poster

O malíři Adamovi (TV film)

Pohádka

Česko, 2006, 58 min

 • topi
  odpad!

  Příšerná pohádka, příšerné herecké nevýkony....(26.4.2015)

 • otík
  **

  Taková ta čistě průměrná, spíše až podprůměrná pohádka, která dějově toho moc nenabídne. Sem tam zazní celkem solidní dialog nebo malý náznak humoru (především díky postavě Drobečka Michala Novotného), ale celkově jde o dost nezajímavou pohádku s už výrazně nemocným Jiřím Zahajským, předsanitkovským Martinem Bohadlem v roli zcela nevýrazného malíře a ordinačně naivní princeznou Sandrou Novákovou. A závěrečná scéna souboje a létajícími ptáčky je pěkně padlá na hlavu. Hudba: Vratislav Šrámek(24.7.2014)

 • Rodriguez
  ***

  "Královská dcera bude kralovat a malíř zase bude malovat".(17.5.2009)

 • Tommassi3
  **

  "Dáte-li malíři odsouzenému na smrt několik dní navíc, namaluje Vám, Výsosti, obraz, jaký by jiný nesvedl.. A navíc zadarmo.."(22.6.2014)

 • Olík
  **

  Až příliš nápadně odbitá záležitost.....takové potřebujeme honem hodinovou pohádku - tak jo, do zítřka jí máte. Zlo to je především po herecké stránce.....a přitom Štepnička, Zahájský, Brejchová nebo Maurer - to není úplně obsazení k zahození........ale ani ti zkušení se příliš nesmažili. A co teprve mladí? Hlavní hrdina (Bohadlo) děs a hrůza....taky se stačí podívat jaké jsou o té doby jeho herecké příležitosti před kamerou - téměř nulové. Celkově spíchlé horkou jehlou, příběh tuctový,herci jedou na 20%....na druhou stranu nejde o ojedinělý případ - nemůže být každá televizní pohádka Princeznou ze mlejna.(11.4.2016)

 • - Natáčelo se na zámku Frýdlant v Čechách. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace