Já jsem ty a ty jsi já

Ja som ty a ty si ja

Komedie / Romantický / Fantasy

Kanada / Velká Británie / USA, 2006, 95 min

• Malarkey

Jediný důvod, proč se tyhle filmy točí, je snad proto, aby televize po celým světě měli čím zaplácnout nedělní podvečer. Jinak si to snad ani vysvětlit nedokážu.(19.6.2011)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $848Tržby Celosvetovo $7,385,434║ klasicky tuctové /35%/(21.8.2009)

Bavila jsem se královsky.(27.5.2008)

• tron

„Ak sa raz rozhodnem vzdať panenstva, tak s rovnakým živočíšnym druhom.“ – „Ten už vymrel.“ Nemám nič proti nenáročným bláznivým komédiám (BLBÝ A BLBŠÍ, NIEČO NA TEJ MARY JE), ani proti nenáročným tínedžerským komédiám (NEKECAJ A PÁDLUJ!), ale kanadsko-britské JA SOM TY A TY SI JA zasa až taký zázrak nie je. Obvykle ma „zámena tiel“ dokáže pobaviť (TVÁR TOHO DRUHÉHO, STRELENÝ PIATOK), ale tentokrát je výsledok jednoducho príliš nudný (hoci svetlé chvíľky má - ranná erekcia, Jennifer Lopezová, šťastná prilba). Možno kebyže je ústredné herecké duo sympatickejšie...(5.10.2008)

Příběh založenej na výměně těl neni nic novýho, takže z toho originalita zrovna nestříka,ale musí se nechat, že to občas dokáže dobře pobavit a příběh je takovej typicky pohodovej, ale neni to nic, co by si zasloužilo nějakou větší pozoronost i po prvním skouknutí(16.8.2008)

• dobytek

Možná už fakt začínám s příchodem třicítky pomalu vyrůstat z puberty a nějak ztrácim zálibu v těch teen-komediích. Vydržel jsem asi tak 30 minut, jednou jsem se něčemu zasmál a pak jsem to vypnul. Přišlo mi to jako ztráta času sledovat to další hodinu, když stejně hned během úvodní scény bylo jasný, že na konci se ten týpek s tou buchtou do sebe zamilujou.(21.4.2013)

Už ze začátku pobaví úvodní titulky, které jsou výborně zasazené do tématu a "jednoduše" udělané. A v jednoduchosti je síla...Jakmile se trošku rozjede děj filmu je snad každému jasné, že jde o typ bláznivé romantické komedie ze střední... Je tomu tak, ale je tak skvělá, že si ji můžu pouštět pořád dokola a mám záruku, že se u ní vždy zasměju, skvěle pobavím, rozplynu se nad romantickými chvilkami a pokochám se ďolíčky Kevina Zegerse a rozkošnou Samairou Armstrong, když si tak úžasně lezou na nervy. Výměna životů a těl, by nebyla někdy na škodu. Zajímalo by mě, jestli by se lidé víc navzájem chápali, kdyby si třeba na den vyměnili. Vím, že téma filmu je ohrané, pořád se to točí dokola a všem z toho jde hlava kolem. Ale pro mě je film It's a Boy Girl Thing něčím víc, vypěstovala jsem si k němu zvláštní kladný vztah a těším se až ho uvidím znovu :)(11.5.2012)

• Morien

Well, výkony mladých herců v hlavních rolích jsou osvěžující a poměrně přesvědčivé, ale obávám se, že i s nimi je tohle prostě jenom jeden z těch přeslazených klišovitých filmů, které se v kině hodí jenom k muchlování. Přesto musím uznat, že u některých scén jsem se i zasmála (i když už si nepamatuju u kterých a to jsem to zrovna dokoukala). Zásadní výtku bych ale měla - pochybuju, že když holka v těle kluka neumí hrát rugby-americký-fotbal-či-co-to-bylo-za-hru, tak že kluk v těle holky by si uměl udělat každý ráno dokonalej make up.(8.8.2008)

V době High School Musical a béčkových pokračování American Pie tento film působí jako dar z nebe. Škoda, že ke konci občasně padá do žánrových klišé, sympatičtí herci to ale obstojně vyvažují.(7.4.2009)

• castor

Co čekat? Vůbec nic. Tedy pokud poklepávání do penisu se slovy „běž pryč“ nebo peripetie s nandáváním podprsenky někomu přijdou vtipné.(15.7.2012)

Je to sice plný klišé,ale mě to úžasně pobavilo.(19.6.2011)

Dvaja susedia, každý na opačnej strane amerického stredoškolského spoločenského rebríčka. On populárny, ona outsiderka. Jedného rána sa po výmene názorov pred nejakým totemom v múzeu budia každý v tele druhého. No a my už vieme, čo bude nasledovať. Zblíženie, pochopenie toho druhého, bla, bla, bla...Ten koniec je vôbec asi to najväčšie klišé, aké som za poslednú dobu videla(áno, uhádli ste, je to na záverečnom plese:-) No, ale aby som nebola veľmi zlá, pár podarených vtípkov sa tam nájsť dá..///Edit:Po druhom zhliadnutí pridávam jednu *, predsalen to nebolo také zlé.:)(28.3.2008)

