Lovci pokladů: Kniha tajemství

Honba za pokladom: Kniha tajomstiev

Lovci pokladov: Kniha tajomstiev

Dobrodružný / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 119 min

Podruhé ta samá sterilní podívaná. Neskonale debilní děj, nelogické chování postav, rutinérská režie bez památných scén, směšné dedukce i "dialogy" - to vše zůstalo při starém. Znovu se to snaží být pro celou rodinu, ale ve své podstatě to opět není pro nikoho. Snad jen rádoby vtipný pomocník leze na nervy mnohem více než minule. A ano, je to stejně zábavné jako v případě prvního dílu. Jako oddychovka, na kterou okamžitě zapomenete, to funguje obstojně. Ovšem dobrodružnou náturu to ani zdaleka neuspokojí a tak se dostaví neodolatelná touha pustit si pořádný dobrodružný snímek. Ideálně Indyho.(5.1.2008)

Takže z režiséra Jona Turteltauba sa stáva riadny rutinér bez snahy napredovať a natočiť konečne niečo zmyslu plnejšie. Pokračovanie v celku podarených aj keď len priemerných Lovcov pokladov sa vydalo cestou nešťastnou a len šablónovo kopíruje to čo sme videli a zažili v prvom príbehu, bez čo i len náznaku menšej invencie a dokonca nám už v deji dvojky je načrtnuté že môžeme očakávať minimálne ďalšie pokračovanie. To čo nám trailer ponúkne ohľadom akčnej stránky je v podstate len to čo tam zhliadneme, takže okrem automobilovej naháňačky ulicamy Londýna tam po tejto stránke nič viac pútavejšie a oku lahodiace nie je, skôr sa tu zameria na dialógy miestamy zaujímavé, keď sa nad niečím záhadným hurtá ale zas nijak preborné, škoda je aj dosť predvídavého deja a moc jednoduchého vnikanie na miesta ako je Biely dom či poľahky únos Amerického prezidenta, čo začalo postupne vyznievať ako nevydarená sebaparodia. _Herecké obsadenie ostalo zachované, plus pribudli nové tváre "posily" ako Helen Mirren, Bruce Greenwood či Ed Harris ale v tomto ohľade nebolo žiadne zúročenie a hlavne škoda bolo chvíľku zápornej a potom zas kladnej postavy Eda Harrisa, kde pôsobí časom až tuctovo prehrávajúci, vo svojej úlohe sa ku koncu stráca tak že už nevieme čo vlastne jeho postava zastupuje či stvárňuje. Nicolas Cage je opäť bratom Roberta Langdona a doslova na začiatku ako by remakuje scénku z Da Vinciho Kódu a okrem čoraz viac klesajúceho hereckého prejavu už aj výzorovo nevypadá nejak pútavo, nuž akosi nám rýchlo v poslednej dobe starne. Nuž Jerry Bruckheimer by si mal konečne nájsť poriadne talentovaného koňa, ktorý mu utiahne tie produkované báchorky na nejakej úrovni, ktorá sa bude dať zniesť. ║Rozpočet $130miliónovTržby USA $219,964,115Tržby Celosvetovo $457,364,600Tržby za predaj DVD v USA $93,199,281 //počet predaných kusov 5,877,786║ hlavne že to zarába /videl v kine: 40%/(2.2.2008)

Nechapu ty vcelku nizky hodnoceni, podle me se jedna o nenarocnou, vysoce zabavnou a sviznou jizdu, kde se furt neco deje, ani na chvily to nenudi a ty dve hodiny utecou jako nic. Pribehove to je sice podobny jako prvni dil, opet jezdeni po americkejch pamatkach, reseni nakyho toho hlavolamu (skoda, ze tu neni skoro zadna past) atd. Problem je, ze cely je to podany stylem vsechno je hracka, jednak zaporak, ackoliv slusne zahranej Harrisem, vlastne zas tak zapornej neni, pak unest prezidenta, vloupat se do Bilyho domu? Zadnej problem a prezident jeste pochvali. No a zaverecnej objev sem zprvu skoro nezaznamenal, pac to je natoceny bez naky gradace stylem hm, tak sme tady, tamhleto je ono, takze mi chvilku trvalo, nez jsem si uvedomil, ze to je vlasne uz ono, o co v celym filmu slo. No a zaverecny sceny ve vode jsou silne neprehledny. Jinak je fajn, ze se to nebere zas tak vazne, postavy obcas prohodi nakou tu hlasku a Cage uz ma precejen drobet lepsi uces, nez jakej predvadel ve svejch nejnovejsich filmech. Ja se paradne bavil a i kdyz to neni bez chyb, ty 4* klidne nandam.(6.6.2008)

• Lima

I když je to ukecaný, jak Fidel Castro na sjezdu, dost rychle to odsýpá, takže člověk nemá ani čas přemýšlet na těmi tunami historických a scenáristických zhovadilostí a vlastně o ně ani nejde. Je to stejně pitomé a jen o trochu zábavnější, než kterýkoliv díl seriálu „Lovci pokladů“. Akorát s tím rozdílem, že Tia Carreru vystřídali herci těžkého kalibru a Jerry Bruckeheimer se zase praštil přes kapsu. Při bleskových konstrukcích Nica Cagea („Slova „rezolutní“ a pak „dvojčata“……aha, takže to musí být akronym pro britskou loď ´Resolute´, ztracenou roku 1800…“) by i Sherlock Holmes blednul závistí, pokud by si při nich neklepal na čelo.(13.5.2008)

• petero

Menej zábavné ale zato naivnejšie ako jednotka.(22.5.2008)