Lovci pokladů: Kniha tajemství

Lovci pokladov: Kniha tajomstiev

Honba za pokladom: Kniha tajomstiev

Dobrodružný / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 119 min

Je to taková ta klasická "dvojka". Tvůrci se snaží nacpat toho do děje pokud možno co nejvíce a vše ještě náležitě překombinovat. Film neurazí a sem si jistý, že jeho cílová skupina bude značně velká. Kladem snímku je určitě to, že po dlouhé době je zde vyobrazen prezident jako člověk z lidu. Což není představa úplně k zahození. Nicméně Turteltaub zrovna talentu navíc nepobral a tak přestože se divák dočká svých "oblíbených" postav + nějakých nových navíc. Nic převratného k lepšímu se oproti minulému dílu nezlepšilo. Indiana Jones je pořád někde na míle daleko vepředu. 55%(24.8.2008)

Na úvod musím poznamenat, že nikdo z mých předků nezavraždil dne 4. 8. 1306 v Olomouci českého krále Václava III. a mám na to doma ve sklepě zavřených pět dosud žijících svědků. Ben Gates si však svědky neschovával a tak zase musel najít ten největší, nejvýznamnější a kdoví ještě jaký poklad, aby očistil jméno své rodiny. Kupodivu se mi to jevilo zábavnější než první díl, dvojité partnerské narážky měly šťávu, za indiciemi jsem se mohl mrknout trochu po světě, pokochal jsem se únosem amerického prezidenta a hláškující Bartha mne vyloženě bavil. Proti tomuto způsobu hledání pokladu nemám vážnějších výhrad. Tedy pomineme-li historii a soustředíme se na pohádku.(13.5.2013)

• AngelAngie

Tenhle druh filmů mám na odpočinek ráda, ale co nemám ráda, je mnohdy herectví Nicolase a to hlavně v těhle dvou filmech. Na oba jsem se dívala jen kvůli Diane Kruger a taky jí patří mé dvě hvězdičky.(29.8.2008)

Film, který mi přišel zábavnější, než například Andělé a démoni, hlavně proto, že se bere méně vážně a nijak nezastírá, že to je jen zábava, navíc se dá říct, že dává větší smysl, než ty blázniviny, které luští Tom Hanks. Prostě jsem se dobře bavil.(18.8.2009)

Zatial len toľko: A teraz si dáme Deli. Neskôr: Adventure full of action, ako to mám rád. Od tejto produkcie nečakám nič viac ani nič menej. Život mi to samozrejme nijak nezmení, ale na to má človek k dispozícií úplne iné plátnové klenoty. Toto bolo pre zábavu a relax. Tu to platí dvakrát: THX & DDs zvuk 4ever! Ps: Trevor Rabil vie neskutočne komponovať, bije sa s majstrom Zimmerom. Np. jeho Armageddon suite a Harry&Grace make peace sú kultové. Alespoň pre mňa. A to úplne stačí ;)(30.9.2009)