Výborný historický film o vojenské podpoře USA vesničanům v Afghánistánu v době války se Sověty. Tom Hanks jako nasraný senátor lobbující za dodávky protiletadlových střel, Julia Roberts jako jeho přítelkyně a Philip Seymour Hoffman coby expert CIA na Afghánistán, takže skvělé je i obsazení. Film má spád a přináší mně dosud neznámé informace o historickém paradoxu, kterak Afghánci vyhnali nejprve Sověty a mimo rámec filmu o pár let později později zase Američany...(13.2.2016)

Prakticky brilantní.(21.2.2008)

Myslím, že Amíci z tohohle filmu nejsou moc nadšení. Připomínat mladé americké generaci, že zbraně, se kterými dostávají jejich jednotky v Afgánistánu na prdel, jsou ty samé, které tam před lety sami poslali, je dobrá rána pod pas. Jinak jako nejlepšího hodnotím Philipa Hoffmana. Jako pupkáč nad věcí byl fakt výbornej.(15.1.2012)

60% - Takovémuto filmu by prospěla tak o půl až třičtvrtě hodiny delší stopáž. Na důkladné prokreslení motivace k těm setsakramentsky důležitým činům, na detailnější pohlédnutí do nitra třem hlavním postavám. Ne, že by Hanks, Robertsová a Hoffman hráli špatně, právě naopak, herecky to zvládli na jedničku, jenže člověk se s nimi nedokázal sžít, byli moc povrchní. Vinu vidím v té proklatě krátké stopáži. Způsobila, že se vše na plátně odehrávalo stylem: "šup, šup, šup!", aby toho za co nejkratší dobu stihli říct co nejvíce. Utrpělo tím to nejlepší...(2.10.2008)

Po nějakém tom roce opět můžu prohlásit, že mě Tom strašně potěšil, protože tahle role mu po mnoha těch slušňákovských, sedla jak ulitá a dokonce tam vypadal dobře i co se vzhledu týče, když v Šifře byl tak legrační .. Julia není moje oblíbená herečka, ale ve scéně jejich prvního setkání byla úžasná "dvě olivy" .. :) Je zde spoustu výborných herců, ale pro mě byla třešničkou Emily Blunt, která mi do filmu vždycky dodá takovu zvláštní přitažlivou atmosféru, díky ní by mě nezajímal ani ten první nejlepší výhled na USA .. :)(18.8.2008)

• - Do filmu jsou vloženy autentické záběry z afghánsko - ruské války. (SniperG1)

• - Snímek byl inspirován stejnojmennou knihou amerického novináře Georga Crilea. (Olík)

• - Po agentovi z Chyť mě, když to dokážeš a astronautovi z Apolla 13 je Wilson teprve třetí skutečnou osobou, kterou si Tom Hanks zahrál. (109)