Zaujímalo by ma, či tento film režisér Nichols natočil iba s úmyslom vzdania holdu Charlie Wilsonovi alebo mu záležalo aj na aspoň minimálnej účasti diváka. Je fajn, že tento film nie je obalený do typického amerického pozlátka, ale pre mňa je tak príšerne skratkovitý a "nezábavný", že som pri ňom takmer zaspala. Nezaškodila by štipka ironického nadhľadu alebo snaha o vtiahnutie diváka do deja. Tento film si proste Nichols natočil pre seba. Tom Hanks je ale vynikajúci.(4.7.2008)

Přesně tenhle šmrnc mi chyběl u "Vrtěti psem" nebo "Obchodníka se smrtí", tzn. že na pilu se netlačí přes téma, ale spíš přes postavy (čímž zbývá víc prostoru divákovi). Navíc tak zůstává hlavně film samotný, což u filmů s visačkou "natočeno podle skutečných událostí" nebývá vždy obvyklé.(18.11.2009)

Šťavnatá a v niektorých scénach (návšteva u pakistanského prezidenta) veľmi vtipná záležitosť, ktorú mi kazilo jediné - celý čas som myslel na Obchodníka so smrťou, v ktorom boli podobné témy podané omnoho ostrejšie, vtipnejšie a celkovo šmrncovnejšie. A celkom mi nesadol ani casting Toma Hanksa. Prevarene som si namiesto neho predstavoval Roberta Downeyho, Jr., alebo dokonca (Boh mi odpusť!) Nicolasa Cagea. Za návštevu kina to asi nestojí, na DVD jasná voľba, odporúčam. Samozrejme mať šajnu o politike 80. rokov je výhoda.(23.8.2008)

Tak přesně tyhle filmy miluji. Chytré dramaticko-satirické komedie o věcech, které sice vypadají neuvěřitelně, ale doopravdy se staly. Soukromá válka pana Wilsona nabízí scénář plný extra suchého humoru, okouzlující trojici hlavních postav (lepší představitele vybrat nešlo), skvělé scény jako první setkání Wilsona a "Guse", rozhovor v koupelně, audienci u pákistánského prezidenta, návštěvu uprchlického tábora i sestřelování vrtulníků... Filmu dávám čtyři a půl hvězdy, které zaokrouhluji nahoru, protože se mi zkrátka chce. Jo a taky za to vytřískané okno v kanceláři a za závěrečný citát.__P.S. Na DVD jsou sice jen dva dokumenty, z toho jeden (Kdo je Charlie Wilson) je ale překvapivě zajímavý.(24.7.2010)

Na Nicholse překvapivě hloupý film (hlavně v závěru), který neví, čím by chtěl být. Vtipným náhledem na minulost, dramatem či čirou komedií? Nevím. A mám strach, že to nevěděl ani tvůrce, jenž mě ještě před třemi lety uhranul famózní hrou s lidskými osudy v parádním Na dotek. Soukromá válka pana Wilsona je napůl vážná, napůl vtipná a dohromady je to celkem nuda bez výrazných momentů, chuti a zápachu. Herci jsou fajn, ačkoliv nebýt Hoffmana, skončil by bodrý pan Wilson hodně rychle v nevábném šrotu. Takhle je to aspoň průměr, který občas zavání vychytralým kalkulem směrem k akademické porotě. A takhle, takhle tedy ne, Mikeu.(29.1.2008)

• - Snímek byl inspirován stejnojmennou knihou amerického novináře Georga Crilea. (Olík)

• - Filmy Toma Hankse a Julie Roberts jen v Americe vydělaly 5,5 miliardy dolarů, tedy zhruba stejně, kolik Charlieho Wilsona stálo vyhnat Rusy z Afghánistánu. (Siriuss)

• - Náušnice a prsten, které ve filmu nosí Julia Roberts stály dohromady 3,5 milionu dolarů a herečku kvůli nim na natáčení doprovázeli dva bodyguardi. (Reiniš)