nikam nevede.(11.9.2008)

Film dávali pozdě večer a mně se pak v noci zdál sen, že jsem u nás na vesnici chtěl nastoupit do autobusu, když v tom mě dva nabušení revizoři zatáhli do zastávky a obvinili ze spoluúčasti na korupčních praktikách naší vlády, protože jsem měl na nohou boty stejného druhu a velikosti, jaké byly namalovány na krabici Davida Ratha. Řeknu vám, že se mi docela ulevilo, když jsem se před polednem probral ve svojí posteli. Co ale ti, kteří se probudí v tmavém sklepě svázaní v kozelci s roubíkem v hubě jen proto, že si nějaká blonďatá bába hraje na Columba? (Nic proti, Meryl, tebe pořád miluju!)(17.9.2012)

Zajímavý námět, ale poněkud nezajímavé zpracování. Charaktery mi přišly ploché (např. Corinne Whitman alias Meryl Streep by si zasloužila více psychologického pozadí – jaké byly její pohnutky, přesvědčení; jaký měla vztah ke svému manželovi apod.). Je to jeden z těch filmů, kde se spíše hodnotí vážnost tématu než filmové zpracování. Pro mě bohužel jen průměr, z bonusů na DVD rozhodně doporučuju půlhodinový dokument s autentickými výpověďmi obětí podobných praktik, běhal mi při tom mráz po zádech. Filmu vévodí nádherný soundtrack.(8.7.2008)