Lovci pokladů: Kniha tajemství

Honba za pokladom: Kniha tajomstiev

Lovci pokladov: Kniha tajomstiev

Dobrodružný / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 119 min

Nicolas Cage - (Ben Gates) +++ Justin Bartha - (Riley Poole) +++ Diane Kruger - (Abigail Chase) +++ Jon Voight - (Patrick Gates) +++ Helen Mirren - (Emily Appleton) +++ Ed Harris - (Mitch Wilkinson) +++ Harvey Keitel - (Sadusky) +++ Bruce Greenwood - (Prezident) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer, Jon Turteltaub +++ Hudba: Trevor Rabin +++ Nemecka Cinema - 75%(21.2.2008)

• Gilmour93

„Unesu prezidenta Spojených států!“ Unes i Miloše, jestli ovšem na to máš dost páry.. Jednička v bledě modrém. Vypadá to draze, působí to levně, nadhled je nucený, dme se to vlasteneckou pýchou, že každou chvíli hrozí puknutí a vyvrcholení u Mount Rushmore bloudí v kruhu, až se z toho Lincolnovi klíží žulová víčka. Od Jonesovic famílie vypůjčený vztah otec-syn a nakonec i matka je absolutně bez půvabu a na stránce 47 byla nejspíš informace, jestli stážistka Lewinská v Orální pracovně polykala.. Jinak ten největší americký národní poklad je sám Nicolas Cage. Já ten jeho výběr filmů a hlavně účesů prostě žeru, asi se dám na dráhu kadeřníka. Tentokrát vypadal jak důstojník SS, co má spánky bez vlasů po léčbě elektrošoky..(18.3.2013)

Rozpočet $130miliónov Tržby Celosvetovo $457,364,600(20.6.2008)

Druhý díl Lovců pokladů není horší než první. To je důležité říct hned na začátek a jemně dodat, že neznám příjemnější odpočinkový film. Tam, kde Indiana Jones chce být nutně vtipný nebo legendární, mávne Nicholas Cage rukou a jede se dál. Problém je jinde a to ve faktu, že druhý díl Lovců pokladů v podstatě nemá pravého záporáka, což mi chybělo. Je to škoda, protože i když se nevyznám v historii USA tak jak bych si přál, stále film a celá honička potřebuje větší hybnou sílu pro děj než je "obžalování" z dědečkovy velezrady. Jinak je to zábava jak se patří, na které je poznat každý dolar a některé scény jsou tak velké (např. závěr), že už vás jiné filmy nebudou tolik "překvapovat" a "oslňovat". Snad do třetice to bude propojení kladů obou dílů a půjdu s hodnocením výše.(24.7.2008)

První díl byl jednoduchý, ale zároveň dynamický, zábavný a měl určité meze. První pokračování je jednoduché, dynamické, zábavné, ale jsou to takové hry bez hranic. Nicolas Cage řeší rébusy a šifry bez zbytečných zádrhelů, svižně a jeho neocortex si umí dát do souvislosti všechno se vším. Navíc je tu příliš očividných náhod a nelogičností. Jenomže! Turteltaub dává lidem to, co chtějí vidět. A tak hlavní hrdinové šnorchlují po Oválné pracovně a Buckinghamském paláci nebo se vrtají v hlavách zakladatelů Ameriky vytesaných do Mount Rushmore - (atraktivní část). Diane Kruger hledá naušnicí pomocí zaujímání sexy poloh, londýnské uličky provětrá automobilová honička a Cage předvede několik teatrálních výstupů - (zábavná část). Obě části se ve filmu střídají převážnou část stopáže, takže o nějaké nudě nemůže být řeč. Peníze se sypou a Turtletaub začíná chytat Saw syndrom. A pokud to bude stále výdělečnější, tak před takovým dvanáctým dílem s názvem Lovci pokladů: Počítadlo prdů se bude muset třást i Titanic... 130 miliónů dolarů(rozpočet)/457,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/97,5 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(8.3.2008)