poster

Válka rozumu a cti

 • Česko

  Souboj stratégů

 • Hong Kong

  Mo gong

 • Hong Kong

  墨攻

 • Hong Kong

  Muk gong

 • anglický

  A Battle of Wits

 • Slovensko

  Súboj bojovníkov

 • USA

  Battle of the Warriors

Historický / Akční / Válečný / Drama

Hong Kong / Čína / Japonsko / Jižní Korea, 2006, 133 min

Režie:

Jacob Cheung

Hudba:

Kendži Kawai

Střih:

Chi-Leung Kwong
(další profese)
 • Shit
  ***

  Já sem bohužel nebo možná bohudík ten typ, kterej upřednostňuje efektní bitvy a souboje před strategií bitev a taktizováním, takže tohle nemohlo moc uspokojit moje choutky, jelikož když už se tu strhne bitva, tak davová a spíš na dálku a hlavně to pro mě nemělo moc velkej náboj, protože prostě umíralo kvantum lidí, který jsem předtim ani neviděl, bezvýznamný pěšácí a ten od kterýho sem si sliboval hrdinství, čest a permanentně krvavej meč - Andy Lau, mimochodem muj oblíbenec, tak ten je tu sice skvělej, ale bohužel upřednostňuje mír a lásku před zabíjením a vše se snaží řešit rozumem a slovně, takže od něj se člověk ničeho nedočká a celej film je pak dost mdlej, aspoň pro mě a nepomůže tomu ani muzika šlohnutá z Válečníka. 3,5*(9.9.2009)

 • Chrustyn
  **

  Hodně roztahaný válečný snímek, kde se více mluví než bojuje a žádný z hrdinů se nepokouší získat si divákovi sympatie nějakými závratnými či zajímavými činy. Nemám nic proti asijské kinematografii ale toto mi opravdu nesedlo. Rozhodně by mě však zajímalo jak si s podobným tématem poradil John Woo.(13.1.2010)

 • tombac
  *****

  Realistických a výpravných historických eposů ve stylu korejského Musy roste v posledních letech na poli filmu - narozdíl od wuxia bratříčků - jako šafránu. Yimouův Curse of the Golden Flower klepe na vrata a překvapivě dostává zdatnou konkurenci, které nevévodí baletní choreografie a vytříbená vizuální stránka, nýbrž poutavý a strhující příběh, neméně strhující syrové řeže a účinná válečná taktika, použitá při obraně města proti nájezdům silnějšího protivníka, a zvláště herecký koncert Andyho Laua. Jeho postava cizince Ge Liho v sobě snoubí zručnost a udatnost skvělého bojovníka, moudrost a rozvahu brilantního stratéga, a šlechetnost a tragiku nefalšovaného hrdiny. Charismatický chlapík, jenž si získá diváka podobně jako kopiník Yo-seol v Musovi. O korejském spektáklu jsem napsal, že má téměř vše, co by měl správný historický velkofilm mít. To samé platí pro Muk gong - vyjma slovíčka "téměř". Muk gong je výtečný návrat do časů starých dobrých, poctivých a přitom velkolepých, historických vojenských dramat.(26.12.2006)

 • iamek
  *****

  Tyhle Asijské válečné velkofilmy můžu pořád. Tyhle taktické boje miluju a mrzí mě, že se tak málo točí a jsem moc rád, že se ke mě konečně něco pořádného dostalo. Režii Cheung zvládnul výborně, herecké obsazení je rovnež kvalitní a herci hrajou poměrně slušně. Hudba bohužel film v některých pasážích příliš "nenakopává", ale vzhledem k jiným atributům to příliš nevadí. Vyzdvyhnout musím taky kostýmy a taky to, že 130 minut uteče jako voda.(5.3.2009)

 • Folpa
  ***

  Pro mě se to docela vleklo. Když přišlo na boj tak to bylo pěkné ale na to, že to měl být válečný film, tam bylo boje opravdu málo.(19.12.2010)

 • Andy Lau

 • - Podkladem pro vznik filmového snímku se nestala jen velmi populární japonská historická novela 'Bokukō' ('Mohist Attack') japonského spisovatele a novelisty Ken'ichi Sakemi, ale rovněž úspěšná eponymní manga série, původně vycházející v době od roku 1992 do roku 1996, jejímž autorem je japonský manga spisovatel Hideki Mori ('Umizuru', 'Aozora Shot'). (Conspi)

 • - Ge Li (Andy Lau) a velitelka jezdectva Yi Yue (Fan Bingbing) jsou přistiženi při pozorování nepřátelského vojska v noci, ale hned v dalším záběru před vojáky utíkají za jasně slunečného dne. (JoranProvenzano)

 • - Snímek se skládá z 1531 záběrů, průměrná délka záběru je 5 sekund, nejkratší záběr trvá 0,3 sekundy a nejdelší pak 124,5 sekund. (Wisborg)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace