Odvlečen

Unesený

Thriller / Drama / Válečný

USA / Jihoafrická republika, 2007, 117 min

• honajz

V severní Africe: "Přiznej se." - "Nemám k čemu, je to omyl." - "Přiznej se..." A tak dokola. --- V USA: "Přiznejte, že ho máte." - "Neznám ho." - "Přiznejte, že jste ho odvlekli." - "Mou odpověď znáte..." A tak dokola. Dvě hodiny. Mezi tím se ještě hlavnímu šéfovi bezpečnostních sil v Africe zaplete dcera se začínajícím teroristou. Atmosféra je zajímavá, ale vydrží maximálně půl hodiny. Být to celé tak hodinovka, dalo by se to zkouknout a mít z toho nějaké pocity. Kamera překvapivě zmatená, příliš časté střihy přes osu.(5.4.2011)

Rozpočet $27,5miliónaTržby USA $9,736,045Tržby Celosvetovo $27,038,732Tržby za predaj DVD v USA $5,996,342 //počet predaných kusov 309,880║ nie úplne príbehovo dozreté /45%/(10.2.2010)

Na jednej strane obyčajný príbeh z ošarpanej škatuľky true story... Lenže režisér nám v ňom ukazuje, ako sa dá šikovnou koncepciou vytvoriť napätie a pocit nepokoja aj tam, kde nie je. A práve toto úchvatne odzrkadľuje celú tému paranoje a boja proti terorizmu. Gyllenhaall toho veľa nepovie, ale je skvelý...(25.4.2016)

Co když někdo, koho milujete, prostě zmizí? Rendition troufale zkoumá šedou oblast mezi správným a nesprávným, mezi vpravo a vlevo. A odpovědi, které nachází, nejsou tak jednoduché... Scénář : Kelley Sane. Kamera : Dion Beebe. Hudba : Paul Hepker a Mark Kilian.(29.4.2011)

• Lucasion

Politický thriller o vyšetřovacích metodách CIA. Někdy je vážně chyba nekoukat na trailer. Někdy naopak trailer zkazí celý film, ale tady upřímně už nebylo co kazit. Čtení obsahu by mi taky pranic nepomohlo, protože "napínavý thriller" tohle fakt není. Thriller by měl mít napětí a v tom lepším případě způsobovat mrazení v zádech. Ovšem v Odvlečen není žádné napětí ani omylem. Jake Gyllenhaal je absolutně nevýrazný a vůbec by se dalo říct, že se nejedná o hlavní roli. U filmu je jak páté kolo u vozu a nedostává žádný svůj prostor. Máme tu i Streep a Simmonse, ale většinu času se příběh točí okolo zcela jiných postav. Zajímavá je myšlenka dvou časových rovin, ale ve výsledku je to kormě Jakea to jediné, co je na filmu trošku zajímavé. Dvě hodiny je Odvlečen ubíjející nuda, kde se manželka snaží najít uneseného manžela. Pro mě v tom nebyli žádné emoce a děj byl nezajímavý. Navíc i trochu předvídatelný. Řekl bych, ať si CIA s teroristama dělá, co chce, ale nakonec já bude ten poslední, kdo se bude smát, až tady začnou lítat bomby i na Hlavním nádraží. (40 %)(25.8.2015)