Drama / Romantický

USA / Mexiko, 2006, 91 min

Eduarda jsem měla tu čest vidět na vlastní oči, a to 24.05.09, kdy se stavoval u nás v Ostravě a prezentoval svůj film, nebudu se chlubit, že už jsem jej viděla díky internetu dávno předtím. Popravdě jsem nevěřila tomu, že se k nám dostane, a ani se nedostal, bylo to jen přes TV Noe, která nezařídila, a ani nemohla, kdovíjakou reklamu. Věci, které dělá Eduardo, daleko přesahují tento film. Má se svojí produkční společností připravený rozpočet na cca dalších 5-10 filmů, které plánují natočit, díky tomuto prvnímu ale mohl objet celý svět (např. i Austrálii, kde byl shodou okolností ve stejnou dobu jak já, na WYD SYD 08), vykládat své životní svědectví, evangelizovat, a bojovat za práva nenarozených, o což mu de nejvíce. Eduardo už udělal velké věci, ale on sám se tím nechlubí, tak to na něj nebudu prozrazovat, koho to zajímá, zjistí si to. :) Co se týče filmu, moc ale moc pěkný, každému, kdo ho viděl, se líbil, nemůžu tomu nic vytknout. Dobrá hudba, akorát herci, pohodový lidský styl vyprávění, pěkné barvy, krásný mix španělštiny a angličtiny, optimistická message, a bylo to bez sexu a bez násilí, takové filmy jsou opravdu vzácné, takže proto.(12.1.2009)

Film som videla vo filmovom klube, a tam aj patrí. Tvorcovia chceli filmom niečo povedať, a myslím si, že sa im to podarilo. Niektoré časti menej dobré, niektoré dobré, film ma vcelku bavil. Štvrtú hviezdu dávam za Eduarda, ktorý v dlhých vlasoch, brade a v tých lajdáckych handrách vyzeral úplne ako boh :-), ja by som si to kvôli nemu pozrela kľudne ešte raz.(15.10.2013)

Mám rada príbehy ProLife a oceňujem autorov, že aj v súčasnej dobe idú s kožou na trh a snažia sa umením poukazovať na absurditu potratov. Pred časom ma veľmi oslovil Riversovej román Dieťa zmierenia a teraz tento film. Očakávala som síce lepšie spracovanie, ale oceňujem ho na maximum práve kvôli námetu. Ak len jedinú ženu oslovil a zachránil aspoň jeden život, tak malo zmysel natočiť ho!(25.6.2009)

Podivnou náhodou sa mi dostal do rúk tento film vydaný ako súčasť podielu pre členov Spolku Svätého Vojtecha na rok 2012. Takže som od neho nečakal nijak vysokú umeleckú kvalitu, či zručnú filmárčinu. Skôr som bol pripravený na lacne natočený, moralizujúci snímok s neprehliadnuteľnými odkazmi na propagáciu kresťanstva. No v tomto prípade som sa mýlil. "Bella" je pomerne zaujímavá dráma zaoberajúca sa témou interupcie. Mladá žena, servírka Nina, je prepustená z práce, má finančné problémy, nemá žiadnu rodinu, ani životného druha a je tehotná. Ocitla sa vo veľmi ťažkej životnej situácii. Pomôcť sa jej správne rozhodnúť ako ďalej sa snaží kolega, kuchár José. Pomaly sa tak odkrýva aj jeho neveselý životný príbeh. Keby sa takejto silnej témy chopil skúsenejší režisér, tak by sa z toho dalo vyťažiť omnoho viacej emócií a tým pádom aj viac vtiahnúť diváka do deja. ***(3.12.2011)

Silný príbeh plný pekných záberov a skrytých posolstiev. Jednoduchý a pritom povie veľa;) 5*(31.5.2011)

• - Aby sa predstaviteľ Josého (Eduardo Verástegui) na svoju úlohu pripravil dokonale, navštívil nemenovanú potratovú kliniku, kde sa spriatelil s mexickým párom, ktorý mal v ten deň dohodnuté stretnutie s lekárom. Po rozhovoroch s hercom zmenili názor a namiesto interrupcie priviedli na svet chlapčeka, ktorého pomenovali Eduardo. (L´Aura)

• - Nakrúcanie filmu Bella a mnohé udalosti ovplyvnili život herca (Eduardo Verástegui) tak, že sa obrátil na vieru, radikálne zmenil svoj život a začal odmietať úlohy propagujúce sex a násilie. Eduardo sa aktívne zúčastňuje aktivít Pro-life a Pro-family podporujúcich ochranu života pred narodením a práv rodiny. (L´Aura)

• - Po filme obdržal Eduardo Verástegui (José) veľa poďakovaní od žien, ktorým Bella pomohla pri rozhodnutí sa pre život ich dieťaťa. (Eoin)