Tak přesně tyhle filmy miluji. Chytré dramaticko-satirické komedie o věcech, které sice vypadají neuvěřitelně, ale doopravdy se staly. Soukromá válka pana Wilsona nabízí scénář plný extra suchého humoru, okouzlující trojici hlavních postav (lepší představitele vybrat nešlo), skvělé scény jako první setkání Wilsona a "Guse", rozhovor v koupelně, audienci u pákistánského prezidenta, návštěvu uprchlického tábora i sestřelování vrtulníků... Filmu dávám čtyři a půl hvězdy, které zaokrouhluji nahoru, protože se mi zkrátka chce. Jo a taky za to vytřískané okno v kanceláři a za závěrečný citát.__P.S. Na DVD jsou sice jen dva dokumenty, z toho jeden (Kdo je Charlie Wilson) je ale překvapivě zajímavý.(24.7.2010)

"Proč Kongres něco říká a přitom vůbec nic nedělá? - Většinou z tradice!"(14.7.2010)

Nemůžu si pomoct, ale pan Wilson ačkoliv dokázal nemožné chlastá a šuká první ligu. Jenže Američani si zřejmě mysleli, že takovouhle postavu si s radostí zamilují, postavu, která se výrazně vymyká normálu, postavu, která proslavila Američany na Blízkém východě, ale já se prostě a jednoduše celý film hodně moc nudil. Na začátku tvůrci přiznali, že je všechno podle skutečné události. Tenhle nezaujme, spíš se do konečných titulek propije a okamžitě bez problému vyšumí. Tom Hanks by okamžitě měl hrát nějakou postavu, která mu sedne, protože jinak se jako hvězda vyšumí z Hollywoodu stejně jako tento film pro mě. Netvrdím, že je bůhví jak otřesný, prostě se mi nelíbil, ani příběh, ani jeho zpracování, ani způsob života, který byl ve filmu zobrazován a tak jsem měl co dělat, abych to vůbec do konce dokoukal.(2.3.2008)

Rozhodně ne špatný film, ale chybí mu něco, kvůli čemu bych si ho měl za týden pamatovat. Herci hrají slušně, děj odsýpá rychle, ale opravdu tu není jediný emocionálně silný moment nebo vyloženě zajímavá scéna. Taková sázka na jistotu od všech zúčastněných. Ale celkem příjemná.(27.1.2008)

No o nic extra se nejedna, nicmene splnilo to ucel a 100 minut jsem se slusne bavil. Tenhle film je takovy ani drama, ani komedie a kombinuje to sem tam vtipnou scenku s vaznejma vecma a dojde i na masakrovani v Afghanistanu, ktery je perfektne natoceny. Celkove celej film je velmi pekne natocenej a ma pohodovou atmosferu. To, na cem tenhle film ale stoji, jsou herci. Julie je fajn, nicmene vcelku zbytecna, Hoffman jako sprostej agent je taky v pohode, ale celej film tahne charismatickej Tom Hanks, kterej je tady fakt paradni. Obcas jsem se nudil, obcas bavil, ale 4* to da.(26.2.2008)