Drama / Romantický

USA / Mexiko, 2006, 91 min

Prostredie multinárodnej komunity obývajúcej urbanné newyorské ovzdušie je v Belle na úzadí rodiaceho sa vzťahu dvoch ľudí účinné. Avšak snahou o psychológiu skôr kĺžuce po povrchu, zamerikanizované. Problematika interrupcie nie až tak dominantná ako spomínaná romantická linka, čo je podtrhované aj použitím pokojnej hudby nezosúlaďujúcej vážnosť potratu s idylickosťou daných songov. Celkovo skôr odľahčenejšie než depresiu privolávajúce. 65%(3.6.2011)

Film som videla vo filmovom klube, a tam aj patrí. Tvorcovia chceli filmom niečo povedať, a myslím si, že sa im to podarilo. Niektoré časti menej dobré, niektoré dobré, film ma vcelku bavil. Štvrtú hviezdu dávam za Eduarda, ktorý v dlhých vlasoch, brade a v tých lajdáckych handrách vyzeral úplne ako boh :-), ja by som si to kvôli nemu pozrela kľudne ešte raz.(15.10.2013)

Silný príbeh plný pekných záberov a skrytých posolstiev. Jednoduchý a pritom povie veľa;) 5*(31.5.2011)

Myšlienka je skutočne nádherná a námet silný a dramatický, čo môže zjavne úplne stačiť k absolútnej diváckej spokojnosti. A predsa tomu tak nie je. Chýbali mi hlavne prirodzenejšie a kvalitnejšie herecké prejavy a to v najcitlivejších momentoch, charaktery postáv by si zaslúžili hlbšiu psychológiu. Film má výborný potenciál a pekný príbeh, ale chýba mu nejaká presvedčivejšia "nadstavba".(4.8.2011)

Rozpočet $3,3miliónaTržby USA $8,070,537Tržby Celosvetovo $10,962,804Tržby za predaj DVD v USA $5,919,179 //počet predaných kusov 317,739(6.12.2008)

• - Eduardo Verástegui (José) o svojom obrátení počas nakrúcania filmu povedal: „Neobrátil som sa ani v Lurdoch, ani vo Fatime, ale priamo v Hollywoode. Odvtedy denne pristupujem k svätému prijímaniu, raz za týždeň sa spovedám a za celé tie roky som nemal žiadnu ženu.“ (Eoin)

• - Nakrúcanie filmu Bella a mnohé udalosti ovplyvnili život herca (Eduardo Verástegui) tak, že sa obrátil na vieru, radikálne zmenil svoj život a začal odmietať úlohy propagujúce sex a násilie. Eduardo sa aktívne zúčastňuje aktivít Pro-life a Pro-family podporujúcich ochranu života pred narodením a práv rodiny. (L´Aura)

• - Aby sa predstaviteľ Josého (Eduardo Verástegui) na svoju úlohu pripravil dokonale, navštívil nemenovanú potratovú kliniku, kde sa spriatelil s mexickým párom, ktorý mal v ten deň dohodnuté stretnutie s lekárom. Po rozhovoroch s hercom zmenili názor a namiesto interrupcie priviedli na svet chlapčeka, ktorého pomenovali Eduardo. (L´Aura)