Pro mě zajímavější a ulítlejší než jednička. Scény skvělé, jízda Mercedesem ala James Bond, únos prezidenta, vloupání se do stolů z Urozené v Buckinghamu a Bílém domě, které jsou vyrobené od čínského mistra zamykacích skříněk, socha Svobody ( ta menší v Paříži ), Kniha Prezidentů se všema záhadama a tajemstvíma. To vše vede k bájnému indiánskému městu celého ze zlata, které je šikovně ukryté ve skále. Ed Harris jako záporák, krásná Diane Kruger a oskarová Helen Mirren (za Královnu) a samozřejmě Cage ve "své" roli. A hudba od TREVORa RABINa, který se už zapsal i pod "jedničku", který má na kontě hity jako Armageddon, Bad Boys II, 60 sekund nebo Nepřítel státu. Tak co by jste od takového filmu chtěli víc? Jen se mě trošku nelíbil ten finální konec. A co je na straně 47? Pokračování trojky, ve které bude hledat tajemství ztracené ..... (( :: Atlantidy.(13.3.2008)

Na úvod musím poznamenat, že nikdo z mých předků nezavraždil dne 4. 8. 1306 v Olomouci českého krále Václava III. a mám na to doma ve sklepě zavřených pět dosud žijících svědků. Ben Gates si však svědky neschovával a tak zase musel najít ten největší, nejvýznamnější a kdoví ještě jaký poklad, aby očistil jméno své rodiny. Kupodivu se mi to jevilo zábavnější než první díl, dvojité partnerské narážky měly šťávu, za indiciemi jsem se mohl mrknout trochu po světě, pokochal jsem se únosem amerického prezidenta a hláškující Bartha mne vyloženě bavil. Proti tomuto způsobu hledání pokladu nemám vážnějších výhrad. Tedy pomineme-li historii a soustředíme se na pohádku.(13.5.2013)

• bestlama

Už teď si upřímně přeju, aby se netočilo další pokračování této parodie na Laru a na Indyho...(18.5.2009)

Soundtrack Trevor Rabin: 1. Page 47 ,2. Cibola ,3. Spirit of Paris ,4. City of Gold ,5. So! ,6. Bunnies ,7. Gabby Shuffle ,8. Franklin's Tunnel(19.5.2011)

Pro mě lepší než jednička. Herci jsou uvolněnější, neberou to vážně (snad až na Cage, ale u něj to člověk prostě neodhadne), příběh nadlehčuje celkem povedenej humor a hodně to pozvedá super Diane Kruger s Helen Mirren, i ten Justin Bartha s Jonem Voightem jsou fajn a Cage, jak ho jen popsat, no odvádí svůj lepší výkon ve svých horších, ale přitom nadprůměrných filmech (zkráceně - je taky fajn). Jedině snad Ed Harris s Harvey Keitelem mi připadali trochu matný. Jelikož tohle nebylo nikdy víc, než jakási verze Indiana Jonese pro nejmenší, netřeba se pouštět do hlubších rozborů na téma: Příběhu, logiky, či dalších věcí, jako únos prezidenta nebo rychlé a spolehlivé hacknutí do libovolné databáze v případě potřeby. V rámci tohohle žánru nebyl příběh nejhorší a hlavně - je to zábava po celý dvě hodiny. Možná mírně nadhodnocuju, ale jedničce jsem dala 3* a tohle bylo prostě o kousek lepší. Snad proto, že přes všechny jiný blbiny tam nebyla věc jako "pomažeme ústavu citronem a dostaneme tajnou šifru".(4.4.2012)