Drsňák Dudley

Dobrák Dudley

Rodinný / Komedie

USA, 1999, 77 min

• B!shop

Jak kdyby film rezirovali dva rezisery. Na jedny strane tu mame sceny, ktery snad ani tvurci nemohli myslet vazne, mizerne natoceny az skoro lacine vypadajici. Na druhou stranu tu mame sceny natoceny stylove a v ramci moznosti velkolepe. Ty prvni bohuzel prevazujou, respektive ty druhy by se dali spocitat na prstech jedny ruky. Jinak film je fakt super trapna kokotina, ktera ma ale prekvapive obstojnej pribeh. Jenze hodinu to je fakt silenej opruz, kterej zachranuje jen paradni zaporak Molina s pisklavym hlaskem. Fraser tu je bohuzel za vymasteny srabacky hovado a na to mi on proste nesedne. Nastesti nakejch dvacet minut pred koncem se to konecne rozjede, Fraser se nastve, zacne to solidne rozjizdet a je to ten starej dobrej frajer. Takze za co ty dve hvezdicky, jednak za to, ze ma film jen 75 minut a tudiz se u toho clovek neukouse nudou, pak za to minimum povedenejch scen, paradniho Molinu, roztomilou Parker, super vaguse Idlea a v poslednich dvaceti minutach frajerskyho Frasera.(21.8.2009)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $9,974,410Tržby Celosvetovo $10,400,000(13.3.2009)

Přesně takovéhle rodinné filmy miluju! Nabité vtipem, osázené známými herci a plné destrukce! Ano, je to hodně infatilní, ale já se bavil. Co se týče obsazení, Fraser se moc nepředvedl, ale fakt je, že jeho postava je záměrně napsaná jako hrozný suchar, aby vynikl zábavný padouch v podání mého oblíbence Alfreda Moliny. Sarah Jessica Parker je tu obávám se jen na okrasu, ale Eric Idle parodující KARATE KIDA je vynikající. Ve své druhé polovině se film zvrhne ve velkorysou akční jízdu (skvěle natočená honička na motorkách, vylodění na pláži indiánů a la úvodní scéna ZACHRAŇTE VOJÍNA RYANA a monumentální závěrečná bitva s tanky. Výpravnost filmu (imdb uvádí rozpočet 22 milionů, boxofficemojo zase 70 milionů) mě vůbec příjemně překvapila, stejně jako vysoká gagová kadence. Na druhou stranu těžko mohu tento film někomu doporučit, protože ho - jak vidno podle reakcí ostatních - málokdo "dá". Tak mě napadá, že to celkově dost připomíná Fraserova KRÁLE DŽUNGLE (taky natočeného podle animovaného seriálu), včetně neohrabanosti hlavního hrdiny a gagu, kdy postava reaguje na hlas vypravěče. Jinak režisér Hugh Wilson natočil s Brendanem Fraserem ve stejném roce i zdařilou komedii DOŽEŇ, CO SE DÁ a má na kontě komedie jako POLICEJNÍ AKADEMIE, LUPIČKA, HLÍDAT TESS či KLUB ODLOŽENÝCH ŽEN.(2.4.2006)

• CheGuevara

Na poprvé to možná působí zábavně a mile, ale na podruhé se zde nachází jenom 77 minut křečovitého humoru.(29.5.2006)

• 5150

30%.. taková roztomilá blbinka, která se snaží pobavit.. bohužel se jí to až na pár momentů moc nedaří.. takže, díky alespoň za příjemnou stopáž..(8.1.2008)

• - Film byl natočen podle segmentu "Dudley-Do Right" ze slavného animovaného seriálu Rocky and Bullwinkle Show. (Zodd)

• - Natáčení probíhalo ve městě Vancouver v Britské Kolumbii. (Terva)