poster

Odvlečen

 • USA

  Rendition

 • Slovensko

  Unesený

Thriller / Drama / Válečný

USA / Jihoafrická republika, 2007, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Viktooorka
  ****

  Ať hledám, jak hledám, nikde nevidím „podle skutečných událostí“. Jsem hloupá nebo jen důvěřivá? …ale vůbec bych se nedivila, že takové a i mnohé další praktiky amící a jiné státy provozují, Česká republika do nich ale asi nepatří, díky bohu :o) Každopádně pozvolné gradující tempo, místy až mrazivá atmosféra a beznadějný strach, hlavně můj, mi na nedělní večer připravil příjemný zážitek.(20.6.2011)

 • Ramirez85
  ****

  Plochej film, pracující se všema těma stereotypama, ale nějakým zvláštním způsobem vlastně hrozně zajímavej, navíc, a to jako fakt nebývá pravidlem, vás bude zajímat, jestli to támhleten přežije, co je zač ten arabskej James Franco (a co je zač jeho přítulkyně, arabská Jennifer Lawrence), kdo lže, kdo je obětí systému a koho budou brnět bradavky... Fajnovej cast dělá své, ale nakonec by to bylo koukatelný i bez všech Jakeů, Reese, Meryl, Alanů, Džej Kejů nebo Peterů. A souhlasím s mad_ness, z tý arabský muziky by jeden potřeboval transplantaci sluchovodů...(6.7.2016)

 • Dzeyna
  ****

  Skvělé téma, řekla bych i celkem aktuální. Napětí, akce, emoce, nápaditost a nepředvídatelnost, to jsou hlavní prvky. Vynikající zápletky, intriky vyšší politiky a korupce. Reese jako vždy předvedla skvělý výkon, hlavně po emoční stránce. Jake samozřejmě také výborný výkon, ale nijak zvlášť zajímavý, oproti němu Peter Sarsgaard měl chvílemi rozhodující roli, ale jak se ukázalo, nebyl zas tak potřebný. Velmi mě potěšila i Meryl Streep, je úžasná. Akorát už jsem trochu přeallah akbarovaná :D(4.3.2012)

 • castor
  ***

  Tezovitý, viditelně nedovařený scénář provází dosti utopený potenciál snímku, jehož praktickou část tvoří teroristické obvinění vystudovaného Egypťana, co léta žije ve Spojených státech, má milující americkou manželku, syna a další dítě na cestě. Konkrétně obvinění a věznění bez řádného soudu, bez účasti právníků. Nikdo nic neví, otázky jsou nezodpovězeny. A divák se těší. Jenže zbytečně. Nepříliš dobře napsané postavy nám toho příliš nenabídnou, nevzbudí v nás silnější zájem, jednotlivé scény dramaticky nefungují, jen se na to celé hezky kouká, nešetří se kamerovými filtry, přičemž napínavé je to asi jako „čaj o páté“. Režisér jakoby se bál pořádně šlápnout do ho.., uhýbá do bezpečných koutů a tématu „nespravedlivě“ vyslýchaných a mučených se nechce dostat řádně pod kůži. Snad jen časová smyčka, která odtajní okolnosti sebevražedného atentátu, přináší svěží vítr do poněkud fádnějších scén. Jenže, přiznejme si, je docela zbytečná!! Tak nějak jako celé drama „pouze“ na efekt!! A buch, vzápětí přijde závěr, který nepatří zrovna mezi ty nejvěrohodnější. Nechci být hnidopich, ale s látkou se dalo pracovat pečlivěji. Přitom právě herecké složení (dvě držitelky Oscara – jedna z nich navíc žijící legenda – další na Oscara nominovaný) by si zasloužilo pevnější vedení. Finální přerod mladého vyšetřovatele Douglase je prakticky nereálný!! A je sice úctyhodné, že o tom celém věděla redakce Washington Post, ale samotný divák jakoby postrádal emocionální dopad, kdy by si to měl někdo, i s ohledem na okolnosti kolem 11. září, pořádně odskákat. Jenže v tu chvíli snímek končí.. chybí silnější naléhavost, výraznější dopad, horko těžko to celé vyvolá debatu – ostatně právě jsem ho vypnul a bez nějakého sebemenšího doznívání píšu tyhle řádky!! Bohužel..(10.6.2008)

 • T2
  **

  Rozpočet $27,5miliónaTržby USA $9,736,045Tržby Celosvetovo $27,038,732Tržby za predaj DVD v USA $5,996,342 //počet predaných kusov 309,880║ nie úplne príbehovo dozreté /45%/(10.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace