Drsňák Dudley

Dobrák Dudley

Rodinný / Komedie

USA, 1999, 77 min

• 5150

30%.. taková roztomilá blbinka, která se snaží pobavit.. bohužel se jí to až na pár momentů moc nedaří.. takže, díky alespoň za příjemnou stopáž..(8.1.2008)

• ajuska

Blbina s infantilním humorem, ale pokud máte občas na něco takového náladu, není to tak úplně nejhorší.(3.4.2006)

• klerik

Dať tri, nedať tri? Hm. Miestami roztomilá paródia na SMER JUH, miestami trápne a prázdne. Taký lacný a "riedky" pokus zopakovať úspech GEORGE, KRÁĽ DŽUNGLE. Práca z rozprávačom poteší ako aj pár vtipov, ale pocitu, že ide o akýsi odvar, sa nezbavíte... Budú musieť stačiť dve...(9.5.2007)

Přesně takovéhle rodinné filmy miluju! Nabité vtipem, osázené známými herci a plné destrukce! Ano, je to hodně infatilní, ale já se bavil. Co se týče obsazení, Fraser se moc nepředvedl, ale fakt je, že jeho postava je záměrně napsaná jako hrozný suchar, aby vynikl zábavný padouch v podání mého oblíbence Alfreda Moliny. Sarah Jessica Parker je tu obávám se jen na okrasu, ale Eric Idle parodující KARATE KIDA je vynikající. Ve své druhé polovině se film zvrhne ve velkorysou akční jízdu (skvěle natočená honička na motorkách, vylodění na pláži indiánů a la úvodní scéna ZACHRAŇTE VOJÍNA RYANA a monumentální závěrečná bitva s tanky. Výpravnost filmu (imdb uvádí rozpočet 22 milionů, boxofficemojo zase 70 milionů) mě vůbec příjemně překvapila, stejně jako vysoká gagová kadence. Na druhou stranu těžko mohu tento film někomu doporučit, protože ho - jak vidno podle reakcí ostatních - málokdo "dá". Tak mě napadá, že to celkově dost připomíná Fraserova KRÁLE DŽUNGLE (taky natočeného podle animovaného seriálu), včetně neohrabanosti hlavního hrdiny a gagu, kdy postava reaguje na hlas vypravěče. Jinak režisér Hugh Wilson natočil s Brendanem Fraserem ve stejném roce i zdařilou komedii DOŽEŇ, CO SE DÁ a má na kontě komedie jako POLICEJNÍ AKADEMIE, LUPIČKA, HLÍDAT TESS či KLUB ODLOŽENÝCH ŽEN.(2.4.2006)

• eraserhead666

To je převážně až tak trapně humorné, až se tomu prostě musíte smát. Překvapilo mě pár dobrých vtipů a narážek v záplavě hodně suchého, trapného a rádoby vtipného humoru. Fakte ale asi je, že to má jinou cílovou skupinu, než jsem já, ale třeba Eric Idle (po Palinovi můj druhý nejoblíbenější Monty Pythnon) je tu dost zábavný, minimálně coby mistr výcviku. Naproti tomu nechápu, jak se Sarah Jessica Parker mohla stát herečkou. 1,5*(4.6.2010)