Lovci pokladů: Kniha tajemství

Honba za pokladom: Kniha tajomstiev

Dobrodružný / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 119 min

• Gilmour93

„Unesu prezidenta Spojených států!“ Unes i Miloše, jestli ovšem na to máš dost páry.. Jednička v bledě modrém. Vypadá to draze, působí to levně, nadhled je nucený, dme se to vlasteneckou pýchou, že každou chvíli hrozí puknutí a vyvrcholení u Mount Rushmore bloudí v kruhu, až se z toho Lincolnovi klíží žulová víčka. Od Jonesovic famílie vypůjčený vztah otec-syn a nakonec i matka je absolutně bez půvabu a na stránce 47 byla nejspíš informace, jestli stážistka Lewinská v Orální pracovně polykala.. Jinak ten největší americký národní poklad je sám Nicolas Cage. Já ten jeho výběr filmů a hlavně účesů prostě žeru, asi se dám na dráhu kadeřníka. Tentokrát vypadal jak důstojník SS, co má spánky bez vlasů po léčbě elektrošoky..(18.3.2013)

• Kaka

Ukecané, předvídatelné, nudné. Z prvního dílu si nepamatuju ani minutu a dvojka dopadne úplně stejně. Luštící schopnosti Nicolase Cage patří skutečně do Guinessovky. Poněkud trapné pokud pomyslím na fakt, že je tahle "inteligentní" zábava směřována na nejširší divácké publikum tak aby se z tohohle nudného, leč draze vypadajícího příběhu vytřískaly zpátky alespoň nějaké peníze. Nejzábavnější je bezesporu scéna s prezidenten. Vřele doporučuji všem intelektuálkům a škarohlídům. Odpadů by tu bylo jak hub po dešti.(27.9.2008)

• petero

Menej zábavné ale zato naivnejšie ako jednotka.(22.5.2008)

• Marigold

Vezměme si ty akademické bohatýry popořadě metodou asociace. Indiana Jones: bič a švih. Robert Langdon: slovo a tuk. Ben Gates: nuda a kozí pysk. Podruhé úplně stejně dýchavičná unylost, kterou na druhou hvězdičku vytahuje patriotická řachanda s prezidentem a stylový parchant Ed Harris. Tolik nabubřelého žvástání se hned tak neslyší, záviděl by i Rolko Emmerich.(8.10.2009)

Nebudu zastírat, že jsem ještě v první polovině koketoval s nadprůměrným hodnocením, pak se ale příběh tvůrcům vymkl z rukou a vše se scvrklo do klasické bezpohlavní disneyovské historky pro všechny a žel, bez pořádného záporáka. 60%(1.8.2008)

• - Ve scéně, kdy Ben (Nicolas Cage) prochází detektorem kovu, by se měl rozeznít alarm, protože má v uchu kovový mikrofon. (Veronixxx)

• - Helen Mirren byla za roli ve filmu Královna pozvána na setkání s královnou Alžbětou II., ale ona se setkání nemohla zúčastnit, protože byla v Jižní Dakotě na natáčení tohoto filmu. (c.tucker)

• - Dokument, který Riley zahlédne v Knize, je pitevní zpráva Marilyn Monroe. (Karlos80)