Lovci pokladů: Kniha tajemství

Lovci pokladov: Kniha tajomstiev

Honba za pokladom: Kniha tajomstiev

Dobrodružný / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 119 min

Takže z režiséra Jona Turteltauba sa stáva riadny rutinér bez snahy napredovať a natočiť konečne niečo zmyslu plnejšie. Pokračovanie v celku podarených aj keď len priemerných Lovcov pokladov sa vydalo cestou nešťastnou a len šablónovo kopíruje to čo sme videli a zažili v prvom príbehu, bez čo i len náznaku menšej invencie a dokonca nám už v deji dvojky je načrtnuté že môžeme očakávať minimálne ďalšie pokračovanie. To čo nám trailer ponúkne ohľadom akčnej stránky je v podstate len to čo tam zhliadneme, takže okrem automobilovej naháňačky ulicamy Londýna tam po tejto stránke nič viac pútavejšie a oku lahodiace nie je, skôr sa tu zameria na dialógy miestamy zaujímavé, keď sa nad niečím záhadným hurtá ale zas nijak preborné, škoda je aj dosť predvídavého deja a moc jednoduchého vnikanie na miesta ako je Biely dom či poľahky únos Amerického prezidenta, čo začalo postupne vyznievať ako nevydarená sebaparodia. _Herecké obsadenie ostalo zachované, plus pribudli nové tváre "posily" ako Helen Mirren, Bruce Greenwood či Ed Harris ale v tomto ohľade nebolo žiadne zúročenie a hlavne škoda bolo chvíľku zápornej a potom zas kladnej postavy Eda Harrisa, kde pôsobí časom až tuctovo prehrávajúci, vo svojej úlohe sa ku koncu stráca tak že už nevieme čo vlastne jeho postava zastupuje či stvárňuje. Nicolas Cage je opäť bratom Roberta Langdona a doslova na začiatku ako by remakuje scénku z Da Vinciho Kódu a okrem čoraz viac klesajúceho hereckého prejavu už aj výzorovo nevypadá nejak pútavo, nuž akosi nám rýchlo v poslednej dobe starne. Nuž Jerry Bruckheimer by si mal konečne nájsť poriadne talentovaného koňa, ktorý mu utiahne tie produkované báchorky na nejakej úrovni, ktorá sa bude dať zniesť. ║Rozpočet $130miliónovTržby USA $219,964,115Tržby Celosvetovo $457,364,600Tržby za predaj DVD v USA $93,199,281 //počet predaných kusov 5,877,786║ hlavne že to zarába /videl v kine: 40%/(2.2.2008)

• petero

Menej zábavné ale zato naivnejšie ako jednotka.(22.5.2008)

• ripo

Prekombinované, umelo naťahované a nevierohodné ...(29.1.2010)

Stejně hloupé, zbytečné, ale také roztomilé jako první díl. Ed Harris jako "polozáporák" opakuje svou roli ze Skály, Cageovy vlasy a herecké schopnosti už se vymkly i z Bruckheimerovy kontroly (hádka v Buckinghamském paláci), ale to putování z lokace do lokace a řešení předpřipravených rébusů je zkrátka o fous zábavnější než ve ztuhlé Šifře mistra Leonarda. Hercům to sluší, hudba hraje a možná dokonce odpustíte Justinu Barthovi jeho nebetyčnou otravnost. Stravitelný průměr a jednohubka na cestě k návratu nejslavnějšího z archeologů. Jako předkapela jsou Cage s Voightem docela fajn. Tleskat ale pravděpodobně nebudete. (50%)(5.1.2008)

Řemeslně průměrná, směšně přepálená dobrodružná podívaná, která sice je totálně blbá, ale nejspíš nenaštve a vlastně i baví. Snad nás budoucí generace nebudou posuzovat podle hlouposti našich nejúspěšnějších filmů. :o)(1.5.2008)

• - "Playfairova šifra", kterou luští Benův předek, je typ substituční šifry z poloviny 19. století, kdy se podle klíče kódují páry písmen. (xjane)

• - Scéna, kde hrdinové lijí vodu na kameny, aby se dostali k pokladu, byla natočena na jezeře Sylvan Lake v Jižní Dakotě. Ve stejném státě a jen několik desítek mil od tohoto místa se objevuje i národní památník Mount Rushmore, který se ve filmu rovněž objevuje. (Narcis)

• - Riley Poole (Justin Bartha) nosí hodinky značky Casio ABC-30, Ben Gates (Nicolas Cage) Rolex Submariner a Mitch Wilkinson (Ed Harris) nosí Hamilton Lloyd Chrono. (dyfur)