Drama / Romantický

USA / Mexiko, 2006, 91 min

Tento film je průser, kterého je mi fakt líto. Hráno nehvězdami ale perfektně. Kamera jak víno. Příběh neskutečně silný a lidský. Oba představitelé hlavní role nesmírně sympatičtí a také nesmírně problémoví. Prostředí hispánské rodiny nesmírně zajímavé až hezké. Bohužel na závěr Alejandro Gomez Monteverde zkurvil celý význam tohoto díla. Ať jsem bádal jak jsem bádal, chybí byť jen náznak vysvětlení, proč matka dítě opustila a jak to vlastně bylo s tou adopcí.(13.2.2012)

Podivnou náhodou sa mi dostal do rúk tento film vydaný ako súčasť podielu pre členov Spolku Svätého Vojtecha na rok 2012. Takže som od neho nečakal nijak vysokú umeleckú kvalitu, či zručnú filmárčinu. Skôr som bol pripravený na lacne natočený, moralizujúci snímok s neprehliadnuteľnými odkazmi na propagáciu kresťanstva. No v tomto prípade som sa mýlil. "Bella" je pomerne zaujímavá dráma zaoberajúca sa témou interupcie. Mladá žena, servírka Nina, je prepustená z práce, má finančné problémy, nemá žiadnu rodinu, ani životného druha a je tehotná. Ocitla sa vo veľmi ťažkej životnej situácii. Pomôcť sa jej správne rozhodnúť ako ďalej sa snaží kolega, kuchár José. Pomaly sa tak odkrýva aj jeho neveselý životný príbeh. Keby sa takejto silnej témy chopil skúsenejší režisér, tak by sa z toho dalo vyťažiť omnoho viacej emócií a tým pádom aj viac vtiahnúť diváka do deja. ***(3.12.2011)

Eduarda jsem měla tu čest vidět na vlastní oči, a to 24.05.09, kdy se stavoval u nás v Ostravě a prezentoval svůj film, nebudu se chlubit, že už jsem jej viděla díky internetu dávno předtím. Popravdě jsem nevěřila tomu, že se k nám dostane, a ani se nedostal, bylo to jen přes TV Noe, která nezařídila, a ani nemohla, kdovíjakou reklamu. Věci, které dělá Eduardo, daleko přesahují tento film. Má se svojí produkční společností připravený rozpočet na cca dalších 5-10 filmů, které plánují natočit, díky tomuto prvnímu ale mohl objet celý svět (např. i Austrálii, kde byl shodou okolností ve stejnou dobu jak já, na WYD SYD 08), vykládat své životní svědectví, evangelizovat, a bojovat za práva nenarozených, o což mu de nejvíce. Eduardo už udělal velké věci, ale on sám se tím nechlubí, tak to na něj nebudu prozrazovat, koho to zajímá, zjistí si to. :) Co se týče filmu, moc ale moc pěkný, každému, kdo ho viděl, se líbil, nemůžu tomu nic vytknout. Dobrá hudba, akorát herci, pohodový lidský styl vyprávění, pěkné barvy, krásný mix španělštiny a angličtiny, optimistická message, a bylo to bez sexu a bez násilí, takové filmy jsou opravdu vzácné, takže proto.(12.1.2009)

Film som videla vo filmovom klube, a tam aj patrí. Tvorcovia chceli filmom niečo povedať, a myslím si, že sa im to podarilo. Niektoré časti menej dobré, niektoré dobré, film ma vcelku bavil. Štvrtú hviezdu dávam za Eduarda, ktorý v dlhých vlasoch, brade a v tých lajdáckych handrách vyzeral úplne ako boh :-), ja by som si to kvôli nemu pozrela kľudne ešte raz.(15.10.2013)

Silný príbeh plný pekných záberov a skrytých posolstiev. Jednoduchý a pritom povie veľa;) 5*(31.5.2011)