poster

O malíři Adamovi (TV film)

Pohádka

Česko, 2006, 58 min

 • Elyssea
  *

  Velká slabota. V princezně, v hlavním hrdinovi, v zápletce i rozuzlení. Slabota.(8.5.2009)

 • Rodriguez
  ***

  "Královská dcera bude kralovat a malíř zase bude malovat".(17.5.2009)

 • honajz
  **

  Samotný scénář je příjemným překvapením a vůbec není hloupý. Problém je, že to dostal do ruky podprůměrný režisér, obsadil pár svých chlapců, oblíbenců z teplé ligy, a z celého brandýského zámku to nedokázalo vykouzlit víc, než jen pár tupých, nicneříkajících scén a lokací. Dostat to do ruky slušný režisér, schopný kameraman a střihač, a hlavně být v hlavních rolích schopní herci, mohlo se to podařit, dokonce i vtipné dialogy by se našly. Jenže Bohadlo zabije jakoukoliv repliku, neb to vypráví nevzrušeně jak rozhlas odjezdy vlaků na nádraží. A režisér Drha zase zabije jakoukoliv dramatičtější situaci, protože na to prostě nemá, aby ji natočil - třeba když se chůva konečně shledá se synem. To je tak odbyté, mezi řečí, sorry matko, su rád, že tě vidím, ale jdu zachraňovat království... Jinak je to takový návod, jak by se lůza měla ujmout vlády, z toho asi mají někteří jedinci velkou radost... Jediná škoda, že jde o poslední roli pana Zahajského, i když je vidět, že na tom není zdravotně dobře, zasloužil si lepší kus na rozloučenou. Dtto viktor Maurer, a kdoví, jestli ne i Jana Brejchová.(3.4.2016)

 • Olík
  **

  Až příliš nápadně odbitá záležitost.....takové potřebujeme honem hodinovou pohádku - tak jo, do zítřka jí máte. Zlo to je především po herecké stránce.....a přitom Štepnička, Zahájský, Brejchová nebo Maurer - to není úplně obsazení k zahození........ale ani ti zkušení se příliš nesmažili. A co teprve mladí? Hlavní hrdina (Bohadlo) děs a hrůza....taky se stačí podívat jaké jsou o té doby jeho herecké příležitosti před kamerou - téměř nulové. Celkově spíchlé horkou jehlou, příběh tuctový,herci jedou na 20%....na druhou stranu nejde o ojedinělý případ - nemůže být každá televizní pohádka Princeznou ze mlejna.(11.4.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Prospějte ptáčkům, odmění se vám nejenom svým zpěvem. Taky ještě těm, co omezují vaši osobní svobodu, nadělají něco nepěkného na hlavu. Když sám nemáte prozíravosti a ohledů na ostatní ani co by se za nehet vešlo, dobré je seznámit se s někým laskavým a rozumným, kdo vaše průšvihy zas napraví a zachrání vaši nehodnou kůži. A pokud k té omezené schopnosti přemýšlet potkáte tu správnou princeznu bez sociálních předsudků, víte už jistě, jak to s vámi dopadne.(10.4.2011)

 • - Natáčelo se na zámku Frýdlant v Čechách. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace