Gone, Baby, Gone

Zbohom baby

Žiadna detská hra

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2007, 114 min

Výborné Krimi/Drama, vypilovaný scénář do posledních detailů, skvělé herecké výkony Casey Affleck, Ed Harris a klasicky Morgan Freeman. Dobře zvolený je i soundtrack, filmu přidává na prožitku, celkově je snímek napráskaný emocemi a taky slovíčko ,,fu*k,, často uletí (nevadí). Gratuluji Benovi Affleckovi, v životě bych to do něj neřekl a myslím že by měl radši zůstat za kamerou, než si hrát na herce. 9/10*(6.3.2008)

Pohřešuje se malá holčička. Modleme se! Víte li něco, zavolejte…Pořád se usmívala…. U takovýchto filmů mám problém, že až moc prožívám děj. K mému milému překvapení, zde nic nepůsobí ,,nechutně“, snad jen myšlenka – zda a v jakém stavu ji najdou. Přesto pozdější skutečnosti mohou ve člověku navyklému normálnímu rodinnému životu vyvolat mírné deprese. O překvapení není nouze a C.Affleck je dobrej, až sympatickej. A jestli budete na konci vytočení do nepříčetnosti, uvědomte si, že je to jenom film a s reálným životem to nemá nic společného. My přece víme, CO JE SPRÁVNÉ A CO DOBRÝ SKUTEK…(19.12.2008)

Originální scénáře stále žijí, aneb Affleci se do toho pustili s vervou. Na tomhle filmu podle mě tvůrcům záleželo, protože dopad jednotlivých scén na diváka (mě) je přesně takový jak by si to podle mě přáli. Ben Affleck si ošéfoval fakt všechno od nenuceně podané ghetto atmosféry, až po casting (ta pedofilní držka byla fakt odpuzující). V čele dvě vycházející hvězdy s ochotnickou první ligou v zádech a opravdu inteligentní morální dilema nakonec. Nikdo asi neví jestli se hlavní hrdina rozhodl správně, ale finální minidialog o jméně panenky napoví hodně. O tomhle filmu si chci pokecat s kámošema.(8.4.2008)

Kiddo a.s. varuje před spoilery. Policajti se poslední dobou asi hodně nudí nebo jen mají málo konexí, když jim vyťukání čísla sociálky přijde jako cesta pro buzíky. Nebo to tu jen nějaký scénárista po sobě nečetl. Jinak by ho možná napadlo trochu zpřehlednit dějovou linku, nepohrdat logikou a vyškrtat flashbacky s vysvětlováním jak pro debílky (zajímalo by mě, kterého znalce detektivek napadlo do nich zasázet scény, které nejenže divák neviděl, ale kterých se nezúčastnila ani postava, jež na ně vzpomíná). Nebetyčná závěrečná krutost ke svědomí hlavní postavy je sice mňamózní, ale dá se bohužel pociťovat jako do mrti zasloužená, protože sympatie k protagonistovi v horším případě nevzniknou a v lepším odumřou se závěrečným proslovem „nemůžu přenést přes srdce, že nechám dítě žít v milující rodině“. Slušný pokus o neo-noir s názorem, navíc fakt dobře zrežírovaný, ale ve srovnání s Fincherem si Affleck pořád ještě čte Harryho Pottera.(23.10.2009)

Když pominu fakt, že absolutně nevím co si myslet o Casey Affleckovi, tak mě GONE BABY GONE dostal ke kýženému morálnímu zamyšlení s verdiktem, že Patrick Kenzie je pyčus. // Beztak je to ale kus dobré filmařiny, zdá se že Dennise Lehane je dobrý materiál pro film (viz. Mystic River, Shutter Island).(5.1.2011)