Odvlečen

Rendition

Unesený

Thriller / Drama / Válečný

USA / Jihoafrická republika, 2007, 117 min

Stejně jako u Tsotsi ten potenciálně zajímavý nápad a vyhrocený příběh zabíjí hrozně všední, mělký a tezovitý scénář, a konec konců i Hoodova režie. Ten film si klade správné otázky, ale nezmůže se na odpovědi a vyhraněný postoj... a nějak to celé vyšumí. Vlastně by mě to úplně nejvíc začalo zajímat po návratu všech aktérů do Washingtonu. To by teprve bylo drámo! Stejně tak Hoodova režie - oceňuji sice opravdu nečekanou časovou smyčku - ale jinak se postavám vůbec nedostane pod kůži, drama se vždycky vzepne a vzápětí zase poleví... a celé je to tak nějak na efekt. Pěkné, pečlivě nasvícené obrázky, ale nějak bez emocí a bolesti. Chybí tomu aspoň jedna zapamatování hodná scéna, všechno už tu nějakým způsobem bylo (svou mdlou pachutí mi to hodně připomnělo Catch the Fire od Philipa Noyce). Bergovo Království sice taky žádná sláva, ale líbilo se mi o řád víc. Mimo jiné je Odvlečen zase jedním z projektů, kde neznámí "ethno herci" hrají lépe než hvězdy. Ano, Meryl Streep mi tentokrát přišla asi stejně autentická jako v Dábel nosí Pradu. Febiofest 2008. (5/10) P.S. Chudák Bob Gunton...(4.4.2008)

Průměrný politický thriller s docela dobrým tempem, ale s očekávaným a nepovedeným koncem Co mě nejvíc potěšilo byl nečakaný zvrat zhruba v 3/4 snímků. Tohle jsem opravdu nečekal a chvilku trvalo než jsem si vše uvědomil jak doopravdy je.(24.12.2009)

Skvělé téma, řekla bych i celkem aktuální. Napětí, akce, emoce, nápaditost a nepředvídatelnost, to jsou hlavní prvky. Vynikající zápletky, intriky vyšší politiky a korupce. Reese jako vždy předvedla skvělý výkon, hlavně po emoční stránce. Jake samozřejmě také výborný výkon, ale nijak zvlášť zajímavý, oproti němu Peter Sarsgaard měl chvílemi rozhodující roli, ale jak se ukázalo, nebyl zas tak potřebný. Velmi mě potěšila i Meryl Streep, je úžasná. Akorát už jsem trochu přeallah akbarovaná :D(4.3.2012)

• Lucasion

Politický thriller o vyšetřovacích metodách CIA. Někdy je vážně chyba nekoukat na trailer. Někdy naopak trailer zkazí celý film, ale tady upřímně už nebylo co kazit. Čtení obsahu by mi taky pranic nepomohlo, protože "napínavý thriller" tohle fakt není. Thriller by měl mít napětí a v tom lepším případě způsobovat mrazení v zádech. Ovšem v Odvlečen není žádné napětí ani omylem. Jake Gyllenhaal je absolutně nevýrazný a vůbec by se dalo říct, že se nejedná o hlavní roli. U filmu je jak páté kolo u vozu a nedostává žádný svůj prostor. Máme tu i Streep a Simmonse, ale většinu času se příběh točí okolo zcela jiných postav. Zajímavá je myšlenka dvou časových rovin, ale ve výsledku je to kormě Jakea to jediné, co je na filmu trošku zajímavé. Dvě hodiny je Odvlečen ubíjející nuda, kde se manželka snaží najít uneseného manžela. Pro mě v tom nebyli žádné emoce a děj byl nezajímavý. Navíc i trochu předvídatelný. Řekl bych, ať si CIA s teroristama dělá, co chce, ale nakonec já bude ten poslední, kdo se bude smát, až tady začnou lítat bomby i na Hlavním nádraží. (40 %)(25.8.2015)

|| Scenár: Kellez Sane | Hudba: Pail Hepker, Mark Kilian | Distribúcia: New Line Cinema | Štúdio: Level 1, Anonymous Content | Rozpočet: 27,5 milióna $ | Tržby: 27,038,732 $ | Ocenenia: Mill Valley FF - Najlepšie naratíva: Gavin Hood. Spolu: 1 výhra a 2 nominácie || Filmy, ktoré sú postavené na psychike, obsahujú len esenciálne množstvo akcie, a požadujú trpezlivosť, čo sa tempa filmu týka - mi začínajú sedieť čoraz viac. Túto konzistenciu som si osvojil hlavne v seriálu Homeland, ktorému je Rendition v hlavnej štruktúre príbuzným počinom. Gyllenhaal - Whitespoon sú už len ozdobou pre mňa dobre fungujúcemu filmu. 75% | FullHD, THX, EN DTS |(1.5.2015)