Gone, Baby, Gone

Žiadna detská hra

Gone Baby Gone

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2007, 114 min

Bez závěrečného twistu a nekompromisně položené otázky "Co je správně?" by to byl jen bravurně zrežírovaný a zahraný thriller, s nimi se Gone Baby Gone stal výjimečně silným zážitkem a vynikajícím dramatem. Ale opravdu je odpověď na onu otázku tak těžká? Pro mne ani ne.(28.7.2008)

Pohřešuje se malá holčička. Modleme se! Víte li něco, zavolejte…Pořád se usmívala…. U takovýchto filmů mám problém, že až moc prožívám děj. K mému milému překvapení, zde nic nepůsobí ,,nechutně“, snad jen myšlenka – zda a v jakém stavu ji najdou. Přesto pozdější skutečnosti mohou ve člověku navyklému normálnímu rodinnému životu vyvolat mírné deprese. O překvapení není nouze a C.Affleck je dobrej, až sympatickej. A jestli budete na konci vytočení do nepříčetnosti, uvědomte si, že je to jenom film a s reálným životem to nemá nic společného. My přece víme, CO JE SPRÁVNÉ A CO DOBRÝ SKUTEK…(19.12.2008)

Nemůžu se zbavit pocitu, že tento film je jedno veliké kvalitně natočené klišé. Matka, která se nestará o své dítě, hlavní hrdina, který je schopnější než všichni policajti, podivné dialogy, kterým nikdo neuvěří. Všechny ty postavičky jsou typizované, nijak nevybočí. Prostě nalinkované podle pravítka. Ale zase abych jen nehaněl, Ben Affleck se jako režisér asi neztratí, jeho premiéra v režisérském křesle bude i tak vnímána kladně. Po rozmýšlení nakonec dám tu čtvrtou hvězdu. Své kvality film má. 70%(8.9.2008)

Kiddo a.s. varuje před spoilery. Policajti se poslední dobou asi hodně nudí nebo jen mají málo konexí, když jim vyťukání čísla sociálky přijde jako cesta pro buzíky. Nebo to tu jen nějaký scénárista po sobě nečetl. Jinak by ho možná napadlo trochu zpřehlednit dějovou linku, nepohrdat logikou a vyškrtat flashbacky s vysvětlováním jak pro debílky (zajímalo by mě, kterého znalce detektivek napadlo do nich zasázet scény, které nejenže divák neviděl, ale kterých se nezúčastnila ani postava, jež na ně vzpomíná). Nebetyčná závěrečná krutost ke svědomí hlavní postavy je sice mňamózní, ale dá se bohužel pociťovat jako do mrti zasloužená, protože sympatie k protagonistovi v horším případě nevzniknou a v lepším odumřou se závěrečným proslovem „nemůžu přenést přes srdce, že nechám dítě žít v milující rodině“. Slušný pokus o neo-noir s názorem, navíc fakt dobře zrežírovaný, ale ve srovnání s Fincherem si Affleck pořád ještě čte Harryho Pottera.(23.10.2009)

"Hajpom" nepodlieham, takže tie 5-hviezdičkové hodnotenia, nasekané v stĺpci vpravo, ma pred zhliadnutím filmu nevzrušovali. Ale teraz sa k nim nadšene pridávam. Lepšie ako Tajomná rieka a keby to režíroval Clint Eastwood, minimálne nominácie na najlepší film a najlepšiu réžiu by film určite neobišli. Klobúk dolu, Ben (minimálne za scénu prepadnutia domu s úchylákmi a za to, že si Ameriku ukázal v celej jej špinavosti, sfetovanosti, tuposti a prežranosti, pritom si však dokázal netlačil na pílu). Najviac ma potešilo, že to, čo som asi po tretine filmu hádal ako záverečný twist, bola v skutočnosti len predohra k skutočnému rozuzleniu a nastoleniu silnej dilemy, ktorá vo mne dlho doznievala. Výhradou môže byť, že na to, o čom ten film naozaj je, má možno príliš prekombinovanú kriminálnu zápletku, ale to nám pôžitok zo skvelo vyrozprávaného príbehu predsa nemôže pokaziť, nie? ----- 9/10(25.2.2008)