Já jsem ty a ty jsi já

It's a Boy Girl Thing

Ja som ty a ty si ja

Komedie / Romantický / Fantasy

Kanada / Velká Británie / USA, 2006, 95 min

Vôbec ale vôbec to nie je originálne. Ale je to roztomilé... A má to krásnu Samaire Armstrong... Každý vie ako to skončí už na začiatku, na napriek tomu to má ten správny úsmevný potenciál...(7.10.2008)

Hezká podívaná, ale bohužel jsem tento námět již několikrát viděl a častokrát z toho čiší až moc teenagerovské vtipné scény, kterým se již vážně nezasměji.... Je to na takové to domácí posezení u televize s ostatními členy rodiny. 50%.(29.9.2010)

• rikitiki

Neduživý klon mnoha podobných snímků, kdy se výměnou těl dvojice poučí to tom, jak těžké je být v kůži toho druhého.(8.3.2014)

Ale tak... Chtěl jsem bezduchou americkou komedii na odreagování a asi jsem dostal co jsem chtěl. Pokud v tom měla být uložena zpráva ve stylu:"Člověk, který se nám zdá býti odlišný může mít daleko zajímavější a plnohodnotnější život, než já sám", tak jsem jí v tom asi našel, ale věděl jsem už dávno, že všechno "divné" nemusí být vůbec něčím špatným. Že by mě ale film unesl až ke hvězdám, to tedy vůbec. Prostě průměrná taškařice plná směšnosti, trapnosti, vykonstruované prvoplánové povrchnosti a závěrečné procitnutí americké mysli, kterážto je teď najednou po shlédnutí filmu lepší a moralizuje lidi ve stylu "Vy jste byli ale strašný kreténi, snad jste se poučili!"... Ale stejně se nepoučí....(6.7.2011)

Bohové někdy mají opravdu zvláštní smysl pro humor, a to se zřejmě týká i aztéckých Bohů. Když se totiž v muzeu před sochou aztéckého Boha proměn pohádají dva sousedé a zároveň spolužáci (chlapec a dívka), kteří se vzájemně nesnášejí, vezme to tento aztécký Bůh do svých rukou, a tak se druhý den ráno chlapec probouzí v dívčině těle u ní doma a naopak. Film sám o sobě není ani originální, ani nikterak objevný, ale rozhodně je zajímavý a zábavný. Hlavní hrdinové jsou nesmírně sympatičtí, obzvlášť Kevin Zegers se natolik vcítil do ženské citlivé role, že jsem mu to všechno opravdu věřil a skutečně jsem měl pocit, jakoby si s nějakou holkou prohodil tělo. Ač tohle není první film na téma záměny těl, který jsem viděl, přesto mě dokázal zaujmout a užil jsem si ho od začátku do konce, za což mají tvůrci můj obdiv, protože přijít s něčím, co už tu bylo, a natočit to záživnou a zábavnou formou, to je zajisté umění. Ve výsledku jsem tedy spokojeným divákem, který si film užil, a který ho hodnotí jako mírně nadprůměrný, což obnáší udělení lepších třech hvězdiček.(16.4.2013)

• Mpho Koaho

• - Hudba, kterou Nell (Samaire Armstrong) používá jako budík a taky ji poslouchá v autě jako Woody, je "Candle In The Wind" od Eltona Johna. Elton John je výkonným producentem tohoto filmu a jeho partner David Furnish tento snímek produkoval. (HappySmile)

• - Hřebcovo auto je Buick Roadmaster Estate Wagon ročník 1991 a Woody s Nelly na konci filmu odjíždí v Oldsmobile Cutlass z roku 1971. (Ruuzha)

• - Přední strana žádosti na univerzitu Yale, kterou má Nell v pokoji, a taky hlavička dopisu, kterou dostane od Yaleu, jsou pravé. (HappySmile)