Lovci pokladů: Kniha tajemství

Honba za pokladom: Kniha tajomstiev

Lovci pokladov: Kniha tajomstiev

Dobrodružný / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 119 min

Na úvod musím poznamenat, že nikdo z mých předků nezavraždil dne 4. 8. 1306 v Olomouci českého krále Václava III. a mám na to doma ve sklepě zavřených pět dosud žijících svědků. Ben Gates si však svědky neschovával a tak zase musel najít ten největší, nejvýznamnější a kdoví ještě jaký poklad, aby očistil jméno své rodiny. Kupodivu se mi to jevilo zábavnější než první díl, dvojité partnerské narážky měly šťávu, za indiciemi jsem se mohl mrknout trochu po světě, pokochal jsem se únosem amerického prezidenta a hláškující Bartha mne vyloženě bavil. Proti tomuto způsobu hledání pokladu nemám vážnějších výhrad. Tedy pomineme-li historii a soustředíme se na pohádku.(13.5.2013)

Pro mě lepší než jednička. Herci jsou uvolněnější, neberou to vážně (snad až na Cage, ale u něj to člověk prostě neodhadne), příběh nadlehčuje celkem povedenej humor a hodně to pozvedá super Diane Kruger s Helen Mirren, i ten Justin Bartha s Jonem Voightem jsou fajn a Cage, jak ho jen popsat, no odvádí svůj lepší výkon ve svých horších, ale přitom nadprůměrných filmech (zkráceně - je taky fajn). Jedině snad Ed Harris s Harvey Keitelem mi připadali trochu matný. Jelikož tohle nebylo nikdy víc, než jakási verze Indiana Jonese pro nejmenší, netřeba se pouštět do hlubších rozborů na téma: Příběhu, logiky, či dalších věcí, jako únos prezidenta nebo rychlé a spolehlivé hacknutí do libovolné databáze v případě potřeby. V rámci tohohle žánru nebyl příběh nejhorší a hlavně - je to zábava po celý dvě hodiny. Možná mírně nadhodnocuju, ale jedničce jsem dala 3* a tohle bylo prostě o kousek lepší. Snad proto, že přes všechny jiný blbiny tam nebyla věc jako "pomažeme ústavu citronem a dostaneme tajnou šifru".(4.4.2012)

• Malarkey

Jednička se ještě dala. Tenkrát si pamatuji, jak jsem si ji půjčilv půjčovně a žral ten příběh, protože přesně takové příběhy o hledání pokladů jsou něco pro mě. Jenže druhý díl o knize tajemství mě hrozně ubíjel. Od začátku jsem se příšerně nudil a ani samotný průběh mě nedokázal nijak napumpovat. A to se točí už trojka. To je teda skutečně hezký, doufám, že si s tím tvůrci dají alespoň více záležet než s Knihou tajemství, ta opravdu nemá co nabídnout, spíše unudí k smrti, když už nic jiného.(14.10.2008)

Řemeslně průměrná, směšně přepálená dobrodružná podívaná, která sice je totálně blbá, ale nejspíš nenaštve a vlastně i baví. Snad nás budoucí generace nebudou posuzovat podle hlouposti našich nejúspěšnějších filmů. :o)(1.5.2008)

Rozpočet $130miliónov Tržby Celosvetovo $457,364,600(20.6.2008)