Casper the Friendly Ghost

Animovaný / Krátkometrážní
USA, 1945, 9 min

Režie:

Izzy Sparber

Každý den v noci odlétají všichni duchové strašit lidi. Tedy až na malého Caspera. Ten se raději vydává do světa hledat přítele. Ale je tu jeden problém, všichni mají z ducha (i když přátelského ducha) strach. (kyLuke)

MM_Ramone

Malý, milý duch Casper sa prvý krát objavil na plátnach kín v roku 1945. Bolo to v krátkometrážnom animovanom filme "Casper the Friendly Ghost". Casper prebýva spolu s ďalšími duchmi v starom, opustenom zámku. Všetci, okrem neho, chodia každý večer do mesta strašiť ľudí. Casper sa radšej zbalí a odíde do sveta hľadať si kamarátov. Dlho sa mu to nedarí, každý sa ho bojí a v panike pred ním zuteká. Nakoniec si však nájde priateľov, aj nový domov. Takže všetko dobre skončí. Pekný príbeh. Malý Casper vypadá ako by vyletel z loga Krotiteľov duchov a tí ostatní duchovia ako členovia Ku-Klux-Klanu. Pobavil som sa. **** ()

PanTumnus

to pětihvězdičkové hodnocení náleží jen a pouze kraťasu ''there's good boos tonight'' což je možná vůbec první filmeček s casperem. skvělý kraťas mimochodem :D ()

KapitanKuraz

Pecka, hľadal som niečo, len tak lebo bola v telke konina s H.D. a tak mi napadol Casper, nie ten s ňou (zlý diel), ale vďaka uživatelovi Scraffy, ma potešila táto vecička, ktorú som videl strašne dávno, čo fakt moc, moc potešilo. Ďakujem za link. ()