Válka rozumu a cti

Hong Kong / Čína / Japonsko / Jižní Korea, 2006, 133 min

Jacob Cheung

Kendži Kawai

Chi-Leung Kwong

..miesto dorazu na hand-to-hand kombatov, resp. tanecnych subojov so zbranami mame pred sebou naozaj boj umu, resp. uvazovania, v ktorom ten, kto prezije boj, nemusi byt nutne vitazom.. a do toho zena, ktora ako voda narusi zasady filozofie a zasad Mozi, ktorymi sa riadi Go Li, strateg a ochranca / obranca miest so snom nastolit mier v celej čine v case, kedy bola krajina rozdrobena na sedem vacsich a niekolko mensich uzemno-spravnych jednotiek, aby asi 500 rokov neskor mohla bojovat za nastolenie troch kralovstiev.. /a ano, a little faster breath for Andy Lau/ ..(23.11.2008)

Na můj vkus až příliš zdlouhavé a rozvláčné. Přesto však prosycené výbornou hudbou a dobrými válečnými scénami.(8.6.2012)

A tohle bylo co? Po přečtení komentářů jsem nečekal výpravnou historickou melu, a že to bylo spíš o souboji mozků než paží, se mi v první polovině moc líbilo.. Jenže v té druhé jsem se předstával orientovat, ztrácel jsem niť postav i motivací, kdo, proč, proti komu.. a korunu tomu nasadilo několik ROFLózních momentů v závěru. Škoda, mohl to být výborný film. 70 %(3.12.2007)

Koprodukcni vychodoasijsky historicky velkofilm. Andy Lau v uloze mohistickeho stratega je jako vzdy skveli. Po vsech strankach vydareny pocin v nemz akce nehraje takovou roli a objevuje-li se tak je pekne ztvarnena. Vyprava je slusna jakoz i dalsi slozky filmu, ale to proc je Muk gong tak vydareny je jeho myslenkovy naboj.(31.10.2007)

Strategické manevrovanie, kde pomocou logického myslenia vyvražďuje národ národ... to môžem. Ako som už spomínal vo svojích skorších komentoch, tento žáner mi sedí no a daná kultúra mi príde zaujímavá a pútavá... takže tu v celku ani nebolo čo skaziť. Slušné spracovanie vojnovej "epopeje", ktoré poteší... 7/10(12.11.2009)