Já jsem ty a ty jsi já

Ja som ty a ty si ja

Komedie / Romantický / Fantasy

Kanada / Velká Británie / USA, 2006, 95 min

• type_B

Další z nudných béček, které vysílala (6.4.09) Nova pozdě večer. Málo vtipný film stavějící na stokrát omletém klišé prohození osobnosti, to vše říznuto americkou neméně klišovatou středoškolskou romantikou. Od černobílé schematičnost postav po třídně-společenské předsudky. Jedna hvězda za opravdu krásnou hlavní hrdinku, jejíž výkon nebyl úplně zlý a druhá za pár povedených joků.(7.4.2009)

Ale tak... Chtěl jsem bezduchou americkou komedii na odreagování a asi jsem dostal co jsem chtěl. Pokud v tom měla být uložena zpráva ve stylu:"Člověk, který se nám zdá býti odlišný může mít daleko zajímavější a plnohodnotnější život, než já sám", tak jsem jí v tom asi našel, ale věděl jsem už dávno, že všechno "divné" nemusí být vůbec něčím špatným. Že by mě ale film unesl až ke hvězdám, to tedy vůbec. Prostě průměrná taškařice plná směšnosti, trapnosti, vykonstruované prvoplánové povrchnosti a závěrečné procitnutí americké mysli, kterážto je teď najednou po shlédnutí filmu lepší a moralizuje lidi ve stylu "Vy jste byli ale strašný kreténi, snad jste se poučili!"... Ale stejně se nepoučí....(6.7.2011)

Pohodová jednohubka na téma, které není nijak nové ani překvapivé stejně jako mnohokrát použitá dějová kostra, obvyklé rekvizity nebo notoricky známé situace. Není lepší než třeba Freaky Friday, ale netlačí na pilu, neháže ramena, občas potěší slovními výměnami, občas nějakým vtípkem a co je základ, má sympatickou dvojici, která věrohodně zvládla výměnu těl.(22.10.2010)

Film čistě k pobavení a odpočinutí. Nic nového, nic originálního či převratného, ale k jednomu večernímu zhlédnutí to bohatě stačí. Zvláště mě pobavilo - všeobecně - chování Nell v těle Woodyho.(19.6.2011)

tohle mě příjemně překvapilo.(5.6.2009)

• - Hřebcovo auto je Buick Roadmaster Estate Wagon ročník 1991 a Woody s Nelly na konci filmu odjíždí v Oldsmobile Cutlass z roku 1971. (Ruuzha)

• - Přední strana žádosti na univerzitu Yale, kterou má Nell v pokoji, a taky hlavička dopisu, kterou dostane od Yaleu, jsou pravé. (HappySmile)

• - Hudba, kterou Nell (Samaire Armstrong) používá jako budík a taky ji poslouchá v autě jako Woody, je "Candle In The Wind" od Eltona Johna. Elton John je výkonným producentem tohoto filmu a jeho partner David Furnish tento snímek produkoval. (HappySmile)