Odvlečen

Rendition

Unesený

Thriller / Drama / Válečný

USA / Jihoafrická republika, 2007, 117 min

Film dávali pozdě večer a mně se pak v noci zdál sen, že jsem u nás na vesnici chtěl nastoupit do autobusu, když v tom mě dva nabušení revizoři zatáhli do zastávky a obvinili ze spoluúčasti na korupčních praktikách naší vlády, protože jsem měl na nohou boty stejného druhu a velikosti, jaké byly namalovány na krabici Davida Ratha. Řeknu vám, že se mi docela ulevilo, když jsem se před polednem probral ve svojí posteli. Co ale ti, kteří se probudí v tmavém sklepě svázaní v kozelci s roubíkem v hubě jen proto, že si nějaká blonďatá bába hraje na Columba? (Nic proti, Meryl, tebe pořád miluju!)(17.9.2012)

Komu inému zveriť scenár zachytávajúci vyostrené americko-moslimské vzťahy v najaktuálnejšej možnej verzii, než oscarovému režisérovi spred dvoch rokov, ktorý sa vie v atraktívnom africkom prostredí tak dobre pohybovať? Áno, Gavin Hood ukazuje, že záblesk, ktorým zasvietil v podaní filmu 'Tsotsi', nebol náhodný. Zručná réžia sa prejavila najmä v prvej polovici filmu, ktorá námetom pripomínala klasický politický thriller, ale striedanie lokácií, postupné pridávanie napätia a perfektná kamera postupne zmenili tento film na skvelý, napätím prekypujúci a záverečným zvratom jedinečný film. Navyše herecké výkony najväčších hviezd zatienili výkony hercov, od ktorých by som to až tak nečakal. Takže maximálna spokojnosť. 85%.(29.10.2009)

Opravdu super. Příběh při kterém vám běhá mráz po zádech a kdy si říkáte, jak je dnešní většinou demokratický svět nespravedlivý a plný omylů. Všechno co se ve filmu děje má svůj smysl. Jenže raději riskujme neprávem jeden život, než-li by jsme mohli přijít o 7000 jiných? V dnešním světě se nemůžete cítit bezpečně před úřady ani když jste bezproblémový člověk. Herci mě absolutně přesvědčili, až na Streep, která byla v normálu. Škoda jen toho rychlého konce, mohli mu dát větší prostor, když ne hraného, tak alespoň nějaké poselství v textu. Hudba nepříliš známí Paul Hepker a Mark Kilian.(12.7.2008)

• nascendi

Neplánovane som si pozrel aj tento film a bol som za to spravodlivo potrestaný. Ak si niekto myslí, že stačí iba surfovať na vlne terorizmu po páde dvojičiek a obsadiť päť hlavných postáv hercami zvučných mien, tak môže byť prekvapený, že v reále to tak nefunguje. Nedá sa poprieť, že vo filme sa nájde aj zopár dobre nasnímaných scén, ale sú príliš zriedené na to, aby som kvôli nim siahal po ďalšej hviezdičke.(2.5.2011)

• Hunt

50%(31.8.2014)