poster

O malíři Adamovi (TV film)

Pohádka

Česko, 2006, 58 min

 • Olík
  **

  Až příliš nápadně odbitá záležitost.....takové potřebujeme honem hodinovou pohádku - tak jo, do zítřka jí máte. Zlo to je především po herecké stránce.....a přitom Štepnička, Zahájský, Brejchová nebo Maurer - to není úplně obsazení k zahození........ale ani ti zkušení se příliš nesmažili. A co teprve mladí? Hlavní hrdina (Bohadlo) děs a hrůza....taky se stačí podívat jaké jsou o té doby jeho herecké příležitosti před kamerou - téměř nulové. Celkově spíchlé horkou jehlou, příběh tuctový,herci jedou na 20%....na druhou stranu nejde o ojedinělý případ - nemůže být každá televizní pohádka Princeznou ze mlejna.(11.4.2016)

 • kocik1
  **

  "Jestliže se odtud dostanu žívý, ani nehlesnu." pravil malíř Adam. Zato jestli mrtvý, budu mít keců plnou hubu.To je ta logika (některých) českých pohádek:-))(30.4.2015)

 • otík
  **

  Taková ta čistě průměrná, spíše až podprůměrná pohádka, která dějově toho moc nenabídne. Sem tam zazní celkem solidní dialog nebo malý náznak humoru (především díky postavě Drobečka Michala Novotného), ale celkově jde o dost nezajímavou pohádku s už výrazně nemocným Jiřím Zahajským, předsanitkovským Martinem Bohadlem v roli zcela nevýrazného malíře a ordinačně naivní princeznou Sandrou Novákovou. A závěrečná scéna souboje a létajícími ptáčky je pěkně padlá na hlavu. Hudba: Vratislav Šrámek(24.7.2014)

 • Tommassi3
  **

  "Dáte-li malíři odsouzenému na smrt několik dní navíc, namaluje Vám, Výsosti, obraz, jaký by jiný nesvedl.. A navíc zadarmo.."(22.6.2014)

 • Yarwen
  **

  Jiří Štěpnička táhne svým výkonem pohádku k průměru, ale nestačí to. Škoda.(26.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace