Půlnoční vlak

Polnočný vlak

The Midnight Meat Train

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 98 min

Pro solidní atmošku odpouštím i debilní závěr a zoomování na objektivu s pevným ohniskem.(24.10.2008)

SKVĚLÝ, PERFEKTNÍ, BRUTÁLNÍ, NAPÍNAVÝ, HORROR a k tomu excelentní obraz a zvuk! Opravdu jsem se ani na chvíli nenudil! Brutální scény plné krve, byly opravdu šokující. Já i sestra jsme se shodli na tom, že horror "THE MIDNIGHT TRAIN"je "THE BEST HORROR 2008"! No a mé titulky :-) http://www.titulky.com/The-Midnight-Meat-Train-113839.htm(21.9.2008)

Co na to říct, herci výborní, děj hodně zajímavý, atmosféra velmi slušná, závěr podivný, ale rozhodně originální a krve si užijete do sytosti. No a v metru se takhle k večeru už chvíli necítím moc dobře.(1.11.2008)

Skoda preskoda toho konca. Ano chapem, predloha nepusti (ha ha :D), ale osobne by som si priala nejaky iny zaver. Inak velka spokojnost :) A btw, celkom by ma zaujimalo, kolko dostal Vinnie za rolu honorar, kedze za cely hodinu a tristvrte trvajuci film povedal jedno slovicko :D Vzdy som vedela, ze byt hercom je prima kseft :D(15.7.2009)

Mám rád Ryuheie Kitamuru, osobitého japonského režiséra s citem pro dynamický audiovizuál. Mám rád také Barkerovu povídku z jednoho z dílů První knihy krve, podle které tento horror Kitamura natočil. Bál jsem se, co s japonským fachmanem provede hollywoodská mašinérie. A bál jsem se zbytečně. Kitamura vždy více než na co jiného dbal na estetiku obrazu, akční kameru a spíše klouzal po (efektním) povrchu, což při sledování filmů jako Azumi nikdy nevadilo. V zádech se silnou psanou předlohou a podporou rozumné stopáže stvořil Kitamura atmosférickou, patřičně brutální a řemeslně nápaditou horrorovou podívanou, již možná trochu hyzdí pár zbytečných digitálních triků. A která letošní záplavě remaků asijských horrorů uštědřuje tvrdý direkt. 8-9/10(25.10.2008)

• - Náhrdelník, který ve filmu nosí policejní důstojník má stejný symbol jako Mahagonův prsten. (Pumiiix)

• - Stejnojmenná předloha k filmu (krátká povídka) od Clive Barkera s česky přeloženým názvem Půlnoční vlak smrti vyšla i u nás v povídkové sbírce První kniha krve u nakladatelství Laser. (Puol)

• - Do severoamerických kin byl film nasazen ve 102 kopiích. Ty však nešly do standardní kinodistribuce, ale do kin, jejichž ceny jsou hluboko pod cenami klasických multiplexů. Díky tomu také film příliš nevydělal. (Othello)