Scénář: Marianne Wibberley, Cormac Wibberley .. O nic horší (ba ani lepší) rodinná podívaná ze stejné "Disney" škatulky jako předešlý National Treasure. Nenáročné, lehce a rychle stravitelné, tak aby se pobavilo/neurazilo dětské ani dospělejší publikum. Hlavně nezačněte přemýšlet nad souvislostmi ve scénáři. 50%.(1.5.2008)

Nechapu ty vcelku nizky hodnoceni, podle me se jedna o nenarocnou, vysoce zabavnou a sviznou jizdu, kde se furt neco deje, ani na chvily to nenudi a ty dve hodiny utecou jako nic. Pribehove to je sice podobny jako prvni dil, opet jezdeni po americkejch pamatkach, reseni nakyho toho hlavolamu (skoda, ze tu neni skoro zadna past) atd. Problem je, ze cely je to podany stylem vsechno je hracka, jednak zaporak, ackoliv slusne zahranej Harrisem, vlastne zas tak zapornej neni, pak unest prezidenta, vloupat se do Bilyho domu? Zadnej problem a prezident jeste pochvali. No a zaverecnej objev sem zprvu skoro nezaznamenal, pac to je natoceny bez naky gradace stylem hm, tak sme tady, tamhleto je ono, takze mi chvilku trvalo, nez jsem si uvedomil, ze to je vlasne uz ono, o co v celym filmu slo. No a zaverecny sceny ve vode jsou silne neprehledny. Jinak je fajn, ze se to nebere zas tak vazne, postavy obcas prohodi nakou tu hlasku a Cage uz ma precejen drobet lepsi uces, nez jakej predvadel ve svejch nejnovejsich filmech. Ja se paradne bavil a i kdyz to neni bez chyb, ty 4* klidne nandam.(6.6.2008)

Rozpočet $130miliónov Tržby Celosvetovo $457,364,600(20.6.2008)

Po velmi příjemné a oddechové jedničce je tu rádoby akčnější a epičtější pokračování, které však ze své oddechové nálady nic neztratilo. Akorát je vše takové sterilnější, nezáživné. Lokace jsou méně přitažlivé a celé to odsýpá o poznání pomaleji, ani těch hádanek už tolik není. Snad se ve trojce vrátí úroveň na level prvního dílu. Nicolas Cage dokazuje, že stále má peněženkám producentů co nabídnout a jakž takž se ještě drží v té pomyslné první hollywoodské lize, já mu to jen přeji, stále ještě věřím, že se dokáže vrátit na vrchol, ze kterého počátkem nového milénia sestoupil. Dvojka Lovců pokladů sice není tou popcornovou podívanou, na jaké jsem zvyklý, ale na dvě hodinky mě to zabavilo a dalo by se říci, že jsem s výsledkem vcelku spokojen. Sice ne tak jako u prvního dílu, na průměr to ale bohatě stačilo. Příště však lépe, nebo už tak shovívavý nebudu.(10.3.2009)

Film, který mi přišel zábavnější, než například Andělé a démoni, hlavně proto, že se bere méně vážně a nijak nezastírá, že to je jen zábava, navíc se dá říct, že dává větší smysl, než ty blázniviny, které luští Tom Hanks. Prostě jsem se dobře bavil.(18.8.2009)