Drama / Romantický

USA / Mexiko, 2006, 91 min

Myšlienka je skutočne nádherná a námet silný a dramatický, čo môže zjavne úplne stačiť k absolútnej diváckej spokojnosti. A predsa tomu tak nie je. Chýbali mi hlavne prirodzenejšie a kvalitnejšie herecké prejavy a to v najcitlivejších momentoch, charaktery postáv by si zaslúžili hlbšiu psychológiu. Film má výborný potenciál a pekný príbeh, ale chýba mu nejaká presvedčivejšia "nadstavba".(4.8.2011)

Mám rada príbehy ProLife a oceňujem autorov, že aj v súčasnej dobe idú s kožou na trh a snažia sa umením poukazovať na absurditu potratov. Pred časom ma veľmi oslovil Riversovej román Dieťa zmierenia a teraz tento film. Očakávala som síce lepšie spracovanie, ale oceňujem ho na maximum práve kvôli námetu. Ak len jedinú ženu oslovil a zachránil aspoň jeden život, tak malo zmysel natočiť ho!(25.6.2009)

Krásny film s jasným poslaním a zaujímavým hercom v hlavnej úlohe. Nebudem prekvapený, keď sa Eduardo čoskoro stane veľmi populárnym hercom. Stačí, keď ho spopularizuje nejaký holywoodsky trhák, aj keď by som bol oveľa radšej, keby ho spopularizoval film, ako je napríklad tento...(13.4.2011)

Není to taková pecka, jak jsem čekal, ale pokud si potrpíte na filmu, jejímž základem je jenom silný příběh, tento film vás zaručeně nezklame...Tématem filmu je dnes diskutabilní téma potratu a psychika hrdinky při rozhodnutí jít či nejít...K jejímu rozhodnutí jí pomáhá kamarád z práce, který svou minulostí ukazuje na to, že život je velmi vzácný, ať už v jakékoliv podobě...(27.12.2008)

Práve som dopozerala tento krásny film. Chcela by som toho toľko povedať, ale vlastne ani neviem, čo skôr...veľa emócií a málo slov.. Určite ale súhlasím s tým, že film nehodnotí a nekritizuje. Nebolo to len o potrate, či dieťati a adopcii, nebolo to len o jednom dni strávenom v New Yorku. Ja som tam videla všetko, skoro všetko, čo v živote zažívame - my ľudia. Nešťastie, lásku, priateľstvo, pochopenie, radosť, spolupatričnosť, rodinu, obyčajnosť a hĺbku ľudskej duše.. Alejandro Gomez Monteverde je režisér, ktorého nepoznám, ale po zhliadnutí tohto filmu si rada počkám na jeho ďalšie dielo. A Eduardo je nielen krásny chlap, ale aj zaujímavý herec. Jedna hviezda len pre neho..(9.4.2011)

• - Dej príbehu sa odohráva v New Yorku, ale José a jeho rodina sú mexicko-portorikánski emigranti. Vo filme preto okrem angličtiny môžeme počuť aj veľa španielčiny. (me3x®)

• - Po filme obdržal Eduardo Verástegui (José) veľa poďakovaní od žien, ktorým Bella pomohla pri rozhodnutí sa pre život ich dieťaťa. (Eoin)

• - Aby sa predstaviteľ Josého (Eduardo Verástegui) na svoju úlohu pripravil dokonale, navštívil nemenovanú potratovú kliniku, kde sa spriatelil s mexickým párom, ktorý mal v ten deň dohodnuté stretnutie s lekárom. Po rozhovoroch s hercom zmenili názor a namiesto interrupcie priviedli na svet chlapčeka, ktorého pomenovali Eduardo. (L´Aura)