Bohové někdy mají opravdu zvláštní smysl pro humor, a to se zřejmě týká i aztéckých Bohů. Když se totiž v muzeu před sochou aztéckého Boha proměn pohádají dva sousedé a zároveň spolužáci (chlapec a dívka), kteří se vzájemně nesnášejí, vezme to tento aztécký Bůh do svých rukou, a tak se druhý den ráno chlapec probouzí v dívčině těle u ní doma a naopak. Film sám o sobě není ani originální, ani nikterak objevný, ale rozhodně je zajímavý a zábavný. Hlavní hrdinové jsou nesmírně sympatičtí, obzvlášť Kevin Zegers se natolik vcítil do ženské citlivé role, že jsem mu to všechno opravdu věřil a skutečně jsem měl pocit, jakoby si s nějakou holkou prohodil tělo. Ač tohle není první film na téma záměny těl, který jsem viděl, přesto mě dokázal zaujmout a užil jsem si ho od začátku do konce, za což mají tvůrci můj obdiv, protože přijít s něčím, co už tu bylo, a natočit to záživnou a zábavnou formou, to je zajisté umění. Ve výsledku jsem tedy spokojeným divákem, který si film užil, a který ho hodnotí jako mírně nadprůměrný, což obnáší udělení lepších třech hvězdiček.(16.4.2013)

Vždycky, když mám u filmu mrazení a jiné pocity pramenící z toho, že ho prožívám, není co řešit. Krásná romantická... pohádka? Nejspíš pohádka, a ty já moc moc rád.(29.3.2009)

• Smok

Prečo mám pocit, že filmov s takýmto "nápadom" som už videl niekoľko? Prečo som od prvej minúty vedel ako to dopadne? Prečo som to vôbec pozeral?(15.8.2008)

• gilmore_girl

Myslim, ze tohle zpracovani je vazne dost slabe, na podobne tema byla natocena spousta lepsich. Plytky dej a prazdne dialogy ale zachranuje Kevin Zegers! Nejen ze ma hezkou tvaricku, ale i velky potencial. Skoda, ze se utapi v takovych podprumernych filmech, protoze kdyz si vzpomenu na Transameriku nebo Lasku podle predlohy, je to uplne jine kafe. Kazdopadne tomuhle filmu zaslouzil hvezdu navic, zvlast scena, kdy cely ubreceny rika, jak prave zjistil, ze prisel o panictvi v privesu, je bozi!(29.9.2010)

• playboxguest

Zábavné, leč ohrané (a v některých případech už toto téma bylo zpracováno mnohem lépe).(5.9.2010)

Hodně mi to připomíná Mezi námi děvčaty, i když je tohle slabší odvar, tak to bylo celkem milé. Rozdílné chování, rodinné zázemí i motivace... Holka si za každé situace udrží důstojnost, je chytrá a snaží se dostat na prestižní vejšku a ten kluk je naprostý opak, zajímá ho jen fotbal, chová se pořád ještě jako puberťák a je šíleně sebevědomý. Jeden den se to zlomí a jejich životy se skříží a bůhví z jakého důvodu si vymění těla. Průběh je vždycky zábavný - holka získala neohrabanost a kluk začal být přecitlivělý. A od začátku je jasný, že si k sobě najdou cestu. Stejnak je zvláštní, že jakmile se role vymění, tak je berete jak jsou a když se to vrátí do původního stavu, zase na ty dva koukáte, tak jak máte, hrozně s vámi manipulují. Jinak mě to nenudilo, celkem normální film, řekla bych, o mladém páru, který si porozuměl až když si vyměnili těla. Nedá se sice mluvit o hereckých výkonech, ale nápad to špatnej nebyl, hlavní dvojce byla sympatická -> prostě takovej film pro potěšení !(4.6.2009)

Filmy o prohazování těl dvou co nejvíce odlišných lidí nejsou ničím novým od sluncem, vždy jednou za čas scnáristé tuto magickou formulku opráší, ono taky co chcete vymýšlet nového, to prostě už není možné, teď už jde jen o tom, jak s ní naložíme, buď prohodíme rodiče s dítětem (dost často stejného pohlaví), nebo naopak vrstevníky, tady se osvědčilo různé pohlaví, aby co nejvíce vynikly jejich rozdíly. Do hlavní role obsadíme nějaké začínající televizní hvězdičky, do vedlejších rolí zkrachovalé béčkové herce, moc to nestojí, výdělky taky nebudou nijak extra oslnivé, ale možnost prodělání gatí je dost malá, tyhle blbiny pro teenagery se vždycky nějak zaplatí a vydělají, sice ne tolik, aby si producent mohl sám ze své kapsy zaplatit nové pokračování trháku letošního léta, ale na slušnou vilku s bazénem ano. Teto výtvor není tak oslnivý, že by sme z něj padali na kolena, na druhou stranu se však tvůrci nemají zač stydět, film byl místy vtipný, občas dojemný, přesně jak to má být, jen Samaire mi místy připomínala transku.(4.10.2008)

• Rosaviva

Dřív jsem měla tyhle filmy neskutečně ráda, ale sakra, je docela možný, že už jsem z nich vyrostla, protože mě to moc nebavilo. Zasmála jsem se jenom jednou a z těhle "vyměňovacích" filmů je to pravděpodobně ten nejhorší co jsem kdy viděla. A ještě jsem celou dobu uvažovala odkud znám hlavní představitele. Teprve až když jsem si je našla mi došlo, že ona byla Anna z O.C. a on byl Damiene z Gossip Girl. 2*(25.5.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10