Nevím proč, ale na Nicolase získávám čím dál častější osypky ... fakt ho nemusím a i přesto jsem byla líná si dnes k večernímu čaji s medem a citrónem pustit něco jiného. Možná proto, že tento večer potřebuji vypnout a nad ničím moc nepřemýšlet a tajuplné honičky, historie propletená snůškou fantasmagorií potřebných k tomu, aby se našel bájný poklad Olméků a očistila se rodinná čest, byla lepší než kdejaká jiná akční střílečka. A taky ... tyhle blbosti jsou prostě někdy fajn. Jen si říkám kdo tady píše ty bludy do popisů k filmům ... žánr "dobrodružný, akční" opravdu stačí. Thriller to není ani omylem a mysteriózní už teprve ne.(26.1.2014)

Na úvod musím poznamenat, že nikdo z mých předků nezavraždil dne 4. 8. 1306 v Olomouci českého krále Václava III. a mám na to doma ve sklepě zavřených pět dosud žijících svědků. Ben Gates si však svědky neschovával a tak zase musel najít ten největší, nejvýznamnější a kdoví ještě jaký poklad, aby očistil jméno své rodiny. Kupodivu se mi to jevilo zábavnější než první díl, dvojité partnerské narážky měly šťávu, za indiciemi jsem se mohl mrknout trochu po světě, pokochal jsem se únosem amerického prezidenta a hláškující Bartha mne vyloženě bavil. Proti tomuto způsobu hledání pokladu nemám vážnějších výhrad. Tedy pomineme-li historii a soustředíme se na pohádku.(13.5.2013)

Nicolas Cage - (Ben Gates) +++ Justin Bartha - (Riley Poole) +++ Diane Kruger - (Abigail Chase) +++ Jon Voight - (Patrick Gates) +++ Helen Mirren - (Emily Appleton) +++ Ed Harris - (Mitch Wilkinson) +++ Harvey Keitel - (Sadusky) +++ Bruce Greenwood - (Prezident) +++ Produkcia: Jerry Bruckheimer, Jon Turteltaub +++ Hudba: Trevor Rabin +++ Nemecka Cinema - 75%(21.2.2008)

Film, který mi přišel zábavnější, než například Andělé a démoni, hlavně proto, že se bere méně vážně a nijak nezastírá, že to je jen zábava, navíc se dá říct, že dává větší smysl, než ty blázniviny, které luští Tom Hanks. Prostě jsem se dobře bavil.(18.8.2009)

Druhý díl Lovců pokladů není horší než první. To je důležité říct hned na začátek a jemně dodat, že neznám příjemnější odpočinkový film. Tam, kde Indiana Jones chce být nutně vtipný nebo legendární, mávne Nicholas Cage rukou a jede se dál. Problém je jinde a to ve faktu, že druhý díl Lovců pokladů v podstatě nemá pravého záporáka, což mi chybělo. Je to škoda, protože i když se nevyznám v historii USA tak jak bych si přál, stále film a celá honička potřebuje větší hybnou sílu pro děj než je "obžalování" z dědečkovy velezrady. Jinak je to zábava jak se patří, na které je poznat každý dolar a některé scény jsou tak velké (např. závěr), že už vás jiné filmy nebudou tolik "překvapovat" a "oslňovat". Snad do třetice to bude propojení kladů obou dílů a půjdu s hodnocením výše.(24.7.2008)