Přesně tenhle šmrnc mi chyběl u "Vrtěti psem" nebo "Obchodníka se smrtí", tzn. že na pilu se netlačí přes téma, ale spíš přes postavy (čímž zbývá víc prostoru divákovi). Navíc tak zůstává hlavně film samotný, což u filmů s visačkou "natočeno podle skutečných událostí" nebývá vždy obvyklé.(18.11.2009)

První polovina je špičková, skvěle jsem se bavil, užíval si herců a celkově povedené satiry a černého humoru! Jenže pak už to začalo být takové nijaké, z Wilsona byl těžkej hrdina, Rusáci přehnaní svině a Afghánci zase moc velký chudinky! A nelíbil se mi konec, opět mi přišlo, že to chtěli mít rychle hotový! Hlavní trojice skvělá, nejlepší Hoffman, geniální scéna, kdy se Hanks a Hoffmanem poprvé setkají! 8/10(29.6.2008)

Zábavná spekulace na téma Kdo zničil velkého Satana.(1.3.2010)

"These things happened. They were glorious and they changed the world... and then we fucked up the endgame." A já říkám: "God´s truth."(11.2.2009)

„Charlie, nikoho nesere nějaká škola v Pakistánu.“ – „V Afghanistánu.“____Pokud se člověk neztratí v přehršli košatých dialogů, vychutná si Nicholsův cynický pohled na to, jak netakticky vedou USA svůj boj o šíření vlivu ve světě. Jak jde o posílení armády – zde konkrétně afghánských mudžahedínů - neváhá vysolit třeba i miliardu na protiletadlové střely a zbraně všeho druhu, ale přitom tom druhém, mnohem závažnějším kroku – poválečném vybudování infrastruktury, škol, zdravotnictví atd. – chybně škudlí jako strýček Skrblík, což se pak obrací proti ní samotné. Současné události v Iráku svědčí o tom, že ne tak zcela se administrativa Spoj.států z afghánsko-sovětské války poučila, závěrečná Wilsonova slova pak mluví za vše. Hanks jako požitkářský kongresman byl dokonalý.(16.6.2008)