Odvlečen

Unesený

Thriller / Drama / Válečný

USA / Jihoafrická republika, 2007, 117 min

• novoten

Tenhle příběh jako bych už někde viděl. Každý kus scénáře vypadl z jiného filmu, kde byl navíc i lépe zpracován. A proto se na jednom místě slévá Nepohodlný, Úhel pohledu nebo Babel, do toho se obrátí dokonce i ne úplně srozumitelné časové uspořádání a já jenom marně hledám něco, co se mi doopravdy líbilo, ne jenom něco, co nebylo tak úplně nudné. Tím něčím jsou podle očekávání Reese, které její postavu do posledního puntíku věřím, a Jake Gyllenhaal, který s přehledem dokazuje, že je pravý herecký chameleon. Smutně jasné dvě hvězdy pro sterilní prohrábnutí vztahů s muslimy, které stejně nikam nevede.(11.9.2008)

Výborný napínavý thriller postavený na kvalitnom scenári, výbornom obsadení a výkonoch (veľmi prekvapila napr. skutočne vynikajúca Ryža a charismatický Peter Saarsgard, u môjho favorita Gyllenhaala sa jedná o klasický výkon), ako aj precíznej Hoodovej réžii. Po určitých pochybnostiach, spôsobovaných mj. až prepálene béčkovým Wolverinom začínam v Ender's Game veriť ešte viac než doteraz.(27.6.2013)

Docela propálená šance a o Wolverina se trochu začínám bát. Banda známých herců je zasazena do poměrně zajímavého příběhu, jehož potenciál ale zůstává zdaleka nevytěžen. Ani jedna postava mě nezaujala a ani jedna linie mi nepřišla extra zajímavá, protože je to všechno podáno tak nějak vlažně, jakoby se do toho Hood bál pořádně šlápnout. Navíc mě časem začaly iritovat ty natahované koláže s rádobyemocionální hudbou (která mi neuvěřitelně připomínala Aragornův zpěv na konci Návratu krále :) a korunu všemu nasazuje konec. Za prvé je to kýč jako prase, za druhé je naprosto neuvěřitelný a za třetí mě nikdo nepřesvědčí, že by to ještě nemělo nějakou dohru, minimálně s hlavním hrdinou. 5/10(4.4.2008)

Rozpočet $27,5miliónaTržby USA $9,736,045Tržby Celosvetovo $27,038,732Tržby za predaj DVD v USA $5,996,342 //počet predaných kusov 309,880║ nie úplne príbehovo dozreté /45%/(10.2.2010)

Film dávali pozdě večer a mně se pak v noci zdál sen, že jsem u nás na vesnici chtěl nastoupit do autobusu, když v tom mě dva nabušení revizoři zatáhli do zastávky a obvinili ze spoluúčasti na korupčních praktikách naší vlády, protože jsem měl na nohou boty stejného druhu a velikosti, jaké byly namalovány na krabici Davida Ratha. Řeknu vám, že se mi docela ulevilo, když jsem se před polednem probral ve svojí posteli. Co ale ti, kteří se probudí v tmavém sklepě svázaní v kozelci s roubíkem v hubě jen proto, že si nějaká blonďatá bába hraje na Columba? (Nic proti, Meryl, tebe pořád miluju!)(17.9.2012)