Gone, Baby, Gone

Žiadna detská hra

Gone Baby Gone

Drama / Krimi / Mysteriózní

USA, 2007, 114 min

Film o bolesti, ktorú som z obrazovky nevedel precítiť. Zrežírovať však niečo takéto na prvý pokus je nad rámec každodenných filmových javov. Morgan Freeman je vynikajúci herec, ale role tohoto tipu mu u mňa nesadnú.(3.8.2009)

Kiddo a.s. varuje před spoilery. Policajti se poslední dobou asi hodně nudí nebo jen mají málo konexí, když jim vyťukání čísla sociálky přijde jako cesta pro buzíky. Nebo to tu jen nějaký scénárista po sobě nečetl. Jinak by ho možná napadlo trochu zpřehlednit dějovou linku, nepohrdat logikou a vyškrtat flashbacky s vysvětlováním jak pro debílky (zajímalo by mě, kterého znalce detektivek napadlo do nich zasázet scény, které nejenže divák neviděl, ale kterých se nezúčastnila ani postava, jež na ně vzpomíná). Nebetyčná závěrečná krutost ke svědomí hlavní postavy je sice mňamózní, ale dá se bohužel pociťovat jako do mrti zasloužená, protože sympatie k protagonistovi v horším případě nevzniknou a v lepším odumřou se závěrečným proslovem „nemůžu přenést přes srdce, že nechám dítě žít v milující rodině“. Slušný pokus o neo-noir s názorem, navíc fakt dobře zrežírovaný, ale ve srovnání s Fincherem si Affleck pořád ještě čte Harryho Pottera.(23.10.2009)

• EvilPhoEniX

Bad Baby Bad. Zklamání na plné čáře! Příběh je matoucí a nesouvislý. Ben Affleck režíruje stejně jako hraje- jako teenejdžr s poruchou pozornosti. Postavy byly nezajímavé,nemotivované a špatně obsazené. Dialogy bez náboje,klišoidní a nesrozumitelné. Celkově se mi film jevil velmi nudný až absurdní.Chybělo mi zde napětí i atmosféra. Nebylo zde skoro nic pozitivního! Affleck se uchopil špatného řemesla. Nebavilo mě to. 40%(19.1.2014)

Oscar 1 nominace: Herečka VR - Amy Ryan(22.1.2008)

Fakt perfektni drama, tohle zvlad Affleck naprosto dokonale. Prvni hodinka filmu je v podstate cely patrani, takze se seznamime s postavama, zacnou vysetrovat a uzavrou pripad. No a behem druhy hodinky se postupne odhaluje par detailu, ktery vnasi vic svetla do pripadu a postupne vyplouvaj na povrch. A obcas to jsou fakt hodne necekany zvraty. K tomu si prictete naprosto paradni a sviznou rezii, perfektni herce v cele s Casey Affleckem a Edem Harrisem a vyjde vam naprosto dokonalej thriller, kterymu nedam tu patou hvezdicku jen o fous a to z toho duvodu, ze v druhy hodince precejen dej misty drhne.(21.3.2008)

• - Ben Affleck si měl původně střihnout hlavní roli sám, ale měl pocit, že už toho i s režií má moc, a tak oslovil svého bratra. Casey Affleck s radostí roli přijal. (Pumiiix)

• - Dennis Lehane, autor knihy podle níž byl stejnojmenný film Gone, Baby, Gone natočen, vycházel z vlastních zkušeností, kdy několik let jako terapeut pracoval se zneužívanými dětmi. Ostatně tyto zážitky se promítly i v jeho románu Tajemná řeka. (Rodriguez)

• - Amy Ryan mala počas konkurzu tak presvedčivý bostonský prízvuk, že sa jej režisér Ben Affleck opýtal, z ktorej časti Bostonu pochádza. (ladko)